Erised

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#51809 24 mar 2020, 23:02

Wielki come back Erised!

Erised działało kilka lat temu, było przesuper, ale z pewnych powodów nie byłyśmy w stanie go wtedy dalej prowadzić i padło.

Teraz wraca – i będzie jeszcze fajniejsze niż wcześniej!

Hogwart, 2001 rok. Od wojny minęły trzy lata, wydarzenia tamtego czasu stają się wspomnieniem. Zapanował upragniony spokój. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii, bo w innych częściach Europy i świata nie jest tak dobrze. Czy to ma coś wspólnego z brytyjskimi czarodziejami? Czy ma w ogóle jakiś wpływ na szkołę? Wszyscy są absolutnie przekonani, że nie, ALE.

To, co się kryje pod tym „ale” i o co chodzi z lustrami, dowiecie się z biegiem czasu w fabule. Wystarczy założyć postać i grać!
Szkoła, lekcje, dramy – to wszystko znajdziesz na Erised, a do tego trochę magicznej polityki, która niby nigdy nikogo nie dotyczy, chyba że akurat zacznie.
Mamy kanony, ale wyłącznie jako NPC – na razie tylko nauczyciele, bo nie chcemy wszystkiego zdradzać od razu, ale będą też inni.

Chcemy też, żeby Erised było bardzo pluszowym miejscem w sieci, więc jeśli właśnie czegoś takiego szukasz, to zapraszamy bardzo serdecznie. Tworzę to z siostrą, więc rodzinna atmosfera zapewniona z miejsca 😉 A jak chcesz przyjść trollować, to lepiej nie.


Awatar użytkownika
Moje fora
Erised <3
 felixowa#4313
 1453838

#52405 01 cze 2020, 19:01

Na forum nastał maj!
Czas, w którym nasi uczniowie muszą poradzić sobie z dramami, jakie sami sobie zgotowali w Hogsmeade. A poszaleli, nie oszukujmy się.
Co ważniejsze - nadeszła trzecia rocznica bitwy o Hogwart. Jest już nieco łatwiej poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami, ale niektórzy wciąż walczą ze sobą przez wszystkie niedomknięte sprawy i niewypowiedziane pożegnania. Dzięki współpracy kadry nauczycielskiej z Ministerstwem teraz każdy zyskuje szansę, żeby móc przez chwilę porozmawiać z osobą, którą utracił. Czy to przyniesie spokój ducha, czy jeszcze bardziej skomplikuje?
Niedługo kolejny mecz Quidditcha. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał, biorąc pod uwagę intensywne konflikty w drużynie Gruszek. W ogólnym rankingu mają przewagę nad Raverinem, ale nie na tyle dużą, żeby móc odpuścić w walce o tegoroczny Puchar.
Rozpoczęte nie wiadomo przez kogo turnieje gry w kości i w rzutki trwają w najlepsze. Bierzesz w którymś udział? Uwierz, chcesz wygrać.
A to wciąż nie wszystko!

Komnata Wspomnień - tu warto zerknąć

Awatar użytkownika

#53119 23 sie 2020, 0:10

Nowości na Erised!
Poza trwającymi lekcjami ONMS oraz Numerologii, coraz więcej uczniów znajduje w szkole kawałki lustra, najczęściej w miejscach zupełnie zaskakujących. Ktoś zaczął śmiecić, czy może kryje się za tym coś więcej niż brak chęci recyklingu?
Po wprowadzonych potrzebnych zmianach w reprezentacji drużyn Quidditcha, w końcu przyszedł czas na rozegranie wyczekiwanego przez wszystkich meczu! 23.08 (niedziela) o godzinie 18:00 zaczynamy koleją rozgrywkę w składach łączonych: Gruszki vs Raverin! Zapraszamy serdecznie graczy, jak i kibiców do przeżywania niesamowitych sportowych emocji! Zagrzewanie do walki bardzo mile widziane!
Również uczniowie, którzy ukończyli siedemnaście lat mają możliwość wziąć udział w kursie teleportacji! Do egzaminu jeszcze trochę czasu, ale to przecież nie jest łatwa umiejętność. Nauka odbywa się tutaj.

Ponad to:
- Została zaktualizowana lista nagród za wykonane questy! Dostępna do wglądu TUTAJ! Zgłoszenia po odbiór nagród wpisuje się w tym samym temacie. Have fun!
- W relacjach pojawił się nowy temat: -spis uczniów-. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Wam ustalić powiązania z rówieśnikami oraz innymi studentami Hogwartu, znaleźć kolegów, przyjaciół, wrogów, a może nawet latającego potwora spagetti?
- W temacie Plan Forum pojawiła się pewna nowość. Przy niektórych tematach w Hogwarcie możecie zauważyć mały kwadracik - są to lokacje, w których wymagany jest rzut kostką przy rozpoczęciu każdego nowego wątku. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to poruszanie się po dostępnych tematach i poszukiwania najlepszego miejsca na wątek!


Co chwilę pojawiają się nowości, więc stay tuned!

Awatar użytkownika

#53145 27 sie 2020, 14:44

Po kolejnym meczu Quidditcha, gdzie Gruszki rozgromiły Raverin 200:0, z pewnością zorganizowane będą treningi, trzeba pracować nad kondycją, bo puchar domu i quidditcha sam się nie wygra!
Zakończyliśmy lekcję ONMS, ale egzaminy tuż za pasem, lepiej nie odkładać nauki na później. Dlatego zaczynamy kolejną lekcję, wszyscy uczniowie są mile widziani na transmutacji. Proszę się nie spóźnić, bo będą wyciągnięte konsekwencje!

Awatar użytkownika

#53189 31 sie 2020, 1:49

Na Erised świętujemy dzisiaj kolejne ważne wydarzenie! Nasi użytkownicy napisali już łącznie dwadzieścia tysięcy postów! Administracja jest tak przepełniona dumą i miłością do swoich użytkowników, że hojnie rozdaje nagrody. Każdy otrzymał 30 Punktów Fabuły, 5 czekoladowych żab oraz 1 punkt umiejętności do przydzielenia do dowolnej kategorii.
Rozpiera nas radość, że tak wspaniale przemy naprzód! Przy 30 tysiącach postów rozdawane będą kolejne bonusy!
Keep calm and piszmy posty!

Awatar użytkownika

#53287 06 wrz 2020, 22:56

Rozpoczął się drugi etap transmutacji! Przed nami praktyczna nauka zaklęcia, a dla najlepszego ucznia nagroda w postaci punktów dla domu.
Terminarz na tym się nie kończy, już wkrótce rozpoczniemy nowe lekcje. Stay tuned!

Awatar użytkownika

#53288 07 wrz 2020, 1:27

Lubimy nagradzać aktywność! Dlatego po raz kolejny zaczynamy święto czekoladowych żab! Przy każdym poście nieeventowym rzucamy jedną kostką na żabę, na końcu posta dopisujemy, czy udało nam się jakąś zdobyć. Postać nie dostaje żaby fabularnie w danym wątku, wszystkie zostaną przydzielone na koniec święta. Limit: 33 żaby na każdą postać. Bawimy się do niedzieli do północy! Powodzenia :3

Awatar użytkownika

#53472 27 wrz 2020, 0:34

Zakończyliśmy Święto Czekoladowych Żab (na pewno jeszcze wróci!) i przed nami kolejne atrakcje! Po przejściu miłego i przyjemnego labiryntu, lustra zapraszają na dalsze Próby! Rzuć kostką, odkryj, jakie zadanie przypadnie Ci w udziale i daj z siebie wszystko. A kiedy wyjdziesz zwycięsko z tej próby... Cóż, w przyszłości czekać Cię będą następne.
Początek zabawy znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że musisz przejść najpierw labirynt, żeby podejść do Próby Luster!

Event czasowo zbiega się z półrocznicą istnienia forum w obecnej wersji i pięcioleciem powstania Erised jako całej koncepcji. Dzięki za cały ten wspólny czas!

Awatar użytkownika

#53494 01 paź 2020, 1:10

Dla ułatwienia ogarnięcia fabularnego powstał kalendarz zajęć, gdzie pojawiać się będą wszystkie lekcje wraz z datą i godziną rozpoczęcia, odnośnikiem oraz aktualnym statusem. Wszystko, żeby ułatwić Wam funkcjonowanie na forum, bo kochamy Was przeogromnie!

Awatar użytkownika

#53753 21 paź 2020, 19:55

Wyszliśmy (wreszcie) z pierwszej połowy maja i weszliśmy w drugą, tj. 14-31 maja 2001. Jak zwykle kalendarz na głównej służy Wam pomocą.
Co oznacza przeskok fabularny?
- wątki można rozpoczynać tylko z datami zawierającymi się między 14 a 31 maja
- wątki rozpoczęte wcześniej można spokojnie kończyć
- jeśli masz do napisania jakiś wątek w pierwszej połowie maja, to możesz to zrobić we wspomnieniach
- Komnata Wspomnień zostaje zamknięta
- zbliżają się egzaminy!

Ponad to pojawił się nowy temat przeznaczony na ogłoszenia wywieszane przez postaci. Znajdziecie go tutaj.
Ogłoszenia mogą dotyczyć wszystkiego - rzeczy zgubionych oraz znalezionych, wymiany kart z czekoladowych żab, tworzenia grup i klubów... Oczywiście mogą pojawić się wśród nich również złośliwe notatki, czy informacje opatrzone podpisem lub zamieszczone anonimowo.
Pojawił się również nowy temat fabularny odpowiadający tablicy ogłoszeń - dostępny tutaj. Napisanie w nim nie jest obowiązkowe przy zamieszczaniu ogłoszeń.

Rozpoczął się również I etap wróżbiarstwa, na który zaproszeni są wszyscy chętni uczniowie, oraz w końcu przeszliśmy do II etapu numerologii - można wziąć w nim udział nawet, jeśli nie zdążyło się na pierwszą część.

Stay tuned!

ODPOWIEDZ ]