Midgard

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#54592 26 gru 2020, 17:46


Prolog
Przemoc. Terror. Chaos. Ostrzeżenia Wyroczni jak echa niosły się po Midgardzie; rezonowały w trzewiach miasta, w społecznym szkielecie tak długo, nieustannie, aż wszyscy zdążyli przywyknąć, osłabiając ich wydźwięk – nic się nie działo. Wciąż nie nadciągało nic strasznego. Proste, bezpośrednie komunikaty mające działać na wyobraźnię, mające w porę zmusić władze do podjęcia konkretnych kroków, by zawczasu zapobiec tragedii, mające uczulić społeczeństwo na jakiekolwiek przejawy nieprawości i braku sprawiedliwości rozeszły się po kościach, nie zostawiając po sobie żadnego śladu. Przestrogi wieszczących rozmywały się jak strużki dymu dogasającego ogniska, dopalających się zgliszczy – bo wyłącznie w to mogła przeistoczyć się magiczna wspólnota Skandynawii.
Nic się nie stanie, nic nie nadciągnie, nie ma czego się obawiać – zapewnienia Rady wybrzmiewały więc głośniej i pewniej, niż nieuzasadnione przepowiednie; podpierane dotychczasowymi dokonaniami Wysłanników Forsetiego i pochwalnymi peanami metodycznie zamieszczanymi w lokalnych gazetach, nie pozostawiały wątpliwości: bogowie nie pozwolą, by ich dzieciom, ich ulubieńcom stała się krzywda. Jedyne, czego widzący powinni się prawdziwie lękać, to Ragnarök, cała reszta nie miała znaczenia. Jak szybko się okazało, przede wszystkim znaczenie straciły słowa Wyroczni, którymi Rada zdecydowała się żonglować na własnych warunkach i zasadach, wyłącznie w imię zachowania pozornego porządku degradując dotychczas najbardziej poważaną grupę społeczną. Wszak nikt nie jest nieomylny – nawet spoglądający w przyszłość.
A nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.
Zaczęło się niewinnie – o ile jakąkolwiek śmierć można nazwać niewinną. Pierwsze ciało znaleziono na nabrzeżu w midsommar. Koroner Kruczej Straży zawyrokował: wypadek. Podobne incydenty zdarzały się już wcześniej, już wcześniej dochodziło do samobójstw w imię tradycji, w imię niezachwianej wiary odrodzenia się wraz z Baldurem w okresie Jul. Dwa kolejne, odnalezione tydzień później na dwóch odmiennych krańcach miasta, wywołały irytację. Dopiero czwarta ofiara – jeden z jarlów – wzbudziła zainteresowanie i niepokój. W ciągu miesiąca liczba znalezionych zwłok wzrosła do dwudziestu siedmiu. Z końcem kolejnego ich ilość podwoiła się, a słowa Wyroczni znów zaczęły przepływać przez żyły miasta, choć to nie oni przywrócili je ponownie do życia. Wyrocznie milczały. Teraz po głos sięgnęli ci, którym starano się zamknąć usta; których – podobno słusznie – demonizuje się i odbiera prawa do życia w społeczeństwie zjednoczonym magią. Część ślepców wypiera się zarzucanym im czynom, jednak ślady znaczące miasto jednoznacznie wskazują na bezpośrednią ingerencję grupy wyklętych w dokonujące się zbrodnie – runiczne pieczęcie wyrzynane na ciałach ofiar, a stosowane dotychczas w zakazanych dziedzinach magii; niespotykany wzrost zainteresowania praktykami okultystycznymi; a wreszcie pierwsze pogłoski o paraniu się nekromancją – sztuką magiczną uznawaną za najmniej zgodną z naturą.
Miesięczny bilans odnalezionych zwłok wyniósł wraz z początkiem września osiemdziesiąt jeden, a do Kruczej Straży już zdążyły napłynąć pierwsze alarmujące zgłoszenia o zaginięciach kolejnych widzących.
Tragedie przestały przydarzać się innym. Następna może dotknąć Ciebie.
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#54658 02 sty 2021, 20:58


POGRZEB LAUGE NØRGAARDA
Kiedy midgardzka ziemia w zaledwie kilkanaście tygodni przesiąkła krwią ponad osiemdziesięciu niewinnych dusz, stając się wiekuistym schronieniem dla ich bestialsko okaleczonych ciał, mogłoby się wydawać, że doniesienie o kolejnej śmierci nie wzbudzi zbyt wielkiego zainteresowania wśród czytelników i słuchaczy galdryjskich mediów, naturalnie wsiąkając w ludzką świadomość. Nic bardziej mylnego. Nagłówki pierwszych stron Ratatoskra i Orakel 10 września solidarnie przekazywały jasną wieść: Lauge Nørgaard nie żyje. Gazety nie pozwoliły, by nieoczekiwana, tragiczna nowina o śmierci znanego profesora z Instytutu Eihwaz i męża jarla klanu Nørgaardów, Kasandry, przeszły niezauważone przez społeczeństwo magicznej Skandynawii powoli przywykające do rosnącej liczby ofiar, przez niemal tydzień rozpisując się o jego osobie i licznych dokonaniach, zarówno tych naukowych, jak i prywatnych. Liczne pochwały na temat profesora wygłaszane z ust wielu szanowanych obywateli Midgardu oraz kondolencje dla jego rodziny spłynęły w tych dniach na klan Nørgaardów, sprawiając że mimowolnie znaleźli się na językach wszystkich. Niestety tragedie lubią być wykorzystywane zwłaszcza przez tych, którzy za nic mają prywatność żałobników, dlatego już przed pogrzebem w niektórych kręgach zaczęły być słyszane niewybredne oskarżenia o tajemniczym milczeniu wyroczni dotyczącym kluczowych wydarzeń.

Podczas wydarzenia fabularnego będą funkcjonowały dwie, nieobowiązkowe mechaniki, pozwalające, aby aktywne postaci zbierały fabularne poszlaki i mogły się nimi później między sobą wymieniać.

Pierwszy tydzień, pierwsze karty postaci i pierwszy, zbliżający się event. Całość historii, zapowiadającej wydarzenie fabularne, jest dostępna na naszym forum.

Midgard to PBF inspirowany mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” autorstwa Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej gry!
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#55189 12 lut 2021, 17:35


CIEŃ KATASTROFY
Tajemniczy morderca (a może mordercy?) nie daje o sobie zapomnieć mieszkańcom Midgardu, mimo że chwilowo media postanowiły dać wytchnienie swoim czytelnikom, ograniczając przez pierwsze tygodnie września wiadomości o kolejnych ofiarach wyłącznie do nekrologów zamieszczanych na końcach wydawanych numerów. Myliłby się jednak ten, kto stwierdziłby, że zagrożenie minęło. Zarówno w samym Midgardzie, jak również na terenach okalających miasto i Golddajávri, coraz częściej natknąć można się na budzące w mieszkańcach niepokój ślady zakazanych praktyk. Atmosferę niepokoju potęgują ponadto pogłoski zasłyszane przez uczestników ceremonii pogrzebowej, coraz śmielej wybrzmiewające na ulicach miasta. A wszystko, co nosi w sobie pierwiastek lęku, rozprzestrzenia się w tłumie szybciej niż zaraza.


Na Midgardzie nadszedł czas nowości, a w tym:

– nowa misja główna pozwalająca graczom prowadzić własne śledztwa oraz gromadzić poszlaki;
– trzy misje poboczne;
– wydarzenie-niespodzianka z okazji Dnia Wszystkich Serc, czyli walentynek. Aktualnie prowadzimy zapisy, a więcej szczegółów wkrótce;
– podsumowanie pogrzebu profesora Lauge Nørgaarda; ceremonia została też opisana w naszych magicznych mediach;
– nowe odznaki, ulepszone genetyki i umiejętności z minimalnymi progami statystyk, nowy system zdobywania ingrediencji, poszerzenie sklepiku MG o przedmioty niemagiczne dedykowane śniącym;
– zaktualizowaliśmy również poszukiwania, dlatego tym bardziej zachęcamy nowe dusze do rozglądania się.

Midgard to PBF inspirowany mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” autorstwa Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej gry!
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#55698 01 kwie 2021, 20:42


FABULARNY PAŹDZIERNIK
Wbrew pozorom to żaden żart – razem z początkiem kwietnia do Midgardu zawitały kolejne usprawnienia oraz powiewy świeżości.

W misjach głównych, ponad głowami magicznej społeczności, dalej roztacza się Cień katastrofy. Pierwsza połowa października jest idealną okazją do prowadzenia własnych śledztw z wykorzystaniem licznych, losowych scenariuszy. Na forum zagościły też nowe misje poboczne, w tym jedna dedykowana dla śniących. Magiczne Media opublikowały kolejny artykuł Orakel, nawiązujący do sytuacji z drugiej połowy września. Miejcie się na baczności, gdyż wkrótce będą pojawiać się następne informacje i plotki od galdryjskich dziennikarzy.

Ruszyła nowa edycja wyzwań Norn; nadszedł też czas na midgardzkie prima aprilis. Czy wiecie, że piątek trzynastego wypadł w październiku 2000 roku? Połączyliśmy dwa zachodzące zdarzenia i tak oto powstała specjalna pula tymczasowych wyzwań, za które możecie otrzymać odpowiednią nagrodę.

Korzystając z okazji, jako zarząd forum pragniemy wam życzyć wesołych, wielkanocnych świąt, które pewnie każdemu z nas przyniosą odrobinę wytchnienia. Postanowiliśmy też nawiązać do okoliczności, wprowadzając tymczasowe wydarzenie związane z poszukiwaniem jaj. Podobnie jak w innych przypadkach, za wzięcie udziału czekają was zasłużone nagrody.

Staramy się systematycznie rozwijać forum i wychodzić naprzeciw waszym oczekiwaniom. W związku z tym, w najbliższym czasie będziemy zamieszczać (i zamieściliśmy) kolejne lokacje.

Pamiętamy również o nowych graczach – cieszy nas każda, dołączająca osoba. Jesteśmy świadomi, że na początku można mieć spore wątpliwości, z którymi tematami należy się na początku zapoznać. Z tego względu przygotowaliśmy specjalną wiadomość powitalną, która będzie przysyłana na każde, nowo zarejestrowane konto. Mamy nadzieję, że ułatwi to poruszanie się po naszym forum.

Zachęcamy do dołączenia – nowy, fabularny miesiąc może być doskonałą okazją, aby rozejrzeć się po Midgardzie i zostać z nami na dłużej!
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#56264 12 lip 2021, 19:56


FABULARNY LISTOPAD
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w najbliższym czasie Krucza Straż oraz Rada nie zamierzają wypowiadać się na temat postępów w śledztwie związanym z dokonywanymi w Midgadzie morderstwami galdrów. Morderstwami, które, jak wyraźnie sygnalizuje coraz większa część populacji, zaczęły ustawać od czasu nieoczekiwanej śmierci Lauge Nørgaarda – zarówno wrzesień, jak również październik nie obfitowały w zbyt wiele zgłoszeń dotyczących znalezionych ciał, wciąż jednak systematycznie przybywa bardziej i mniej poważnych zawiadomień o zaginięciach. Początek listopada okazuje się jednak zupełnie wolny od takich rewelacji i trosk. Galdrowie wciąż żyją bowiem Zimowymi Nocami będącymi preludium do nastania nocy polarnych i zbliżającego się okresu Jul oraz, co chyba ważniejsze, coroczną, przypadającą na koniec miesiąca charytatywną Aukcją Tordenskioldów.

Były matury, była też sesja, zwiastujące u wielu graczy napięty okres, ale Midgard otrząsa się oraz rusza z nowym miesiącem fabularnym!

W listopadzie czekają: nowe misje, tajemnicze wahania pogodowe, święto Zimowych Nocy i tradycyjne losowanie przepowiedni. Odświeżyliśmy listę wyzwań, powiększyliśmy zasób zaklęć o kolejne formuły, dodaliśmy nowe, magiczne choroby, które można wykorzystywać przy tworzeniu postaci. Zwiększyliśmy dodatkowo limity genetyk.

Zapraszamy każdego do dołączenia! Midgard to PBF, którego akcja rozgrywa się w świecie magii, inspirowanym mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami.
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#56551 08 paź 2021, 21:42


DRUGA POŁOWA LISTOPADA
Oficjalnie żegnamy pierwszą połowę listopada, znaną przede wszystkim z anomalii pogodowych.

W oczekującej was drugiej połowie miesiąca rozpocznie się aukcja charytatywna Tordenskioldów, z której zgromadzone pieniądze zostaną przekazane na rzecz sierocińca Toivoa. Nie obędzie się, oczywiście – jak to w przypadku rodziny organizatorów – bez rozbudzenia często skrajnych emocji i dziennikarzy Ratatoskra wypatrujących okazji do napisania artykułu.

Ragnar Bernsen, główny podejrzany oskarżony o wywołanie anomalii pogodowych nad Midgardem, nie cieszy się dłużej szczęściem. Oficerowie Kruczej Straży znaleźli użyteczne wskazówki. Za kilka dni rozpoczniemy misję poboczną.

Spis postaci NPC poszerzono o nowe, znane osobistości. Znalazł się tam między innymi profesor Lauge Nørgaard oraz Tobias Hedberg, przywódca łowców Gleipniru.

Pojawił się nowy artykuł Ratatoskra podsumowujący wydarzenia z pierwszej połowy listopada.

Nadszedł też czas na nowinę techniczną: odznaki otrzymywane za osiągnięcia zostały przeniesione do strony profilu postaci. Nie znajdują się w karcie rozwoju, dzięki czemu będą znacznie łatwiejsze do znalezienia, gwarantując tym samym (słuszny) prestiż wynikający z ich zdobycia. Wystarczy najechać myszką na belkę, którą zobaczycie pod nowym polem profilowym. Nazwa osiągnięcia pojawi się po utrzymaniu kursora na interesującym was obrazku.

Oprócz tego, do niektórych osiągnięć III stopnia zostały dodane bonusy w postaci punktów statystyk i reputacji / rozpoznawalności.

Zapraszamy każdego do dołączenia! Midgard to PBF, którego akcja rozgrywa się w świecie magii, inspirowanym mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami.
niezbędne odnośniki


Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#57011 21 gru 2021, 20:11


PIERWSZE URODZINY MIDGARDU
Grudzień to czas rozliczeń i podsumowań – dla nas, i dla Was również, tym większych, tym huczniejszych, że to właśnie dzisiaj, 21 grudnia, przypada pierwsza rocznica Midgardu, projektu, nad którym pracowaliśmy długo przed jego otwarciem, i nad którym, już z Waszą nieocenioną pomocą oraz sugestiami, wciąż pracujemy, starając się, z bardziej lub mniej zadowalającym skutkiem, spełnić Wasze oczekiwania. Dziękujemy z całego serca, że jesteście z nami i codziennie dajecie nam powody, by wciąż prężnie działać, rozwijając forum i wykreowany świat; dziękujemy, że zaufaliście naszemu pomysłowi i zechcieliście poznać uniwersum magicznej Skandynawii.

Aby uczcić ten roczek wspólnej zabawy, postanowiliśmy przygotować dla Was Urodzinową Loterię Midgardową, w której każdy ma szansę wylosować unikatowy przedmiot dla swojej postaci. Dodatkowo tym, którzy lubią zbierać PD na rozwój postaci, daliśmy możliwość rozegrania wątku w retrospekcjach. Wszystkie informacje na temat świętowania midgardowych urodzin znajdują się pod tym linkiem.

Urodziny Midgardu były też dla nas pretekstem do solidnej zmiany wizerunku forum – w ciągu tych kilku dni, w trakcie których zrobiliśmy Wam przymusowy odwyk od gry, przenieśliśmy forum na nowy silnik oraz zmieniliśmy diametralnie wygląd. Jesteśmy tylko ludźmi, więc zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo przedłużenia przerwy technicznej, wciąż mogą występować błędy, które nie rzuciły nam się w oczy. Jeśli jakiś zauważyliście, niezwłocznie skontaktujcie się z Björnem albo Einarem, najlepiej poprzez specjalnie utworzony do zgłaszania błędów kanał na discordzie.

Nasze świętowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do wizualnych zmian i fantów w postaci przedmiotów i punktów doświadczenia – w Wasze ręce oddajemy bowiem nowe genetyki i umiejętności, na potrzeby których dodane zostały również specjalne eliksiry i rytuały; utworzona została mechanika inwestycji, a do sportów dodaliśmy łucznictwo. Ponadto we wzorach kart postaci pojawiły się informacje, które powinny być zawierane w kartach ślepców, zaś przy samym opisie tej grupy krótka notka o Pieczęci Lokiego. Ponieważ kilka razy pojawiały się pytania o magiczne tatuaże, te również zostały nieco szerzej opisane w kompendium. Z nowinek bardziej technicznych: dodaliśmy temat związany z poszukiwaniami Bezimiennego oraz dotyczący korekty punktów rozpoznawalności. Do Waszego użytku oddajemy również kilkanaście nowych lokacji – rozbudowane zostały Ogrody Baldura i Wielka Biblioteka.

To nie koniec czekających Was niespodzianek: wraz z pojawieniem się nowych genetyk… Udostępniamy Wam możliwość utworzenia piątego multikonta, a co za tym idzie, posiadania trzeciego konta z genetyką. Szczegółowe wymagania znajdują się w zaktualizowanym regulaminie.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem, czy po prostu końcoworoczną przerwą, w zależności od tego co i jak (nie)świętujecie, chcielibyśmy życzyć Wam na ten czas przede wszystkim dużo, dużo zdrowia, spokoju i miłości, czasu dla siebie, który pozwoli Wam zregenerować siły, a także niekończących się pokładów weny, pomysłów i chęci do podejmowania wyzwań, nie tylko tych forumowych.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za to, że byliście, jesteście i, mamy nadzieję, będziecie z nami przez kolejny rok.

Zapraszamy każdego do dołączenia! Midgard to PBF, którego akcja rozgrywa się w świecie magii, inspirowanym mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami.
niezbędne odnośniki
Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#57693 06 mar 2022, 20:37


JUL W MIDGARDZIE
Wraz z nowym ogłoszeniem pragniemy oficjalnie rozpocząć drugą połowę fabularnego grudnia.

Przygotowaliśmy nowe misje poboczne oraz wydarzenie główne, związane z długo oczekiwanym świętem Jul. Na forum pojawił się również mini-event związany z obchodzonym niebawem Dniem Kobiet i Dniem Mężczyzn – serdecznie zachęcamy wszystkich graczy do udziału! Za aktywność w eventach, jak zawsze, przewidziane są ciekawe nagrody i osiągnięcia.

Wraz z nowym okresem fabularnym, rozpoczęła się noc polarna – na obszarach miasta, gdzie panuje stworzona przez galdrów iluzja, mająca usprawnić codzienne funkcjonowanie, postacie wciąż będą mogły egzystować normalnie (słońce operuje zimą mniej więcej w godzinach 9-15), poza granicami Midgardu panują jednak nieprzerwane ciemności, o których prosimy pamiętać podczas rozgrywania fabuł w okolicach miasta.

Na forum zagościło najnowsze wydanie gazety Orakel, zapowiadające nadejście Jul, z którym zachęcamy się zapoznać.

W Niezbędnku gracza pojawiła się nowa kategoria dotycząca podróży, dzięki której można udać się na fabuły rozgrywające się poza granicami magicznej Skandynawii. Przygotowany został także specjalny temat z inwestycjami i działalnością biznesową, w którym rejestrować można postępy postaci, związane z rozwijaniem i nabywaniem nowych lokacji. W temacie znalazł się również spis obecnie zajętych lokali.

Pojawiła się zmiana w regulaminie (III. 10), doprecyzowująca mechanikę rzutów kością w wątkach prywatnych.

Zaktualizowane zostały zasady odzyskiwania genetyki, które przeczytać można w dziale z aktywacją i dezaktywacją postaci.

Forumowy discord został udoskonalony o regulamin, z którym każdy, korzystający z aplikacji użytkownik powinien się wnikliwie zapoznać oraz pilnować jego przestrzegania.

Zapraszamy każdego do dołączenia! Midgard to PBF, którego akcja rozgrywa się w świecie magii, inspirowanym mitologią nordycką, uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling i trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen, połączonych z autorskimi pomysłami.
niezbędne odnośniki
Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#58278 01 lip 2022, 0:17


STYCZEŃ 2001
Na forum nadszedł nowy rok i fabularny styczeń, a wraz z nim wiele atrakcji i urozmaiceń. Zwieńczenie wydarzeń z drugiej połowy ostatniego miesiąca i zapowiedź nowego milenium znajdziecie w najnowszych wydaniach Ratatoskra i Orakela.

Wraz z nadejściem stycznia, przygotowaliśmy dla was nowe misje fabularne, w tym wydarzenie główne, związane ze świętem Thurseblot – zachęcamy wszystkich do udziału, za aktywność jak zwykle przewidujemy unikalne nagrody. Pojawiły się także nowe wyzwania Norn, których scenariusze ubarwią wam fabularne rozgrywki.

W odróżnieniu od poprzednich miesięcy, styczeń oddajemy wam w pełni, nie dzieląc go na fabularne połowy – do dyspozycji macie zatem dowolne daty, prosimy jednak o zachowanie rozsądku w chronologii. Przypominamy, że poza granicami Midgardu wciąż trwa noc polarna, zatem otaczające miasto tereny, gdzie nie sięga zaklęcie iluzji, pochłonięte są nieprzerwaną ciemnością, o których prosimy pamiętać podczas rozgrywania fabuł w okolicach miasta. Co więcej, aktywność ślepców wciąż się wzmaga, a Midgard staje się przez to miejscem coraz mniej bezpiecznym – w okolicach, Przesmyku Lokiego i tematach oznaczonych symbolem (K) Prorok może dokonywać krótkich ingerencji w fabularne losy waszych postaci.

Oddajemy wam również do użytku nowe lokacje, sprecyzowane opisy dziedziczenia chorób genetycznych w przypadku postaci obdarzonych genetyką oraz mapę forum, która usprawni poszukiwanie odpowiednich tematów. Dodatkowo, wraz ze styczniem, w życie wchodzą także punkty stronnictwa, które można zdobywać za aktywny udział w wydarzeniach fabularnych – będą one wskazywać na zaangażowanie danej postaci w fabułę forum. W związku z tym zarówno dla ślepców, jak i dla widzących pojawiły się w tym miesiącu spersonalizowane zadania, które mają ułatwić zagłębienie się w świat Midgardu i do których podejmowania ciepło zachęcamy.

Jak zawsze serdecznie dziękujemy wam za aktywną grę i zaangażowanie w życie forum – mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli cieszyć się wspólnymi rozgrywkami. Jednocześnie ciepło witamy na Midgardzie wszystkich nowych użytkowników, którzy zdecydowali się do nas dołączyć! Zapraszamy do wspólnej gry!
niezbędne odnośniki
Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#59050 25 lis 2022, 22:29


LUTY 2001
Na Midgardzie powitaliśmy fabularny luty; razem z nim rozpoczęliśmy obchody Vekkelse, święta zjednoczenia krajów nordyckich, które w obecnym roku ma miejsce w Dzielnicy Dziewięciu Światów w Oslo. Dla uczestników obchodów przygotowano liczne atrakcje zorganizowane przez członków magicznych klanów. W ramach przygotowania do drugich urodzin Midgardu, które nastąpią już za niecały miesiąc, powstała urodzinowa lista zadań; za wypełnianie ich przysługują dodatkowe punkty doświadczenia. To jeszcze nie koniec! Dodaliśmy nowe artykuły do magicznych mediów, lokacje, pulę misji pobocznych, Wyzwań Norn oraz zadań dla uzyskania punktów stronnictwa.
Zapraszamy do dołączenia! Midgard to PBF fantasy inspirowany mitologią nordycką, trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen oraz uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling.
niezbędne odnośniki
Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#59418 26 gru 2022, 19:35


DRUGIE URODZINY FORUM
Dokładnie 21.12.2020 roku otworzyliśmy Midgard. Dziś mija nasza druga rocznica; łezka (nie jedna nawet) nam się w oku kręci, ponieważ za nami już dwa lata wspólnego tworzenia pięknych historii, zarówno tych dotyczących postaci, jak również naszych: całkiem realnych i bardzo namacalnych.

Z okazji urodzin na forum dodaliśmy pięć specjalnych zadań do rozegrania z Mistrzem gry, inspirowanych nadchodzącymi w naszym świecie świętami, stworzyliśmy nowy system zdobywania punktów statystyk, opętanie i jego mechanikę. Pojawiły się także dwie nowe umiejętności: magia naznaczenia i przybraniec. Dodano nowe miejsca pracy (Fort Nordkinn, Wydział Badań Magicznej Flory i Fauny) i artykuł do jednej z naszych fabularnych gazet. Na graczy czeka również usprawnienie techniczne, czyli wtyczka pozwalająca płynnie przechodzić pomiędzy multikontami.

Zapraszamy do dołączenia! Midgard to PBF fantasy inspirowany mitologią nordycką, trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen oraz uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling.
niezbędne odnośniki
Z okazji drugich urodzin na forum pojawiły się zadania świąteczne, nowe umiejętności oraz miejsca pracy, a także system zdobywania punktów statystyk.

Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#60523 02 kwie 2023, 21:42


MARZEC 2001
Moi drodzy! Na forum zawitał fabularny marzec, a razem z nim nadzieja na długo wyczekiwaną wiosnę. Miesiąc ten, po ankiecie i wysłuchaniu opinii  graczy, oddajemy podobnie w całości, bez podziału na fabularne połowy. Należy mieć przy okazji na uwadze, że w świecie Midgardu przestało występować zjawisko nocy polarnej.

Galdrowie wypatrują już pierwszych oznak nadchodzącej pory roku, przygotowując się do nadejścia Ostary. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was nowe wydarzenie główne z rzutami kością specjalną ubarwiającą prywatne rozgrywki. Zachęcamy do zapoznania się również z dodaną pulą misji fabularnych – zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w podanych propozycjach. To jeszcze nie koniec atrakcji! Zgodnie z tradycją, na forum odświeżono Wyzwania Norn oraz zadania stronnictwa.

W dziale Magicznych Mediów pojawił się nowy numer gazety Orakel, a jeszcze w najbliższych dniach na forum powinien zagościć kolejny artykuł Ratatoskra, którego warto od teraz wypatrywać.

Rozszerzyliśmy regulamin inwestycji, uwzględniając przypadek przejścia konta do nieaktywnych, Wyzwań Norn oraz zadań stronnictwa, zachęcamy do zapoznania się z wdrożonymi zmianami. Apelujemy o traktowanie rozgrywek w Wyzwaniach Norn i stronnictwie jako priorytetowych – od teraz niezakończenie ich po upływie fabularnego miesiąca, którego dotyczyły, będzie skutkowało otrzymaniem niższej ilości punktów doświadczenia. Równocześnie chcąc wynagrodzić aktywne zaangażowanie graczy, zwiększyliśmy nagrody do 20 PD za wyzwania zakończone w podanym terminie. Z racji, że prawo nie działa wstecz, wszystkie wasze poprzednie fabuły funkcjonują na starych zasadach. Zapraszamy do wdrażania się w stronnictwo, którego wartość wpływa na wiedzę postaci o fabule i nieznanych powszechnie tajemnicach. Wychodząc wam w tej kwestii naprzeciw, wprowadziliśmy także możliwość prośby o indywidualne zadanie, stworzone specjalnie z myślą o waszych postaciach.

Co do nowości technicznych – uporządkowaliśmy na nowo dział Mistrza Gry, zmieniając nieco mylącą nazwę misji pobocznych na misje fabularne, ponieważ wielokrotnie okazało się, że mogą mieć one realny wpływ na fabułę. Wyzwania Norn i zadania stronnictwa zostały obecnie wydzielone odrębnie jako dział Zadania. Przy okazji wprowadziliśmy do głównych kategorii forum także kilka innych linków, by niektóre tematy były dla was bardziej widoczne i szybciej dostępne.

W regulaminie naszego forum pojawił się również nowy punkt: III.15.

Chcielibyśmy również zapowiedzieć, że to nie koniec wszystkich zmian – w najbliższym czasie pojawi się także wiele innych niespodzianek.

Zapraszamy do dołączenia! Midgard to PBF fantasy inspirowany mitologią nordycką, trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen oraz uniwersum Harry'ego Pottera J.K. Rowling.
niezbędne odnośniki
Z okazji drugich urodzin na forum pojawiły się zadania świąteczne, nowe umiejętności oraz miejsca pracy, a także system zdobywania punktów statystyk.

Awatar użytkownika
 bjorn (bjorn#4228), ferdydurke (karaczan#5679), bluebird (tranxene#0101)

#61039 05 cze 2023, 23:10


midgard
skandynawia, 2001
nowości techniczne
Na Midgardzie zawitała nowa szata graficzna, dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: jasnej i ciemnej. Dodaliśmy kolejne usprawnienia - na graczy czeka między innymi wbudowany planer postów, rozwinęliśmy ponadto pola profilowe, pozwalające podejrzeć statystyki gracza bezpośrednio w widoku posta. Stworzyliśmy opis społeczeństwa galdrów do kompendium gry, rozszerzyliśmy miejsca pracy. Chcemy podziękować bardzo naszym graczom, że dzięki ich obecności możemy nadal rozwijać cały projekt oraz prowadzić wspaniałe fabuły.
Osoby nieznające nas, zastanawiające się zapraszamy serdecznie, każdego miło ugościmy! Midgard to pbf fantasy, inspirowany mitologią nordycką, trylogią „Krucze Pierścienie” Siri Pettersen i światem magii autorstwa J. K. Rowling.

Ogłoszenie: link
Adres forum: link
Discord: link

ODPOWIEDZ ]