prywatna wiadomość w menu jako ikona

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Magizoologist, Hogwarts alumni
Moje fora
tworzę coś swojego

#47505 25 maja 2019, 17:36

Zmieniłam ostatnio linki w menu na ikony (font awesome) i wszystko zdaje się ładnie działać. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy przychodzi nowa wiadomość. Mam pytanie, czy jest możliwość żeby ikona zmieniała się na inną gdy pojawiają się w skrzynce nowe wiadomości albo po prostu zmieniał się jej kolor?
Będę wdzięczna za każdą pomoc *.*

EDIT:

overall_header.tpl
styl forum Saphic

Kod: Zaznacz cały

<!-- BEGIN simple_header -->
		<table width="780" cellspacing="0" cellpadding="10" border="0" align="center"> 
	<tr> 
		<td class="bodyline">
			<table width="753" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" align="center">
				<tr> 
					<td align="center">{SITENAME_COLOR}<br />{SITE_DESCRIPTION}</td>
				</tr>
				<tr> 
					<td height="25" class="nav1" align="center">
						<ul class="nav_top">
							<li><a href="{U_SEARCH}" title="{L_SEARCH}"><i class="fas fa-search"></i></a>
							<li><a href="{U_MEMBERLIST}" title="{L_MEMBERLIST}"><i class="fas fa-users"></i></a>
							<li><a href="{U_GROUP_CP}" title="{L_USERGROUPS}"><i class="fas fa-layer-group"></i></a>
							<!-- BEGIN switch_user_logged_out -->
							<li><a href="{U_REGISTER}" title="{L_REGISTER}"><i class="fas fa-user-plus"></i></a>
							<!-- END switch_user_logged_out -->
							<li><a href="{U_PROFILE}" title="{L_PROFILE}"><i class="fas fa-user-edit"></i></a>
							<!-- BEGIN switch_user_logged_in -->
							<li><a href="{U_PRIVATEMSGS}" title="{PRIVATE_MESSAGE_INFO}"><i class="fas fa-envelope"></i></a>
							<!-- END switch_user_logged_in -->
							<li><a href="{U_LOGIN_LOGOUT}" title="{L_LOGIN_LOGOUT}"><i class="fas fa-sign-in-alt"></i></a><br />
						</ul>
					</td>
				</tr>
			</td>
			</tr>
			</table>

<br />
         <!-- END simple_header -->
Ostatnio zmieniony 26 maja 2019, 0:55 przez Quite Magical, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika

Luxter#4127

#47506 25 maja 2019, 18:26

W ogólności kolory ikon z font awesome można zmieniać bez przeszkód przy użyciu CSS-a, np. jeśli nasza ikonka ma nadaną klasę "unread" to zmieniamy jej kolor takim kodem:

Kod: Zaznacz cały

.unread {
  color: red;
}
Interaktywny przykład: https://jsfiddle.net/Luxter/vub71o62/6/

Musisz więc tylko wyczaić czym się różni widok z wiadomością przeczytaną i nieprzeczytaną (czy zmienia się wtedy klasa w CSS czy co się z tym dzieje) i wtedy na odpowiedni element nakładasz zmianę koloru.
Common sense is so rare that it should be classified as a super power. ~ Bill Murray.
Where ignorance is bliss, 'tis folly to be wise. ~ Thomas Gray.

Awatar użytkownika
O mnie
Magizoologist, Hogwarts alumni
Moje fora
tworzę coś swojego

#47508 25 maja 2019, 19:15

Samą zmianę koloru jestem w stanie zrobić. Chodziło mi właśnie o jakiś skrypt (który zmieniałby kolor kiedy nadeszłaby ta nowa wiadomość), albo chociaż pomoc w znalezieniu odpowiedniego pliku, w którym znajdują się te informacje.
No ale nic, dzięki. Jeszcze poszukam, może uda się znaleźć.

EDIT.
Temat można zamknąć, wszystko już działa.

ODPOWIEDZ ]