Czarodzieje

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
Mortis
 5233890

#48229 17 lip 2019, 23:09

WYJAZD NA SAHARĘ

Wraz z odnalezieniem wszystkich artefaktów zaburzenia magii osłabły i w świecie czarodziejów ponownie zapanował ład… Pytanie tylko na jak długo?
Tymczasem w połowie lipca część czarodziejów oderwała się od codzienności, by spędzić czas na gorących i emocjonujących wakacjach w północnej części Afryki. Na spragnionych wrażeń czekają niebezpieczne piaski Sahary, zaś Ci, którzy marzą o spokojnej chwili dla siebie mogą zaznać spokoju w oazie. Już wkrótce pojawią się wakacyjne eventy i konkursy. Jak co roku, Hogwart na okres wakacji został ukryty, tymczasem gracze przenieśli się z rozgrywkami do okolicznych miast. Zapisy na wyjazd wakacyjny otwarte są do końca ich trwania.

Gorąco zapraszamy do zapisów i wzięcia udziału w naszej afrykańskiej przygodzie!

http://www.czarodzieje.org/t17367-wakac ... azd-zapisy
http://www.czarodzieje.org

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Mortis
 5233890

#49649 09 paź 2019, 23:34

Dziesieciolecie Czarodziejów

Z dumą ogłaszamy, że dzisiaj, 9 października 2019 roku Czarodzieje obchodzą swoje dziesiąte urodziny! W tym jakże wyjątkowym dniu chcemy podziękować wszystkim - obecnym i dawnych użytkownikom, moderacji, mistrzom gry, dawnym prefektom, założycielom i każdej osobie dzięki której przez dekadę mogliśmy wspólnie czerpać radość z gry na Czarodziejach! W powyższym linku przygotowaliśmy kilka atrakcji z okazji tej pięknej rocznicy.

Choć dziesięć lat to kawał czasu to mamy nadzieję, że wciąż będziemy mieli szansę zaskakiwać użytkowników!

#52203 06 maja 2020, 19:38

CZARODZIEJSKIE ZMIANY!

Na naszym forum www.czarodzieje.org w ostatnich czasach nastąpiło wiele zmian, o których radośnie pragniemy Cię poinformować!

 • • Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest zmiana skryptu na nowy. Z phpBB2 przeszliśmy na phpBB3, który jest nieco nowocześniejszy i mniej obciążający, przez co forum powinno chodzić płynniej.
  • Zostały zmienione rozkłady i kategorie forum, w większości również graficznie.  
  • W nawigacji pod nagłówkiem pojawiły się dwie zupełnie nowe opcje forumpolish. Kalendarz forumowy, mający na celu pomoc w pilnowaniu chronologii wydarzeń oraz panel eventów. W zakładce „eventy” możecie zapisywać lekcje oraz treningi quidditcha organizowane przez was. Po zaakceptowaniu wasz event wyświetli się w „terminarzu”. Mamy nadzieję, że w ten sposób prościej będzie wam planować lekcje oraz eventy na podstawie aktualnego obłożenia tymi zajęciami całego forum.
  • Aktualizację przeszły również cele postaci, ich odnowiony spis na pewno pomoże wam je realizować!
  • Odświeżone zostały FAQ & porady na początek oraz dodane nowe poradniki, dotyczące mieszkań, oraz domów, czy genetyk fabularnych. Ceny lokali oraz nowe możliwości z nimi związane mamy nadzieję, zachęcą was, do aktywnego grania poza dormitoriami Hogwartu.
  • Opis genetyk oraz zdolności został zaktualizowany, podobnie jak wymagania do ich zdobycia.
  • Edytowane i rozbudowane zostały zawody magiczne, które obejmują nowe wymagania punktowe, a także wysokość wynagrodzenia.
  • Od dziś mamy również możliwości samodzielnego tworzenia przedmiotów, która oparta jest na nowej mechanice.
  • Rozbudowany został Szpital Św.Munga oraz Bank Gringotta, oferujące całkiem nowe możliwości rozgrywki.
  • System kółek zainteresowań przeszedł renowacje.
  • Pojawiły się też ścieżki kariery dorosłych, które naszym zdaniem uprzyjemnią wam ich rozwój oraz samą grę, gdy nie możecie już korzystać z uroków szkoły.
  • Nowością są również fabularne opisy różdżek, dzięki którym dokładnie będziecie wiedzieli, jakie znaczenie mają drewno oraz rdzeń, które was wybrały. Pomoże wam to również potem stworzyć samodzielne kompozycje.
  • Oprócz tego proponujemy nową opcję zdobywania punktów dla domu. Koniecznie zobaczcie jak możecie się przysłużyć domowi, jak najszybciej!
  • Zmienione zostały wynagrodzenia punktowe kapitanów oraz odświeżony został poradnik do Quidditcha.

Te wszystkie informacje, a także inne ważne nowości znajdziesz w naszych forumowych ogłoszeniach.


Czarodzieju, mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy Cię w naszych progach!
www.czarodzieje.org

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Moderuję na Czarodziejach!
 Mean Love#0847
 1807569

#56500 22 wrz 2021, 20:39

Odkrycie legendarnego Camelotu aktywowało potężne klątwy! Jakie inne niespodzianki zapewni obcowanie z nieznaną magią?
Nowy rok szkolny i nowa fabuła

Obrazek

Pierwszy event nowej fabuły już się odbył - niepozorne wykopaliska magiarcheologiczne zaowocowały odnalezieniem legendarnego Camelotu. To niesamowite wydarzenie okazało się jednak odrobinę... nietypowe? Czarodzieje i czarownice w najbliższym czasie będą borykać się z klątwami, które - o ile los aktywuje je w danej rozgrywce - mogą nieco uprzykrzać życie codzienne! Kolejny event odbędzie się w październiku, więc serdecznie zapraszamy!
Po wakacjach już oficjalnie ruszyliśmy z lekcjami, kółkami zainteresowań i treningami quidditcha - w Hogwarcie zawsze jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia. W tym roku mamy też zatrzęsienie pierwszorocznych, na cześć których specjalnie pojawił się mały segment Ceremonii Przydziału podczas Wielkiej Uczty rozpoczynającej rok. Oby młodziaków - i nie tylko! - przybywało jak najwięcej!

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Moderuję na Czarodziejach!
 Mean Love#0847
 1807569

#57589 13 lut 2022, 11:56

Magiczny wyjazd!
Walentynkowe zawody i magiczne poszukiwanie skarbów - pojedź na Malediwy z Czarodziejami!
Czas zacząć czarodziejskie ferie zimowe! Po mroźnej Norwegii, lodowej Islandii, górzystym Masywie Mont Blanc i wielu innych chłodnych miejscach... w tym roku wynikiem niespodzianki są cieplutkie Malediwy! Magiczne żółwie, usypiające hamaki, bajeczne domki na wodzie - to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie czekają na wypoczywających Czarodziejów!
• Na wyjazd można zapisywać się do końca jego trwania, a więc do połowy marca.
• To właśnie na Malediwach świętujemy Walentynki - na zakochane (albo jeszcze nie?) pary czekają plażowe zawody z czterema kategoriami, którymi można wzmocnić swoje więzi!
• Dla fanów przygód przygotowane zostało specjalne subforum Poszukiwania zaginionych gwiazd - wyrusz w nieznane i zdobądź legendarny skarb!

Gorąco zapraszamy!
Szczegóły można znaleźć w naszych ogłoszeniach!

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Moderuję na Czarodziejach!
 Mean Love#0847
 1807569

#57710 09 mar 2022, 16:19

Garść nowości
Poszukiwania magicznych artefaktów, czarodziejski Dzień Kobiet i miesiąc kulturalny - u nas nie ma miejsca na nudę!
Ferie zimowe dobiegają końca, a życie Czarodziejów wraca do Wielkiej Brytanii, gdzie wcale nie jest nudno!

★ Wraz z kolejnym etapem głównej fabuły, u czarodziejów zaczęła się gorączka złota, a raczej gorączka rozkopywania przydomowych ogródków w celu odnalezienia jakichś bardziej lub mniej starożytnych artefaktów. Może czas wybrać się na poszukiwania?
★ Ósmego marca czarodzieje obchodzą Święto Kolorowych Lampionów, będące odpowiednikiem mugolskiego Dnia Kobiet. Świętowanie odbywa się w Hogsmeade!
★ Marzec jest u nas miesiącem pod znakiem kultury - przedstawienie zbliża się coraz większymi krokami!

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Moderuję na Czarodziejach!
 Mean Love#0847
 1807569

#57745 23 mar 2022, 13:15

Ciąg dalszy głównej fabuły

Obrazek

Jak ukraść Księżyc... albo raczej, jak go odzyskać? Na twarzy Księżyca zawisło czarne znamię, okrywając króla nocnego nieba całunem uszytym z czystego mroku. Wpływ odczuwają pozbawione przemian wilkołaki, okradnięte ze swojego piękna wile, nękani koszmarami wróżbici, osłabieni nagłą potęgą czarnoksiężnicy, zatroskani opiekunowie magicznych stworzeń... i inni, bo klątwy znowu rozchodzą się plagą po Wielkiej Brytanii, a efekty przeklętego Księżyca zdają się szerzyć z dnia na dzień. Choć niektórzy jeszcze balują na obchodach Dnia Świętego Patryka, to z czasem radosne celebracje zaczynają ustępować atakom dementorów i ogólnej panice...

Awatar użytkownika
O mnie
Ekipa współczesnego forum potterowskiego, w składzie m. in. Love, Pianka, Juviia i Trixie
Moje RPGi
Czarodzieje
 Głównie: Mean Love#0847; pianka#6100, Juviia#9023, melu#9859
 1807569

#58400 25 lip 2022, 13:19

Obrazek

Tegoroczna główna fabuła została zakończona, co wiąże się nie tylko z powrotem Księżyca, ale również innymi nowościami, takimi jak...
★ ...udostępnienie Avalonu! Prawdziwie magiczna kraina powitała Czarodziejów i można korzystać z jej uroków podczas trwającego wyjazdu wypoczynkowego. Zapisywać się można na niego do końca trwania wakacji - serdecznie zapraszamy na zwiedzanie zapomnianego świata rycerskich legend i nietypowych stworzeń!
★ Oprócz nowych lokacji, magicznej atmosfery i wyjazdowych spisów, na wakacjach będą pojawiały się również eventy. Od samego początku dostępne są połączone lokacje tajemniczych zamków, a poza tym trwa pierwszy etap poszukiwań Świętego Graala. Więcej jeszcze przed nami!
★ Nie brakuje też atrakcji niezwiązanych z wyjazdem - rozpoczęła się właśnie faza grupowa 429. edycji Quidditchowych Mistrzostw Świata, w której 32 drużyny zmierzą się o trofeum najlepszej reprezentacji magicznego społeczeństwa. Na pewno ucieszą się z tego zarówno profesjonalni gracze, jak i wiernie kibicujący na trybunach fani :loff:

Czarodziejsko zapraszamy! O szczegółach wszystkich atrakcji można poczytać w naszych ogłoszeniach.

Awatar użytkownika
O mnie
Ekipa współczesnego forum potterowskiego, w składzie m. in. Love, Pianka, Juviia i Trixie
Moje RPGi
Czarodzieje
 Głównie: Mean Love#0847; pianka#6100, Juviia#9023, melu#9859
 1807569

#58649 01 wrz 2022, 16:27

Obrazek

Czarodzieje wracają z zakończonych tajemniczym pożarem wakacji, by rozpocząć rok szkolny z garścią nowości!

★ Dwie szkoły magiczne ucierpiały w wyniku gwałtownych zniszczeń, więc ich uczniowie zostali ugoszczeni w murach Hogwartu. Udostępniamy możliwość robienia postaci Przyjezdnych z Tecquali (szkoły z Ameryki Środkowej i Południowej) a także z Mahoutokoro (szkoły japońsko-koreańskiej). Nowa grupa, nowy kolor i nowe możliwości!
★ O szczegółach wydarzeń w magicznym świecie można przeczytać w nowym wydaniu Proroka Codziennego, w którym również ruszyła magiczna loteria.
★ Rok szkolny rozpoczynamy z ciekawymi scenariuszami do rozegrania, zadaniami dla prefektów i zmianami w obrębie zasad kółek pozalekcyjnych.
★ Wprowadziliśmy również nowe mechaniki Zielarstwa, Wróżbiarstwa oraz Astronomii, co pomoże lepiej rozwinąć te dziedziny. Mamy też odnowiony spis roślin, a poza tym drobne zmiany w profilach!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania szczegółów w naszych ogłoszeniach!
Witamy Przyjezdnych z dwóch magicznych szkół - meksykańskiej i japońskiej. Zapraszamy do przeczytania naszych nowości!

Awatar użytkownika
O mnie
Ekipa współczesnego forum potterowskiego, w składzie m. in. Love, Pianka, Juviia i Trixie
Moje RPGi
Czarodzieje
 Głównie: Mean Love#0847; pianka#6100, Juviia#9023, melu#9859
 1807569

#59801 14 lut 2023, 19:58

Obrazek


★ Ruszył wyjazd na magiczne ferie! W tym roku lądujemy na Antarktydzie - krainie niezamieszkałej przez mugoli, ale za to całkiem przez nas umagicznionej. Wiemy, że nie można tutaj spotkać niedźwiedzi polarnych, ale... co powiecie na fomisie, psingwiny i inne cudaczne stworzenia? Zapisy pozostają otwarte, więc do końca trwania wyjazdu można dołączać do zabawy w lodowych lokacjach! Kto wie, może niedługo pojawią się jakieś intrygujące eventy?
★ Z okazji Walentynek pojawiło się kilka atrakcji - mamy konkurs na najbardziej całuśną postać, loterię z samymi zwycięzcami i pocztę Słodkiej Swatki, przez którą można wysyłać wzbogacone przypadkowymi prezentami Walentynki. Miłość wisi w powietrzu!
★ Mamy nowe cele, ścieżki kariery dla dorosłych, kółka pozalekcyjne dla uczniów i studentów i wiele innych aktywności, z których można skorzystać, jeśli tylko ktoś ma ochotę!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania szczegółów w naszych ogłoszeniach!
Czas odkryć magiczną Antarktydę podczas wyjazdu na ferie! Oprócz tego masa innych atrakcji, w tym też walentynkowych!

Awatar użytkownika
O mnie
Ekipa współczesnego forum potterowskiego, w składzie m. in. Love, Pianka, Juviia i Trixie
Moje RPGi
Czarodzieje
 Głównie: Mean Love#0847; pianka#6100, Juviia#9023, melu#9859
 1807569

#60519 02 kwie 2023, 12:30

Czas na wiosenne porządki - garść zmian, nowe mechaniki, smocze ingerencje i zabawy. Niedługo ruszy Celtycka Noc!
★ Na Czarodziejach ruszyły wiosenne porządki! Mamy loterię z nagrodami, konkurs na wiosenny profil, zdjęciową akcję na czarodziejskim wizbooku, a także różne cele i zdarzenia. Co więcej, szykujemy się do obchodów Celtyckiej Nocy!
★ Wprowadziliśmy specjalizacje kuferkowe, które nieco bardziej podkreślają to, w czym postacie są najlepsze. Na forum pojawił się również spis znanych postaci fabularnych, wraz z mechaniką opartą na punktach sławy.
★ Poprzedni smoczy event dalej niesie za sobą konsekwencje - co więcej, nie tylko jego uczestnicy padają ofiarami mniej lub bardziej groźnych ingerencji!
★ Pozmienialiśmy część lokacji kostkowych, udostępniliśmy przedmioty pamiątkowe z wyjazdów, dodaliśmy do środków transportu magiczne statki i zapewniliśmy spisy półfabularnych postaci pracujących w Ministerstwie Magii oraz Szpitalu Świętego Munga - wszystko po to, by rozgrywka stała się jeszcze ciekawsza!

Serdecznie zapraszamy do przeczytania szczegółów w naszych ogłoszeniach!

Awatar użytkownika
O mnie
Ekipa współczesnego forum potterowskiego, w składzie m. in. Love, Pianka, Juviia i Trixie
Moje RPGi
Czarodzieje
 Głównie: Mean Love#0847; pianka#6100, Juviia#9023, melu#9859
 1807569

#60757 23 kwie 2023, 18:51

Obrazek


★ Wiosennych atrakcji ciąg dalszy - ruszyły przygotowania do Celtyckiej nocy, pojawiają się też plotki o szykowanym na majówkę evencie...
★ Ze względu na smocze ataki, które nie ustępują, zachęcamy do skorzystania z kursu pierwszej pomocy. Ma on na celu szerzyć pośród czarodziejów umiejętności, jakie mogą się okazać niezbędne gdy sytuacja stanie się za gorąca!
★ Pojawiło się kwietniowe wydanie Proroka Codziennego, a poza tym wprowadziliśmy zmiany w spisach magicznych stworzeń!

Serdecznie zapraszamy!