Story of Magic

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#53949 01 lis 2020, 16:56

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Umówmy się - magia jest wszędzie, a większość ludzi jest na nią kompletnie ślepa. Poruszają się po pustym świecie, pogrzebani w melancholii życia codziennego. Nowojorczycy wcale na tym polu się nie wyróżniają.
Istnieją na świecie miejsca, które otwierają biedakom oczy, pokazując im do czego są zdolni. Jednym z takich miejsc jest Brakebills. Szkoła magii, znajdująca się na północ od Nowego Jorku, ściągająca do siebie z całego świata adeptów z potencjałem magicznym. W jednej chwili zmywasz naczynia, w drugiej stoisz przed ogromnym gmachem uniwersytetu, w oczekiwaniu na egzamin. Jeśli go zdasz, twoje życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Pełne wsparcie finansowe, wiele ciekawych lekcji i zupełnie nowy świat do odkrycia. Jeśli natomiast nie masz wystarczająco potencjału magicznego by zdać, twoja pamięć o wszystkim co zaszło, zostanie skasowana.
Pomiędzy szarymi mieszkańcami Nowego Jorku, kroczą także magicy określani jako guślarze. Są to głównie “odpadki” z różnych magicznych szkół, lub tacy, którzy odkryli swoją magię całkowicie sami. Zbierają się w mniejsze grupy, by razem poznawać magię i tworzyć własne zaklęcia. Mimo, że są samoukami, nie należy ich lekceważyć - system przyjmowania do Brakebills nie jest idealny, a po guślarzach należy spodziewać się niespodziewanego. Są przebiegli, sprytni, często też bezwzględni. Zresztą, trudno im się dziwić; gdy chociaż raz rozsmakowaliście się w magii, nie sposób z niej zrezygnować.
TL;DR
- Uniwersum? The magicians;
- Klimat? skrzyżowanie napalonego Harry’ego Pottera na kwasie, z Narnią, tylko zdecydowanie dla dorosłych;
- Kanony? Brak;
- Mechanika? Na k10;
- Hotel? Trivago Brakebills.
“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54259 22 lis 2020, 14:26

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Coś złego wisi w powietrzu w Brakebills, a i sam Nowy Jork też nie jest najbezpieczniejszy. Nikt ciągle nie wie, kto odpowiada za tajemnicze morderstwa i ciała na stacji metra. Magicy w policji łączą się ponad podziałami Brakebills i Guślarzy, szukając odpowiedzi. Guślarze z obydwu sekt coraz częściej mieszają się między sobą, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniami. Dwóch guślarzy rozwścieczyło niffina zamieszkującego nowojorski cmentarz, więc przyszło im się mierzyć z najczystszą energią magiczną. W tym samym czasie dwóch uczniów Brakebills zostało zaatakowanych na terenie kampusu przez nieznaną nikomu kobietę. W starciu zginęła profesor od magii uzdrowień, chociaż Dziekan twierdzi, że szykuje już zastępstwo. Nikt nie jest bezpieczny.

Pierwsze dwa tygodnie za nami! Pierwsze fabuły zostały rozegrane, pierwsze karty postaci i statystki są zaakceptowane. Zarówno w Brakebills, jak i w siedzibach Sekt, trwają seanse, w czasie których nasi bohaterowie mogą skontaktować się ze zmarłymi. Co z tego wyniknie? Czy wszystko potoczy się gładko?
Mistrz Gry już nawiedził rozgrywki niektórych graczy, podkręcając trochę poziom adrenaliny. Nie martwcie się! To, że Was jeszcze nie ma, nie znaczy, że nie uda Wam się wkręcić w nadchodzące eventy i wątki z Mistrzami Gry! Czekamy!
Poszukiwania
Mistrz Gry
Poszukujemy kogoś, kto wzbogaci naszą ekipę MG! Z chęcią kogoś wprowadzimy, jeśli nie czuje się jeszcze pewnie, podpowiemy rozwiązania. Jedyne czego wymagamy, to dużej ilości pomysłów, skutecznej komunikacji i chęci nauczenia się mechaniki, która jest naprawdę prosta!

Nauczyciele
Nie czujesz się pewnie jako MG, a chcesz trochę wpłynąć na fabułę od innej strony? Brakebills wciąż szuka swojej kadry prowadzącej! Dołącz już dziś! Prowadź zajęcia, gnęb uczniów pracą domową, debatuj z Dziekanem na temat tego co się dzieje!

Guślarze
Obydwie sekty wciąż szukają nowych członków, którzy będą skłonni uczyć się magii na własną rękę! Nowy Jork jest pełen magii, jeśli tylko odważycie się po nią sięgnąć! Gwarantujemy wyjątkowe przygody i naprawdę świetną ekipę, która już na Was czeka na forum z otwartymi ramionami!

Oczywiście, przypominamy również o poszukiwaniach, które prowadzą obecni na forum. Zajrzyjcie koniecznie tutaj

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54382 01 gru 2020, 14:38

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Grudzień nadszedł, okrywając śniegiem miasto. Życie na kampusie powoli wracało do normalności, chociaż część uczniów wciąż żyła tylko tym, że dwoje uczniów prawie straciło życie w ogromnym pożarze labiryntu. Plotki o tym, że nie był to zwyczajny wypadek, a ktoś z zewnątrz przedostał się przez bariery ochronne dziekana, zaczęły się rozprzestrzeniać z prędkością światła, z pewnością spędzając sen z powiek wielu studentom. Sezon świąteczny jednak nadchodził wielkimi krokami, napełniając serca wszystkich nadzieją na lepsze jutro. Nawet jeśli niektórzy byli oporni, zawsze mogli odliczać dni do przerwy świątecznej, która miała się niedługo zacząć. Ostatnie prace domowe, szykowanie prezentów, zaliczanie ostatnich egzaminów. Chwila na odsapnięcie od wszystkich przeciwności losu, jakich doznali w zeszłym miesiącu.

Guślarze, prócz oczywistej żałoby i nostalgii, również nie mogli zaprzeczyć, że grudzień był czymś, co wręcz na siłę wlewało ciepło do ciała. Morrigan już pierwszego dnia miesiąca zaciągnęła wszystkich do roboty, by razem udekorować Azyl. Przy akompaniamencie największych świątecznych hitów, ubrane zostały choinki, a zielone girlandy ozdobiły wszelkie hotelowe balustrady. Nie mogło też zabraknąć zapachu, panna Spencer zatroszczyła się o to, by we wspólnych pomieszczeniach dało się wyczuć pomarańczę, cynamon, czy przyprawy korzenne. W Becie ozdoby pojawiły się nieco później, było ich trochę mniej i na pewno wszystko było obchodzone z mniejszą pompą. William nie należał do osób, które aż tak fascynowałyby się świętami, a także świadomość utraty jednego z guślarzy zdawała się zapewniać melancholijny nastrój nieco dłużej niż w Azylu drugiej sekty.
Wiadomości milczały na temat kolejnych ciał, a policja wciąż próbowała rozwikłać tajemniczą zagadkę. Cokolwiek nękało magików w otoczeniu Nowego Jorku i Brakebills, zdawało się przejść w stan spoczynku.
Co nowego?
1 grudnia! Wiecie co to oznacza? Przetrwaliśmy cały miesiąc! Z tej okazji mamy dla was garść ogłoszeń parafialnych.

► Nowy miesiąc oznacza kolejny rozdział fabularny. Ogłoszenia oraz aktualizacje fabularne, zostały zaktualizowane o odpowiednie informacje, z którymi warto się zapoznać.
► Witamy nowego Mistrza Gry, Milovana Petercę! Od tej pory możecie męczyć Milo o fabuły, macie nasze pełne błogosławieństwo.
► Wciąż szukamy kolejnych osób, które chciałyby spróbować z mistrzowaniem.
► Event grudniowy już ruszył!
► 6 grudnia zaczyna się także pierwszy trening Weltersa. Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniem o lekcjach.
► Na forum zostały zaktualizowane karty statystyk osób, które robiły coś fabularnie w związku ze swoją grupą/rangą.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny miesiąc będzie równie owocny, co listopad. W razie jakichkolwiek pytań zawsze możecie kierować się do administracji na pw. <3

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54666 03 sty 2021, 16:15

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
W Brakebills grudzień minął bardzo spokojnie, jeśli nie liczyć kilku imprez świątecznych i niecodziennego spotkania, jakiego doświadczyło dwóch uczniów Brakebills w odbudowanym już labiryncie. Styczeń za to zapowiada się pracowicie, wszelkie choinki i bałwanki poznikały z kampusu pewnej nocy, nauczyciele zamknęli temat przerwy świątecznej, a uczniowie zostali zalani pracą domową.

Guślarze za to temat świąt również mają zakończony. Wszyscy o nim zapomnieli, gdy członkini Alfy i członek Bety, zostali zaatakowani na terenie Nowego Jorku przez tajemniczego iluzjonistę. Sekty zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a jednak relacje pomiędzy nimi zdawały się nieco ochłodzić. Morrigan szykuje listę zadań na kolejne miesiące, podczas gdy William próbuje dociec kim tak naprawdę jest magik i czy ma coś wspólnego z sześciopalczastym stworem z listopada.

Spokój nabrany przez święta ostatecznie niszczy nagłówek gazety z trzeciego stycznia.

Kolejne ciało znalezione! Czy to morderca z metra?
Wczoraj w godzinach porannych znaleziono ciało w okolicach placu zabaw. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności zaczęto remont generalny w związku z brakiem odpowiednich zabezpieczeń dla dzieci bawiących się tam. Z tego co mówią informatorzy naszej gazety, morderca próbował spalić ciało, jednak nie zrobił tego dostatecznie dobrze. Policja zapowiada badania DNA, a wszelkie spekulacje dotyczące powiązania przypadków z metra z tą sprawą, ucina.
Co nowego?
► Chcemy doprecyzować element dotyczący wspomnienia w karcie postaci, żeby nie było już żadnych wątpliwości
Cytat :
• Najgorsze wspomnienie - miejsce to może zostać wypełnione częścią karty postaci. Powinno zawierać jedną (maks 2) scenki z życia, które gracz definiuje jako najgorsze, jakie przeżyła postać. Pole powinno zawierać około 150 słów i być ukryte w tagach hide.
► Widzimy, że prężnie idziecie z fabułami, dlatego też postanowiłyśmy podnieść limity slotów fabularnych. Oznacza to, że oprócz eventów i gier z MG, można grać od dziś 3 fabuły oraz 2 retro!
► godnie z życzeniem, mamy dla Was miejsce na event z okazji Sylwestra!
Guślarze żegnają 2020, zapraszając wszystkich wartych zaproszenia, a całości gospodarzy Ruth Black, mimo poważnych obrażeń! Możecie się spotkać wszyscy na tej ostatniej imprezie kończącej ten paskudny rok! Możecie grać tu, zakładając kolejne rozgrywki.
Event nie będzie miał konsekwencji fabularnych, MG nie będzie się tam plątał, ale nie wlicza się do slotów fabularnych! Bawcie się ładnie i witajcie hucznie 2021.

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”
Odkryto ciało na placu zabaw, zwiększona liczba slotów fabularnych, oraz zabawa sylwestrowa u guślarzy.


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#55180 10 lut 2021, 17:49

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Styczeń był powrotem do rzeczywistości dla wielu osób zarówno na magicznym uniwersytecie, jak i u guślarzy. Nawet jeśli po cudownej świątecznej atmosferze zostały jakieś ślady na początku miesiąca, tak z felerną lekcją profesora Czajkowskiego wszystkie zniknęły. Ataku w  Brakebills nie spodziewał się nikt. Wysoki Azjata wtargnął bezszelestnie, rozbrajając wszystkich, którzy byli obecni. Nikt, co prawda, nie stracił życia, aczkolwiek wydarzenie wciąż pozostawiło ślad na psychice postaci w mniejszym lub większym stopniu. Część uczniów została hospitalizowana, a druga zyskała kolejną traumę do kolekcji.

Guślarze również nie próżnowali przez ostatni miesiąc. Fiona Stirling oraz Ruth Black wybrały się z wizytą do tuneli metra, by dokładnie zbadać miejsca zbrodni. Nie ma to jak informacje z pierwszej ręki, prawda? Oprócz tego dwójka policjantów poszła sprawdzić plac zabaw, na którym znaleziono ciało jednego z guślarzy nie dalej, jak miesiąc temu.
Nie wszystkie informacje w tym skromnym podsumowaniu są straszne. Beta Librae wybrała się z wycieczką za miasto, by trochę odpocząć na łonie natury. Cóż. Możemy jedynie mieć nadzieję, że po ich powrocie wszystko nie jebnie.
Co nowego?
► Uzupełniłyśmy regulamin w kilku punktach:
Cytat:
1.2 Pierwszy post fabularny musi być napisany w przeciągu dwóch tygodni od zaakceptowania karty postaci. W przeciwnym razie postać od razu trafia do grupy nieaktywnych, a zarezerwowany wizerunek przepada.

4.2 Trzecie oraz czwarte multikonto trzeba wykupić za pieniądze zebrane na innych postaciach. Cennik został przedstawiony w sklepiku. Należy również ukończyć odpowiednią liczbę fabuł: na trzecie multikonto 50, na czwarte 80.

4.3 Maksymalna ilość kont, to 5. (Pierwsze konto oraz 4 multikonta)

9. Na każdej postaci można prowadzić naraz 3 wątki fabularne, dodatkowo 2 retrospekcje. Lekcje oraz wszelkiego rodzaju eventy, czy sesje z MG, są liczone dodatkowo. Zawsze można wziąć w nich udział.

► Na forum pojawił się poprawiony opis Weltersa, żeby gra była bardziej grywalna. Oprócz tego, opublikowałyśmy grę stworzoną przez Graczy, beerponga!
► Nadchodzą Walentynki! W związku z powyższym, można anonimowo wysłać walentynkę swoim najbliższym!
► Przygotowałyśmy event dla guślarzy! Jest wielką niespodzianką i zapisy trwają do 14.02.21!

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”
Nadchodzi event dla guślarzy, uzupełniono regulamin, beerpong doczekał się aktualizacji, Welters też!


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#55533 09 mar 2021, 19:11

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Luty w Nowym Jorku był naprawdę intensywnym miesiącem. W ciągu tych 28 dni naprawdę wiele się wydarzyło, dotkliwie przypominając magikom o powrocie do rzeczywistości. Wydarzenia na zajęciach Czajkowsky’ego wciąż pozostawały żywe w pamięci studentów. Zresztą, nic dziwnego: Dziekan wreszcie dotarł do studentów, których uznał za odpowiedzialnych za wpuszczenie przeciwników na teren Brakebills. Zoria, Schuyler, Minyun i Munyeong odbyli pogadankę, w czasie której każde z nich trafiło do wybranych profesorów. Pod opiekę, na wszelki wypadek. Pozostali profesorowie również nie próżnują. Haru Mae i kilku śmiałków z klubów Naturalnych i Fizycznych, wyruszyła do lasu, aby wzmocnić zabezpieczenia Brakebills przed niechcianymi gośćmi. Przynajmniej jednak studenci w miarę spokojnie spędzili walentynki, za wyjątkiem kilku niepokojących prezentów.

Mniej kolorowo jednak wyglądało to w tym miesiącu dla guślarzy. Z wybiciem dwudziestej, w Walentynki, obydwie siedziby zostały zaatakowane przez czwórkę potężnych przeciwników. Co charakterystyczne, wszyscy atakujący posiadali dwanaście palców i korzystali z magii, której żaden z magików nie widział wcześniej. Atak, oprócz zniszczenia siedzib Alphy i Bety, przyniósł inne reperkusje - Morrigan, przywódczyni Alphy, została zamordowana na oczach swoich podopiecznych. Oprócz tego, napastnicy uprowadzili czworo guślarzy. Elijah Stirling, Nikky Lemos Carvalho, Chance Regan i Anothny Lloyd zniknęli i nikt ich nie widział od pamiętnej nocy. Tym, którzy pozostali, pozostało lizać rany i przygotować się na nadchodzące najgorsze, ponieważ wyraźnie seria tych niefortunnych zdarzeń nie zbliżała się do końca.

Co nowego?
► Został zakończony event guślarzy! W najbliższym czasie, czekają ich zadania związane z tym, co się wydarzyło, związane z odzyskaniem siedziby i pracy nad swoimi ugrupowaniami.
► Zbliża się event w Brakebills, przypadnie najprawdopodobniej w drugiej połowie marca, z okazji równonocy.
► Lekcje z magii uzdrowień dobiegają końca i niebawem zostaną ogłoszone kolejne zajęcia.

Poszukiwania
Nauczyciele
Nie czujesz się pewnie jako MG, a chcesz trochę wpłynąć na fabułę od innej strony? Brakebills wciąż szuka swojej kadry prowadzącej! Dołącz już dziś! Prowadź zajęcia, gnęb uczniów pracą domową, debatuj z Dziekanem na temat tego co się dzieje!

Guślarze
Obydwie sekty wciąż szukają nowych członków, którzy będą skłonni uczyć się magii na własną rękę! Nowy Jork jest pełen magii, jeśli tylko odważycie się po nią sięgnąć! Gwarantujemy wyjątkowe przygody i naprawdę świetną ekipę, która już na Was czeka na forum z otwartymi ramionami! Nadchodzą teraz wielkie zmiany, więc to świetny moment, żeby dołączyć!

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”
Bestie uprowadziły Guślarzy, Szefowa Alphy nie żyje, event w Brakebills nadchodzi!


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#55692 31 mar 2021, 12:02

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas słychać?
Marzec w porównaniu do stycznia, czy lutego, wydawał się nudny. Choć może to coś pozytywnego? Chyba nikt nie narzeka, na brak kolejnej wielkiej masakry, czy trupów, a wręcz przeciwnie. Brakebills stara się powrócić do normalności. Lekcje ruszyły z powrotem pełną parą, nauczyciele rzucili w uczniów pracami domowymi, poszkodowani z ataku zdążyli już dawno wyjść ze szpitala w lepszym lub gorszym stanie psychicznym. Profesor Milovan Peterca zajmuje swoich podopiecznych zajęciami z magii snu, a jego koleżanka po fachu zleciła wszystkim uczniom zrobienie małego ekosystemu w słoju.

Guślarze niestety nie mogli sobie w tym miesiącu pozwolić na odpoczynek. Sprawa czterech zaginionych magików wciąż nie została rozwiązana. Członkowie Beta Librae oraz Alpha Ophiuchi nie pracują razem, każda z sekt szuka swoich osobno. Ci pierwsi postawili na magię - zaklęcie lokalizujące oraz próby nawiązania połączenia mentalnego. Cóż, w końcu to ich domena. Pięć muszkieterek z Alphy zebrało się razem, przyjmując inną taktykę. Kobiety próbują przesłuchać dziewczynę, którą znalazła w tunelach metra Ruth Black. Guślarki mają nadzieję, że ta wskaże im drogę do Nikky oraz Anthony’ego.
Oprócz tego obie sekty dostały zestaw zadań, mający na celu pozbieranie się po niefortunnych, walentynkowych atakach.
Aktualizacje
► Zapraszamy do wzięcia udziału w evencie wielkanocnym, polegającym na szukaniu jajek! Więcej informacji na jego temat znajdziesz tutaj.
► Oprócz tego wprowadziliśmy nową mechanikę dla wszystkich, parających się magią natury. Od teraz będzie możliwość hodowania ziół na eliksiry. Więcej o tym przeczytasz tutaj.
► W związku z nowo wprowadzoną mechaniką, dodane również zostały nowe rodzaje ziół oraz przepisy na mocniejsze eliksiry. Z nimi również warto się zapoznać tutaj oraz tutaj.
► Również sklep został zaktualizowany o nasiona!
► Dzięki naszej cudownej Milo, mamy też na forum nową, magiczną grę karcianą - push. Jest to gra znana z uniwersum, a wszelkie potrzebne informacje do rozegrania partyjki fabularnie znajdują się tutaj.
“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#55978 14 maja 2021, 13:22

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas słychać?
Guślarzom kwiecień upłynął pod znakiem lizania ran, oraz dalszych poszukiwań zagubionej czwórki magików. Powołana została do życia specjalna grupa z ramienia Bety, by właśnie w tym celu zejść do kanałów metra. Alpha również nie próżnuje. Pięć kobiet po śmierci przywódczyni sekty od razu wpadło w wir pracy. Przesłuchana została, znaleziona przez jedną z guślarek, niedoszła ofiara. Ta z kolei twierdzi, że ma ważne informacje, rzeczy, które podsłuchała, przebywając w niewoli.

Brakebills również się nie nudzi. Tak zwana fantastyczna czwórka, składająca się na czwórkę uczniów, którzy przeprowadzili rytuał w Samhain, została przydzielona pod opiekę czterem nauczycielom. Oprócz tego studenci zajęci byli nauką, oraz pracą domową od profesor Haru. Dziekan zarządził również sprawdzenie barier oraz zabezpieczeń, w lesie zostały ustawione pułapki na wszelkich intruzów, a siostry profesora Peterci myszkowały w szkolnej bibliotece - znajdując informacje na temat lustrzanego wymiaru oraz dzikiej magii.
Wszystko to jednak nie ma większego znaczenia w obliczu zbliżającego się, corocznego święta kwiatów.
Święto Kwiatów!
Witajcie drodzy studenci oraz kadro Brakebills. Jak co roku, w ogrodach kampusu naszego uniwersytetu, odbędzie się Święto Kwiatów. O ile tym razem wydarzenie nie zostanie odwołane, chciałbym, by wszyscy pozostali czujni, oraz uważali na siebie. Nasze skrzydło szpitalnie nie jest tak duże, by pomieścić w nim wszystkich. Bawcie się dobrze oraz nie rzucajcie niczym w moje okna.
Dziekan Fairbrain
Zapraszamy wszystkich, z grupy Brakebills do wzięcia udziału w evencie, który rozpocznie się 06.06.2021.

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#56104 01 cze 2021, 14:31

Święto Kwiatów oraz poszukiwani guślarze do Alphy!
Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas?
Udało się wreszcie uwolnić porwanych. Chociaż, uwolnić to chyba nie najlepsze słowo - nasza dama i panowie w opresji, wzięli sprawy w swoje ręce i samodzielnie opuścili loch, po drodze ratując innego porwanego przez Bestie. Tymczasem, ekipa ratunkowa z Bety już ich doganiała, kiedy Wysoki Azjata wpadł na ich trop. Szczęśliwie, porwani uciekinierzy nie zdążyli zamknąć za sobą portalu, więc wszyscy wylądowali na zielonej trawie w Central Parku. Przed guślarzami jednak wciąż stoi trudne zadanie - odbicie swoich ludzi nie kończy wszak potyczki z Bestiami. W dalszym ciągu trwają prace nad uzdatnianiem siedzib obydwu sekt, w dalszym ciągu nie wiadomo do końca dlaczego sekty zostały zaatakowane i nie wiadomo, co tak naprawdę na to Corbyn. Nadchodzi czas rozliczeń i pytań, który może sekty wzmocnić albo jeszcze bardziej podzielić.

Tymczasem maj upłynął w Brakebills dość spokojnie. Uczniowie dzielnie rozwiązują zadane prace domowe, tworząc fantastyczne iluzje na zajęcia do Emersona i sprawdzając jak silne są ich połączenia mentalne w ramach zajęć z Petercą. Oby nie musieli tego sprawdzać w warunkach bojowych. Wszystko bowiem wskazuje na to, że na tę chwilę, zapanował spokój. Może za wyjątkiem niewielkiego incydentu z przeklętą uczennicą. Kadra nauczycielska wydaje się poruszona. Nadchodzi w końcu Święto Kwiatów i profesorowie są przekonani, że wówczas nastąpi kolejny atak. Pracują nad barierami i zabezpieczeniem swoich podopiecznych jak tylko mogą. Ci zaś, cóż… chyba nie wszyscy słuchali Dziekana, który zalecał im ostrożność i ograniczanie głupot. Ale przynajmniej, może wreszcie ma szansę na odzyskanie książki, która rozpętała to całe piekło.
W pigułce
> 06.06.2021 rusza event w Brakebills. Dziekan zaprasza na Święto Kwiatów. Wybuchowe wrażenia gwarantowane;
> Sekty zaczynają prowadzić działania trochę bardziej polityczne. Chcesz się zaangażować? Wpadaj! Nie ma lepszego momentu na budowanie potęgi, niż w czasie chaosu;
> Alpha poszukuje członków: śmierć Morrigan znacząco osłabiła sektę. Potrzebują ludzi, którzy pomogą im się zebrać i nie porzucą ich w nadchodzących starciach. Szukają nowego lokum, które może wyglądać tak, jak tylko im się zamarzy. Jeśli chcecie zasilić szeregi Alphy, ale zupełnie nie wiecie jak się za to zabrać, jest kilka ról, oprócz zwykłych członków, które wciąż są dostępne! Alpha potrzebuje Rekruterów, którzy odnajdą potencjalnych guślarzy, trenerów bojowych czy opiekunów ich zbiorów. A może chcecie jakoś inaczej ich wspomóc? Zapraszamy!
“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#56278 17 lip 2021, 21:23

Święto Kwiatów oraz poszukiwani guślarze do Alphy!
Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas?
Czerwiec minął w okamgnieniu. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę to, że Brakebills zostało zaatakowane podczas swojego corocznego Święta Kwiatów. Postawienie lepszych protokołów ochronnych oraz kadry w stan najwyższej mobilizacji nie pomogło. Z kampusu zostało porwanych kilka osób. Część wylądowała w dziwnym, szarym świecie, inni bawią się w dom ze swoim małym, demonicznym dzieckiem. Cały uniwersytet został postawiony na nogi, niektórzy studenci zdecydowali się szukać zaginionych na własną rękę. Sytuacji nie poprawił fakt, że ktoś, kto mógłby najlepiej pomóc w ich znalezieniu, został uśpiony na cały miesiąc. Last but not least, jedna ze studentek dostała klątwą nieznanego pochodzenia, nad którą pracują profesor Czajkowski wraz z uzdrowicielką Green.

Guślarze z kolei kończą przenosiny do nowych siedzib. Alpha, która nie miała żadnej zapasowej miejscówki, musiała odrestaurować cały budynek, by móc w spokoju się do niego przeprowadzić. Dodatkowo chodzą pogłoski o tym, że któryś guślarz współpracuje z bestiami. Relacja między sektami stała się więc nieco napięta, szczególnie w najodleglejszych kręgach, które nie są na bieżąco informowane o tym, co się dzieje. Ludzie wskazują palcami na siebie nawzajem, zwracają się ku sobie, wybuchają też pomniejsze walki. Sytuacji nie poprawia fakt, że Lysandra Silberg zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Część Alphy uważa, że to dostateczne potwierdzenie na to, że Beta, lub jakiś jej członek, współpracuje z przeciwnikiem.
W pigułce
> Wprowadzamy dla uczniów Brakebills opcję konsultacji z nauczycielem. Za każdą konsultację, która zostanie przeprowadzona nauczyciel dostanie 3PD a uczeń 1PD. Ma to na celu wyrównanie możliwości na zbieranie PD przez profesorów, którzy w tej chwili nie mają ku temu wiele okazji.
> Stworzyliśmy oficjalny cennik punktów doświadczenia, a także zmieniliśmy rytuały na tworzenie wahadełek.
“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#56472 10 wrz 2021, 12:51

Święto Kwiatów oraz poszukiwani guślarze do Alphy!
Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas?
Lipiec i sierpień przeminęły, a pierwsze liście w Central Parku zaczęły żółknąć. Nadchodziła jesień. Jeszcze jeden miesiąc i studenci będą wracali na kampus, przynajmniej ci, którzy go opuścili. Mimo, że wakacje powinny być czasem spokoju dla Brakebills, to twierdzenie mogłoby być dalsze od prawdy. Minęły tygodnie odkąd po raz ostatni widziano Liama i Milanę, a kolejne upłynęły, odkąd ekipa ratunkowa wskoczyła w odmęty Van Pelta. Poszukiwania innych porwanych w czasie ostatniego ataku na Brakebills trwają, chociaż zdaje się, że grupy ratunkowe zbliżają się w ich kierunku - poszukiwacza Milovana i Lysandry, jak i ekipa ratunkowa dla Francisa i Avy, trafili do Holandii. Dla niektórych z nich, to pierwsza podróż poza granice kraju. Kto by pomyślał, że przejście przez portal tak szybko może rozwiązać jeden problem, generując dziesięć kolejnych. Oby wszyscy wrócili cali i zdrowi. Dziekan, po odzyskaniu sił i pełni zdrowia po wydarzeniach w czasie festiwalu, już hoduje nowy labirynt. I poprawia zabezpieczenia, żeby tym razem nikt nie mógł ich wykorzystać przeciwko niemu.

Tymczasem guślarze prawie powrócili do swojej rutyny. Alpha odzyskała kilku swoich członków, którzy przebywali poza Nowym Jorkiem w czasie Walentynek, na dobre wprowadzając się do starej elektrowni. Wciąż trwają pomniejsze prace remontowe, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby doznań estetycznych. Część przedstawicieli Alphy stara się dowiedzieć czegoś więcej o ataku, szukając innych ludzi, którzy spotkali na swojej drodze sześciopalczastych. Tymczasem Beta, w postaci Valerie i Barta, próbowała przesłuchać Jeremiah, którego uratowali z kanałów. Coś jednak poszło nie tak - zaatakował ich dziwny, nie do końca materialny stwór. Kto odpowiadał za ten atak? Czyżby sześciopalczaści nie byli jedynym zagrożeniem czekającym na naszych bohaterów? I czy ktokolwiek widział to co działo się na cmentarzu?

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#56521 30 wrz 2021, 20:54

Święto Kwiatów oraz poszukiwani guślarze do Alphy!
Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Co u nas?
Mamy dla was dwa super wydarzenia!

Pierwsze to event Halloweenowy! Ogłaszamy go dość szybko, ponieważ wiemy, że może być to czasochłonne przedsięwzięcie. Wszelkie informacje odnośnie eventu, znajdziecie pod tym linkiem -> klik. Nagrody będą fajne, zabawa też, także mamy nadzieję, że weźmiecie udział. c:

Drugie to plebiscyt z okazji pierwszej rocznicy naszego forum! (Tak, to już zaraz rok, też nie możemy w to uwierzyć.) Rozmawialiśmy już o tym na discordzie, inicjatywa wstępnie się spodobała, więc postanowiłyśmy wprowadzić ją w życie. Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdziecie tu -> klik. Pierwszy etap już wystartował, także zbierajcie swoje propozycje i wrzucajcie!

Niech piździernik będzie z wami! 🎃 🧡


“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#56660 06 lis 2021, 23:45

Święto Kwiatów oraz poszukiwani guślarze do Alphy!
Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Obrazek
Wszystkiego najlepszego!
Z okazji pierwszej rocznicy forum, oczywiście.

Dziś forum kończy rok! W ciągu tego roku napisaliśmy 11240 wiadomości i boję się sprawdzać ile setek słów wspólnie z siebie wyrzuciliśmy. Dzielnie braliście udział w konkursach, tworzyliście wspaniałe historie i zmuszaliście MG do myślenia (oburzające). Możemy mieć tylko nadzieję, że w ciągu tego roku bawiliście się równie dobrze, co my! Dziękujemy, że jesteście z nami, że chcecie z nami odkrywać historie swoich postaci i poznawać świat Magików. Możemy tylko obiecać, że to nie koniec! Mamy dla Was Plany i Planiki, bo wątki w końcu same się nie rozwiążą. Dziękujemy za to, że tworzycie z nami wspaniałą społeczność, bo wydaje mi się, że to nasze największe osiągnięcie - to jak wszyscy się traktujemy i jak jesteśmy blisko. Dzięki Wam nasz serwer jest bezpiecznym i ciepłym miejscem, a atmosfera jest naprawdę nieporównywalna. Bądźmy dalej dla siebie i zobaczymy, gdzie zaprowadzi nas fabuła!

Na forum pojawiły się także obszerne ogłoszenia parafialne. Znajdziecie je tutaj!
Jak zawsze zapraszamy też do wspólnej gry. U nas zawsze znajdzie się miejsce dla każdego gracza. 💗


“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life.
Stop waiting.
This is it: there's nothing else.”ODPOWIEDZ ]