Los Angeles

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#58492 03 sie 2022, 17:00

Los Angeles
Los Angeles. Miasto, w którego broszurach reklamowych wciąż powtarza się ten sam kiczowaty slogan – kochasz go albo nienawidzisz. Rzeczywiście jest miastem sprzeczności, gdzie wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się czarno-białe – w końcu luksusowe wille w Beverly Hill należące do milionerów i aktorów znanych z wielkich ekranów kontrastują z wszechobecnymi tłumami bezdomnych – ale w rzeczywistości oddaje każdy odcień szarości pomiędzy nimi.

To tutaj zjeżdżają się ci, którzy marzą o wielkiej karierze, którzy chcą spełnić swój American Dream z nadzieją, że do szczęścia wystarczy odrobina talentu i charyzmy. Tutaj też zderzają się z rzeczywistością, napotykają na swojej drodze mury nie przebicia. Każdy chce być kimś czasami zostając z niczym.

Nie da się zaprzeczyć, że Los Angeles to miasto jedyne w swoim rodzaju — piękna pogoda, palmy przy Sunset Boulevard, walk of fame w Hollywood, czy piękne plaże w Beach Cities. Nie zobaczysz też tu wielu drapaczy chmur, za to twoje oko złapią mnóstwo namiotów należących do bezdomnych w Skid Row.

W LA możesz być więc kim chcesz, daj się ponieść wyobraźni i dołącz do nas! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#58618 26 sie 2022, 22:15

Los Angeles
Mamy miesiąc! Czas więc na krótkie podsumowanie tego, co działo się na naszym forum. 🌴

Na początku pragniemy podziękować wszystkim naszym użytkownikom za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Dziękujemy również za tak ciepłe przyjęcie nas na rynku PBF-ów i mamy nadzieję, że przed nami mnóstwo ciekawych fabuł! :loff:

Pomimo iż mamy dopiero miesiąc powitaliśmy w ekipie dwóch nowych członków — Izzy Fairmont oraz Valerie Irvin. Na forum wystartowała również możliwość podsyłania odznak w odpowiednim temacie, dzięki czemu lista zwiększyła się zarówno za nagrody fabularne jak i te za posty.
Zmianie uległa również sprawa AU — od niedawna, rozgrywki prowadzące w tym dziale, chronią Was przed utratą koloru i wpadnięciem do grupy remember me.

To jednak nie koniec zmian, jakie nas czekają. Po rozmowach w ekipie administracyjnej, wspólnie postanowiłyśmy nieco poszerzyć pracę naszego mistrza gry — The Mask. Zmiana nie będzie rewolucyjna, jednakże więcej informacji wyczekujcie we wrześniu. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie przypadkiem Wam do gustu.

Tymczasem zapraszamy wszystkich niezdecydowanych. Miejsce znajdzie się dla każdego, a nasi użytkownicy na pewno bardzo ciepło Was przyjmą. Mamy też dużo, ciekawych poszukiwań , więc jeśli nie masz dopracowanego pomysłu, ten dział na pewno Was natchnie.

If we can't go to heaven, let us go to LA! :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#58740 26 wrz 2022, 18:38

Los Angeles
Hej! Słowem wstępu: mamy dwa miesiące ✨ Wpadamy do was z garstką informacji!

Jakiś czas temu, poprzez ogłoszenia forum informowałyśmy o tym, że pojawiła się ankieta dotycząca umiejscowienia pól triggery i multikonta oraz tego, jak powinien wyglądać nick tagowanej postaci w poście. Większością głosów zwyciężyły opcje multikonta na miejscu triggerów, a triggery pod gifem w kwestii rozmieszczenia pól profilowych, a w przypadku oznaczeń, tagowanie z małej litery. Zmiany zostały wprowadzone na forum już kilka dni temu, a wszystkim głosującym serdecznie dziękujemy — to, jak licznie oddaliście głosy w ankiecie jest dla nas niezwykle ważne!

Ponadto, jak mogliście już dostrzec, w głównym ogłoszeniu forum zaszły pewne zmiany. Dwie administratorki (cattitude i manul) w ostatnim czasie przestały pełnić swoją funkcję, decydując się zostać na forum wyłącznie jako gracze — bardzo dziękujemy obydwu za pracę i wkład w forum. Z dniem dzisiejszym witamy w ekipie gold, która dołączyła do składu — możecie kierować się do niej z pytaniami i problemami. Dodatkowo ladybutterfly przeniosła uprawnienia na nowe konto, od teraz kierujcie swoje pytania do niej na pw u Connie Mayfield. Pozostałe członkinie pozostają z nami, jednak przypominamy, że kira i kotpsot pełnią wyłącznie funkcję mistrzów gry.

W ciągu miesiąca zaszło także kilka pomniejszych zmian i ulepszeń, takich jak pojawienie się wrześniowego kalendarium, uściślenie punktu regulaminu dotyczącego przejmowania lokacji czy dodanie dzielnicy mieszkalnej, która dedykowana jest studentom i uczniom szkół średnich. O tych zmianach więcej można przeczytać w ogłoszeniach forum.

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#58912 31 paź 2022, 21:08

Los Angeles
Mamy trzy miesiące! Dziękujemy naszym graczom za mnóstwo fabuł, zaangażowania i dramatów w życiu Waszych postaci!

Na forum właśnie zakończyły się ankiety na najlepszy profil Halloweenowy oraz na najlepszą parę Halloween. Zwycięzcami są ex aequo: Alan Hobart i Daimon Castiello oraz Daimon Castiello & Dolly DeHaven. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach oraz za głosowanie w ankietach.

Eventy Halloweenowe — dom strachów oraz festiwal jesienny — wciąż są otwarte! Rozgrywki można prowadzić do 18.11 włącznie, natomiast wydarzenia z kalendarium październikowego do 10.11. Niebawem jednak poznacie kalendarium listopadowe i już teraz możemy Wam zdradzić, że będziecie mieli szansę złapać specjalna odznakę z okazji święta dziękczynienia!

Na forum uległ zmianie — a raczej poprawkom — regulamin. Zmieniłyśmy nieco zasady tworzenia multikont oraz rozwinełyśmy zasady zmiany wizerunku.
Oprócz tego z grona administracyjnego odeszła gold. Bardzo ci dziękujemy za twoje pomysły i wkład w działanie forum ♥️ Widzimy się na fabule! Jednocześnie Kira, która do tej pory była odpowiedzialna za The Mask, przejmuje również obowiązki administratora.

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#58969 11 lis 2022, 22:41

Los Angeles
Hej ✨ Witamy was ponownie po krótkiej przerwie technicznej!

11. listopada zmieniłyśmy wygląd naszego forum, za co bardzo chciałyśmy podziękować kawie oraz ainie. Jesteście prawdziwymi czarodziejkami, forum wygląda cudnie i mamy nadzieję, że użytkownicy podzielają nasze zdanie 🥺

Oprócz zmiany szaty, wzięłyśmy również pod lupę kwestie organizacyjno-techniczne. Punkt regulaminu o powtarzaniu pseudonimów uległ zmiany i od teraz powtarzanie ich jest u nas możliwe. Oprócz tego postanowiłyśmy podnieść minimalnie próg postowy na kolejne multikonta. Więcej przeczytacie o tym w naszym ogłoszeniu.

Usunęłyśmy również scenariusze i dzienniki MG. Były one nieużywane na naszym forum, więc postanowiliśmy zrezygnować z tych funkcji. Rusza za to portal plotkarski, który będzie szukał grzeszków i ploteczek na temat waszych postaci! Wraz z forumową plotkarą dodałyśmy również nawiązujące do tego odznaki.

A skoro mowa o odznakach — na liście odznak fabularnych pojawiło się ponad 90 nowych odznak! Wiemy, że lubicie je zbierać, przyszłyśmy zatem z nowymi pomysłami na fabuły, za które możecie powiększyć swoją kolekcję ♥️ Oprócz tych fabularnych dodałyśmy również nowe dla postaci 🤭

Ale to nie wszystko! Nasze najlepsze i najukochańsze koderki stworzyły dla nas kilka dodatkowych kodów. Są to spotify, którego kod oraz wyjaśnienie znajdziecie w temacie czego teraz słuchasz?, wzór na pierwszy post wraz z numerem rozgrywki i linkiem do outfitu, które znajdziecie w podglądzie pełnego edytora (firstpost i firstpost1), oraz moodboardy dla Waszych postaci! Będziecie mogli je zakładać tutaj. 💖

Chciałyśmy również przypomnieć o kalendarium na listopad. Zmianie również uległ system odbierania odznak za fabułę z nim związaną — te można odbierać po napisaniu czterech postów na postać, bez konieczności ukończenia rozgrywki. Uchylimy również rąbka tajemnicy, że na grudzień mamy zaplanowanych kilka świątecznych atrakcji, stay tuned!

And last but not least, kotspot zrezygnowała z funkcji mistrza gry. Bardzo ci dziękujemy za twój wkład i życzymy powodzenia! Oprócz tego ladybutterfly przeniosła uprawnienia administratora z Connie na Abel Coogan.

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴

Na forum został zmieniony wygląd, zostało dodanych ponad sto odznak, zarówno fabularnych jak i tych dla postaci, a oprócz tego zaszły drobne zmiany w regulaminie.

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#59100 01 gru 2022, 14:48

Los Angeles
Hej! ✨ To znowu my, przychodzimy do Was z kolejną garścią informacji na temat naszego forum 🤭

Listopad już za nami i chociaż w Los Angeles śniegu zimą nie ma, postanowiłyśmy spróbować wprowadzić świąteczny klimat na forum! W LA zawitał Secret Santa, który będzie rozsyłał prezenty od Waszych postaci dla innych. Wystarczy, że wyślecie PW do The Mask, a upominki będą wklejane w kalendarzach.

Oprócz Secret Santa, postanowiłyśmy powtórzyć konkurs na profil – tym razem świąteczno-zimowy. Halloweenowy cieszył się dużą popularnością, mamy nadzieję, że i ten przypadnie Wam do gustu. A jeśli nie lubicie Bożego Narodzenia, to będziecie mogli startować w konkursie na najlepszą parę Sylwestrową, lecz to nie wszystko! Wiadomo, że Amerykanie uwielbiają przystrajać swoje domy w wymyślne ozdoby świąteczne. Niektórzy też konkurują ze sobą nawzajem, dlatego i u nas wybierzemy najładniejszy dom w całym Los Angeles! Tutaj zgłoszenia do konkursu będą anonimowe, wysyłane na PW The Mask, a zdjęcia ozdobionych posiadłości nie muszą pokrywać się z wizualizacją. Chodzi przecież o światełka 🎄 Szczegóły na temat konkursów, poznacie wkrótce.

Nie tylko konkursy na Was czekają w grudniu. Postanowiłyśmy podzielić listę odznak na dziesięć stałych kategorii, z nadzieją, że spis będzie czytelniejszy. Dodatkowo wprowadzamy fabularne odznaki specjalne i startujemy od tych powiązanych ze świętami oraz Sylwestrem. Czeka na was ponad 50 ikonek. Dasz radę złapać wszystkie przed końcem grudnia? 🤭

Zachęcamy również do zapoznania się z kalendarium na ostatni miesiąc tego roku. Część wydarzeń przeniosłyśmy z listopada, ze względu na grudniowy klimat.

Na forum mamy również od kilku dni nowy BBCode. Jest to tw widoczny w pełnym edytorze postu. Drobne zmiany wprowadziłyśmy również w grupach — zero to hero ma nowy opis, natomiast stara grupa została nazwana colours of the wind.

Na koniec krótka informacja o podmianie uprawnień — medusa (Mallory Sefolosha) przeniosła uprawnienia na Daimon Castiello.

Ach! Prawie zapomniałyśmy ⛄ Przygotowałyśmy dla Was specjalną, świąteczną playlistę na Spotify! 🎁

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴🎅🏻

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#59406 24 gru 2022, 7:42

Los Angeles
Hej! Przychodzimy do Was z krótkim ogłoszeniem ✨

Na początku grudnia ruszył u nas Secret Santa oraz konkursy na świąteczny profil oraz najbardziej świąteczna nieruchomość postaci na naszym forum. I chociaż pierwsza zabawa trwa nadal (tak jak sylwestrowy konkurs!), tak kolejne konkursy właśnie się zakończyły, a użytkownicy mogą głosować na swoich ulubieńców w ankietach.

Oprócz tego na czas świąteczno-noworoczny chcemy naszym użytkownikom oszczędzić zmartwień o posty i wizerunki postaci. Dlatego 24-27.12 oraz 31.12-1.01 będzie okresem ochronnym, czyli postacie nie wpadną do grupy niekatywnych, a faceclaim postaci należy do Was pomimo braku posta. Rozumiemy, że macie obowiązki związane ze świętami, wyjeżdżacie do rodziny albo zwyczajnie chcecie odpocząć (i nabrać siły na postowanie!).

No i na koniec chcemy Wam życzyć radosnych i przede wszystkim spokojnych świąt 🎄 Bez kłótni o politykę czy religię, bez zbędnych komentarzy na temat Waszego wyglądu czy wyborów życiowych, bez pytań kiedy dziecko/ślub/kawaler/panna 🌟 aby Wasze marzenia się spełniły, spodnie dopinały nawet po kolacji wigilijnej, a zwierzaki powiedziały Wam miłe słowa! 🎅🏻 Nowy Rok natomiast — jesteśmy więcej niż pewne! — będzie należał do Was i oby był jeszcze lepszy i owocniejszy w sukcesy niż 2022!

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#59550 09 sty 2023, 18:53

Los Angeles
Cześć Edenowicze! ✨

Los Angeles już niedługo stuknie pół roku i właśnie z tej okazji wprowadziłyśmy kilka konkursów, do których przejdziemy za chwilę! 💖

Najpierw jednak małe zmiany, jakie zachodzą z tej okazji. Pierwsza z nich jest aktualizacja regulaminu, o której przeczytacie w ogłoszeniu. Wiemy, że temat jest bardzo ciężki, dlatego aby odebrać komuś wizerunek nie jest zależne to tylko od aktywności fabularnej.
Kolejna sprawa to lokacje specjalne. Pomimo iż są one od początku forum, to przyznajemy, że bardzo je zaniedbałyśmy. Na półrocze forum chcemy natomiast naprawić swój błąd. Prosimy tylko graczy o tagowanie naszego The Mask w pierwszym poście rozgrywki. 🤭

Teraz czas na konkursy! A raczej LA Awards, czyli plebiscyty w dwudziestu czterech kategoriach! Użytkownicy będą mogli zgłaszać siebie lub innych do każdej z nich. Nominacje będą prowadzone od 10.01 do 19.01 do godziny 20:00. Po tym czasie utworzymy ankiety, w których gracze będą mogli głosować. Aby głos był ważny, postać z której będzie oddany głos, musi być aktywna i należy podbić temat emotikonką. W plebiscycie może brać udział każdy, nieważne od długości stażu na forum. ♥️

Na końcu pragniemy podziękować każdemu naszemu użytkownikowi. Jesteście niesamowici, kreatywni, aktywni. Cieszymy się, że tak nam zaufaliście i mamy nadzieję, że przed nami jeszcze mnóstwo fabuł! 🥺

If we can't go to heaven, let us go to LA! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#59671 27 sty 2023, 14:31

Los Angeles
Hej, Edenowicze! ✨

Pół roku za nami, w związku z tym wprowadziliśmy kilka zmian na forum.

Pierwsza z nich jest zmiana formatu lokacji. Pozbyliśmy się tradycyjnych tematów, zostawiajac działy otwarte, które działają na takiej samej zasadzie jak subfora otwarte. Dodaliśmy temat z krótkim opisem danej dzielnicy oraz popularnymi miejscówkami. Użytkownicy mogą wiec zakład tematy samodzielnie, bez potrzeby „przeskakiwania” pomiędzy lokacjami. Inspirowaliśmy się anglojęzycznymi forami, gdzie taka forma jest popularna już od dawna.

W związku z tym lokacje specjalne przestały mieć u nas miejsce. Rozszerzamy za to działanie The Mask (MG), który może wtrącić się w rozgrywkę chętnych graczy. Powstało pole w profilu, gdzie można zaznaczyć chęć ingerencji MG. Poziomy zostały wyjaśnione w opisie kont specjalnych. Oprócz tego, w formach powiadomień, będziemy wysyłały informacje na temat wszelkich niedogodnień panujących w Los Angeles — ostatnio powiadomiłyśmy o trzęsieniu ziemi, jakie miało miejsce w rzeczywistości.

Kolejną zmianą jest przebudowa dzielnicy Beverly Hills oraz zamiana apartamentów na posiadłości. Opis nowej dzielnicy mieszkalnej możecie przeczytać tutaj. Został wprowadzony również nowy bbcode do akapitu, dzięki czemu macie możliwość, czy wolicie zaznaczać cały tekst, czy po prostu stawiać znacznik przed danym paragrafem.

Dodałyśmy również kilka gier do off topu — jaki to film/serial?, rozmowa gifami, jaka piosenka psuje do postaci wyżej? oraz co mówi avatar wyżej? Wiemy, ze nasi gracze lubią zabijać czas między fabułami właśnie w tamtym dziale, wiec wyszłyśmy im na przeciw i posłuchałyśmy sugestii oraz propozycji przesłanych od graczy ❤️

Plebiscyt LA Awards został zakończony i zwycięzców możecie poznać tutaj. Walka była naprawdę wyrównana i w większości przypadków wyniki zmieniały się każdego dnia! Dziękujemy naszym użytkownikom za zaufanie i zaangażowanie, nie tylko podczas plebiscytu, ale również fabularne oraz w życie forum. To dzięki Wam, 26. stycznia minęło nam pół roku ✨ Z tej okazji, każda aktywna postać dostanie od nas odznakę 🥰

If we can’t go to heaven, let us go to LA! 🌴

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#60224 12 mar 2023, 17:00

Los Angeles
Witajcie po przerwie technicznej! ❤️

Na wstępie bardzo dziękujemy @aina oraz @VAYNER za śliczny wygląd. Jesteście naprawdę wspaniałe, zakochałyśmy się w forum na nowo <3 Mamy nadzieje, ze gracze podzielają nasze zdanie 🥺

Standardowo należy wykonać twardy reset, a w razie jakichkolwiek błędów prosimy o kontakt oraz oznaczanie naszych koderek. Co prawda przejrzałyśmy forum, ale mogło nam coś umknąć 🙈

Wraz ze zmianą szaty nastąpiły również czystki wśród postaci. Oprócz tego dodałyśmy nową kategorię odznak tematycznych powiązaną z powiadomieniami, the mask oraz dark knight. Ponadto wprowadziłyśmy ikonki, którymi gracze będą mogli nagradzać innych użytkowników — glad you exist.

Dodałyśmy również nowa dzielnice mieszkalną w Central Hollywood — Sunset Tower. Jest to luksusowy apartamentowiec, a opis do niego przeczytacie tutaj.

Ostatnio na łowy ruszył także mistrz gry pod postacią the mask, rozdając zadania w zależności od wybranego poziomu ingerencji. Kto wie, może szykuje się na następną rundę i tym razem trafi akurat na Ciebie? Wpadnij się przekonać!

If we can’t go to heaven, let us go to LA! 🌴

Na forum został zmieniony wygląd oraz pojawiły się nowe odznaki, a mistrz gry zaczął rozdawać zadania!

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#61045 08 cze 2023, 13:25

Los Angeles
Hej Edeńczycy! ❤️

Los Angeles ma się dobrze i już niedługo będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny! Szykujemy z tej okazji coś wyjątkowego, więc wypatrujcie kolejnego ogłoszenia! ✨

Z końcem maja wygasła stara domena LA, w związku z czym zmienił sie nieznacznie adres forum. Lalaland-pbf zmienił się na lalalandpbf. Zmieniliśmy również tag mention oraz punkt regulaminu o przedłużaniu nieobecności:

7.5. W nadzwyczajnych przypadkach można poprosić o przedłużenie nieobecności. Administracja może przedłużyć nieobecność o maksymalnie 10 dni.

Zmiany nastąpiły również w ekipie administracyjnej: odeszła tucha, której bardzo dziękujemy za wszystko co zrobiła dla LA! 💖

If we can’t go to heaven, let us go to LA! 🌴

Zmienił się adres forum, a niedługo obchodzimy pierwsze urodziny!

Awatar użytkownika
O mnie
myre, dureafein
Moje RPGi
Los Angeles
Pomógł(a) : 3 razy

 menty.b grywalny.goblin

#61610 10 lis 2023, 12:09

Los Angeles
Hej Edeńczycy! ❤️

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy.
Bardzo wszystkim dziękujemy za wspaniałe gry i wiele sympatycznych rozmów na czacie i discordzie. Mamy za sobą i te gorsze chwile, ale przede wszystkim wiele wspaniałych, które będziemy ciepło wspominać.

Forum nie zostanie wyłączone, więc będzie dostępne jeszcze kilka miesięcy dla tych, którzy w dalszym ciągu prowadzą rozgrywki lub tych, którzy chcą wrócić do swoich postaci i fabuł na przykład, żeby je przenieść.

Domena wygasa z dniem 29.04.2024 i nie zostanie przedłużona.

Regulamin w dalszym ciągu obowiązuje i będziemy zaglądać, aby wykonać ewentualne zamówienia, ale nie będziemy robić czystek ani dodawać żadnych nowości fabularnych, odznak, nowych zdarzeń czy zabaw, jak i aktywności związanych z The Mask czy Dark Knight.

Do zobaczenia, w końcu świat PBF wcale nie jest taki duży :dance:

Myre & Dureafein

ODPOWIEDZ ]