Mortis 1938

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#18072 28 lut 2016, 22:33

Obrazek
Mortis PBF
Forum fabularne luźno oparte na realiach świata przedstawionego w serii książek Harry Potter, wzbogaconych o magiczne oraz mityczne tradycje z Wielkiej Brytanii i świata. Pozbawione postaci kanonicznych, otwarte na alternatywny bieg historii, zarówno tej magicznej, jak i rzeczywistej. Zaopatrzone w zaangażowanych Mistrzów Gry, prowadzących zarówno zbiorowe eventy, sesje indywidualne, jak i całe cykle przygód powiązanych wspólną fabułą.


Fabuła forum rozpoczęła się w połowie lat 30. ubiegłego wieku, kiedy mugolski świat podbijał jazz i swing, a radości z zakończenia Wielkiej Wojny nie był w stanie zgasić nawet kryzys ekonomiczny. Czarodzieje przyjęli te czasy inaczej - wydając znienawidzony przez wielu Skorowidz Czystości Krwi. Dokument ten dał początek narastającym na przestrzeni lat napięciom pomiędzy członkami magicznej szlachty a czarodziejami mieszanego, bądź mugolskiego pochodzenia. Choć wielu próbowało zachować bezstronność, rzeczywistość szybko zaczęła domagać się podjęcia decyzji i opowiedzenia po którejś ze stron - dziś nie jest już bezpiecznie nie mieć zdania w tej sprawie. Po tragicznych wydarzeniach spowodowanych atakami agresywnej grupy tajemniczych Anonimowych o skrajnie konserwatywnych poglądach, sympatyzujący z ich postulatami Minister Magii zakazał działania Ruchu Obrony Mugoli i Mugolaków, który rozbity, zszedł do podziemia, szykując odwet. Skorumpowane, uciskane metaforycznym obcasem szlachty Ministerstwo wydaje coraz więcej dekretów ograniczających równość obywatelską w i tak potężnie zhierarchizowanym już społeczeństwie brytyjskich czarodziejów. Nauczyciele Hogwartu rozpoczynają cichy protest przeciwko narzucanym przez Komisję Egzaminacyjną podziałom w szkolnych murach.

Czy Wielka Brytania stoi u progu kolejnej wojny, tym razem domowej?

A może już niebawem rozpęta się kolejny mugolski konflikt, który pochłonie pogrążony w chaosie świat czarodziejów?

Któż mógłby zgadnąć, co przyniesie jutro w świecie pełnym magii, tajemniczych istot czających się w cieniu oraz ludzi, których potęga równać się może jedynie z ich własną ambicją i pychą?

Co znajdziesz na Mortisie?

Możliwość grania nie tylko postaciami dorosłych czarodziei i uczniów, ale również potomkami faerie, wampirami, wilkołakami, goblinami i innymi (nawet duchem, jeśli ktoś bardzo chce!). Każda z dodatkowych ras niesie ze sobą pewne ograniczenia, ale też wyjątkowe bonusy.

Odbywające się regularnie wydarzenia, kursy dla dorosłych, zajęcia lekcyjne, wszelkiego typu eventy i przygody, które chętnie prowadzą nasi zaangażowani Mistrzowie Gry. Zwiedzanie zapomnianych części Hogwartu, wielomiesięczna prywatna przygoda z narratorem prowadzącym podróże na dalekich lądach, akcje pracownicze dla każdego aktywnego zawodowo czarodzieja - to wszystko i wiele innych rodzajów sesji czeka już na Twoje przybycie!

Niekończący się proces odświeżania, dopracowywania i uatrakcyjniania forum tak, by grało się jak najlepiej. Znudziłeś się jedną rzeczą? To świetnie, bo właśnie mamy do zaproponowania kolejną, która z pewnością urozmaici rozgrywkę!

Otwartość na zmiany i propozycje użytkowników, którzy zachęcani są do brania czynnego udziału w rozwoju forum. Szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł wyżyć się kreatywnie? Założyć własny klub czy organizację, zostać kapitanem nieistniejącej jeszcze szkolnej drużyny nietypowego sportu, uwarzyć nieznany nikomu eliksir, napisać książkę..? Świetnie, czekamy właśnie na Ciebie!

Prostą mechanikę polegającej głównie na storytellingu, z bardzo ograniczoną i w większości przypadków zmechanizowaną matematyką, którą chętnie wyjaśnimy każdemu nowicjuszowi (patrz: punkt wyżej).

Przyjazną atmosferę i ludzi chętnych do gry niezależnie od tego, czy jesteś na forum od trzech lat, czy od wczoraj. Mieliśmy już graczy bez żadnego doświadczenia z PBFami, takich, dla których świat magii był jedynie mglistą ideą i całe mnóstwo osób, które nie znało realiów czasów, w których toczy się gra - wszyscy złapali o co biega, a nam niestraszne są żadne pytania!

Dobrą zabawę.
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek i Q.Ostatnio zmieniony 17 sie 2020, 4:07 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 18 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#18824 24 mar 2016, 13:54

Obrazek
Aktualności marcowe
1. Przede wszystkim, 11 marca stuknęły nam dwa miesiące! (Razem z nimi 3000 postów!) Naprawdę dziękujemy za wasze zaangażowanie, pomoc i granie razem z nami. Doceniamy to bardzo mocno i jednocześnie przypominamy o ciągle otwartym naborze na Mistrzów Gry i pomocników forum! Chcemy się rozwijać, organizować coraz więcej, ale bez waszej pomocy nie damy sobie rady!

ObrazekObrazek

2. W tym tygodniu rozpoczął się Bal Wiosenny w Hogwarcie! Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły na wspólną zabawę. Na balu odbędzie się także wybór królowej i króla balu, na których można głosować w tym temacie. Pamiętajcie, że czas macie tylko do fabularnego otworzenia urn!

3. Jeżeli chodzi o wydarzenia dla dorosłych, nadal trwa Wieczorek Poetycki, na który serdecznie zapraszamy! Niedługo ruszą inne wydarzenia, które - mamy nadzieję - ruszą ogólną fabułę forum do przodu.

4. Ponieważ zbliża się koniec roku szkolnego, przymierzamy się do meczu Quidditcha. Graczy jednak nie jest zbyt dużo i postanowiłyśmy zrobić małą roszadę w drużynach i je połączyć. Ma to na celu przede wszystkim darować nam sesję, w której podczas meczu będzie udzielał się tylko jeden gracz danej drużyny, a resztą grających będą postacie NPC. Z tego powodu na forum doszło do fuzji szkolnych drużyn Quidditcha! Od tej pory będą tylko dwie - Gryfonów z Puchonami i Ślizgonów z Krukonami. Z tej okazji mamy dla was konkurs na nazwy nowych drużyn! Swoje propozycje można zgłaszać tutaj.

5. Jak już pewnie zdążyliście się zorientować, na forum pojawiło się kilka nowych tematów. Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się ze stowarzyszeniami i grupami dla dorosłych. Mamy nadzieję, że coś z tego was zainteresuje - pamiętajcie, że dla każdej z tych grup będą prowadzone osobne eventy, na których będzie można zdobyć trochę nagród, punktów, może nawet i pieniędzy. Przede wszystkim jednak, będzie to dobra okazja do wspólnej zabawy i fabularnego rozwoju naszych postaci! Powstał także temat z kalendarium wydarzeń fabularnych, żeby nikt już nie pogubił się w chronologii. Ponad to, stworzyłyśmy spis najpopularniejszych używek i prasy.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:45 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 14 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19055 01 kwie 2016, 10:35

Obrazek
Aktualności drobne
1. Przyznajemy się do zrobienia wam psikusa i zapraszamy do rzucenia karuzelą w loterii pocieszenia. Prima aprilis na Mortisie było udane i zaowocowało kupą śmiechu. A ty, dałbyś się nabrać na nowe nazwiska czystokrwistych i Lorda Voldemorta startującego w wyborach na Ministra Magii?

2. Przypominamy o odrabianiu prac domowych. Zbliża się koniec roku, a więc i czas wystawiania ocen! Może to pora zdobyć kilka punktów dla swojego domu? Listę ich wszystkich znajdziecie w naszym spisie przedmiotów nauczania.

Obrazek Obrazek

3. Oficjalnie zakończyły się zebrania i rady. Nową dyrektorką Hogwartu zostaje Adara Fletcher, zaś jej zastępcą Vakel B. Bułhakow. Zwycięzcom głosowania gratulujemy awansu i prosimy ich o zapoznanie się z nowymi obowiązkami. W tych czasach nie będzie łatwo!


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:46 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19165 04 kwie 2016, 21:48

Obrazek
Aktualności poświąteczne
1. W kwestii mechaniki: uściśliliśmy zasady korzystania z nowych genetyk (trzecie oko, jasnowidzenie i medium). Wszystko działa podobnie do wersji wcześniejszej, chociaż zostało wzbogacone o kilka drobnostek takich jak dwie nowe kostki.

2. Utworzyłyśmy tablicę zadań i wyzwań fabularnych, która będzie stałym i niezmiennym elementem działu z konkursami, zabawami, zadaniami i loteriami... a skoro przy nich jesteśmy - skończyło się głosowanie na nowe nazwy szkolnych drużyn, więc Mistrz Gry niedługo rozda wszystkim ich nagrody.

3. W celu ułatwienia pracy Aurorów i BUMowiczów sporządzono listę poszukiwanych czarodziejów zawierającą spis przestępców, których ścigają obecnie nasi stróże prawa. Będzie ona stale aktualizowana wraz z postępami ich śledztw, a także wzbogacana o postacie użytkowników, którzy wybrali ścieżkę przestępczą. Oni również muszą mieć się na baczności!

Obrazek Obrazek

4. Wraz z czwartym kwietnia rozpoczyna się masz Ruchu Obrony Mugoli, zorganizowany ku pamięci Aldony Prewett, która została zamordowana na jednej z ulic Hogsmeade.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:46 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19352 14 kwie 2016, 13:33

Obrazek
Aktualizacja graficzna
1. Wczoraj Mortis zaliczył pierwszą zmianę wyglądu. Nowy styl tonie w przyjemnych dla oka szarościach i został pozbawiony znacznej części grafik w celu zwiększenia czytelności forum, a w szczególności postów fabularnych.

Obrazek

2. Rozpoczęłyśmy również kreowanie naszego tumblra na avatarki. Jego celem będzie gromadzenie grafik autorstwa polskich i zagranicznych serwisów, przedstawiających wizerunki pasujące do czarodziejów i czarodziejek z różnych grup społecznych. Każdy post zawiera: oryginalny opis posta stworzony przez autora grafik oraz imię i nazwisko face claima, żeby w razie czego wiedzieć kogo zarezerwować na wygląd postaci.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:46 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19565 25 kwie 2016, 21:08

Obrazek
Aktualności kwietniowie
1. Bardzo chcemy się rozwijać i widzieć na Mortisie nowe twarze, więc stworzyłyśmy ankietę dotyczącą reklamy forum. Swoją drogą... wynika z niej, że portale promujące i wspierające PBFy działają i ściągają do nas użytkowników! Cieszymy się więc, że możemy być częścią społeczności Edenu.

2. W związku z utworzeniem forumowego tumblra, który ma pomagać z dobieraniem sobie klimatycznych wyglądów - wprowadziłyśmy zmiany w regulaminie. Dotyczą one dokładnie zdjęć, które wybieramy sobie na avatary . Przedstawiona na nich osoba oraz jej otoczenie nie mogą gryźć się z realiami Mortisa.

3. Stworzyłyśmy listę postaci do przejęcia. Od teraz postacie, które z nieaktywnych stały się NPCami mogą wrócić do łask jako aktywni użytkownicy.


4. Zaktualizowałyśmy sklepik rozwojowy i stworzyłyśmy bibliografię. Cały czas pracujemy nad aktualizacjami pozostałych tematów, wprowadzaniem dla was nowych ścieżek rozwoju i klimatycznych nowinek. Chcemy, aby pisanie wzięło górę nad wypełnianiem formularzy i dodawaniem punkcików, a wir fabuły wciągnął wszystkie postacie, których użytkownicy chwycą wyciągniętą dłoń Mistrza Gry.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:46 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19784 08 maja 2016, 12:12

Obrazek
Aktualności techniczne
1. Panel boczny po lewej ewoluował. Od teraz zawiera miłą niespodziankę w postaci mortisowej playlisty. Zawiera garść przyjemnych utworów, głównie z lat 30. Zachęcamy do wczucia się w klimat poprzez słuchanie jednych z największych przebojów tych czasów.

2. Mortis przechodzi również serię zmian kosmetycznych. Po długiej przerwie zawitała do nas punktacja. Znajduje się wysuwanym menu na górze. Uzupełniane są również wysuwane linki i zmieniane kody do tematów. Zależy nam na tym, aby forum stawało się czytelniejsze dla użytkowników odwiedzających Mortis zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Nie zamierzamy rezygnować z ciemnych barw, ale zważywszy na często pieszczące monitor słońce mamy nadzieję, że zwiększenie kontrastu wyszło nam na dobre. Utworzyłyśmy także wzór listu.

3. Z forum znikają reklamy. Póki istniały w formie kolorowych, migających bloczków, które można było usunąć odpowiednią wtyczką - nikt nie czuł potrzeby reakcji, jednak po fali prób pobrania przez appstore niechcianych aplikacji i przekierowań na strony z pornografią zdecydowałyśmy się na całkowite ich wyeliminowanie.

4. Największą zmianę z technicznych tematów przeszedł system kostkowy w rzucaniu zaklęć. W najbliższym czasie powstanie również temat z instrukcjami jak tworzyć przedmioty i je zaklinać, pisać podania, uczyć się zaklęć i umiejętności na fabule i odpowiedziami na inne sprawy, które sprawiały wam kłopoty.

Aktualności fabularne
Obrazek Obrazek
1. Nasi dzielni uczniowie oprócz przygotowań do egzaminów zawaleni zostali serią referatów i poprawianiem ocen. Spis wszystkich zadań domowych i prac domowych znaleźć mogą w przedmiotach nauczania, wraz z nazwiskami osób, którym muszą wszystko dostarczyć.

2. Ofiary Hogsmeade opuszczają kliniki, powracają do zdrowia i naprawiają różdżki. Śledztwa wciąż się toczą, a o wszystko, zgodnie z oczekiwaniami, została obarczona grupa Magnusa, ale o tym, czy faktycznie miała z tym coś wspólnego żaden z jej członków się nie wypowiedział. Nota fabularna zostanie zaktualizowana w najbliższym czasie, ponieważ czeka nas jeszcze...


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:53 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#19847 12 maja 2016, 20:32

Obrazek
Aktualności sportowe
1. Od teraz każdy użytkownik może zgłaszać swoje propozycje nowych lokacji fabularnych. Wystarczy wypełnić kod w tym temacie

2. Nasze forum posiada własny serwer chatu głosowego Discord. Tuż pod chatboxem, na samym dole strony głównej, znajduje się jego widget.

3. Rozpoczyna się mecz Quidditcha! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na boisko.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:59 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#21297 13 lip 2016, 21:38

Obrazek
Aktualności wakacyjne
1. Podczas mojej edenowej nieobecności zorganizowaliśmy plebiscyt z okazji półrocza forum i świętowaliśmy je 11 lipca, wraz z pojawieniem się wyników i dodatkowych nagród.

2. Ponownie bawimy się w twoja twarz brzmi znajomo. Przez całe wakacje można zbierać bonusy za lekkie wygłupianie się w swoich postach. W jaki sposób? Sprawdźcie sami.

3. Dla uczniów i nauczycieli rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego w Hogwarcie. Jest to event kończący wszystkie sumy i rozdania ocen. Rozpoczynają się również letnie praktyki w Wizengamocie, Biurze Bezpieczeństwa, Międzynarodówce, klinikach uzdrowicielskich i innych wybranych przez was miejscach, a także staże dla absolwentów i... usuniętych ze szkoły.

4. W Londynie zaś została zorganizowana potańcówka.

5. Dodanych zostało wiele nowych, unikalnych wyzwań fabularnych. Zaktualizowany został również czekoladowy bazar, który teraz uprawnia nie tylko do zakupu dodatkowych multikont i omijania limitów, ale także wykupowania dodatkowych miejsc w myślodsiewni.

6. Organizujemy sierpniowy zlot. Zaproszeni są wszyscy użytkownicy, również ci nieaktywni, zastanawiający się nad ewentualnym powrotem. Jesteś zainteresowany? Zajrzyj tutaj.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 2:58 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#23863 15 lis 2016, 16:18

Obrazek
Aktualności na szybko
Dużo zmian i długi okres braku aktualizacji na edenie - z tej okazji postanowiłam jednorazowo zmienić formę dodawania przeze mnie nowinek. Nie wpiszę tu wszystkiego, lecz streszczę i zachęcę do obserwowania nas - czekają nas gigantyczne zmiany.

Fabularnie Zakończyły się wszystkie staże, rozpoczął nowy rok szkolny. Trwają osobiste sesje z MG dla dorosłych. Aktualnie główną linię fabularną rozwija wątek legendarnego insygnium - czarnej różdżki , która podobno nie jest jedynie bajką dla dzieci.

Technicznie Przenieśliśmy się na nowy serwer, który wymaga jeszcze wielu zmian i dopieszczeń. Wszystko już działa i jest jak najbardziej grywalne, jednakże nie porywa, a dzieje się tak z powodu nadciągających zmian.

Już niedługo Pojawią się: długo zapowiadana lista zaklęć, miszmasz w mechanice, nowe zawody, zaktualizowana fabuła, dodatkowe rasy, biegłości i umiejętności. Poprawiane są także opisy lokacji, cenniki w sklepach, spisy ziół i przedmiotów, a także poradniki dla początkujących. Mortis przechodzi gruntowną renowację.


Może to właśnie naszego forum szukasz?


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:01 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#23941 20 lis 2016, 13:15

Obrazek
Aktualności graficzne
Stało się - wielka aktualizacja graficzna za nami. Mortis działa od dzisiaj na dwóch stylach - igame i Peaky Blinders. Prace nad mechaniką wciąż trwają, ale może warto obadać sytuację już teraz? Zapraszamy na MORTIS.CBA.PL.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:03 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#24119 30 lis 2016, 11:38

Obrazek
Aktualności listopadowe
Streszczenie fabuły
W sali od mugoloznawstwa jedna z uczennic wypowiedziała Proroctwo głoszące, że koszmarne wydarzenia z kwietnia powrócą, a mugole zapłoną w Boże Narodzenie. Czyim symbolem stanie się ogień i czy szanowny pan Prewett rozgryzie to, jak schwytać czarnoskórą kobietę, która przywołała niszczące płomienie Pożogi i zamordowała przedstawicieli i zwolenników Ruchu Obrony Mugoli? Crouch zwiększył ochronę w Hogwarcie, a nauczycielem OPCM został były Brygadzista, w życiu prywatnym pełniący funkcję brata dyrektora. Martin Sue, chcący znaleźć zaginionego Braiana, zginął z ręki właścicielki czarnomagicznego sklepu, której jak na razie morderstwo uszło na sucho. Kolejny Sue przyjął pod swój dach adoptowaną przez Martina, mugolską sierotę. Plotki roznoszą się powoli, ale już teraz w szmerze usłyszeć można, że Sue powoli przestają być wśród czystokrwistych rodów traktowani poważnie. Nokturn wrze, odkąd legenda Czarnej Różdżki powróciła - typów spod czarnej gwiazdy zapraszamy na forum, zanim tak potężny unikat sprzątną im sprzed nosa aurorzy.

Technicznie
Udało się przenieść karty postaci na profile, pracujemy nad poprawą starych tematów. Nowa mechanika jest już prawie ukończona. Pojawią się nowe systemy naliczania punkcików, system biegłości, rzemieślnictwo (różdżkarstwo, miotlarstwo, kowalstwo, krawiectwo, malarstwo...), nowa lista zaklęć i wiele, wiele innych, fajnych spraw. Planujemy opublikować całość za tydzień, góra dwa. Świąteczne i noworoczne eventy będą już rozgrywane na nowym systemie - 11 stycznia będziemy obchodzić pierwszy rok istnienia i chcemy, aby Mortis do tego czasu stał się jeszcze lepszym miejscem!


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:14 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#24474 19 gru 2016, 23:37

Obrazek
Aktualności przedświąteczne
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a nieustraszeni artyści organizują spotkanie w Glasgow dwa dni przed Bożym Narodzeniem.
Saoirse O'Callaghan pragnie przygotować coś specjalnego dla artystycznego światka czarodziejów (plotki mówią o stworzeniu stowarzyszenia artystycznego!). Spotkanie uświetni wystawa dzieł Raven Drake oraz rozważania na temat wpływu podświadomości na sztukę. Dla gości wystawiony będzie świąteczny poczęstunek, zaś po nasyceniu sztuką, będzie czas na tańce przy dźwiękach lokalnego zespołu kameralnego Druzgotki. Impreza odbędzie się w zimowym dworku hrabiny Steward 23 grudnia o godzinie 20.00.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Coś poza wieczorkiem? Szykuje nam się świąteczna loteria, rozwiązanie tego, czy przepowiednia wygłoszona w sali mugoloznawstwa była prawdziwa i wiele innych, fajnych rzeczy! Zapraszamy do wspólnej zabawy na Mortisie.


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:12 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#25763 06 mar 2017, 19:33

Obrazek
Aktualności wiosenne
Walentynki, randki w ciemno, szkolne ognisko i obserwacje gwiazd, gry miejskie! To nie wszystko co się u nas dzieje, o nie. Spokojne życie w Europie, wesoła i pełna życia hołota na lekcjach, a w tle poza zbliżającą się wiosną poszukiwania Czarnej Różdżki, rozmaite marsze, ludzie chcący zmienić społeczeństwo na lepsze. Na forum nie ma nudy, nie znajdziesz na nią zwyczajnie czasu, dzieje się bardzo wiele i zawsze gdzieś możesz znaleźć swoje miejsce, być świadkiem wielu ważnych wydarzeń.
Wspominałam już o tajemniczym kulcie Leantainn? Nie? Może to właśnie czegoś na ich temat się dowiesz, jako jeden z pierwszych? A może coś przeoczyli pracownicy ministerstwa, którzy się udali w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania? Spróbować nie zaszkodzi, a może i nawet zapiszesz się na kartach historii.
No i oczywiście przyszli mistrzowie Europy, a może i świata (nadzieją warto żyć!) w Quidditchu się nie obijają, trening, trening i jeszcze raz trening! Osiągnięcia same nie przyjdą do człowieka. Zawsze żywo, pełno akcji aż proszących się o udział w nich, jak zawsze u nas. Nie wierzysz? Sam zobacz!


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:14 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#33151 01 paź 2017, 12:44

Obrazek
Aktualności techniczne
Obrazek
1. Weszliśmy w nową mechanikę. Od teraz każda z dorosłych postaci może wybrać sobie biegłości i bonusy do umiejętności, które określają jej ścieżkę rozwoju. Wprowadzony został system specjalizacji, które można odblokować po nauczeniu się 15 (w tym 5 trudnych) zaklęć z danej kategorii. Do odblokowania niektórych umiejętności i biegłości trzeba będzie spełnić niektóre wymagania, dzięki czemu unikniemy przepactwa na sam start, ale i nie pozostawimy ogromnej szczeliny pomiędzy umiejętnościami starych wyjadaczy a nowych użytkowników.
2. Została zaktualizowana lista zaklęć oraz ich podział na całkiem nowe kategorie. Mamy teraz ponad 400 zaklęć do wyboru, które można już kupować w nowym, zautomatyzowanym sklepiku. Od miesiąca naliczają nam się także punkty za sesje automatycznie, a Mistrzowie Gry mają już dostęp do panelu dodawania zaklęć i punktów ręcznie.
3. Przygotowane zostały nowe tabele z interpretacją rzutów na zaklęcia łatwe, trudne/specjalne a także nieopanowane. Mamy także plusy do kości za każde 10 poznanych zaklęć z danej kategorii.
4. Zaktualizowany został spis ras dostępnych na forum.
5. Poprawione zostały opisy talentów wrodzonych, które od teraz mają swój własny system rozwoju umiejętności.
6. Wprowadziliśmy kolekcję kart z czekoladowych żab. Za każdą zdobytą żabę możecie wylosować sobie jedną z kart w odpowiednim temacie przy użyciu komendy !karta.
7. Posprzątane zostały tematy przedawnione i zajęte przez postacie nieaktywne.
Aktualności fabularne
Obrazek
1. W sierpniu doszło do odsłonięcia pomnika na cześć ofiar marszu ROMu z 4 kwietnia 1934 roku w Hogsmeade. Jak można się było spodziewać, doszło na nim do zamieszek! Sesja nadal trwa, a już zebrała ofiarę śmiertelną w postaci syna Longbottomów, którzy zostali zamordowani rok temu podczas demonstracji.
2. Po kwietniowej wyprawie pana Prewetta i panny Crouch do Zakazanego Lasu, dyrektor Bułhakow nadal nie odzyskał przytomności. Jego miejsce zajęła przewodnicząca Komisji Edukacyjnej, Florence Crouch, która od tej pory jednocześnie zajmuje swoje stare stanowisko, jak i nadzoruje wszelkie zmiany edukacyjne w Hogwarcie. Jej prawą ręką i osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo uczniów został nauczyciel OPCM, Jewgienij Bułhakow, który ma - jak się zdaje - własne plany i poglądy co do tego, jak powinna wyglądać placówka edukacyjna. Niewiele jednak może zdziałać, skoro bratowa samego Ministra patrzy mu co chwila na ręce. Niemniej, w Hogwarcie pojawiły się zmiany, a do rutynowych patroli Brygady Uderzeniowej dołączyły także jednostki Aurorów. Granica z Zakazanym Lasem zaklęta została barierą informującą dyrekcję o tym, że ktoś właśnie ją przekroczył!
3. Ciało świeżo upieczonej absolwentki Hogwartu, Addyson Clemen, zostało odnalezione w jej domu. Śledztwo nadal trwa, ale Brygada Uderzeniowa jest przekonana, iż było to morderstwo na tle czystości krwi! Czy mugolaki i czarodzieje krwi mieszanej muszą obawiać się o swoje życie jeszcze bardziej?
4. Ministerstwo Magii zaczęło prowadzić kursy doszkalające dla dorosłych czarodziejów. Obecnie trwa kilkutygodniowy kurs magicznej samoobrony!
W przygotowaniu
1. Pasek nawigacji na forum jest w trakcie przygotowania. Znajdą się w nim linki do najpotrzebniejszych tematów, takich jak mapa forum czy FAQ.
2. Nadchodzi seria poradników dla Mistrzów Gry i Nauczycieli!
3. Skorowidz Czystości Krwi zostanie w najbliższym czasie zaktualizowany i poprawiony. To samo z listą rodzin czarodziejskich, które są znane w Wielkiej Brytanii.
4. Pojawią się zaległe artykuły w Proroku Codziennym, oraz zostanie udostępniony temat z Tablicą Ogłoszeń.
5. Jesienny event już niebawem!


Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:20 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.