HOPE VALLEY

  
Awatar użytkownika
O mnie
Czy dasz radę oprzeć się kojącemu szumowi florydzkich fal?
Moje fora
Hope Valley

#52395 31 maja 2020, 22:36

Obrazek
ONCE YOU CHOOSE HOPE, EVERYTHING IS POSSIBLE


Hope Valley to nieduże miasteczko w południowo-zachodniej części Florydy, liczące sobie góra 15 tys. ludzkich istnień, osiedlonych tu na stałe. Jego wyjątkowe położenie – pomiędzy Zatoką Meksykańską a ogromnym Parkiem Narodowym Everglades – daje jego mieszkańcom wachlarz możliwości, dotyczących zarówno wyboru pracy, jak i nietuzinkowych sposobów spędzania wolnego czasu. W starej, głównej części miasta czas jakby się zatrzymał. Dwa rynki – większy z ratuszem w centrum i drugi z małym kościołem stanowią serce, wokół którego skupione jest życie mieszkańców. Budynki to raczej niska zabudowa w stylu kolonialnym – pełna wszelkiego rodzaju sklepików, lokalnych biznesów i punktów, które nastawione są na odwiedziny turystów. Tu mieszkają też ci, którzy lubią nazywać się lokalsami. Zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje się piękny, ozdobny wjazd do znacznie bogatszej, nowszej części miasta: tam spotkamy ludzi wszelkiej maści i obyczajów, których łączy jedna cecha: pewnego razu zakochali się w Hope Valley na dobre i postanowili tu osiąść na zawsze. W miasteczku panuje pozytywny klimat nie tylko ze względu na pogodę. Duża ilość turystów i ludności napływowej powoduje, że nikogo nie razi tu inna narodowość, orientacja seksualna czy kolor skóry. Nie ma też znaczenia zawód czy zasobność portfela – wszyscy są tu mile widziani. Tylko jedno spędza rdzennym mieszkańcom sen z powiek – rozrastająca się dzielnica bogatych zagraża mniejszym, często rodzinnym biznesom. Bo co, jeśli komercyjny Starbucks zagrozi istnieniu kawiarenki „U Andy”?

W okolicach Hope Valley, nieco ponad pół godziny drogi na Północ od miasteczka, znajduje się większa miejscowość – Cape Coral. Tu znajduje się centrum handlowe, szpital, szkoły wyższe i szereg innych instytucji, do których nie ma dostępu w bardzo lokalnym Hope. Dla pasjonatów wielkomiejskich wrażeń – do Miami da się dotrzeć w trzy godziny, tnąc trasą na Wschód, prosto przez Everglades.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


WE LIVE IN HOPE OF DELIVERANCE FROM THE DARKNESS THAT SURROUNDS US

Awatar użytkownika
O mnie
Czy dasz radę oprzeć się kojącemu szumowi florydzkich fal?
Moje fora
Hope Valley

#52396 31 maja 2020, 22:40

Obrazek
SUMMERTIME FESTIVAL


Powiedzieć, że bal z okazji powitania lata to "huczna impreza", to tak jakby Sylwester z Dwójką nazwać "wydarzeniem kulturalnym". Mocne niedopowiedzenie.
Wystarczy wspomnieć o samej formie eventu: elegancko aranżowany wystrój jednej z tutejszych, bardzo klimatycznych restauracji; przygaszone światła, wprowadzające atmosferę tajemnicy i poufności; piękne, rozłożyste suknie lub wieczorowe sukienki, eleganckie smokingi lub wyprasowane koszule z krawatem. Każdy, kto bierze udział w uroczystości, prezentuje się nienagannie. I nic dziwnego! W końcu uczestnictwo w tej kultowej imprezie jest jeszcze lepszą okazją do udowodnienia sąsiadom, że wciąż powodzi się nam wspaniale, niż coniedzielny marsz do kościoła.

Na balu, niezmiennie od wielu lat, pojawia się każdy, kto skończył dwadzieścia jeden lat. Choć granica wiekowa została ustanowiona ze względu na podawany w czasie imprezy alkohol, to każdy młodzieniec i młódka, którzy znają się z organizatorami jak łyse konie, mogą wkraść się prawie niepostrzeżenie. Gośćmi są tutejsi rybacy, surferzy, lokalni kucharze, właściciele miejsc agroturystycznych, opiekunowie aligatorów czy medycy. Są i ci, dla których udział w balu jest czymś nowym: turyści, którzy rok w rok zjeżdżają do Hope Valley tuż przed wszystkimi innymi — jeszcze na początku czerwca, chcąc odbębnić urlop jak najszybciej, ale i zaznać tej prawdziwej kultury lokalsów, nim miasto zaleją masy obcych. Szczęśliwcy, którym udaje się wkręcić na imprezę, opowiadają o niej latami.

Forma eventu z roku na rok ewoluuje: w '46, gdy zorganizowano go po raz pierwszy, był niewinną imprezą przy ognisku. W '72 - wystawnym piknikiem. W '89 - potańcówą, z której każdy wrócił zjarany. W tym roku, z okazji dwusetnej rocznicy istnienia Hope Valley, organizatorzy zdecydowali o nieco bardziej oficjalnej formie. Tak oto na zaproszeniach pojawiły się punkty dotyczące odpowiedniego dress code'u, zasad dobrego zachowania i podkreślenie, że każdy, dosłownie każdy, będzie mile widziany.

Jako datę wydarzenia zaproponowano 10 czerwca; potencjalne głosy oburzenia, zarzucające, że prawdziwy pierwszy dzień lata nadejdzie prawie dwa tygodnie później, szybko uciszono. Tak naprawdę event nie jest hołdem dla natury — raczej otwarciem sezonu wakacyjnego, podczas którego rdzenni mieszkańcy i pracownicy miasteczka muszą zarobić wystarczająco dużo, by utrzymać się przez resztę roku.

ORGANIZACJA EVENTU
1. Celem balu jest organizacja charytatywnej zbiórki na rzecz środowiska badawczego Everglades. W zeszłym roku pieniądze zostały przekazane lokalnemu parkowi rozrywki, w tym — celem jest ochrona dzikiej przyrody. Wzbogaci się ogród botaniczny, muzeum oraz farma aligatorów.

2. Główną atrakcją zaplanowaną na tegoroczną imprezę są randki w ciemno, w których udział bierze każdy gość balu. Należy więc wziąć pod uwagę, że nawet jeśli postać przyprowadzi swoją drugą połówkę, prędzej czy później się rozdzielą!

3. Rozgrywka będzie trwała 108 godzin, podczas których każda postać pozna trzy inne postacie. Nie będzie wiedziała, z kim rozmawia, ponieważ każdy gość zobligowany jest do zachowania anonimowości. Fabularnie jedna rozmowa trwa dwadzieścia pięć minut z możliwością przedłużenia o dowolny czas przy założeniu, że za każdą dodatkową minutę obie strony muszą zapłacić dwa dolary.

4. Jeżeli w którymś momencie postacie uznają, że osoba, z którą obecnie rozmawiają, jest tą, z którą chcą spędzić resztę wieczoru, ogłaszają tak zwany wykup. Wpłacają dwieście dolarów (płacone wspólnie lub przez jedną ze stron) i udają się do ogólnodostępnej sali, w której odbędzie się impreza. Dopiero tam mogą zdjąć z oczu opaski i poznać swojego partnera. Wykupu można dokonać również podczas ostatniej (trzeciej) randki.

5. Aby umożliwić graczom zachowanie anonimowości, na potrzeby eventu założone zostaną dwa konta: Mysterio oraz Mystique. Zgłoszeni użytkownicy zostaną podzieleni na dwie grupy i każdy otrzyma dostęp do jednego z wyżej wymienionych kont.
Posty będą umieszczane w stworzonych przez nas, numerowanych tematach, aby każdy gracz znał jedynie numerek swojego stolika, a nie nazwisko postaci, z którą prowadzi wątek. Informacje o przypisanym stoliku oraz odnośnik do odpowiedniego tematu otrzymacie tuż przed startem eventu.

6. Zakładamy, że przeprowadzenie jednej randki nie może trwać dłużej niż trzydzieści sześć godzin. Po tym czasie grupy zostaną wymieszane, hasła do kont zmienione, a postaciom przydzielimy nowe stoliki.

7. Po 108 godzinach i trzech przeprowadzonych randkach dostęp do kont specjalnych zostanie zablokowany i wszyscy goście przeniosą się do ogólnodostępnych tematów, wracając do używania własnych kont. Tam, jedynie fabularnie, poprzez rozmowę z innymi postaciami, mogą dowiedzieć się, z kim prowadzili rozmowę.

8. Wszystkie posty pisane z kont specjalnych będą liczone jako posty fabularne. Co za tym idzie, postać, która udziela się jedynie na evencie, jest bezpieczna i nie musi obawiać się o utratę rangi, nawet jeśli nie prowadzi innych wątków. Aby post eventowy został uznany za fabularny, musi zawierać więcej niż 1000 znaków.

9. Po zakończeniu eventu użytkownikom zostaną przyznane trzy rodzaje odznak:
> odznaka za udział w balu - dla każdego użytkownika, któremu uda się przeprowadzić trzy randki w ciemno;
> odznaka "Love is blind" dla postaci, które dokonają wykupu;
> dowolna odznaka z kategorii "Dla postaci", możliwa do odebrania przed napisaniem dziesięciu postów fabularnych.

10. Aby ułatwić graczom rozgrywkę, przygotowałyśmy listę proponowanych pytań, które postacie mogą zadać swojej randce. Nie bójcie się jednak korzystać z własnych pomysłów!


Pierwsza randka:

5.06, godz. 12:00 - 6.06, godz. 23:59

Druga randka:
7.06, godz. 12:00 - 8.06, godz. 23:59

Trzecia randka:
9.06, godz. 12:00 - 10.06, godz. 23:59


WE LIVE IN HOPE OF DELIVERANCE FROM THE DARKNESS THAT SURROUNDS US

Awatar użytkownika
O mnie
Czy dasz radę oprzeć się kojącemu szumowi florydzkich fal?
Moje fora
Hope Valley

#52677 01 lip 2020, 10:54

Obrazek
ONCE YOU CHOOSE HOPE, EVERYTHING IS POSSIBLE


Kochani!

Mamy nadzieję, że nowa odsłona Hope Valley skradła Wasze serca i, tak jak my, jesteście w miłości. <3

Oprócz oczywistej zmiany wyglądu grafiki, mamy też dla Was garść ważnych informacji.

1. Ze względu na remont forum przedłużamy wszystkie rezerwacje – podstawowe o 24h, dodatkowe o 12h. Podobnie w przypadku regulaminowego czasu na napisanie posta fabularnego – jeśli wczoraj, 30.06, wypadał 10 dzień od braku fabularnej aktywności – w drodze wyjątku dostajecie od nas o 1 dzień więcej.

2. Wprowadzamy także nowość związaną z odznakami! Jest to „temat miesiąca”. Co miesiąc dostaniecie od nas propozycje wątków do rozegrania za specjalne odznaki, skupione wokół jednego obszaru tematycznego. Motywem przewodnim może być np. cytat bądź tytuł filmu lub piosenki. Motyw będzie współgrać z zaplanowanymi mini-eventami. Wychodząc Wam naprzeciw – chcemy, żeby temat miesiąca był też związany z grami, które lubicie rozgrywać na co dzień. Więcej szczegółów znajdziecie w TYM temacie. Tematem miesiąca opiekuje się użytkowniczka Grace Blackbird i to do niej możecie zgłaszać się z wszelkimi pytaniami.

3. Nowy styl to także nowe wzory kart postaci, relacji oraz kalendarzy. Kody dostępne są w odpowiednich działach – możecie podmienić je w tematach "dodatkach", należących do Waszych postaci. My zajmiemy się kartami postaci.

Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji! W oknie z administracją (strona główna -> stopka -> diamencik między aktywnymi tematami a zalogowanymi użytkownikami) znajdziecie spis osób odpowiedzialnych za forum, razem z przypisanymi obowiązkami – mamy nadzieję, że to ułatwi i usprawni kontakt z nami we wszystkich sprawach.

Buziaki!

Administracja Hope Valley

WE LIVE IN HOPE OF DELIVERANCE FROM THE DARKNESS THAT SURROUNDS US

 Zablokowany