The Last of Us - Death Carnival

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]

Preferowany kanał komunikacji na forum to:

Czat
6
60%
Disscord
4
40%
Liczba głosów: 10

#52619 28 cze 2020, 7:58

Obrazek
Z początku nikt nie brał tego na poważnie, kto nie słyszał o zamieszkach w biednych dzielnicach gdzieś na świecie? Zanim ktokolwiek zorientował się w sytuacji, już od dawna było za późno by powstrzymać samo nakręcającą się spiralę Skażone towary, dzięki skuteczności współczesnego transportu, obiegły cały świat.

24 sierpnia ostatni most prowadzący na wyspy w zatoce Guanabara runął do oceanu, skazując na śmierć miliony ludzi, pozbawionych szans na ucieczkę z opanowanego miasta.
Dwadzieścia pięć lat później mieszkańcy Rio de Janeiro nadal walczą o utrzymanie resztek cywilizacji, z trudem odbudowanych na gruzach starego świata.

Obrazek
Jedni znaleźli siłę w porządku

Obrazek
Inni znaleźli pocieszenie w wierze

Jednak kruchy ład powoli dobiega końca. W zaułkach słychać poszeptywania o cudownym leku. Przywódcy najsilniejszych społeczności nieubłaganie się starzeją. Głosy, bo tej pory trwożliwie szepczące w ciemnościach, rozbrzmiewają coraz głośniej. Głosy domagające się zmian.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2020, 21:26 przez kooda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Od 11 roku życia prowadzę badania dotyczące zombie zarówno w kulturze popularnej, jak i te dotyczące stworzenia ich w rzeczywistości. Poza tym lubię każdy rodzaj dziwactwa, jaki się trafi, a także jestem bardzo tolerancyjnym tomboyem. No i wrednym nerdem.
Moje fora
Nope

65856070

#52654 29 cze 2020, 18:34

Świetna zapowiedź. Głos w ankiecie oddałam. Z pewnością będę śledziła zapowiedź, wyczekując nowości zarówno z placu budowy, jak i daty, kiedy forum zostanie oddane do użytku... w sensie otwarte. Jestem również ciekawa, czy moje podejrzenie odnośnie możliwością przyłączenia do jednej z dwóch głównych frakcji (pseudomilitarnej i religijnej?) są prawidłowe? I czy jeśli faktycznie istnieje możliwość przyłączenia się do tych "frakcji" to czy istnieje również możliwość grania wolnym strzelcem?

Awatar użytkownika
O mnie
Zawodowo leniuchuję i zabijam smoki w Rumuni.

#52655 29 cze 2020, 20:56

24 sierpnia ostatni most prowadzący na wyspy w zatoce Guanabara runął do oceanu, skazując na śmierć miliony ludzi, pozbawionych szans na ucieczkę z opanowanego miasta.
Dwadzieścia pięć lat później mieszkańcy Rio de Janeiro nadal walczą o utrzymanie resztek cywilizacji, z trudem odbudowanych na gruzach starego świata.
Właściwie to dlaczego Rio de Janeiro? Kryje się coś więcej za tym wyborem?
Szukam szczęścia. Jeżeli masz na nie namiary, daj cynk.

#52656 29 cze 2020, 22:12

Niut, w dużej części tak. W chwili startu forum w Rio będą cztery znane strefy bezpieczne; dwie na wyspie Governador, jedna na wyspie Fundao i jedna na stadionie. Obecnie panuje między nimi status quo, ale nie wszystkim się to podoba. Nic nie stoi na przeszkodzie by niezrzeszony gracz nieco namieszał ;)

Głównym powodem dla którego wybrałam Brazylię jest, że w ameryce południowej wszystko się zaczęło. Dodatkowo panują tam dobre warunki dla grzybów więc można pokombinować z mutacjami ;) Dlaczego Rio? Myślę, że dlatego iż jest najbardziej znanym miastem i każdy je kojarzy.

Awatar użytkownika

#52659 30 cze 2020, 0:33

Rozumiem, że bardziej stricte technicznych rzeczy można się spodziewać po zakończeniu ankiety, tak? Forum jest robione tylko przez Ciebie czy masz już jakieś wsparcie?
Prócz klimatycznego wstępu do fabuły (<3), fajnie byłoby uzyskać trochę suchych konkretów, choć spodziewam się, że na większość może być za wcześnie, skoro minęło tak mało czasu między rozeznaniem, a zapowiedzią.
Na pewno będę śledzić i czekać na informacje.
Powodzenia!

#52665 30 cze 2020, 11:13

Rozumiem obawy po przypadku ostatniego forum TWD, na którym nie zdążyłam zagrać :( Na ten moment robię je sama, ale to nie znaczy, że nie wiem z czym wiąże się prowadzenie forum. Mam doświadczenie jako MG i Junior Admin.
Jeśli są jakieś kwestie techniczne, które was nurtują to nie bójcie się pytać.
- forum stoi na hostingu forumpolish, ale jeśli się rozwinie nie wykluczam przeniesienia na płatny hosting
- planuję prostą mechanikę opartą przede wszystkim na punktach umiejętności i kości k100.
- będzie dostępny system craftingu w formie maksymalnie przypominającej ten znany z gry
- na razie nic nie robiłam w kwestii grafiki, ale planuję raczej zielenie niż czerń i czerwień
- wszelkim informatorom mówiącym co MG może i nie może zrobić postaci mówimy NIE
- drugie konto będzie można założyć po wykupieniu go za punkty doświadczenia.

Gdy skończę pisać kontent fabularno-mechaniczny będę szukać osoby chętnej do zostania beta-readerem

Awatar użytkownika
O mnie
"Ja nie pracuję na godziny. Ja wyrządzam zło na akord."

#52669 30 cze 2020, 15:06

Brakuje porządnego forum osadzonym w realiach postapo, gdybyś potrzebowała kogoś do pomocy przy grafice to daj znać ;)

#52699 02 lip 2020, 21:25

Aktualizacja:

Lud przemówił: avatary na forum będą zdjęciami.

Jednak przed nami druga tura wyborów: odnośnie sposobu forumowej komunikacji.

Dodatkowo chciałabym poznać waszą opinię odnośnie systemu craftingu. Czy bardziej pasuje wam taki gdzie receptury są z góry narzucone (jak w grze) czy wolicie mieć większą swobodę.

ODPOWIEDZ ]