Pokemon Crystal PBF

ODPOWIEDZ ]

#27123 01 maja 2017, 19:58


Kojarzysz Pokemony? Widziałeś chociażby jeden odcinek anime, grałeś w jedną z gier na konsoli bądź też doświadczyłeś fazy na Pokemon Go? W takim razie powinieneś także spróbować swych sił na PBF'ie o tejże tematyce.

Obrazek
http://www.pokemoncrystal.wxv.pl/index.htm

Strona powstała 23 marca 2011 roku. Egzystuje na domenie wxv.pl, gdzie zapewnia użytkownikom nie tylko całkiem przyjemną, intuicyjną grę typu PBF, lecz także możliwość poznania ciekawych/interesujących/unikalnych graczy, z administracją na czele.

Czym Crystal się charakteryzuje?

- Umożliwia granie jako człowiek, Pokemon, Fakemon lub Gijinka (Pół Pokemon/Pół Człowiek)
- Możliwość schwytania Fakemonów.
- Posiada spis własnych Unique Pokemonów oraz Klonów.
- Funkcjonuje specjalna Crystalowa Liga, gdzie można zmierzyć się z liderami, pod których to wcielają się inni użytkownicy.
- Starannie dopracowany System Walk
- Forum jest aktualizowane na bieżąco pod najnowsze generacje.
- Wiele Eventów, konkursów, gdzie każdy może się wykazać.

To tylko parę z wielu rzeczy, które urozmaicają użytkownikom rozrywkę na owym PBF'ie. Chcesz poznać więcej szczegółów? Odwiedź nas koniecznie!

#41998 04 lip 2018, 16:57

Obrazek


W związku z wieloma pytaniami chciałbym wyjaśnić jak wygląda granie jako człowiek, otóż:


Każdy gracz tworzy KP z własną, oryginalną historią, gdzie może być kim chce. Zwykłym chłopczykiem, demonem, aniołem, zombie, bogiem śmierci, robotem, płatnym mordercą, piosenkarzem/aktorem, uciekinierem z poprawczaka lub domu dziecka itd. Nie ograniczamy się tylko do typowo Ash'owych przygód z samym łapaniem poków oraz walczeniem o odznaki. U nas trener może zdobywać zarówno odznaki, jak i wstążki. Koordynator to samo.

Druga rzecz. Nowe zabezpieczenie przed zbędnym spamem. Po rejestracji należy poczekać na aktywacje konta przez administratora. Jako, że mamy ich aż trzech, to i cały proces przebiega dość sprawnie.

Ponadto, jedną z ostatnich nowości jest pojawienie się nowej profesja pobocznej - Florysty. Tutaj chciałbym poinformować, iż rangi nie mają wpływu na fabułę/przebieg przygody. Profesje wybieramy po to, by mieć z nich konkretne korzyści.

Opis przykładowej profesji pobocznej, która jest na start do wybrania przez użytkownika:
Florysta:
- co miesiąc może dodać sobie dwie dowolne jagody
- w "Ogródkach" otrzymuje na start trzy grządki zamiast dwóch
- może jednorazowo dać dodatkowy atak (TM, MT, EM) każdemu swojemu Pokemonowi z typem lub podtypem trawiastym bez względu na źródło jego pochodzenia (skąd go zdobył) -> jeśli florysta w jakikolwiek sposób zdobędzie po raz drugi tego samego stworka (np. sprzeda komuś, a potem odkupi), nie może mu dopisać kolejnego ruchu, jeśli już to kiedyś zrobił
Korzyści z głównych profesji
Trener:
- co miesiąc może dodać dowolnemu stworkowi z KP +1lvl.
Koordynator:
- co miesiąc może dodać dowolnemu stworkowi z KP +0,5lvl oraz szansa na złapanie shiny Pokemona w Safari Zone zwiększa się do 40%.
Serdecznie zapraszamy o/

#44443 16 paź 2018, 23:31

~ Aktualizacja ~

W związku z zawirowaniami związanymi z domeną wxv Crystal oficjalnie przeszedł na płatny hosting.

http://pokemoncrystal.pl/

Podczas przenosin zaszło wiele zmian, które odświeżą nieco forum i tym samym urozmaicą żywot użytkowników.
Ów zmiany opisano w tymże temacie -> http://pokemoncrystal.pl/topics92/279.htm#608

Został również stworzony fanpejdż Crystalowy, gdzie administracja na bieżąco informuje o wszelkich nowościach, Eventach i kolejnych zmianach na PBF'ie https://www.facebook.com/pokemoncrystalpbf/

#46089 21 lut 2019, 15:31

Obrazek
Przychodzę do Was z pewną propozycją. Chyba wszyscy chcemy, żeby na Crystalu panowała jak najbardziej przyjazna, kumpelska atmosfera i zarówno starsi stażem gracze jak i nowicjusze czuli się tu dobrze i traktowani jednakowo. [...] Chciałabym, żebyście powiedzieli, co Wam się podoba, a co nie na Crystalu, co byście dodali, usunęli bądź zmienili itd.
W związku z otwarciem tematu, który miał na celu pozwolić użytkownikom wziąć sprawy forum we własne ręce i tym samym pokazać, co konkretnie należy zmienić/udoskonalić na Crystalu zaszły takie modyfikacje jak:

1) Nowy system losowania legend

- Możliwość losowania spośród wszystkich legend (również tych, które już ktoś złapał bądź ma zarezerwowane), ale gracz nie wybiera 15 ulubionych. Wybrany przez gracza admin bądź junior admin losuje graczowi 5 legend spośród wszystkich, a następnie gracz wybiera, która z tych pięciu odpowiada mu najbardziej.

2) Nowe spojrzenie na Pokazy

- Zmiana systemu oceniania przez sędziego

- Zmiana wartości punktowych wynikających z zadowolenia

- Wzmocnienie pozycji Koordynatora

3) Tereny - garść zmian

4) Dział, do którego gra trafi przed archwium

Utworzenie działu, do którego trafiać będą przygody, w których minął czas na odpis, ale nie będą one traktowane jako nieaktywne bez możliwości ich przywrócenia.

5) Zamrożenia i nieobecności

Zgłoszona nieobecność od teraz będzie chroniła gracza przed usunięciem jego gry.

Jeśli znikacie na dłużej, do Waszej dyspozycji pozostaje zamrożenie (maksymalnie 8 tygodni od odpisu MG). Pozostajemy przy limicie 2 zamrożeń na rok. Nieobecności możecie zgłaszać bez limitu, dajemy Wam kredyt zaufania, że nie będzie to nadużywane.

Pozostały jeszcze dwie propozycje od użytkowników, które za jakiś czas także wejdą w życie.


1) Karanie Liderów oraz Wyzywanie ich.

2) Nowy sąd i nowi sędziowie

Ponadto, na forum pojawiła się także taka nowość jak System pogodowy

Ma on wpływ między innymi na:

Daycare:
+5% do szansy na odziedziczenie Shiny po rodzicach podczas pogody Słonecznej.
+15 do Zadowolenia podczas Trenowania Pokemonów podczas pogody Słonecznej.

Wymiany:
Możliwość wymiany Pokemona (spełniającego warunek do wymiany) na Pokemona o jednym z typów z aktualnej Pogody.

Ogródki:
+5% do szansy zasadzenia podczas pogody Słonecznej
+5% więcej plonów podczas zbierania podczas pogody Deszczowej
-7% mniej zbierania plonów podczas pogody Śnieżnej
1% szansy na wyrwanie krzaka podczas pogody Wietrznej

Co za tym idzie, zmodyfikowaliśmy lekko mini-event. Od teraz co 2 tygodnie pojawiać się w nim będą wyłącznie losowe gatunki, po 3 jak do tej pory. Trzeba także pamiętać, że postać otrzymywać będzie 200$ za każdy wymieniony gatunek, a nie za każdego osobnika.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w życiu forum.

#57973 wczoraj, 20:13

Obrazek

Cześć! Czas nieco odświeżyć ten wątek. Co się zmieniło przez ostatnie 3 lata? Już mówię! 

1) Trenowanie Pokemonów
Od teraz każdy gracz zakłada w dziale "Świetlica - Trenowanie Pokemonów" własny wątek dla wybranej postaci i tam wysyła formularze, gdy chce wbić swojemu podopiecznemu wyższy poziom. 

2) Rozmnażanie Pokemonów

Tutaj jedyną zmianą jest wprowadzenie nowej zasady, która mówi o tym, że użytkownik ma dwa tygodnie na wybranie jajka (licząc od momentu przedstawienia mu "oferty" trzech jajek z różnymi EM).

3) Wprowadzenie Meltana i Eeveelucje 

Zaktualizowano sposoby ewolucji Eeveee w Espeona - Od teraz Eevee ewoluuje w Espeona poprzez użycie Sun Stone lub poprzez osiągnięcie pełni szczęścia w przygodzie za dnia.

Zaktualizowano sposoby ewolucji Eeveee w Umbreona - Od teraz Eevee ewoluuje w Umbreona poprzez użycie Moon Stone lub poprzez osiągnięcie pełni szczęścia w przygodzie w nocy.

4) Zmiana regulaminu walk między graczami i liderami

5) Zmiana w atakach typu HM i TM

Od teraz ataki HM, TM, TR, MT oraz Transfer zaliczamy do naszych autorskich Instruction Moves, w skrócie IM. Wszystkie IM są jednorazowe i można je kupić w Markecie za 2500$.

6) Forumowa Greninja

Wprowadziliśmy na forum Battle Bond Greninję, czyli nasz odpowiednik Ash-Greninji. Należy pamiętać, że forma Battle Bond obowiązuje jedynie podczas walk oraz, że Greninja przybiera formę BB dopiero po pokonaniu jednego przeciwnika.
Aby zdobyć Battle Bond Greninję, zwykła Greninja musi uzyskać 100 punktów szczęścia/zadowolenia + musimy zmienić jej umiejętność z obecnej na Battle Bond przy pomocy Ability Capsule.

7) Modernizacja działu Park Krajobrazowy

8) Co miesięczny bonus dla graczy

 Od teraz raz w miesiącu użytkownik może dać jednemu ze swoich stworków dowolny atak, który może poznać w jakikolwiek sposób, poza ruchami poznawanymi poprzez poziom (czyli tabelka "Level Up"). Jeśli Pokemon może poznać dany atak zarówno poprzez poziom jak i w inny sposób (np. jako IM, Egg Move), użytkownik ma prawo dodać mu go jako comiesięczny bonusowy ruch.

9) Zmiany w adopcjach, wycenach jajek i losowaniu legendarnego Pokemona

10) Został dopracowany dział ogródków


Do tego doszła zmiana szaty graficznej, inny skład MG oraz administracji, a także wiele innych mniej lub bardziej ciekawszych zjawisk.

Serdecznie zapraszamy.
https://pokemoncrystal.pl/

ODPOWIEDZ ]