Exspiravit ~ wilcze

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#53961 02 lis 2020, 2:21

Cześć!

Jestem doświadczonym graczem PBF (weteran pierwszych mustangów), oraz wielokrotnie prowadziłam swoje fora. Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej większymi zmianami w życiu (na dobre!), chciałabym spróbować znów wkręcić się w świat gry fabularnej. Od kiedy zniknęłam, wiele się pozmieniało - aż kopara mi przysłowiowo opadła, gdy zauważyłam, że wxv i aaf zapadło się pod ziemię wraz ze wszelkimi moimi wojażami.

Nie przybywam jednak z pustymi rękami, a z pomysłem, który wisi mi w głowie od kilku tygodni i zastanawiam się, czy znajdą się osoby chętne do grania, współprowadzenia i założenia ze mną takiego forum. Po (bardzo nostalgicznym) researchu widzę, że zwierzęce fora nie cieszą się już taką popularnością, jak kiedyś. A może po prostu nie ma gdzie grać? Właśnie dlatego zamieszczam owe zapytanie - po prostu nie wiem c:

Fabuła jest niedopracowana, właściwie nigdzie jej jeszcze nie spisałam. Po prostu opowiem o koncepcie, który mi się w głowie wierci. To znaczy, że jest wyjątkowo podatny na zmiany, a ja również byłabym bardzo na to otwarta.

Obrazek

W świecie wcielamy się w postać wilka, może realistycznego? Mowa tu o wizerunku. Może digital? Może psa? Znajdujemy się na wsi, w mieście, w całym kraju, lokalizacja nie jest jeszcze ustalona. Gra rozpoczyna się od śmierci. W karcie postaci najważniejszym polem do wypełnienia jest sposób, w jaki umarliśmy. I tutaj musimy określić, czy śmierć była spokojna, czy tragiczna. Może była to śmierć ze starości, czy organy nie były w pełni rozwinięte po porodzie, a może zginęliśmy w męczarniach? Ta decyzja będzie miała wpływ na to, jaki instynkt wpływa na decyzje naszej postaci i w jaki sposób postrzega świat, po którym się porusza. Zagłodzenie może sprawić, że będziemy starali się pożreć wszystko, co tylko wpadnie nam w paszczę, choć postać nie odczuwa głodu. Ostatnie wspomnienia śmierci mogą przyprawić nas o paniczny lęk przed sytuacjami, których nie trzeba się bać. I w ten sposób postać ogląda świat albo zamglony, ciemniejszy, chłodniejszy, albo patrzy na niego niczym przez różowe okulary. Pierwszy ogląda ponury, szary krzak, zaś drugi - widzi, jak kwitnie i mieni się w słonecznych promieniach. Świat, w którym nasze postacie "żyją", wydaje się być jedynie czymś przejściowym. Postać nie może być zraniona, nie krwawi, nie rozmnaża się. Choć już umarła, w dalszym ciągu nie wie co będzie dalej - pogarszanie stanu psychicznego zdaje się wysysać z wilka resztki życia. I tu wkracza ważny element, statystyka, jakiegoś rodzaju system energii, hartu ducha, woli walki. Złamanie ducha odsyła postać bezpowrotnie.. cóż, gdzieś dalej.
Poruszając się po świecie, widzimy postaci żywe (NPC, a może nie?), lecz nie możemy się z nimi kontaktować. Albo może tylko w określonych sytuacjach? Może będzie to działało na zasadzie supernatural-owskiego rzucania kapciami po pokoju w gniewie? Bardzo ciekawym elementem może być również wprowadzenie postaci gotowych, do adopcji, które mają określony tylko rodzaj śmierci, jakiej doświadczyli. Mam wrażenie, że z tą ideą jeszcze wiele można zrobić i dopasować ją, wykształcić, jak tylko by się chciało.

Muszę zaznaczyć, że jestem sama, nikt mi aktualnie w niczym nie pomaga, a forum wisi na forumpolish.com na samym adresie z pięknymi, domyślnymi, niebieskimi forami. Byłoby świetnie, jakby znaleźli się chętni gracze, a jakby znalazł się ktoś, kto pomoże to wszystko zaprojektować i od strony technicznej, i fabularnej, to już w ogóle.. miodzio. Od strony graficznej, na pewno się zaoferuję, również i w kwestii wszelkich opisów fabularnych oraz rzeczy, które trzeba wymyślać. W kwestii kodów, stylu, halp, pls.

Jestem bardzo ciekawa waszych opinii i wdzięczna za poświęcenie chwilki ♥

Awatar użytkownika
O mnie
na forach od ponad 10 lat, czasami coś dłubię przy grafice lub kodach
Moje fora
Czekam na coś ciekawego

#53962 02 lis 2020, 9:59

O matko, ukochałabym za takie forum, sama już od dłuższego czasu myślę o stworzeniu jakiegoś zwierzęcego, których lata świetności już dawno minęły.
Na pewno bym przyszła i pograła <3
Mogłabym nawet pomóc w tworzeniu *.*

#53963 02 lis 2020, 11:35

Jest już jedno forum o wilczej tematyce
http://www.wolvrpg.pl/
Nie wiem czy jest sens tworzenia kolejnego...

Awatar użytkownika

#53964 02 lis 2020, 11:46

Intruz, cieszę się! Może jakiś kontakt?
Wierzba, wiem, ale te fora będą się zdecydowanie różnić. Wolv to klasyk, ale poza gatunkiem granych postaci, fora nie będą miały ze sobą wiele wspólnego. Poza tym, "ludzkich" for taka zasada nie dotyczy? :idk:

#53966 02 lis 2020, 12:23

Brakuje mi trochę zwierzęcych forów i chętnie bym na takim zagrała. Dawno nie dłubałam przy forumpolish, ale myślę, że mogłabym pomóc z kodami jeżeli nie znajdzie się ktoś, kto ogarnia je dobrze. :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
Eyrie is mine by right

#53971 02 lis 2020, 18:38

Wolv jest też bardzo specyficzny, bo ma swoje lata i przy okazji jest mocno osadzony w magicznym świecie, gdzie wilki nie są już wilkami, tylko jakimiś ludzko-podobnymi tworami.
Ukochałabym za to za forum, które więcej czasu poświęca na typowo zwierzęce rzeczy - polowania, życie w watasze, a magia i jakieś takie dopiski dopiero w dalszej kolejności.
Też optowałabym w takim wypadku za realnymi avatarami.

Awatar użytkownika
Moje fora
Brak
 Ameerah#2958
 518893

#53992 03 lis 2020, 19:16

WolvRPG było chyba pierwszym PBFem, na jakim zagrałam. Dołączyłam tam może dwa miesiące po otwarciu jego pierwotnej wersji, czyli wiele wiele lat temu. Uważam, że Wolv się wypaliło, przejadło i chętnie zobaczyłabym coś nowego. Osobiście nie zagram, bo zajawka na wcielanie się w zwierzęta już mi dawno przeszła, ale będę obserwować. ;)

Awatar użytkownika
O mnie
zabawiam się snuciem planów na emeryturę i skarżeniem się na bóle stawów, w wolnych chwilach wyrywam siwe włosy z dwudziestoletniej głowy i rozpaczam, że nie mam co robić, ignorując rosnący stosik obowiązków.

#54014 05 lis 2020, 3:41

Jakiś czas temu (pod koniec poprzedniego roku?) pojawiła się zapowiedź forum wilczko-pieskowego, natomiast pomimo trwających prac nie ma chyba wciąż perspektyw na jego rychłe otworzenie, a ja nadal bardzo ukochałabym za jakieś pbf w tej kategorii ze względu na to, że potrzebuję czegoś luźniejszego i mniej przyziemnego, a i sentyment się we mnie odzywa. Dlatego jeśli miałabyś tworzyć i jeśli uda się stworzyć - raczej na pewno zaglądnę i spróbuję swoich sił. Przedstawiony pomysł jest intrygujący i oryginalny, podoba mi się taki trochę creepy vibe, pograłabym na forum o takim niekoniecznie wesołym klimacie, więc też na plus i mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Będę trzymać kciuki, choć niestety biernie ):

Awatar użytkownika

elfmoss#5844

#54019 05 lis 2020, 14:58

o ile na zwierzęcych forach nigdy nie grałam, o tyle tego bym chętnie spróbowała, bo koncept brzmi bardzo ciekawie
i have a beating heart! i'm multi-dimensional! i’m a fully-realized creation! fuck!

Awatar użytkownika

#54090 09 lis 2020, 12:20

Henlo.

Od dawna nie mam gdzie grać i szczerze mówiąc kusi jakieś wilcze forum, bo na takich zaczynałam. Miło te czasy wspominam. Szukając miejsca do grania trafiłam na Eden i znalazłam ten temat. Chętnie pomogę w myśleniu i tworzeniu forum od strony fabularnej. Kody kiedyś troszkę ruszałam, niestety raczej niczego już z tego nie pamiętam. Mam też jeszcze kontakt z paroma osobami, z którymi pisałam - myślę, że mogłabym się z nimi skontaktować.

Masz jakiegoś discorda, albo coś?

Awatar użytkownika

#54141 10 lis 2020, 22:45

Jak mówiłam, że jestem elastyczna w kwestii dostosowania pomysłu, naprawdę miałam to na myśli - bo koncept zdążył zmienić się w dyskusjach kilka razy i w końcu tworzymy zupełnie coś innego :lol: W dalszym ciągu jest to forum wilcze.

Można mnie złapać pod Exvi#1066. Forum tworzymy aktualnie w trzy osoby, ale jeśli ktoś się poczuwa ambitnie, to zapraszamy do zespołu

Awatar użytkownika
Moje fora
co

#54233 18 lis 2020, 20:04

Pomysł brzmi bardzo ciekawie! Chciałam zapytać - czy zamierzacie go podtrzymać i stworzyć coś w tym stylu, czy jednak rezygnujecie na rzecz czegoś innego? Pomimo tworzącego się zwierzęcego forum i istniejącego wolva, myślę, że miło będzie zobaczyć kolejny projekt - w końcu im więcej, tym lepiej, tak jak kiedyś! :<3:

Awatar użytkownika
 Ricky’s girl#0926

#54258 22 lis 2020, 13:45

Ja strasznie tęsknie nad tymi psowatymi i sama nawet myślałam czy nie pyknąć czegoś typowo psiego. Ale wilki też dają radę!

ODPOWIEDZ ]