Mgławica Mocy

ODPOWIEDZ ]
Moje fora
Mgławica Mocy
 8933348

#56447 06 wrz 2021, 18:03

Obrazek


Forum storytellingowe Mgławica Mocy zostało założone w 2008 roku przez Gyar-Than Hadyyka oraz Dagosa Bardoka pod nazwą Akademia Jedi. Początkowo miało być jedynie niewielkim projektem przeznaczonym dla dość zamkniętej grupy osób, gdzie większość spraw traktowano bardzo umownie. Po krótkim czasie okazało się jednak, że forum przyciąga więcej fanów niż zakładano i zmiany są niezbędne. Od tej chwili Mgławica Mocy wciąż się rozwija, Administracja (której grono również uległo zmianom) nie szczędzi zaś czasu, by stawała się ona miejscem coraz bardziej przyjaznym wszystkim, mającym ochotę na wielką, gwiezdnowojenną przygodę.
Niedługo minie trzynaście lat od chwili powstania Mgławicy Mocy. Forum przez ten czas przeszło długą drogę: zmieniało się grono aktywnych Graczy, Mistrzów Gry i Administracji, zmieniła się nazwa (pierwotna to Akademia Jedi), szata graficzna, pojawiły się gazety w formie PDFów, później HoleNet w dwóch odsłonach. Organizowaliśmy na niej duże konkursy z nagrodami, a logotyp forum pojawiał się obok firm takich jak Wydawnictwo Amber czy sklep internetowy Fanatyk.pl, mieliśmy chwile lepsze i gorsze, swoje wzloty i upadki.

Przez trzynaście lat istnienia jedna rzecz się nie zmieniła: to miejsce, w którym można było odsunąć się od rzeczywistego świata, zanurzyć we własnej wyobraźni i wziąć udział w przygodach na galaktyczną skalę. To miejsce, w którym powstała zżyta ze sobą społeczność nadal otwarta na nowe twarze (nicki), to miejsce, gdzie pozawierały się przyjaźnie (i małżeństwa) na całe życie.

W 2013 zamknęliśmy pierwszy etap w historii Mgławicy Mocy przenosząc jej akcję o niemal pół wieku do przodu do roku 70 po Bitwie o Yavin. Przez kolejnych osiem lat Gracze mieli możliwość wpłynięcia na kształt znanej im Odległej Galaktyki, lecz i ta część musiała się kiedyś zakończyć.

Kolejny rozdział otwieramy przenosząc się roku 16 przed Bitwą o Yavin, a zatem trzy lata po proklamacji Imperium Galaktycznego Palpatine'a i po wydarzeniach znanych z filmu "Zemsta Sithów". Wraz z restartem nastąpiło kilka zmian: z pozycji Administratora odszedł David Turoug, który pchał nasz wózek przez ostatnie miesiące, zaś do administracyjnego grona wrócili Kelan Navarr, Oto'reekh oraz Peter Covell - osoby z Mgławicą Mocy kojarzone i jednocześnie współzałożyciele m.in. Vision Lighthouse. Na potrzeby nowej fabuły powstało nowe forum - z kompletnie odświeżoną szatą graficzną, a także zostały zaktualizowane Zasady Gry, w których większy nacisk położyliśmy na Graczy opowiadających historie swoich Bohaterów, a mniejszy na udział i wpływ Mistrza Gry na Questy. Kosmetyczną zmianę zaliczyła też nazwa forum zyskując podtytuł - Mgławica Mocy: Cienie Imperium.

Restart tym razem przyniósł ze sobą konieczność ponownej rejestracji, ale dotychczasowy dorobek Graczy Mgławicy Mocy tworzących jej fabułę przez niemal trzynaście lat nie zniknął - został on zarchiwizowany dla pokoleń pod adresem http://www.archiwum.mglawicamocy.pl.

Miłej zabawy i do zobaczenia w Odległej Galaktyce!
Kelan Navarr
Oto'reekh
Peter Covell

Moje fora
Mgławica Mocy
 8933348

#56517 27 wrz 2021, 0:58

Obrazek


Mówią, że historia lubi się powtarzać. Gdy sześć lat temu starałem się na nowo rozruszać aktywności konkursowe na Mgławicy Mocy, rozpoczęliśmy skromnie od niewielkiego konkursu. Ci z Was, którzy byli już wtedy obecni, pamiętają pewnie doskonale jak daleko finalnie udało nam się zajść. Inni bez trudu znajdą w archiwach stosowne tematy. Mimo pewnych analogii, istnieje zasadnicza różnica między tamtym momentem, a obecną sytuacją – teraz wracamy w grupie i patrząc na naszą historię wspólnych działań i sposób w jaki podjęliśmy aktywność, w przyszłość patrzę z ogromnym optymizmem. Potrzebna będzie jednak Wasza pomoc.
Siódmy jubileusz wspominam również z innego powodu – zorganizowaliśmy wtedy konkurs na zajawkę przygody, którą można byłoby rozegrać na Mgławicy Mocy. Wygrała wtedy praca Lilith, lecz ze względu na wiadomą tematykę, trudno byłoby zainteresować nią postronnego użytkownika („Wciąż licząc na wsparcie ocalałych z floty Thraka Skiraty…”). Przyjrzałem się więc drugiej pracy, która przegrała o włos zbierając identyczną ilość punktów i przegrywając dopiero stosunkiem 3:4 w ilości pierwszych miejsc w indywidualnych głosowaniach. Jej autorką jest Saine:

Spokojne i nudne życie na odległej planecie znajdującej się na Zewnętrznych Rubieżach dobiega końca, gdy w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć mieszkańcy niewielkiego miasta. Plotki gonią plotki, jedni mówią o zbiegłym więźniu, inni o tajemniczym przybyszu, jeszcze inni uważają, że jest to potwór zamieszkujący moczary. Władze Imperialne bagatelizują sprawę, uznając ją za wymysły lokalnej ludności, jednak liczba ofiar stale rośnie. Czy znajdzie się ktoś, będący w stanie powstrzymać czające się w ciemnościach zło? A może jest ono bliżej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać?

Z okazji trzynastych urodzin, tak podobnych do tych siódmych, postanowiliśmy rozegrać przytoczoną przygodę. Myślę, że będzie to sympatyczny pomost między dawniejszymi czasami, a nową odsłoną Mgławicy.

Miłej zabawy i do zobaczenia w Odległej Galaktyce!
Kelan Navarr
Mgławica Mocy obchodzi trzynaste urodziny! Z tej okazji administracja przygotowała sesję specjalną będącą rozwinięciem podiumowej "zajawki" questa stworzonej na siódmy jubileusz istnienia forum.

ODPOWIEDZ ]