Cytadela

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
after time adrift among open stars, along tides of light and through shoals of dust, I will return to where I began
Moje RPGi
rozwijamy Cytadelę
Pomógł(a) : 1 raz

#55986 15 maja 2021, 22:36

Podróżując po kolejnych ramionach Drogi Mlecznej, dotrzyj do jej wrzących czeluści i całymi dłońmi zaczerpnij z nich nowych, fascynujących doświadczeń. Wciel się w walecznego żołnierza Przymierza i wyrusz w bój za Ziemię i Cytadelę, jako kroganin zawalcz z miażdżypaszczą i zdobądź szacunek swego klanu, będąc w skórze asari doznaj mistycznej mocy biotyki, lub na modłę quarian, przemierzając krajobrazy wszechświata, przeżyj swą Pielgrzymkę. Zdobywaj gwiazdy i żyj wiecznie lub zaznaj otchłani eteru kosmicznego umierając w samotności. Nie czekaj - opowiedz nam swoją historię.

Cytadela to gra typu PBF szukająca żądnych wrażeń fanatyków science-fiction. Czerpiąc garściami z uniwersum Mass Effect, pozwalamy graczom tworzyć fabułę wraz z nami w otoczce rozbudowanego, porządnego lore. Powstaliśmy w roku 2010, przez lata jednak rynek PBF się zmieniał. Postanowiliśmy nie zamykać się na fanów gier komputerowych, zamiast tego przystosować forum i oferowany przez nas portal z leksykonem tak, by każdy maniak podróży kosmicznych odnalazł się w rozgrywce, oraz mógł rozpocząć swoją przygodę. Nieważne, czy grałeś w Mass Effect czy nie!

Dla nowych graczy przygotowaliśmy portal Extranet (encyklopedia Lorę i obecnych na forum przedmiotów) jak i kompleksowe poradniki prowadzące gracza od A do Z.

Cytadela w pigułce
Obrazek 14 grywalnych ras oraz 6 klas postaci, w tym multum przedmiotów do kolekcjonowania i zdolności do wykorzystywania
ObrazekWiele sposobów dalszego rozwoju postaci
ObrazekOgromny świat sci-fi, w którym realizm miesza się z fantazją w *zdrowym* stężeniu (naszym zdaniem!)
ObrazekKompleksowa, lecz przystępna mechanika
ObrazekPoradniki jak i przystępna kadra administratorska prowadząca nowych graczy od startu po grę
ObrazekKadrę Mistrzów Gry doświadczoną w prowadzeniu sesji
ObrazekPiękny generatorek kart statystyk i w ogóle ładne graficzki, wszak PBFy warto w coś ubrać!
ObrazekZaplanowane ogólnoforumowe eventy
ObrazekMultilokację obowiązującą poza sesjami z MG, dzięki której gracze dowolnie mogą grać ze sobą nawzajem bez obawy o blokowanie
ObrazekKonto Universal Person do samodzielnego mistrzowania przez graczy pod czujnym okiem MG
ObrazekTerminal Zadań nagradzający kredytami aktywne granie
ObrazekSerwer discord z dużą ilością kotków i umiarkowanie zabawnych memów
I wreszcie - aktywni gracze, niektórzy będący z nami już (sic!) dziesięć lat, którzy nigdzie się nie wybierają, a do świeżaków lgną!


Mamy nadzieję, że spotkamy się na Cytadeli! <3


Dotrzyj do wrzących czeluści Drogi Mlecznej i i całymi dłońmi zaczerpnij z nich nowych, fascynujących doświadczeń. Zdobywaj gwiazdy i żyj wiecznie. Nie czekaj - opowiedz nam swoją historię.

Awatar użytkownika
O mnie
after time adrift among open stars, along tides of light and through shoals of dust, I will return to where I began
Moje RPGi
rozwijamy Cytadelę
Pomógł(a) : 1 raz

#57490 02 lut 2022, 23:57

Na Cytadeli trwa drugi, ogólnoforumowy event od reaktywacji! Elysium Arena to wielkie beta testy naszej autorskiej mechaniki, w których ponad dziesiątka graczy walczy o tytuł mistrza w trzech etapach turnieju. W międzyczasie, ogrom sesji z aktywnymi Mistrzami Gry i aktywna bilokacja pozwalają się wyżyć w starym, PBFowym stylu szybkim i wściekłym graczom w naszym community. Cho na bajerę :3
Co nowego na Cytadeli?
Odbył się fabularny event Glitch, ciepłe przywitanie wszystkich nowych użytkowników, którzy zawędrowali w nasz kawałek kosmosu! <3 Event przyniósł również loterię z darmowymi fantami , z której skorzystać mogła każda z postaci graczy! Jego podsumowanie możecie przeczytać tutaj.

Mówi Emily Wong, nadajemy na żywo z Prezydium, gdzie dosłownie przed chwilą doszło do serii makabrycznych zdarzeń w cieniu zamykającej się Cytadeli. Nieznana jest liczba ofiar, setki poszkodowanych masowo jest przewożonych do Szpitala Huerty, gdzie jak twierdzi nasz informator, już zaczyna brakować miejsc oraz środków medycznych. Kto jest odpowiedzialny za ten potworny zamach?

Szczęśliwcy grający aktywnie na forum w grudniu mogli również wziąć udział w loterii świątecznej! Wartościowy sprzęt skryty został pomiędzy prawdziwymi skarbami - takim jak sanki, świąteczna pocztówka radnego Quentiusa spędzającego święta na plaży (podpisana) czy pluszowy vorcha z rogami renifera.

W międzyczasie, dwójka naszych rekrutów prowadzi swoje sesje próbne w kaloszach Mistrza Gry. Gdy ich rekrutacja się zakończy, dołączą do wieloosobowego zespołu GMów gotowego na spełnianie waszych fabularnych pragnień. c:

Wraz z zakończeniem ogólnoforumowego eventu fabularnego Glitch, na Cytadeli rozpoczęły się beta testy nowej mechaniki na szeroką skalę!

Turniej Elysium Arena zaznajamia nowoprzybyłych graczy z naszą mechaniką na przestrzeni trzech, zróżnicowanych etapów. W etapie pierwszym, zwanym rozgrzewką, jedenastka śmiałych miała okazję stanąć naprzeciw drużynom NPC na czterech, customowych arenach. Wraz z dniem dzisiejszym rozpoczynamy etap drugi, w którym gracze stają do pojedynków drużynowych.

Kto zostanie zwycięzcą Elysium Arena?
Kto umrze w pierwszej, nieszczęśliwej szarży biotycznej?
Śledźcie kanał informacyjny turnieju dla najnowszych informacji!

Dlaczego warto do nas dołączyć?
Obrazek Bo nam się chce. Ja wiem, że to brzmi głupio, ale mamy bardzo aktywną społeczność discordową, każdy gracz nawala w co najmniej jednej sesji z Mistrzem Gry, wszyscy wspólnie rozwijamy Cytadelę i budujemy Mass Effectowe lore <3
Obrazek Bo jesteśmy przystępni. A przynajmniej bardzo się staramy! Mechanikę mamy kompleksową, ale wyrzuciliśmy z niej dużo blokerów, a teraz rozwijamy ją z rozwagą. I tylko odrobiną szaleństwa.
ObrazekBo mamy ładne generatorki i obrazki. Administratorzy ewidentnie nie mają życia, siedzą i klepią schemaciki, rameczki, w sumie na co to komu.
ObrazekBo co ci szkodzi >:3

Mamy nadzieję, że spotkamy się na Cytadeli! <3


Dotrzyj do wrzących czeluści Drogi Mlecznej i i całymi dłońmi zaczerpnij z nich nowych, fascynujących doświadczeń. Zdobywaj gwiazdy i żyj wiecznie. Nie czekaj - opowiedz nam swoją historię.

Awatar użytkownika
O mnie
after time adrift among open stars, along tides of light and through shoals of dust, I will return to where I began
Moje RPGi
rozwijamy Cytadelę
Pomógł(a) : 1 raz

#58009 25 maja 2022, 19:12

Co nowego na Cytadeli?
W maju mija nie tylko kolejna rocznica forum, ale też wybija rok, odkąd reaktywowaliśmy forum pod postacią wersji 4.0! Od tego czasu wiele się zmieniło - poszerzyliśmy grono Cytadelowiczów o mnóstwo świeżych mordek, otworzyliśmy serwer discorda, zmodyfikowaliśmy forumową mechanikę, a także uroczyście nadszarpnęliśmy samą stację Cytadelę! Obecnie na forum trwają sesje prowadzone przez naszych Mistrzów Gry, a powstałe niedawno kalendarium magazynuje zachłannie nowe informacje. c:

Cytadela stale się rozwija. Czasy się zmieniają, a profil gracza wraz z nimi. Z biegiem lat staramy się iść naprzód dostosowując do zmieniającego rynku i potrzeb grających. Koniec końców, my wypełniamy sobie nasze rubryczki i organizujemy wydarzenia, ale forum tworzycie wy - gracze. I tak długo, jak będziecie chcieli tworzyć z nami ten świat, tak długo Cytadela będzie stała przed wami otworem. Kto wie, może za kilka lat będziemy wyczekiwać ogłoszonego już ME4 tak, jak przed laty wyczekiwaliśmy ME3. <3
1. Event fabularny
Z okazji kolejnej rocznicy, przygotowaliśmy dla was rozległy event, którego rekrutację i szczegóły możecie odnaleźć w tym temacie.

Wzięliśmy sobie do serca wyniki naszej discordowej ankiety i zgodnie z waszą wolą, planujemy poszerzać za waszą pomocą lore ME2 w naszym małym, Cytadelowym uniwersum. c:

Event będzie złożony z dwóch sesji rozlegających się równolegle w tym samym systemie, a jego przebieg, jak i rezultat, będzie miał znaczny wpływ na kolej galaktycznych losów.
2. Poszukiwanie odznak
Oprócz tego, dla wszystkich aktywnych graczy na forum aktywowaliśmy zabawę w chowanego! Na forum ukryte zostały bonusy w postaci odznak. Odznaki to nic innego, jak ponumerowane obrazki schowane w różnych tematach forum. Aby odebrać należący do odznaki bonus należy ją najpierw znaleźć!
Obrazek
wygląd odznak oraz przykład "schowanej" w temacie odznaki
Odznaki chowają wiele bonusów - od punktów doświadczenia, kredytów, przez itemy i fabularne dodatki, ba! Plotki głoszą, że w pod jedną z nich chowa się uścisk dłoni prezesa. Odznaki pochowane są w różnych tematach forum i jest ich łącznie piętnaście c: Mamy nadzieję, że spotkamy się na Cytadeli! <3


Awatar użytkownika
O mnie
after time adrift among open stars, along tides of light and through shoals of dust, I will return to where I began
Moje RPGi
rozwijamy Cytadelę
Pomógł(a) : 1 raz

#58675 17 wrz 2022, 0:28

Rozpoczyna się Wojna Galaktyczna
Gdy Ikaros wypełnił swą świętą misję, błysk eksplozji pochłonął najpierw jego wątłą, wybrakowaną sylwetkę. Po upływie sekundy, pożoga trawiła ogromne połaci systemu Baldr, docierając aż do wnętrza znajdującej się w jej sercu gwiazdy. W szalejącym ogniu czarnych płomieni, w zakamarkach szumu ciszy radiowej czaiło się echo miliona dusz, które płonęły wraz z nim.

W imieniu Sojuszu Systemów Terminusa, wypowiadamy wojnę Radzie Cytadeli i wszystkim rządom Galaktyki, które wchodzą w jej skład.

Letni event z okazji 12lecia Cytadeli został zakończony! Jakiś czas temu spytaliśmy graczy, jakiego typu sesje chcieliby rozgrywać na forum - iść po linii fabularnej znanej nam z gier, uczestnicząc w misjach, których podejmował się Shepard, czy też... rozwijać nasze własne, Cytadelowe uniwersum. Zdecydowana większość opowiedziała się za drugą opcją w ankiecie, czego rezultatem jest nasz pierwszy, autorski event na Mindoir.

Na przestrzeni całego lata, gracze uczestniczyli w dwóch, powiązanych ze sobą sesjach - Oblivion, na asteroidze Psyche, oraz Contrapasso na opuszczonej fregacie statku zwanej Ikarosem. Każdy z graczy otrzymał ukryty cel i to od niego, jak i osobistych motywacji odgrywanych przez graczy postaci, zależał rezultat początku wojny z Sojuszem Systemów Terminusa. Efektem ich działań, udało się ewakuować część niewinnych mieszkańców kolonii i niektórych gości z uroczystej gali, lecz układ Baldr uległ zniszczeniu, gdy Ikaros eksplodował wpadając do wnętrza Przekaźnika Masy.

Co dalej?
Zostaje dodana nowa frakcja na forum - Sojusz Systemów Terminusa. Jest to organizacja rządowa, reprezentująca systemy wpadające w skład terytorium o tej samej nazwie. Otrzyma swoją kartę w extranecie, własne lokacje, bazę znanych postaci oraz hierarchię. Do SST będzie mógł dołączyć każdy gracz, którego postać odpowiada profilowi działalności organizacji.

Galaktyczna wojna staje się jedną z osi fabularnych, wokół której prowadzone będą wybrane wątki mające na celu ruszanie konfliktu do przodu.

Do Wiadomości Galaktycznych trafia kanał z Informacjami wojennymi, który na bieżąco będzie publikował nowe wiadomości dotyczące konfliktu - w tym planety, które ogłaszają przynależność do SST lub starcia, do których dociera na przestrzeni galaktyki.

Pojawi się nowy rzut rekrutacji do kolejnych sesji grupowych na forum, w tym tych, które pchają główną oś fabularną galaktycznej wojny do przodu.

Zespół powraca z urlopów - przywracane są prace rozwojowe nad nową wersją mechaniki na forum zgodnie z harmonogramem publikowanym przed wakacjami. Następne na tapecie są m.in. zaktualizowane klasy prestiżowe oraz poszerzona baza przedmiotów. Powracamy również z częstszymi mini-eventami fabularnymi w miarę nadchodzącej jesieni i świąt :3 Mamy nadzieję, że spotkamy się na Cytadeli! <3


ODPOWIEDZ ]