Dynamiczne silniki forumowe

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#57241 13 sty 2022, 22:35

Mając ostatnio więcej czasu zacząłem się zastanawiać, czy zna ktoś może jakieś silniki forumowe o dynamice podobnej do czatu lub wątków na fb? Automatycznie się odświeżające? Szukam czegoś, co połączy wygodę forum w tworzeniu miejsca do gry z współczesną dynamiką dyskusji.
Czy w ogóle poza tymi kilkoma jak phpbb czy mybb używa ktoś do PBFa jakiejś alternatywy?

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę kody.
Moje fora
tam, gdzie mi wygodnie.
Pomógł(a) : 5 razy
 диазепамум#1111

#57246 14 sty 2022, 10:59

Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to jakieś forum działające w oparciu o AJAX, ale nie mogłam niczego takiego znaleźć. Następnie coś na Electronie. Potem przyszło oświecenie - forum oparte na Node.js. Istnieje darmowy NodeBB. Z tego, co widzę, to działa ono właśnie tak, że aktualizuje na bieżąco wątki, co jakiś czas ma nowe wydanie, grono fanów, więc nie jest projektem, który zostanie porzucony w kąt za jakiś czas.
Jak jednak wygląda konfiguracja forum od początku - nie mam bladego pojęcia. Jeżeli to nie pasuje, to polecam szukać pod frazą "real-time forum". Potrzeb jest sporo, ludzi też, więc na pewno coś innego się znajdzie.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#57247 14 sty 2022, 12:12

Dzięki, na pewno sprawdzę. Nie robię PBFa ale chętnie przekonam się jakie są jeszcze możliwości techniczne ;)

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę kody.
Moje fora
tam, gdzie mi wygodnie.
Pomógł(a) : 5 razy
 диазепамум#1111

#57248 14 sty 2022, 15:04

Patrzyłam jeszcze na jakieś alternatywy do Node'a, inne środowiska ogólnie i natrafiłam na parę innych, interesujących projektów, które mogą zawierać odświeżanie w czasie rzeczywistym (ale nie muszą): Oczywiście mogę się mylić, ale myślę, że warto posprawdzać. Wiadomo, różne frontendy i backendy, to mogą zamulać mniej lub bardziej.

Awatar użytkownika
 ZbojRumcajz#3963

#57250 15 sty 2022, 10:51

Flarum jest solidnym kawałkiem skryptu. Można go uruchomić na dowolnym hostingu używającym PHP i w sumie nie wymaga jakichś wyjątkowych konfiguracji. A dyskutuje się na nim bardzo przyjemnie:

- w postach można używać markdown
- wszystko pojawia się live więc można prowadzić dynamiczne rozmowy
- tak samo dynamiczne powiadomienia o nowych postach
- tagowanie użytkowników w postach
- tagowanie wątków (nie ma klasycznej struktury forum, wszystko opiera się na tagach więc jest bardziej elastyczne)
- do tego jest cała masa pluginów rozszerzających działanie forum a jednocześnie jest dość prosto napisać własny

Gdyby ktoś chciał przetestować to mogę gdzieś zainstalować najnowszą wersję do poklikania.

ODPOWIEDZ ]