Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]

#56749 18 lis 2021, 15:43

Pytania i propozycje
Miejsce do zgłaszania wszelkich pytań, uwag, propozycji i sugestii.

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#59101 01 gru 2022, 15:22

Skoro już pozwalacie na zmianę nicków na edenie, to może wprowadźcie też pole profilu gdzie będzie wpisany stary nick?

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#59105 01 gru 2022, 20:14

Pytałam już o to kiedyś na disco, ale zostałam bez odpowiedzi. W każdym razie, jest jakiś kod na umieszczanie większych avatarów? Możliwe, że przeoczyłam. Jeśli nie ma to fajnie byłoby taki kod udostępnić wszystkim :brewki:
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#59121 03 gru 2022, 17:18

W archiwum przechowujemy przez okres 12 miesięcy nieaktualne tematy. Tematy mające więcej niż rok będą całkowicie usuwane.
Usunięciu ulegnie wszystko bez względu na to czy to reklama/poszukiwania/coś tam? O ile rozumiem kasowanie poszukiwań oraz dbanie o porządek, to już kasowanie choćby reklam dawnych forów... To jest jakaś historia edenu i fajnie byłoby mieć do niej nadal dostęp, nawet jeśli forum X nie działa od kilku lat. Osobiście czasami lubię wracać pamięcią do takich chwil i archiwum było w tym pomocne. Taki dział jak konkursy też szkoda usuwać. Dlatego proszę rozważcie chociażby ten wyjątek z reklamami *.*

Ps. Czy są planowane na teraz jakieś konkursy świąteczne? :D
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59124 03 gru 2022, 18:54

fassylover pisze:
03 gru 2022, 17:18
W archiwum przechowujemy przez okres 12 miesięcy nieaktualne tematy. Tematy mające więcej niż rok będą całkowicie usuwane.
Usunięciu ulegnie wszystko bez względu na to czy to reklama/poszukiwania/coś tam? O ile rozumiem kasowanie poszukiwań oraz dbanie o porządek, to już kasowanie choćby reklam dawnych forów... To jest jakaś historia edenu i fajnie byłoby mieć do niej nadal dostęp, nawet jeśli forum X nie działa od kilku lat. Osobiście czasami lubię wracać pamięcią do takich chwil i archiwum było w tym pomocne. Taki dział jak konkursy też szkoda usuwać. Dlatego proszę rozważcie chociażby ten wyjątek z reklamami *.*

Ps. Czy są planowane na teraz jakieś konkursy świąteczne? :D
chciałam dać tu polubienie, bo reklamy to rzeczywiście spora część pbfowej historii, ale zapowiedzi tak samo - w wielu tematach toczyły się zacięte dyskusje, padały nowe pomysły i fajnie do tego czasem wrócić, więc może pomyślicie o przeprowadzeniu ankiety nie tylko na temat reklam?

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Moje RPGi
sol
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#59130 04 gru 2022, 12:50

Ja bym chciała zaproponować dodawanie kciuków w górę i w dół w tym dziale, bo w sumie kliknęłam fassy i nacie „pomogła”, ale po dłuższym przemyśleniu - no niezbyt pasuje ta reakcja. Dzięki kciukom można wyrazić, że się ten pomysł popiera bez spamowania postami bez treści.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#59212 08 gru 2022, 0:32

@nata, o ile w kwestii reklam jesteśmy w stanie przychylić się do ankiety, żeby wypadać faktyczną potrzebę Edeńczyków i zostawić je w przypadku uzyskania większości, o tyle, co do zapowiedzi, jesteśmy na nie i skłaniamy się ku opcji, żeby je usunąć. Z tego, co zauważyliśmy, raczej w niewielkiej ilości występują nawiązywania do starych pomysłów na fora, które gdzieś się przewinęły, ale nigdy nie zostały zrealizowane. Co innego kwestia forów, które zdążyły zaistnieć i zapisać się w pamięci Edeńczyków.

Jeśli komuś zależy na danych Zapowiedziach i uważa, że te treści mogą się przydać, proponujemy przekopiowanie ich na swój komputer lub do własnego notatnika na Edenie. Dzięki temu ktoś zyska pewność, że tematy na których mu zależy nie przepadną na zawsze, a my będziemy mogli oczyścić archiwum z nieaktualnych treści.

@Bezimienna, dziękujemy za propozycję, lecz na ten moment uważamy, że tematy w dziale związanym z kontaktem z administracją nie wymagają opcji dawania kciuków w górę lub w dół. O ile jest to opcja przydatna w innych działach, o tyle w naszym odczuciu, samo podziękowanie wystarczy. W ten sposób można również wyrazić swoje poparcie dla czyjegoś pomysłu bez potrzeby podbijania danego postu innymi postami.
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59216 08 gru 2022, 10:13

crashie pisze:
08 gru 2022, 0:32
@nata, o ile w kwestii reklam jesteśmy w stanie przychylić się do ankiety, żeby wypadać faktyczną potrzebę Edeńczyków i zostawić je w przypadku uzyskania większości, o tyle, co do zapowiedzi, jesteśmy na nie i skłaniamy się ku opcji, żeby je usunąć. Z tego, co zauważyliśmy, raczej w niewielkiej ilości występują nawiązywania do starych pomysłów na fora, które gdzieś się przewinęły, ale nigdy nie zostały zrealizowane. Co innego kwestia forów, które zdążyły zaistnieć i zapisać się w pamięci Edeńczyków.

Jeśli komuś zależy na danych Zapowiedziach i uważa, że te treści mogą się przydać, proponujemy przekopiowanie ich na swój komputer lub do własnego notatnika na Edenie. Dzięki temu ktoś zyska pewność, że tematy na których mu zależy nie przepadną na zawsze, a my będziemy mogli oczyścić archiwum z nieaktualnych treści.
Okej, rozumiem, że macie w tej kwestii inne zdanie niż ja (oraz kilka innych osób, ale wiadomo, że nie wypowie się cała społeczność). Część forów wystartowała i zamknęła się po kilku/kilkunastu dniach, a część ze względu na temat zapowiedzi i prowadzone w nim dyskusje, pomimo braku otwarcia, dalej jest pamiętana. Nawiązania nie muszą się znajdować stricte w temacie nowej zapowiedzi, żeby istnieć, ale wystarczy chociażby po starych postach znaleźć te, w których dany użytkownik się wypowiadał - jeśli ktoś pisał tylko i wyłącznie w tematach zapowiedzi, to teraz stanie się kimś z czystą kartą? To tylko jeden przykład.

O ile rozumiem ogólną potrzebę czystek w archiwum, to jest to coś więcej niż poszukiwania sprzed pięciu lat, więc fajnie, jakbyście jednak pozwoliły reszcie użytkowników na uczestniczeniu w decyzji, szczególnie, że chyba nie chodzi o zbyt dużą ilość tematów ogólnie, skoro proponujecie skopiowanie ich do swoich notatników na Edenie. Ale jeśli takie jest Wasze zdanie to mogę poprosić o utworzenie działu dla mnie i zamiast usuwania przesunięcie wszystkich tematów zapowiedzi tam? :lol:
crashie pisze:
08 gru 2022, 0:32
@Bezimienna, dziękujemy za propozycję, lecz na ten moment uważamy, że tematy w dziale związanym z kontaktem z administracją nie wymagają opcji dawania kciuków w górę lub w dół. O ile jest to opcja przydatna w innych działach, o tyle w naszym odczuciu, samo podziękowanie wystarczy. W ten sposób można również wyrazić swoje poparcie dla czyjegoś pomysłu bez potrzeby podbijania danego postu innymi postami.


popieram w tej kwestii Bezę, podziękowanie jest dla mnie czymś "większym", na przykład jak czyjaś wypowiedź jest niezwykle wartościowa, wrzuci zamówioną grafikę, albo przydatny temat. Jeśli jednak można dziękować za posty w zapowiedziach, gdzie administracja wymienia listę zajętych wizerunków, to dlaczego tutaj nie można dać kciuka, bo nie rozumiem?

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#59324 16 gru 2022, 0:05

@nata, po przemyśleniu wszelkich możliwych opcji i rozwiązań poruszanych kwestii, postanowiliśmy utworzyć ankietę, mającą być odpowiedzią na potrzeby Edeńczyków w sprawie Zapowiedzi i Reklam. Chcemy w ten sposób zweryfikować zapatrywanie członków społeczności na planowane zmiany. Równocześnie dajemy sobie prawo, żeby traktować ankietę jako pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji, a nie jej jedyny wyznacznik.

W naszej ocenie opcja z dawaniem kciuku w górę lub w dół nie przysłuży się działowi powiązanemu z kontaktem z administracją, więc podtrzymujemy to , co zostało już ujęte w poprzedniej wiadomości. Równocześnie dziękujemy za tak żywe zainteresowanie zmianami Edenu i mamy nadzieję, że nadal będziecie aktywnie uczestniczyć w rozwoju forum :<3:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
Podziękował(a): 14 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#59409 25 gru 2022, 13:50

Ostatnie podpięte Oko Edenu na stronie głównej jest z kwietnia. Od tamtej pory jest pięć nowych tematów, które są skitrane w głębi forum, ale tabelka na stronie głównej sugeruje, że nowych treści nie ma.

Pytanie: czy Oka Edenu też będą usunięte, tak jak archiwum zapowiedzi?

Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#59410 25 gru 2022, 14:19

gusto pisze:
25 gru 2022, 13:50
Ostatnie podpięte Oko Edenu na stronie głównej jest z kwietnia. Od tamtej pory jest pięć nowych tematów, które są skitrane w głębi forum, ale tabelka na stronie głównej sugeruje, że nowych treści nie ma.

Pytanie: czy Oka Edenu też będą usunięte, tak jak archiwum zapowiedzi?
Oby nie były usuwane, bo do niektórych jeszcze wracam :<

Awatar użytkownika

 Luxter#4127

#59564 11 sty 2023, 21:15

Czy istnieje możliwość zmienienia koloru grupy "Projektanci" na jakiś bardziej wyróżniający się od reszty użytkowników? Obecnie ciężko stwierdzić na pierwszy rzut oka kto do niej należy:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#59729 04 lut 2023, 20:05

@Luxter jak najbardziej! Na razie ustawiliśmy różowy, ale zamierzamy poszukać czegoś lepszego i pobawić się z odcieniami grup :popcorn:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#59821 16 lut 2023, 12:09

Czy są jakieś wyniki/wnioski/decyzje po ankiecie dotyczącej archiwizacji?

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#59872 19 lut 2023, 19:27

@nata
Tak, są decyzje, które wskażemy oficjalnie w dużym, szczegółowym ogłoszeniu dotyczącym zmian. Już teraz możemy powiedzieć, że wasze liczne głosy ułatwiły nam podjęcie decyzji — pozostawiliśmy oprócz reklam, zostawić również i zapowiedzi :smok:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




ODPOWIEDZ ]