Czarodzieje

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje

#30921 11 sie 2017, 1:08

Obrazek
Wakacyjne atrakcje
Czarodzieje wciąż przebywają na wakacjach, ciesząc się słonecznymi wyspami. Od początku pobytu zostały już zorganizowane dwa mecze quidditcha, podczas których pogoda była bardzo kapryśna. Podczas pierwszego rozpętała się burza z ulewą, a jeden z zawodników został trafiony piorunem, natomiast drugiemu towarzyszył niezwykły upał i wiatr. Mecz zakończył się nietypowo, bo miotły nagle przestały działać i wszyscy gracze pospadali do (całe szczęście!) wody.
Wakacje wakacjami, ale nie zapominamy o nauce, chociaż w nieco innej formie. Niedawno rozpoczęły się terenowe zajęcia ze starożytnych run oraz zaklęcia na plaży.

Obrazek
Problemy z magią
Kapryśne miotły podczas wakacyjnego meczu to był dopiero początek. Znacznie bardziej poważny okazał się tragiczny wypadek podczas Mistrzostw Świata w Quidditchu, który spowodował, że te zostały przerwane. Od tej pory zaczęły dziać się różne dziwne rzeczy. Tylko doświadczone, wprawne oko umiałoby wyczuć nadciągające zmiany w magii wirującej dookoła - skutki można zobaczyć dopiero, kiedy ktoś zamierza rzucić jakimś zaklęciem. Różdżka okazuje jakby zupełnie głucha na polecenia właściciela!


Brexit w parze z Hogoutem?
Mugolski Brexit okazał się mieć wpływ również na czarodziejów. Spowodowało to ograniczenie przyjmowania obcokrajowców w Hogwarcie, a także zaniechanie wymiany z innymi szkołami w nadchodzącym roku szkolnym. Więcej informacji w najnowszym Proroku!

> Zapraszamy na Czaro <
:lowki:
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje

#32100 03 wrz 2017, 13:53

Obrazek

Nowa fabuła na Czarodziejach
i zmiany, zmiany, zmiany...

Liczne zmiany zaszły na Czaro. Przede wszystkim - wprowadzamy nową fabułę. Kolejne etapy będą pojawiały się stopniowo i mamy nadzieję, że spodoba wam się jej mroczna otoczka.

Wszystkim wydawało się, że ten rok w Hogwarcie będzie dużo spokojniejszy niż poprzednie, ze względu na brak wymian międzyszkolnych. Nic bardziej mylnego! Po powrocie do szkoły zaburzenia magii, które towarzyszyły uczniom już podczas letnich wakacji w Grecji, stają się coraz silniejsze – zdarza się nawet, że bardzo wprawni czarodzieje mają problem z rzuceniem prostych zaklęć. Kolejne nadchodzące z Hogwartu wiadomości są jeszcze bardziej niepokojące – pojawiają się problemy z działaniem sufitu w Wielkiej Sali, portrety zapominają haseł, Tiara Przydziału zupełnie wariuje i co gorsza - słabną bariery zabezpieczające szkołę. W Hogwarcie panuje nerwowa atmosfera - wszyscy zastanawiają się co jest powodem tym nagłych problemów i co zrobić, żeby je opanować. Sprawa nie jest jednak taka prosta, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem. Problemy zamku zaczynają odbijać się także na dorosłych - skutki zaburzeń magii odczuwają w pracy, a codzienne życie przynosi nowe wyzwania, gdy kolejne zaklęcia nie przynoszą żadnych efektów. Czy czarodziejom uda się odnaleźć przyczynę dziwnych zakłóceń i odwrócić szkody nim będzie za późno? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Poza tym uproszczeniu uległ spis dostępnych posad, a wypłacanie pensji jest od tej chwili nieco bardziej urozmaicone i bardziej zależy od aktywności postaci.
Wprowadziłyśmy też parę zmian w systemie kuferków, jak i genetyk. O wszystkich zmianach można poczytać w ogłoszeniu.

Nowy rok szkolny

W świecie czarodziejów dzieją się różne rzeczy, a tymczasem uczniowie i studenci powrócili do Hogwartu. Ledwo wczoraj otworzyliśmy szkołę, a już trwają 4 lekcje! Wszystkich stęsknionych nauki eliksirów, starożytnych run, obrony przed czarną magią czy zaklęć - zapraszamy :).

Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje

#33836 15 paź 2017, 15:26

Obrazek


Zakłócenia magii i obskurusy

Okazało się, że zakłócenia magii wpływają nie tylko na rzucanie zaklęć, ale na różne inne dziedziny. Podczas lekcji OPCM niespodziewanie pojawił się wilkołak, chociaż był dzień, a przede wszystkim do pełni było daleko.
Pod Londynem odbył się również festiwal muzyczny. Wszyscy dobrze się bawili, aż do występu The Veels, kiedy pojawił się obskurus. Skutki były poważne, jedna z uczestniczek zginęła, wiele rannych osób trafiło do Munga. Obydwa wydarzenia zrelacjonował Prorok Codzienny. Po jego artykule pojawiło się wiele głosów, że to co opisano znacznie odbiegało od rzeczywistości. Po raz pierwszy w historii swojej działalności Obserwator rzeczywiście napisał prawdę, prostując to, co można było przeczytać w Proroku.

Mecz quidditcha przerwany przez obskurusa

Wczoraj rozegraliśmy pierwszy mecz w tym roku szkolnym. Na boisku spotkali się ślizgoni i gryfoni, jak zawsze było bardzo emocjonująco, szczególnie przez dodatkowe utrudnienia w postaci wariujących mioteł i tłuczków. Mecz został przerwany przez kolejnego obskurusa, którego uwolniła pałkarka ślizgonów... Czy może raczej próbował przerwać, dzielni szukający obydwu drużyn dalej próbują wypatrzeć znicza!


Obrazek

Ósme urodziny Czaro

Obchodziliśmy również kolejne urodziny! Czarodzieje trzymają się już osiem lat i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie mieli umrzeć. Z tej okazji wciąż można losować wróżby, a także dostać mały upominek dla postaci.

Pojedynki literackie

Trwa właśnie pojedynek literacki pt. Kluczowa lekcja. Uczestnicy przesłali teksty, a teraz inni gracze mogą je oceniać. Zapraszam do lektury i wyrażania swoich opinii.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje

#35206 27 lis 2017, 17:55

Fabuła 2017/18
Magimilicja i tajemniczy Tropiciel


Obrazek

Na Czarodziejach coraz bardziej wyjaśniamy wydarzenia, które miały ostatnio miejsce.
Zagadkę pojawiających się obskurusów próbuje rozwiązać Tropiciel, publikując swoje artykuły na wizbooku.
Tymczasem sytuacja w magicznym świecie robi się coraz bardziej poważna - Ministerstwo Magii wydało dekret ograniczający swobodę czarodziejów. Równocześnie powołano Magimilicję, jednostkę która ma pilnować, czy dekret jest przestrzegany. Okazuje się jednak, że pozwalają sobie na nieco więcej i dochodzi do licznych aresztowań. Przesłuchania zdecydowanie nie są przyjemne, ale dzięki większej sumie galeonów czasem udaje się ich uniknąć. Dla czarodziejów łaknących dużych nagród jest też opcja pisania listów z donosami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czaro!

#36148 24 gru 2017, 13:11

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czaro!

#39392 26 mar 2018, 17:10

Zmiana Adresu Forum
www.czarodzieje.org


W związku ze zmianami Forumpolish utraciliśmy dawny adres kończący się na my-rpg.com. Na szczęście w tym wszystkim okazało się, że ze względu na wysoką aktywność forum (za co bardzo dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy napisali tu choćby jeden post!), dostajemy za darmo na rok końcówkę adresu .org Mamy nadzieję, że ten prosty adres jeszcze bardziej ułatwi wszystkim trafienie na nasze forum :lowki:
Od dziś pamiętajcie, znajdujemy się pod adresem czarodzieje.org (jeśli wpiszecie z końcówką .forumpolish.com również będzie działać)!Nowa fabuła
pierwszy duży event


W dniu dzisiejszym na forum ujawniona została wstępna część nowej fabuły 2018, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie pół roku. W temacie z artykułami Tropiciela pojawił się wprowadzający artykuł, który tłumaczy nieco więcej na temat zakłóceń magii oraz tego, jak ów sprawę można spróbować rozwiązać. W następstwie tego artykułu pojawiły się także zapisy na duży event będący główną częścią rozgrywek w następnych miesiącach na forum. Będzie to okazja do przetestowania nowej, rozbudowanej mechaniki, pisanej przez nas skrupulatnie od dłuższego czasu. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym zupełnie nowym przedsięwzięciu, gdyż zapewni nie tylko, jak mamy nadzieję, interesującą rozgrywkę, pozwalającą sprawdzić się naszym postaciom w niebezpiecznych warunkach, ale i umożliwi zarobienie naprawdę większej liczby punktów kuferkowych. Mechanika eventów zostanie ujawniona dopiero w dniu wyprawy, do tego czasu wszystko pozostaje tajemnicą.
Dla przypomnienia, jak wygląda obecna sytuacja, sugeruję przejrzenie subforum opisującego tegoroczną fabułę.


Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czaro!

#40487 12 maja 2018, 17:39


Obróbka Artefaktu

część dalsza fabuły 2018


Po tym, jak zwycięska grupa, w samym centrum egipskiej pustyni, odnalazła zagubiony artefakt, ten został przetransportowany do Wielkiej Brytanii. To jednak nie koniec - teraz muszą nad nim pracować czarodzieje wyspecjalizowani w poszczególnych dziedzinach. Runy, Zaklęcia i Eliksiry - to tym obróbkom musi zostać poddany czarodziejski artefakt.
Nadszedł czas na drugą część odkrywania czarodziejskich artefaktów w fabule 2018. Bez względu na wiek, fakt czy było się na wyprawie, czy też nie, można się zgłaszać od pierwszej obróbki. Nim jednak to zrobicie, zachęcam do przejrzenia mechaniki obróbki artefaktów.

Dla przypomnienia, jak wygląda obecna sytuacja, sugeruję przejrzenie subforum opisującego tegoroczną fabułę.


Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czaro!

#42168 12 lip 2018, 20:32


Wakacje na Czarodziejach

Obrazek


Mimo komplikacji związanych z zakłóceniami magii rok szkolny w Hogwarcie dobiegł końca. Tym razem Puchar Domów trafił do Gryfonów, zaś w ostatnim meczu Ravenclaw wprost wyrwał Puchar Quidditcha z rąk Ślizgonów.

W połowie lipca została zorganizowana wycieczka wakacyjna. Tym razem uczniowie, studenci oraz opiekunowie zostaną ugoszczeni w klimatycznym meksykańskim pensjonacie, który skrywa interesującą przeszłość i niesamowite tajemnice. Już wkrótce na turystów czekają wyjątkowe eventy oraz wakacyjne konkursy. Jak co roku, Hogwart na okres wakacji został ukryty, tymczasem gracze przenieśli się z rozgrywkami do okolicznych miast. Zapisy na wyjazd wakacyjny otwarte są do samego końca jego trwania, dlatego gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszej meksykańskiej wycieczce!

Zachęcamy także do udziału w pierwszym wakacyjnym evencie!
http://www.czarodzieje.org/t16379-tajem ... natu-event


Dla przypomnienia, jak wygląda tegoroczna rozgrywka, podrzucam subforum opisującego fabułę.


Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Czaro!

#42948 14 sie 2018, 10:51

Wakacyjne atrakcje

Obrazek
1. Wszystkich serdecznie zapraszamy na meksykański event - festyn, w którym można zapoznać się z Meksykańską kulturą, wylosować wyjątkowe kostki i zarobić punkty z magii artystycznej. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w poście w centrum miasteczka.

2. W Meksyku ruszyło kolejne wydarzenie - Mini-event będzie posiadać charakter dwuetapowy oraz rozegra się na zasadzie rzutów kostkami, z różnorodnością losowych zdarzeń. Mogą w nim wziąć udział zarówno wychowankowie szkoły jak i dorośli. W puli przewidywanych nagród, oprócz punktu kuferkowego za uczestnictwo, dostępne są unikalne, punktowane przedmioty, a także drobne skarby - za które otrzymać możecie galeony. Każdego zapraszamy na plażę.

3. Na Czarodziejach także trwa kolejna edycja magicznej korespondencji, a już niebawem pojawi się kolejny etap wielkiej wyprawy związanej z fabułą 2018 - poszukiwanie zagubionych artefaktów.
Gorąco zapraszamy!
http://www.czarodzieje.org/
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
there's a bluebird in my heart
Moje fora
gram na sl <3
 55891327

#43666 02 wrz 2018, 11:48

Obrazek

NOWY ROK SZKOLNY

» wrzesień oznacza powrót edukacji w Hogwarcie - zaczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019! Zgodnie z tradycją, organizowane jest oficjalne rozpoczęcie oraz uczta powitalna, przygotowana w Wielkiej Sali. Zapraszamy serdecznie do udziału w niej oraz odbywającego się w trakcie mini-eventu, urozmaicającego przebieg uroczystości. O wszystkim możecie przekonać się tutaj

» zakłócenia nadal doskwierają czarodziejom, choć wprowadzone zostały zmiany dzięki spisaniu się śmiałków podczas odbytych wypraw. Dotyczą one zaklęć rzucanych w Hogwarcie. Zapraszamy do zapoznania się z tym tematem

» dokładnie dzisiaj ruszyły rozgrywki Klubu Durnia! Uczniowie z pewnością nie będą mogli narzekać na znużenie wśród przewidzianych lekcji i innych zajęć, proponowanych w ramach spędzania wolnego czasu. Dorośli również - odnajdą wydarzenia dla siebie. Wróciliśmy z upalnego Meksyku do Wielkiej Brytanii, z masą nowych, oczekujących atrakcji, dlatego miejcie się na baczności. :brewki:

Serdecznie zapraszamy do dołączenia! :<3:


Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje, Annapolis
 5233890

#44003 18 wrz 2018, 15:21


Festiwal muzyczny

event fabularny

Mimo zeszłorocznego wypadku, Ministerstwo Magii po raz kolejny zdecydowało się zorganizować Czarodziejski Festiwal Muzyczny na polach za Londynem. Tego typu zdarzenie spotkało się z jednej strony z entuzjazmem, z drugiej jednak z oburzeniem - Ministerstwo zachowywało się tak, jakby zeszłoroczna śmierć Nebraski Jones oraz atak Obskurusa zupełnie nie miały miejsca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w festiwalu. Wydarzenie jest przeznaczone dla postaci studentów i dorosłych, a aktywny udział wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla postaci! Pierwszy etap już 20 września, tymczasem spokojnie możecie się zbierać i zapoznawać z zasadami eventu!

Awatar użytkownika
O mnie
there's a bluebird in my heart
Moje fora
gram na sl <3
 55891327

#44340 09 paź 2018, 0:50

DZIEWIĄTE URODZINY CZARO!

Z dumą możemy obwieścić, że 09.10 jest dniem urodzin Czarodziejów! Forum istnieje już od dziewięciu lat. Z tej okazji - przygotowaliśmy życzenia oraz atrakcje dla naszych graczy, o których wszystkich dowiecie się pod zamieszczonym linkiem.
Dziewięć lat to imponujący wynik, ale nie zamierzamy na nim poprzestać i ciągle chcemy was zaskakiwać!


http://www.czarodzieje.org/
z a p r a s z a m y !

Awatar użytkownika
O mnie
there's a bluebird in my heart
Moje fora
gram na sl <3
 55891327

#44591 01 lis 2018, 19:52

Zgodnie z coroczną tradycją, tym razem również - w Hogwarcie zorganizowana została Noc Duchów! Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, studentów oraz pracowników Hogwartu na Wielką Salę.
Przewidziane zostały atrakcje z kośćmi i rozmaite nagrody!

Przedłużyliśmy także zapisy na fabularne wyprawy, gdzie można rzucić się w wir niebezpiecznych przygód.


http://www.czarodzieje.org/t12963p550-w ... ala#464694

Awatar użytkownika
O mnie
there's a bluebird in my heart
Moje fora
gram na sl <3
 55891327

#45325 10 gru 2018, 21:52

Obrazek

Ś w i ę t a są wyjątkowym czasem, zarówno dla nas - jak i dla czarodziejów. Ten niezwykły moment jest coraz bliżej - pora przygotowywać prezenty, ubierać choinkę i wkrótce składać sobie nawzajem życzenia. Z tej nadmienionej okazji, przygotowaliśmy także dla Was na forum różnorodne atrakcje: świąteczną pocztę, specjalny sklep z ofertą magicznych prezentów, wyjątkowe, tymczasowe lokacje w Hogsmeade. Zbieramy ochotników do magicznej bitwy na śnieżki, powstała również loteria, pełna atrakcyjnych przedmiotów. Zgodnie z tradycją i udzielaniem się świątecznego klimatu, ruszyła kolejna edycja konkursu na profil! O wszystkim możecie poczytać pod zamieszczonym linkiem.

Z a p r a s z a m y! :<3:


http://www.czarodzieje.org/t16876-event ... kich-swiat

http://www.czarodzieje.org/

Awatar użytkownika
Moje fora
Czarodzieje

#46010 13 lut 2019, 20:47

RUSZYŁY FERIE ZIMOWE

"W niewielkiej osadzie krasnoludów nikt nie lubił tracić czasu. Zbyt wiele pracy czekało w pobliskiej kopalni, przepełnionej magicznymi minerałami, żeby bez sensu tkwić na mrozie. Niziutki mieszkaniec Islandii przytupywał ze zniecierpliwieniem, czekając aż przetransportowane świstoklikami grupki Hogwartczyków i ich opiekunów zatoną po kostki w śniegu. Dopiero kiedy miał już pewność, że nikogo nie brakuje, to odchrząknął i szarpnął lekko za swoją długą brodę, nie wiedząc co w ogóle powiedzieć. Nie był gadułą i nie zamierzał udawać, że jest inaczej.
- Witajcie na Islandii! - Huknął w końcu, przemykając spojrzeniem po wpatrzonych w niego czarodziejach. Miał nadzieję, że wszyscy przygotowani są na panujące tutaj warunki. Wyspa oferowała mnóstwo atrakcji, od basenów wulkanicznych, przez magiczne kopalnie, po lodowe jaskinie... Raczej warto było porządnie się ubrać, żeby nie zmarznąć i od razu się nie rozchorować.(...)"

W tym roku luty na Czarodziejach zaowocował wyjazdem na malowniczą Islandię. Zarówno młodych, jak i dorosłych czarodziejów goszczą krasnoludy, które zadbają, by wycieczkowicze poznali tę krainę wszerz, wzdłuż, a także... w głąb? Kopalnia kryje w sobie zarówno wiele cudów, jak i niebezpieczeństw. Odważysz się zejść w dół?

Wraz z feriami rozpoczynamy event w labiryncie, którego szczegóły można przeczytać pod wskazanym adresem.

Serdecznie zapraszamy!

http://www.czarodzieje.org/t17026-wyjaz ... rie-zapisy
http://www.czarodzieje.org/t17027-event-w-labiryncie