Dragon Ball: Another Universe

ODPOWIEDZ ]

#21454 17 lip 2016, 20:01

Dragon Ball: Another Universe
Forum PBF oparte na Smoczym Świecie wykreowanym przez mangakę Akirę Toriyamę.

Dragon Ball: Another Universe to świat, jaki powstał w wyniku ingerowania we właściwy przepływ Czasu. Grupa bliżej znana jako "Łamacze Czasu", wyrządziła wiele szkód, używając stworzonych przez siebie Wehikułów Czasu. Zmiany w przeszłości, jakie przez nich nastąpiły, spowodowały powstawanie Odłamów Czasu, które później przekształciły się w nowe, zupełnie inne Linie Czasowe. "Another Universe" jest właśnie jednym z takich światów...

Forum podzielone jest na cztery główne planety (Ziemia, Namek, Vegeta i No.79), na których rozgrywać się będzie właściwa fabuła świata. Dochodzą do tego także poboczne planety znane z anime (Pital, Imecka, Luud, Konats oraz inne, które dodane będą w bliżej nieokreślonej przyszłości) oraz całe Zaświaty dla osób, których postacie zginęły w walce.

Ziemia:
Rok 750. Planeta jest aktualnie w rozsypce. Większe miasta to obecnie ruina, a te mniejsze, podobnie jak niektóre wioski, w jakiś sposób prosperują, wiążąc koniec z końcem. Cała planeta już od dziesięciu lat objęta jest dyktaturą żelaznej ręki, która zagarnia wszystko, co tylko się da. Bieda i nędza to pojęcia powszechnie znane mieszkańcom błękitnej planety, która mimo że piękna, to zepsuta do szpiku kości.
Armia Czerwonej Wstęgi nigdy nie była potężniejsza. Każde miasto, każda wieś, każdy kontynent patrolowany jest przez specjalnie wyćwiczone do tego oddziały. Generał Czerwony dochodząc do władzy, zaskarbił sobie wszystkie bogactwa Ziemi, łącznie z jej mieszkańcami. Nie było nikogo, kto mógłby się przeciwstawić jego wojskom. Do czasu, aż pojawił się zalążek ruchu oporu, który bezustannie próbuje odebrać siłą to, co się prawnie do niego należy - wolność.


Namek:
Planeta zamieszkała przez Nameczan. Od setek lat mieszkańcy byli dobroduszni i stronili od walki, ale pewnego dnia, pewne wydarzenie całkowicie zmieniło losy tego globu. Jeden z Nameczan, Naraka, odłączył się od swoich braci, twierdząc, że ich polityka jest błędna i prowadzi do kryzysu, który coraz bliżej wyciągał swoje łapska w stronę zielonej planety. Nie zgadzał się z tym, by mieszkańcy obchodzili się pokojowym stosunkiem do innych ras. Był zdania, że ziemia ojczysta jest najważniejsza i uważał, że powinno się sprawdzać każdego nowego gościa, jaki zatrzymał się na Namek. Nalegał, by wprowadzono "ustawę" ograniczonego zaufania do "przybyszów z kosmosu", by w ten sposób kontrolować to, co dzieje się w ich przysłowiowym ogródku.
Razem ze swoimi wyznawcami, odłączył się od "Smoczego Klanu" i przeniósł się na niezamieszkałe tereny. Konflikt zaostrzył się do tego stopnia, że Naraka wypowiedział wojnę Guru Nameczan. Do dnia dzisiejszego trwa wojna, która zabrała ze sobą mnóstwo istnień.


Vegeta:
Rubinowa planeta, która do tej pory zamieszkała była przez rasę, która znana jest szerszej publiczności jako Tsufulianie, dostała pod swoją opiekę kolejną, bardziej agresywną rasę. Saiyanie, bo tak właśnie się oni nazywają, od kilkunastu lat dzielą tereny z rdzennymi mieszkańcami Vegety (wcześniej Plant). Niestety, ich zaborczość doprowadziła do wojny, podczas której przejęli władzę nad czerwonym globem, spychając Tsufulian na tereny zniszczone i pozbawione warunków do godnej egzystencji. Gdyby komuś było mało, to poza ojczyzną, barbarzyński lud przejął także ich siedziby a także technologię, która jak się później okazało, była bardzo pomocna.
Saiyanie ciągle szkolą nowych wojowników w swoich wyposażonych placówkach, wybudowano koszary, a miasta strzeżone są przez straż 24/7.
Wojna pomiędzy tymi dwiema nacjami trwa do dziś, a liczba ofiar ciągle rośnie.


No. 79:
Planeta, która została nowym domem dla Changelingów. Organizacja Handlu nigdy nie miała się lepiej. Kolejne planety wpadają w ich łapska, a ich mieszkańcy znajdują się w niewoli. Na samej planecie nie ma żadnego konfliktu.
Król Cold snuje plany podboju kolejnych planet, a następne w kolejce są Ziemia, Vegeta i Namek. Przywódca Changelingów wie z dokładnością, co dzieje się na tych planetach i tylko czeka na odpowiednią chwilę, by uderzyć i jak najmniejszym kosztem przejąć je pod swoje "skrzydła".


Do wyboru jest 11 ras: Kaioshin, Makaioshin, Saiyanin, Ziemianin, Pół-Saiyanin, Nameczanin, Tsufulianin, Android, Bio-Android, Changeling, Demon. Każda z nich posiada swoje własne, unikatowe transformacje.

Do tego można dołączać do ugrupowań takich jak Time Patrol, Time Breakers, Galactic Patrol, a także tworzyć swoje własne, unikatowe grupy wraz z biegiem fabularnym forum.

Możliwe jest także piastowanie przez graczy różnych funkcji, takich jak Ziemski Bóg, Bóg Zniszczenia, Lider Organizacji Handlu, itp. To oczywiście w późniejszym etapie gry, kiedy gracze wystarczająco wzmocnią swoje postacie. To pozwala na większą swobodę, a nawet na własne rozpoczynanie forumowych eventów/sag, które oczywiście ciągle nadzorowane będą przez Mistrzów Gry.

Istnieje także opcja dla osób, które nigdy nie chciały być jak Son Goku czy Piccolo, a od zawsze chciały być instruktorem i geniuszem w dziedzinach technologicznych na wzór Bulmy i jej rodziny. Mechanicy, bo tak nazywa się ta klasa, mają swoje własne umiejętności, przy pomocy których mogą wspierać swoich wojowniczych kolegów! Oczywiście, można być wojownikiem i mechanikiem, ale trzeba się liczyć z tym, że gra na dwa fronty może spowodować dłuższe budowanie statystyk. W każdym razie, opcji jest kilka!

Fabuła czerpie niektóre elementy z Dragon Ball Online i Dragon Ball Heroes, ale administracja przekształca je według własnego widzimisię, dodając pomysły od siebie.

Zapraszamy!

#23912 19 lis 2016, 11:45

refresh

ODPOWIEDZ ]