Przyszłość Edenu

Dział stworzony z myślą o użytkownikach Edenu oraz o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach i dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Pomógł(a) : 6 razy

Noritoshi#2699
 6016244

#56576 17 paź 2021, 18:41

Przyszłość Edenu
Drodzy Edeńczycy, przyszedł ten moment, w którym chcemy przekazać Eden w ręce nowej administracji, o czym szczegółowo informujemy w najnowszym ogłoszeniu.

W tym temacie chcielibyśmy dowiedzieć się:
  • jaki macie pogląd na sprawę, jak widzicie przyszłość Edenu,
  • jakie cele nowa załoga powinna wg. Was przed sobą postawić,
  • w jaki sposób Eden mógłby na nowo rozbłysnąć i przyciągnąć więcej graczy?
Zapraszamy do dzielenia się przemyśleniami i dyskusji :bonklers:
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
mówi się forów, a nie for.
Moje fora
jestem emerytem forumowym
Pomógł(a) : 2 razy

#56579 17 paź 2021, 19:28

Myślę, że przydałoby się określić jasne warunki otrzymywania kolorów. Nie wiem, może ktoś ma cel życiowy żeby być najaktywniejszym edeńczykiem, nie? To łatwiej będzie mu celować w napisanie jakiejś konkretnej ilości postów w oku niż "a, no bądź aktywny. a co to znaczy? jeden rabin powie tak, inny powie nie". Potem jak X miesięcy się nie udzielasz, to kolor tracisz. Bo nie wiem czy rozumiem to poprawnie, ale te bardziej... techniczne kolorki, typu grafik, projektant, chyba się dostaje jak masz adekwatny warsztat? Także dla tego "gadanego" koloru też można jakieś wymogi ustalić. Wątpię żeby byli ludzie, którzy będą tak zdesperowani, żeby go dostać, że będą pisać byle co.

Uh, coś jak zamówienia? W sensie, temat, w którym userzy mogą zgłaszać potrzebę wywalenia swoich poszukiwań (czy czegokolwiek innego) do archiwum, wydłubania ich z archiwum itd. Myślę, że to bardziej legitne niż "napisz pw do admina", bo może te tematy przenosić każdy kto ma uprawnienia, bez potrzeby czekania na konkretną osobę. I analogicznie można dać temat, w którym administracja będzie uprzedzać o czystkach typu odebranie koloru, przeniesienie do archiwum takiego a takiego tematu, jakoś tydzień czy dwa przed faktem. Też z jasnymi wytycznymi najlepiej, żeby userzy mieli czego pilnować.

Jeśli się nie mylę, to za każdym razem, kiedy próbowano kopać eden do życia, rzucano jakimś konkursem, ale moim zdaniem... No nie tędy droga? Nie, że jest to złe. Po prostu coś, co dotyczy jedynie jakiejś części użytkowników, nie powinno być głównym focusem reaktywacji. Albo ewentualnie można spróbować puścić ich kilka, kierowanych do różnych grup z różnymi umiejętnościami.

Moim zdaniem załoga edenu nie musi być mega aktywna, byleby było widać, że co jakiś - nie za długi - czas oni coś robią. Że tematy zakładane przez boty nie wiszą, że posty czekające w zamówieniach (jeśli na nie postawicie) nie będą czekać na zbawienie. Jeśli jest jakiś dłuższy zastój w oku, to niech ktoś z ekipy jakąś dyskusję może ruszy. Nawet nie nową, bo stare też są super. Bo szczerze eden najbardziej żył zawsze dwiema rzeczami - okiem edenu i zapowiedziami. Na zapowiedzi administracja edenu wpływu nie ma - bo przecież nie powiecie ludziom "zakładajcie fora żeby była aktywność na edenie", nie? Więc najłatwiej byłoby zająć się okiem. To też nie jest żaden przymus, ale widzenie, że dyskusja nie jest martwa i że ktoś się nią interesuje, mogłoby zmobilizować userów do udzielania się.

Można też pomyśleć o discordzie, to już chyba ktoś nawet rzucał na chacie, ale szczerze - moje doświadczenie z serwerami jest tak nikłe, że nawet nie wiem, co by tam mogło być.

Nie wiem, czy obecnie wymiany bannerami są popularne, ani czy jest obecnie jakaś sensowna ilość forów, ale pamiętam, że parę lat temu ktoś z ekipy chodził po forach i przypominał ludziom, że hej, eden istnieje, zareklamujcie się. Można spróbować znowu, jak nie w temacie z wymianą, to na adminowskim pw.

Można też się bardziej oficjalnie otworzyć na blogi rpgowe czy discordy z roleplayem. W sensie, wiem, że teraz parę discordów się tu reklamuje, ale jakieś zgrabne hasło w widocznym miejscu, że każda forma roleplayu tekstowego jest mile widziana i może się zareklamować na edenie czy coś w ten deseń, byłoby ok opcją moim zdaniem. Mi to szczerze wisi, czy te formy się będą reklamować, bo gram albo 1 na 1 na discordzie, albo na forach, ale to zawsze jacyś potencjalni nowi userzy.

Awatar użytkownika
O mnie
focusing on myself
no longer available
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#56580 17 paź 2021, 21:42

Kwestie techniczne serwera. Forum stoi na hostingu w Cyberfolks. Hosting jest używany tylko na rzecz Edenu, a hosting oraz domena przypisane są do mojego prywatnego konta klienta. Domena ważna jest do 04.06.2022. i w okolicach tej daty koszt odnowienia na kolejny rok wyniesie 121,778 zł brutto. Hosting wygasa 22.06.2022 roku i normalnie odnowienie kosztuje duże pieniądze (~400zł), ale postawienie nowego hostingu i skopiowanie danych to koszt "promocyjny" na rok około 100zł brutto i zawsze korzystaliśmy z tej drugiej opcji, bo jesteśmy Januszami i liczymy cebulę.
Nie do końca rozumiem, po co to dalej utrzymywać na płatnym hostingu, ani po co aż tak kombinować. Rozumiem, że forum posiada wiele autorskich add'onów, wtyczek, ulepszeń, ale czy ktokolwiek tak naprawdę w 100% z nich wszystkich korzystał? Albo, chociaż wie o ich istnieniu? Darmowe hostingi też da się urozmaicić więc dla mnie ta kwestia jest po prostu co najmniej dziwna. Tyle pieniędzy wydawać (no bo to jednak nadal pieniądze) na coś, czego nie doglądaliście przez ten czas (bądźmy szczerzy).
Robienie rewolucji w układzie poszczególnych sekcji to już duże wyzwanie, a użycie całkiem nowego wyglądu z puli ogólnodostępnych nie wchodzi w grę, bo ilość zainstalowanych dodatków i stworzonych hacków na obecnym szablonie, wyklucza taką opcję.
Jak wyżej... Po co? Wygląd forum nawet nie sugeruje, że to strona poświęcona pbf'om. Poprosiłam koleżankę, web deweloperkę, by zerknęła na stronę sama nie znając tematu i nie wiedziała nic. Wszystko jest mało intuicyjne i niestety, ale "kosmetyczne" zmiany tutaj nic nie dadzą. Tu właśnie potrzeba REWOLUCJI.
Finalny skład zespołu. Docelowo chcielibyśmy, aby spośród chętnych uformował się nowy zespół około 4-5 osób, które będą chciały ze sobą współpracować, rozdzielą miedzy siebie wszystkie obowiązki i podołają temu wcale nie łatwemu zadaniu.
Przekazujecie pałeczkę dalej. Oddajecie swoje forum w ręce innych, żeby ono funkcjonowało, ponieważ ludzie tego oczekują. Oczekują działania i faktycznych zmian. To chyba ten skład, który się zgłosi ma decydować już ile osób będzie i jak będą pracować. To w ich rękach będzie leżało, nie Twoich (bez urazy).
Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakbyś nie chciał tego w stu procentach oddać, nadal mieć nad tym kontrolę, dlatego wybierzesz sobie odpowiednie osoby, przydzielisz im zadania i z boku będziesz zerkać. Nie. To nie tak chyba miało wyglądać. Skoro już macie przekazać eden nowej ekipie to zróbcie to porządnie, a nie że to nadal wygląda tak, jakby ktoś dostał zlecenie na pilnowanie czyjejś własności.

A teraz kilka słów odnośnie oczekiwań...

Chyba każdy oczekuje tego, że eden po prostu PRZEŻYJE, a nie będzie wisieć nad nim kostucha, wyczekując tylko chwili, aż w zalogowanych będą widnieć... tylko boty. Bo nie ukrywajmy, że od dłuuuższego czasu aktywność na edenie zmalała o ponad połowę i to widać. To się też czuje.

Przychodząc na eden w zeszłym roku tak na dobrą sprawę wahałam się, czy to był dobry pomysł i czy się tu odnajdę. Nie wiedziałam co mam zrobić po rejestracji, czy gdzieś wejść, napisać, przywitać się. Generalnie nic człowiek nie wie. Zakłada konto i... welp, to założone konto jak kolejne milion już nie zostanie odwiedzone, bo człowiek się a) znudzi, b) zgubi, c) oba.

Nori, oczekujesz po ludziach, że odpowiedzą Ci, czego oczekują po nowej ekipie, a to pytanie powinno być zadane NOWEJ ekipie - czego oczekują po nowym edenie. Co zamierzają wprowadzić, jak prowadzić i co przewidują. My? Liczymy na to, że eden będzie zwyczajnie żyć. A nie jak przez ostatni czas.
Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy

#56581 17 paź 2021, 22:48

r deluxe pisze:
17 paź 2021, 21:42
Nie do końca rozumiem, po co to dalej utrzymywać na płatnym hostingu, ani po co aż tak kombinować. [...] Darmowe hostingi też da się urozmaicić więc dla mnie ta kwestia jest po prostu co najmniej dziwna. Tyle pieniędzy wydawać (no bo to jednak nadal pieniądze) na coś, czego nie doglądaliście przez ten czas (bądźmy szczerzy).
Pierwsza rzecz z brzegu: brak reklam. Darmowe fora i hostingi są w tym sensie darmowe, że zamiast pieniędzmi płacisz reklamami. Dodatkowo szybsze działanie forum, oczywiście gdy forum jest mało aktywne, to raczej nikt tego nie zauważy. Do tego możliwość bezpośredniego grzebania w kodzie.

Awatar użytkownika
O mnie
focusing on myself
no longer available

#56582 17 paź 2021, 22:58

Meridion pisze:
17 paź 2021, 22:48
r deluxe pisze:
Nie do końca rozumiem, po co to dalej utrzymywać na płatnym hostingu, ani po co aż tak kombinować. [...] Darmowe hostingi też da się urozmaicić więc dla mnie ta kwestia jest po prostu co najmniej dziwna. Tyle pieniędzy wydawać (no bo to jednak nadal pieniądze) na coś, czego nie doglądaliście przez ten czas (bądźmy szczerzy).
Pierwsza rzecz z brzegu: brak reklam. Darmowe fora i hostingi są w tym sensie darmowe, że zamiast pieniędzmi płacisz reklamami. Dodatkowo szybsze działanie forum, oczywiście gdy forum jest mało aktywne, to raczej nikt tego nie zauważy. Do tego możliwość bezpośredniego grzebania w kodzie.
Co to na koniec dnia edenowi daje? Tutaj też miało ich nie być, a pojawiają się boty, które te reklamy podrzucają co jakiś czas. Na darmowym hostingu możesz zapłacić za to, żeby nie było reklam, ale to nie są takie pieniądze, jakie podał Nori za samo utrzymanie forum. Eden chyba bardziej miał być praktyczny, ogólnodostępny. Zajrzenie bezpośrednio w kod nie zawsze jest potrzebne, można sobie inaczej poradzić, ale moim zdaniem płacenie za takie coś jest bez sensu. Przez tyle czasu czart działał bez płatności, eden na początku też (z tego co pamiętam - might be wrong) i czy komuś to przeszkadzało? Na tę chwilę zajrzenie w kod jest problematyczne, to się tyczy zmiany wyglądu i ciągnięcie Noriego za rękaw, gdzie tak na dobrą sprawę nowa ekipa pewnie będzie chciała raczej tego uniknąć. Tak więc wracając - moim zdaniem lepszy byłby darmowy hosting.
Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#56583 17 paź 2021, 23:36

Z góry zaznaczę, że nie sądzę, by ludziom zależało na nowej administracji bo chcą kogoś wymienić, po prostu najważniejsze jest by można było z administracją gadać na np czacie. To pokazuje, że "generałowie" są obecni, że ciągle to funkcjonuje.
Parę kliknięć i zobaczycie, że nie jestem topowym, aktywnym edeńczykiem. Dla kogoś kto tu siedział jestem tylko jakimś incognito randomem. Ja nawet nie lubię SLi samych w sobie - jako user. Gdy jednak mowa o kwestii funkcjonowania forum dyskusyjnego, poważnie podchodząc do kwestii sceny PBFowej jestem świadomy potrzeby funkcjonowania miejsca, gdzie ludzie lubiący takie PBFy będą w stanie dyskutować i się łączyć. Mówię to wszystko, bo moje zdanie dla kogoś takiego jak Noritoshi może nie znaczyć więcej niż jojczenie jakiegoś trolla z głębin internetu. Proszę jednak o próbę podejścia do moich opinii jako opinii kogoś, komu zależy na PBFach ogólnie, ich funkcjonowaniu i rozbudowywaniu zainteresowania nimi, kto chce podejść do problemu dystansując się do własnych tematycznych uprzedzeń.
jaki macie pogląd na sprawę, jak widzicie przyszłość Edenu,
Przy niewielkich krokach Eden jest w stanie funkcjonować tak długo, jak funkcjonować będzie samo hobby. Eden nie ma bezpośredniej konkurencji. Jane i Jass od dawna powtarzają, że VL jest portalem z dodatkiem forum. Discord nie oferuje wygody jak forum dyskusyjne i na forum łatwiej znaleźć się przypadkiem. Facebookowa grupa też wygody nie oferuje a FB staje się umierającym medium - na świecie od dawna i z typowym opóźnieniem mody także w Polsce.

Chętni do stworzenia edenowej konkurencji są właśnie tutaj - to np Crashie czy ja. I póki co zamiast robić konkurencję czekaliśmy na ruch edenu. To bardzo dobre warunki. Z pozycji forumowej Eden nie ma bezpośredniej konkurencji i nie tylko w temacie SL ale PBFów ogólnie. Prawie na pewno taka konkurencja nie powstanie jeśli Eden wróci do aktywnego funkcjonowania - tylko ja tutaj chętniej za nowe forum bym się brał ale tylko temu, że nie mogę zaoferować atrakcyjnej kandydatury tutaj jako jakiś random. A sam za coś takiego bym się nie brał. Eden więc ma naprawdę świetne warunki by przetrwać i aktywnie funkcjonować.
jakie cele nowa załoga powinna wg. Was przed sobą postawić,
Raz - Zmianę wizerunku forum oraz rozszerzenie jego działalności.

Obecnie Eden jest "tym forum od SLów". Nie mówię by się z nich wycofać. Choć jak już wspomniałem, nie przepadam za nimi, to jest to spora część PBFów a obecność ludzi na takim Edenie jest ważnym czynnikiem przyciągającym innych.
Trzeba dać do zrozumienia, że temat PBFa nie SLowego jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Jeśli byłby to np PBF o DnD na pełnych zasadach 5 edycji, to eden powinien być jak najbardziej miejscem by go zareklamować tutaj i o nim tutaj rozmawiać.

Dwa - Aktywizacja dyskusji

Forum potrzebuje obecnie ekipy o zróżnicowanych zainteresowaniach w zakresie rozgrywki fabularnej.
Potrzeba by administracja rozpoczynała dyskusje na różne tematy i aktywnie uczestniczyła w tematach poruszanych przez użytkowników. W końcu jesteśmy na forum dyskusyjnym. Wskoczyłem właśnie do działu okiem edenu, złapałem dwa tematy i nie ma w nich adminów edenu. Rozumiem, że to może być skutek już powodów, dla których spadła Wasza aktywność w ogóle (swoją drogą mam nadzieję, że to nie problemy w życiu a nowe wciągające sprawy u Was ;) ). Rzecz w tym, że przydałoby się by nowa administracja próbowała właśnie podgrzewać takie rozmowy, aktywizować je.
Tak jak wspomniano, konkursy same w sobie choć mogą być ciekawe nie wystarczą jako aktywizacja.

w jaki sposób Eden mógłby na nowo rozbłysnąć i przyciągnąć więcej graczy?
Hmmmm mam dwa pomysły. Ale myślę, że za wcześnie na pomysły bezpośrednie. Poza tym, co teraz mam na myśli to już wspomniałem o kilku sprawach nie bardzo jest sens produkować się gdy jeszcze nie ma do kogo - te pomysły to nowo wybranym adminom trzeba podsunąć. A po drugie, nie chce mi się też za dużo produkować na rzecz miejsca, w którym ktoś za tydzień pokaże mi palcem "tam są drzwi, zjeżdżaj".
Co do wyboru nowych adminów. Myślę, że obecna administracja musi wybrać jednego nowego admina a ta osoba powinna wybrać kolejnych, z którymi będzie chcieć współpracować. Nie ma sensu próba wybrania kilku osób i złożenia z nich załogi, jeśli mogą się niedogadywać. Mój głos jest na Crashie ;) No chyba, że od razu znajdzie się grupa która zaproponuje swoją współpracę.
Jedynym problemem może być kwestia techniczna. Dostęp do panelu hostingu, gdzie płatności są dokonywane za hosting i domenę. No i dostępy FTP. Eden jeśli rozumiem, jest postawiony na forum z pełnymi dostępami. A na pewno jest kwestia płatności za domenę PL. Potencjalnym chętnym ZANIM to przejmą trzeba wyjaśnić z czym to się wiąże, jak postawione jest forum, trochę kwestii technicznych. To niby nie są duże koszta i nie ma potrzeby wprowadzania za bardzo zmian FTP. Elementy graficzne forum są na imgurze, to zwiększa szanse, że jest to forum bez dostępów do FTP ale i tak lepiej nic nie zakładać. Koszta pewnie nie są też duże ale to wszystko to coś, co lepiej jest ustalić jak najszybciej i zapoznać z tym ludzi.
Na koniec dodam, jeśli gdzieś tu brzmiałem nie miło - nie miałem takich intencji. Piszę bardzo źle się dziś czując, jakbym gwoździa w brzuchu miał. Utrudnia skupienie ale chcę odpisać jako, że temat jest dla mnie bardzo ważny. Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy

#56584 17 paź 2021, 23:48

r deluxe pisze:
17 paź 2021, 22:58
Meridion pisze:
17 paź 2021, 22:48
r deluxe pisze:
Co to na koniec dnia edenowi daje? Tutaj też miało ich nie być, a pojawiają się boty, które te reklamy podrzucają co jakiś czas. Na darmowym hostingu możesz zapłacić za to, żeby nie było reklam, ale to nie są takie pieniądze, jakie podał Nori za samo utrzymanie forum. Eden chyba bardziej miał być praktyczny, ogólnodostępny. Zajrzenie bezpośrednio w kod nie zawsze jest potrzebne, można sobie inaczej poradzić, ale moim zdaniem płacenie za takie coś jest bez sensu. Przez tyle czasu czart działał bez płatności, eden na początku też (z tego co pamiętam - might be wrong) i czy komuś to przeszkadzało? Na tę chwilę zajrzenie w kod jest problematyczne, to się tyczy zmiany wyglądu i ciągnięcie Noriego za rękaw, gdzie tak na dobrą sprawę nowa ekipa pewnie będzie chciała raczej tego uniknąć. Tak więc wracając - moim zdaniem lepszy byłby darmowy hosting.
Akurat zajrzenie w kod pozwala oskryptować rejestrację tak, że boty się zwyczajnie nie przeciskają i to bez żadnych capchy, czy dodatkowych pytań. Odkąd wprowadziłem takie rozwiązanie u siebie, żaden bot się nie pojawił (poza kilkoma dniami, gdy był większy update skryptu i trzeba było dodatkowo updatować skrypt antybotowy).

No ale tak, masz rację - w przypadku gdy w administracji niema osób znających się na programowaniu, nie przynosi to wielu korzyści.
Persona pisze:
17 paź 2021, 23:36
Eden nie ma bezpośredniej konkurencji. Jane i Jass od dawna powtarzają, że VL jest portalem z dodatkiem forum. Discord nie oferuje wygody jak forum dyskusyjne i na forum łatwiej znaleźć się przypadkiem. Facebookowa grupa też wygody nie oferuje a FB staje się umierającym medium - na świecie od dawna i z typowym opóźnieniem mody także w Polsce.
No i trzeba dodać, że PBFy działają właśnie na forach, więc forum jako miejsce dyskusji o nich wydaje się być najbardziej naturalnym rozwiązaniem. Nie wszyscy grający w PBFy korzystają z discorda czy FB, natomiast wszyscy korzystają z for.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz

#56585 18 paź 2021, 0:32

Pozwolę sobie się wypowiedzieć na ten temat..

Tak więc zaczynając od początku, początku to zamysłem Edenu było zszerzenie wszelkich graczy z for w jedno miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (czyt. wstawi swoje poszukiwania zarówno na postacie, jak na osoby do ekipy, znajdzie jakieś potrzebne kody, czy przede wszystkim będzie miał dobre newsy z istniejących for). W tym momencie to proposuję pomysł z tym ogłoszeniem u góry z nowymi forami jak i aktualizacjami, ale z czasem zaczynało to być zaniedbywane co widać, lecz tutaj można to wybaczyć bo każdy wie jaka była sytuacja na Edenie.
Tworzymy a raczej chcemy stworzyć pewną społeczność prawda? Nie ukrywajmy, ale w tym momencie fora nie są aż tak popularne jak te parę lat temu, więc dlaczego mam czasami wrażenie, że tworzą się pewne obozy? Jest nas tak mało, że większość graczy po prostu się ze sobą zna, niektórzy wchodzą na nowe fora pod nowymi nickami mając nadzieję, że nikt ich nie skojarzy z jakimś niewypałem. Jednak, jaka to bywa w życiu, ktoś przychodzi a ktoś odchodzi albo nagle znika bez słowa.
Eden jest platformą, która potrzebuje przede wszystkim stabilnej władzy mającej określone cele, jak dla mnie pierwsze co trzeba ogarnąć to czystki forum i przede wszystkim robić to na bieżąco/systematycznie, tak żeby żadne tematy nie zalegały dłużej niż powinny.
Co do hostingu, to sama mogę dołożyć swoje parę groszy, żeby dalej ciągnąć Eden i jestem raczej zwolennikiem wydania tych paru złotych na rok niż męczenia się z reklamami na niektórych hostingach.

I przede wszystkim wielki problem Edenu był taki, że Adminów praktycznie nie było, jednak bycie na liście ostatnio zalogowanych na żadnym forum nie jest rozwiązaniem. Nie mówię oczywiście, że powinni siedzieć 24/h, ale chociaż pojawianie się co jakiś czas, ruszenie chatboxa czy wyczyszczenie tematów albo udział w dyskusjach byłoby mile widziana ze strony Administracji, bo wtedy naprawdę widać, że jednak ta platforma żyje i że każdy jest tutaj mile widziany. Czasami nawet głupie cześć może być dobrze odebrane przez nową osobę.
Nie tworzyłabym discorda bo to bardzo niszczy komunikację na wielu forach, nie wiem czy ktoś pamięta czasy wxv, ale tam po prostu się siedziało na chatboxie i czekało aż ktoś wbije, żeby sobie popisać. To było jeszcze czasy kiedy discord nie istniał i tak naprawdę to były najlepsze czasy, bo wtedy czułeś, że to forum żyło. Nigdy nie byłam przychylna forom, które tworzą discorda - oczywiście wiem, że jest to wygodniejsza opcja bo discorda możesz odpalić chociażby w telefonie i sobie popisać - jednak, jaki jest sens w tym wszystkim skoro chatbox na forum umiera śmiercią naturalną a ludzie tylko wbijają, żeby odpisać i znikają z forum?

Takie suma sumarum, nowa Administracja na pewno będzie miała wiele do ogarnięcia, zastanowiłabym się nad ciągnięciem dalej warsztatów bo nie ukrywajmy, ale koderów w tym momencie można policzyć na palcach jednej ręki. Bardzo mało osób oferuje swoje graficzne czy koderskie usługi, skupiłabym się raczej na dobrej reklamie for i przede wszystkim na wybiciu tych nowych for, które mają powstać może jakaś dodatkowa ramka w ogłoszeniu dotyczących zapowiedzi for? Wiadomo, że wielu ludzi czeka na gotowe, ale jakby weszli na Eden i zobaczyli np. że tworzy się jakieś nowe forum na podstawie danego uniwersum to z ciekawości by zajrzeli?
No i przede wszystkim skoro ktoś reklamuje się na Edenie, to też niech zareklamuje go u siebie na forum? W końcu to pewnego rodzaju transakcja wiązana, czyż nie?

A i jeszcze jedno, od razu pozbywałabym się toksycznych ludzi bo na pewno tacy by się z czasem pojawili, a najlepiej jest dusić ich w zarodku zanim złożą jaja :D

Awatar użytkownika
Moje fora
Lorne Bay
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 13 razy

nata#9784
 9712089

#56586 18 paź 2021, 11:49

Można też pomyśleć o discordzie, to już chyba ktoś nawet rzucał na chacie, ale szczerze - moje doświadczenie z serwerami jest tak nikłe, że nawet nie wiem, co by tam mogło być.
Jest discord TGF, gdzie są poruszane około tgfowe tematy, są tam też nowości z Edenu, czy VL, więc nie wiem czy jest sens tworzyć nowy?
Uh, coś jak zamówienia? W sensie, temat, w którym userzy mogą zgłaszać potrzebę wywalenia swoich poszukiwań (czy czegokolwiek innego) do archiwum, wydłubania ich z archiwum itd.
Myślę, że takie zamówienia byłyby spoko pomysłem, bo nie ze wszystkim trzeba pisać w "kontakcie z administracją".
r deluxe pisze:
Finalny skład zespołu. Docelowo chcielibyśmy, aby spośród chętnych uformował się nowy zespół około 4-5 osób, które będą chciały ze sobą współpracować, rozdzielą miedzy siebie wszystkie obowiązki i podołają temu wcale nie łatwemu zadaniu.
Przekazujecie pałeczkę dalej. Oddajecie swoje forum w ręce innych, żeby ono funkcjonowało, ponieważ ludzie tego oczekują. Oczekują działania i faktycznych zmian. To chyba ten skład, który się zgłosi ma decydować już ile osób będzie i jak będą pracować. To w ich rękach będzie leżało, nie Twoich (bez urazy).
Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakbyś nie chciał tego w stu procentach oddać, nadal mieć nad tym kontrolę, dlatego wybierzesz sobie odpowiednie osoby, przydzielisz im zadania i z boku będziesz zerkać. Nie. To nie tak chyba miało wyglądać. Skoro już macie przekazać eden nowej ekipie to zróbcie to porządnie, a nie że to nadal wygląda tak, jakby ktoś dostał zlecenie na pilnowanie czyjejś własności.
Zgadzam się tutaj, albo odchodzicie i przekazujecie to dalej, albo odchodzicie, ale jednak macie decydujący głos.

A teraz kilka słów odnośnie oczekiwań...

Chyba każdy oczekuje tego, że eden po prostu PRZEŻYJE, a nie będzie wisieć nad nim kostucha, wyczekując tylko chwili, aż w zalogowanych będą widnieć... tylko boty. Bo nie ukrywajmy, że od dłuuuższego czasu aktywność na edenie zmalała o ponad połowę i to widać. To się też czuje.
Pytanie o zmiany i wyjaśnianie co jest do zrobienia, a co nie, to tez już kwestia bardziej dla nowego składu. I raczej nikomu nie zależy na konkursach, tylko na realnym posprzątaniu tematów, pilnowaniu porządku, odpisywaniu na pw. Nie ma sensu na siłę aktywizować ludzi, a szczególnie nie na początek. Dałabym czas społeczności na przyzwyczajenie sie, że w ogóle jest po co wchodzić na Eden, bo aktualnie nikt nie spodziewa się, że coś się tutaj dzieje, na wykazanie się w podstawowych rzeczach, a dopiero potem nakłanianie do czegokolwiek więcej.

Co do pieniędzy - nie można zrobić zbiórki? W ogłoszeniu jest mowa o anonimowym wsparciu, ale nie kojarzę, żebym widziała cokolwiek na ten temat, kiedy trzeba było pieniądze zebrać. Przecież nie trzeba zakładać, że całość kwoty jest do pokrycia przed administrację, ja bym chętnie dorzuciła od siebie jakiegoś piątaka, gdybym mogła to zrobić w prosty, szybki sposób i wiedziała, że ktoś się tym forum zajmuje.

Awatar użytkownika
O mnie
- - - oh, the misery
everybody wants to be my enemy
Moje fora
eastbourne
Podziękował(a): 6 razy

#56587 18 paź 2021, 12:46

nata pisze:
18 paź 2021, 11:49
r deluxe pisze:
Zgadzam się tutaj, albo odchodzicie i przekazujecie to dalej, albo odchodzicie, ale jednak macie decydujący głos.

Odnoszę wrażenie, że źle interpretujecie słowa Noriego. Jako osoba, która zna go osobiście, mogę was zapewnić, że nie jest człowiekiem, który lubi pełnić władzę absolutną :lol: Ja z tego ogłoszenia wywnioskowałam tylko tyle, że Nori z chęcią POMOŻE i zapewnia, że zrobi wszystko, by przekazać Eden wygodnie, intuicyjnie i tak, żeby nowy skład sobie na pewno poradził, a nie wysypał już na samym wstępie.
Przypominam, że ja też byłam administratorem Edenu i miałam wgląd w Panel: rzeczy, które dodał tam Nori są NIESAMOWITE i wybudował je całkowicie SAMODZIELNIE. W związku z tym nowy skład nie znajdzie nigdzie w Internecie SAMOUCZKÓW ani INSTRUKCJI OBSŁUGI tego, co znajduje się w PA. Także proponuję nie atakować Noriego bezpodstawnymi oskarżeniami, że za wszelką cenę chce mieć nad wszystkim kontrolę, tylko może docenić, że - mimo że, jak wspomnieliście, nie było go od dłuższego czasu na forum i od dawna nie pełnił nad nim pieczy 24/7 - to jednak nie chce zostawiać świeżaków samym sobie.

I jednocześnie odpowiadając na pytanie wyżej, czy wszystkie te rzeczy, które dodał Nori, są potrzebne: OTÓŻ SĄ. Bo te "rzeczy" to przede wszystkim:
dostęp do bazy forów,
automatyczne dodawanie wizerunków na listę,
system odznak,
zapisywanie postów,
zabezpieczenia strony
i wiele, wiele więcej rzeczy, o których akurat zapomniałam, bo od dawna w Panelu nie byłam.

W każdym razie uważam, że osoby, które zdecydują się na ciągnięcie Edenu, powinny wręcz nalegać, by Nori im w tym pomógł. Bo same sobie zwyczajnie nie poradzą. Chyba że zgłoszą się do ekipy sami zdolni koderzy i programiści, ale takich osób na Edenie jest mniej niż garstka.

Tyle ode mnie :lol:

Awatar użytkownika
Moje fora
Lorne Bay
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 13 razy

nata#9784
 9712089

#56588 18 paź 2021, 12:50

bandito pisze:
18 paź 2021, 12:46
Także proponuję nie atakować Noriego bezpodstawnymi oskarżeniami, że za wszelką cenę chce mieć nad wszystkim kontrolę
chyba trochę za mocne słowa z tym atakowaniem i bezpodstawnymi komentarzami - fajnie, że chce w czymś pomóc, ale tutaj bardziej chodzi o to, że to ta nowa ekipa powinna się wykazać pomysłami i po swojemu podejść do prowadzenia Edenu :idk:

Awatar użytkownika
O mnie
- - - oh, the misery
everybody wants to be my enemy
Moje fora
eastbourne
Podziękował(a): 6 razy

#56589 18 paź 2021, 12:54

nata pisze:
18 paź 2021, 12:50
bandito pisze:
18 paź 2021, 12:46
Także proponuję nie atakować Noriego bezpodstawnymi oskarżeniami, że za wszelką cenę chce mieć nad wszystkim kontrolę
chyba trochę za mocne słowa z tym atakowaniem i bezpodstawnymi komentarzami - fajnie, że chce w czymś pomóc, ale tutaj bardziej chodzi o to, że to ta nowa ekipa powinna się wykazać pomysłami i po swojemu podejść do prowadzenia Edenu :idk:
Moja wypowiedź była jednak skierowana głównie do @r deluxe, bo:
"To w ich rękach będzie leżało, nie Twoich (bez urazy).
Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakbyś nie chciał tego w stu procentach oddać, nadal mieć nad tym kontrolę, dlatego wybierzesz sobie odpowiednie osoby, przydzielisz im zadania i z boku będziesz zerkać. Nie. To nie tak chyba miało wyglądać. Skoro już macie przekazać eden nowej ekipie to zróbcie to porządnie, a nie że to nadal wygląda tak, jakby ktoś dostał zlecenie na pilnowanie czyjejś własności."

to jakiś żart, a nie faktyczne oczekiwania. No, chyba że @r deluxe oferuje się do ogarnięcia technicznej strony Edenu ZAMIAST Noriego albo ZNAJDZIE KOGOŚ, kto poświęci nauce długie tygodnie (albo miesiące, jeśli nie ma się wstępnej wiedzy o programowaniu). Bo jeśli nie, a ten tekst był tylko tak dla zasady, to obawiam się, że zwykłe przekazanie Edenu bez instrukcji, nauki i dostępu Noriego do Panelu skończy się ogromną klapą i forum padnie w pierwszym tygodniu działania bez niego.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 4 razy

#56590 18 paź 2021, 13:08

Persona pisze:
17 paź 2021, 23:36
Obecnie Eden jest "tym forum od SLów". Nie mówię by się z nich wycofać. Choć jak już wspomniałem, nie przepadam za nimi, to jest to spora część PBFów a obecność ludzi na takim Edenie jest ważnym czynnikiem przyciągającym innych.
Trzeba dać do zrozumienia, że temat PBFa nie SLowego jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Jeśli byłby to np PBF o DnD na pełnych zasadach 5 edycji, to eden powinien być jak najbardziej miejscem by go zareklamować tutaj i o nim tutaj rozmawiać.
Eden akurat jest "tym forum od SLów", bo użytkownicy go takiego zrobili, zawsze jest ich wszędzie pełno, reklamują swoje fora, wrzucają poszukiwania, avki dodawane są w większości przez osoby, które obracają się w tym gronie. Więc tutaj akurat nie jest w roli adminów moim zdaniem aby Eden nagle należał też do innej tematyki, ale w roli graczy aby chcieli coś na tym Edenie robić, bo przecież jakby nie patrzeć każda tematyka ma taką samą przestrzeń.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#56591 18 paź 2021, 13:12

To jest w roli graczy. Eden nie jest forum od SLów bo użytkownicy go takim zrobili, jest nim bo był nim Czart a Eden był utożsamiany z kontynuacją Czarta. A nawet gdyby użytkownicy go takim zrobili, to nie można liczyć na to, że użytkownicy "naprawią błąd". Jeśli na forum są tylko gracze od SLi, gracze od innych PBFów nie przyjdą pokazać, że eden może być forum dyskusyjnym o wszystkich PBFach. Po prostu uznają, że to nie jest miejsce dla nich. Jeśli Eden chce przetrwać w czasach gdy PBFy tracą na popularności i zmniejszyła się populacja fanów tego zainteresowania, to musi być przestrzenią dla wszystkich. A jeśli ma być przestrzenią dla wszystkich, trzeba pokazać i jednym i drugim, że to jest miejsce dla nich.

Awatar użytkownika
O mnie
focusing on myself
no longer available

#56592 18 paź 2021, 13:14

bandito pisze:
18 paź 2021, 12:54

Moja wypowiedź była jednak skierowana głównie do @r deluxe luxe, bo:
"To w ich rękach będzie leżało, nie Twoich (bez urazy).
Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakbyś nie chciał tego w stu procentach oddać, nadal mieć nad tym kontrolę, dlatego wybierzesz sobie odpowiednie osoby, przydzielisz im zadania i z boku będziesz zerkać. Nie. To nie tak chyba miało wyglądać. Skoro już macie przekazać eden nowej ekipie to zróbcie to porządnie, a nie że to nadal wygląda tak, jakby ktoś dostał zlecenie na pilnowanie czyjejś własności."

to jakiś żart, a nie faktyczne oczekiwania. No, chyba że@r deluxe oferuje się do ogarnięcia technicznej strony Edenu ZAMIAST Noriego albo ZNAJDZIE KOGOŚ, kto poświęci nauce długie tygodnie (albo miesiące, jeśli nie ma się wstępnej wiedzy o programowaniu). Bo jeśli nie, a ten tekst był tylko tak dla zasady, to obawiam się, że zwykłe przekazanie Edenu bez instrukcji, nauki i dostępu Noriego do Panelu skończy się ogromną klapą i forum padnie w pierwszym tygodniu działania bez niego.
Generalnie to widzę, że chyba nie do końca zrozumiane zostały moje słowa. Przekazujecie KOMUŚ INNEMU forum - oczywistym jest, że wszystkie informacje muszą zostać przekazane, niemniej jednak - ja czytając to ogłoszenie miałam wrażenie, że wy nadal będziecie całość kontrolować. Wybór adminów? Wy. To jak będzie wyglądać wszystko? Wy - no bo to w waszych rękach leży jakby FTP i całość forum. Więc generalnie... Jak już PRZEKAZUJECIE komuś forum, to zróbcie to od początku do końca, żeby może osoby, które chcą to przejąć nie miały pod górkę i nie ciągnęły ciągle BYŁYCH adminów, którzy nie mają czasu (?) na prowadzenie edenu - DLATEGO TEŻ zaznaczyłam, że moim zdaniem LEPIEJ przenieść to na BEZPŁATNY hosting.
Nie, nie oferuje swojej pomocy. W życiu bym się nie przyłożyła do zrobienia i prowadzenia czegoś takiego, bo raz, że nie mam z tego hajsu (więcej na to wydam niż zarobię at the end), a dwa jeśli ma to być dla mnie przyjemność to osobiście? Wybrałabym darmówkę i spokój dla duszy i umysłu.
Żart? Żartem jest to, że pozwoliliście się wypowiedzieć i wypowiedziałam się CO O TYM MYŚLĘ, ale usłyszałam w moją stronę kąśliwy komentarz, choć nigdzie nie napisałam nic złośliwego, a wręcz zaprezentowałam swoją postawę do całej sprawy.
Szkoda, że tak zostało to odebrane, ale nie będę cofać swoich słów.
Obrazek