the society & gone

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
pomagam ludziom w podejmowaniu złych decyzji, bo w życiu podejmuję tylko takie. Lubię koty.
Moje fora
pędzę jak wiatr i prawie nic nie jest w stanie mnie zatrzymać.
uśpiony, ale obecny

Unthinkable#0079

#53366 16 wrz 2020, 10:33

Dzień dobry!
Wraz ze znajomą pomyśleliśmy, że brakuje nam forum w klimacie gone. Młodzież pozostawiona sama sobie, uwięziona we własnym mieście, otoczonym lasem, postawiona nie tylko przed wyzwaniem w postaci przetrwania, ale i w postaci okiełznania własnych mocy. Mieliśmy pomysł, który był przemieszaniem the society i gone właśnie, jednak najpierw chcielibyśmy sprawdzić potencjalne zainteresowanie takim forum.

Kilka dni przed tragedią wielu młodych ludzi w mieście budzi się zmorzona straszliwą gorączką; z dnia na dzień szkoły opustoszały, pozostawiając niewielu zdrowych uczniów. Nikt nie wie co jest przyczyną, ani jak pomóc chorym. Dopiero po kilku dniach ciepłota zaczyna odpuszczać, jednak gdy wydaje się, że wszystko jest już dobrze, młodzież budzi się w swoich własnych, opustoszałych domach. Dorośli zniknęli – mijają godziny, dni, a ci nie wracają; nie jest to jednak jedyne zmartwienie. Raz po raz niektórzy zaczynają wykazywać nadnaturalne zdolności. Jedni wybuchają własną magią, gwałtownie i szybko, nie potrafiąc nad nią zapanować, zaś inni krok po kroku odkrywają nowe umiejętności. Niektórzy nie przeżywają wybuchu własnej mocy, stając się jej pierwszą i ostatnią ofiarą. Reszta zmuszona jest nie tylko przeżyć, ale i zapanować nad swoim ciałem. Czas, zdawałoby się, tyka – nocą, z lasu, dochodzą przeraźliwe dźwięki. Warkot, syk, jazgot - wszystko to sprawia, że perspektywa wyjścia z miasta nie należy do najbezpieczniejszych... Ale przecież, ostatecznie, jest jedyną, jaką przed sobą mają. Prawda?

Obrazek Obrazek

Z dodatkowych rzeczy: myśleliśmy nad wiekiem „maksymalnym” młodych osób i ostatecznie stanęliśmy na 24, jako tej granicy rozwoju człowieka (na podstawie badań naukowców z Uniwersytetu w Melbourne, w których mowa o wydłużeniu się okresu dojrzewania); osoby w wieku 25 lat i więcej zniknęły z miasta. Wszystko to, póki co, luźny zamysł, który jeszcze musimy doszlifować. Jest nas jedynie dwójka, więc niewątpliwie będziemy szukać pomocy do tworzenia forum, jeśli już zabierzemy się do pracy. A póki co – prosimy pięknie o wszystkie opinie i potencjalne pomysły, ukochamy!

Awatar użytkownika
O mnie
Zbieram Pyry i kopię staw pod hodowlę sumów.
Moje fora
Ukrywam się, bo pbfowy półświatek chce mnie nabić na pal

#53369 16 wrz 2020, 13:20

Pomysł świetny, na coś takiego czekałam. Jednak tego typu forum wymaga dużych nakładów pracy i dość sporej ekipy. Bo egoistycznie mam nadzieję, że postawicie na dobrą fabułę, dużą aktywność mg i eventy, w których można zginąć (niekoniecznie w pierwszym poście XD). Po prostu nie widzę forum o takiej tematyce w formie sl'a z mocami, w którym każdy robi co mu się żywnie podobna. Nie róbcie mi tego!
Na moje oko, musicie porządnie pochylić się nad kwestią mechaniki (która wcale nie musi być skomplikowana) i zorganizowaniem porządnej floty mg. Odkrywanie mocy, eksploracja, dowiadywania się co czyha w lasach - tu wszędzie jest potrzebny nadzór Mistrza. Kolejna sprawa - moce. Trzeba ustalić, czy gracz ma pulę zdolności, z której wybiera, czy daje się mu wolną rękę w tej kwestii. Jak będzie wyglądał rozwój takich mocy? Gdzie leżą ich limity i ograniczenia? No tu znów pojawia się kwestia tej mechaniki, o której już wspominałam.
Plus za te 24 lata!
Powiem tak - kibicuję Wam, mam nadzieję, że projekt wypali <3 Służę pomocą, gdybyście takowej potrzebowali.

Awatar użytkownika
O mnie
24-letnia studentka wizażu. Zapalony RPGowiec z ponad 12 letnim stażem w temacie, twórca larpowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla młodzieży.
Moje fora
*beep*
Need a break
 Kira#6571

#53371 16 wrz 2020, 15:03

Grałabym! Pomocy obiecywać nie będę, bo nie wiem czy obrobię. :<

Awatar użytkownika
O mnie
vibe check!

#53372 16 wrz 2020, 16:50

Pomysł kupił mnie w stu procentach, mam nadzieję, że zbierzecie porządną ekipę i uda wam się postawić foro <3
  • Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
forumowy niuchacz: wybadam i zwieję ze złotem

#53373 16 wrz 2020, 16:52

Bardzo podbijam wszystko co powiedziała Lu, ale na pocieszenie powiem, że jeśli się podejmiecie to na pewno znajdą się chętni do pomocy fabularnej i mechanicznej (nawet ja chociażby!). A jeśli uda się to solidnie postawić na nogi to myślę, że może być tylko lepiej.
Zwłaszcza organizacja fabuły jaka występuje w The Society myślę jest bardzo fajna do wykorzystania na forum tego typu. Organizowanie stanowisk do objęcia przez postacie, spotkania całej grupy, samosądy, wyprawy,(może w dalszym etapie wybieranie obowiązków do regularnego pisania wątków związanych z dbaniem o miasto itp.). To wszystko tworzy podstawy do baardzo dużej ilości eventów, w dodatku zupełnie nie wymaga znajomości treści serialu!

Szczerze mówiąc, nawet jakby z tą "mocą" nie wyszło i postawić tylko na przetrwanie, relacje międzyludzkie i zwykłe eventy, ale np. z mechaniką obrony przed zagrożeniem w lesie to dla mnie też git. Także, trzymam kciuki żebyście ruszyły z projektem i również oferuję pomoc w razie czego! c:
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
co

#53375 16 wrz 2020, 20:03

Bardzo nas cieszy taki odzew! Zdajemy sobie sprawę, że forum będzie wymagało porządnej mechaniki, która udźwignie na swoich barkach różnorakie moce postaci, które raczej, jak zakładamy, userzy będą sami tworzyć z pewnymi ograniczeniami - by nie było wszechmocnych postaci. Jeszcze nie mamy pomysłu jak to rozwiązać, ale będziemy nad tym intensywnie myśleć (a także rozglądać się po różnych mechanikach gier w poszukiwaniu inspiracji). Podobnie jak nad samą fabułą, bo chociaż mamy jej zarys, to wypadałoby go dopieścić i rozplanować nie tylko na sam start gry, ale też późniejsze etapy.
Jeśli zaś o potencjalnej pomocy mowa, to z pewnością będziemy się oficjalnie ogłaszać. Raczej nie będziemy szukać już teraz administratorów czy moderatorów, a po prostu osób, które chętne byłyby użyczyć nam własnych pomysłów i rozwiązań przy tworzeniu forum. Dopiero później moglibyśmy wyłonić osoby do prowadzenia samego sobie forum z nami, patrząc nie tylko na chęci danej osoby, ale też to, jak się dogadujemy - bo zgrane grono administracyjne to fundament dobrego forum. Reasumując - jeśli ktoś obawia się, że przerośnie go prowadzenie forum albo nie ma zwyczajnie tak dużo czasu, a jednak chce jakoś pomóc, to nie ma co się bać, bo z pewnością przyjmiemy taką osobę z otwartymi ramionami!

Awatar użytkownika
O mnie
24-letnia studentka wizażu. Zapalony RPGowiec z ponad 12 letnim stażem w temacie, twórca larpowy na największych konwentach w Polsce, wychowawczyni na obozach fabularnych dla młodzieży.
Moje fora
*beep*
Need a break
 Kira#6571

#53380 16 wrz 2020, 21:32

Fajną mechanikę do gdy dzieciakami mają Tajemnice Pętli (Tales from the Loop). Ewentualnie FATE też by się nadał jako inspiracja :D

Awatar użytkownika
Moje fora
Morsmordre
 Grosia#5445

#53386 17 wrz 2020, 20:41

Cudowny pomysł, bardzo potrzebny! <3 Opcja bez mocy jest bardziej dla mnie, uczymy się życia dorosłych i przetrwania, rzucajmy sobie wyzwania budowania społeczności od nowa, bez wiedzy i doświadczenia rodziców. Jeśli jednak chodzi o wiek: 24 lata to zdecydowanie za dużo jak dla mnie, za dużo będzie postaci pod tą górną granicę, doświadczonych w kluczowych profesjach, pewnie studentów na ostatnich latach medycyny. Dałabym granicę górną 20, byśmy jednak bawili się dziećmi, a nie młodymi dorosłymi, jakoś tak psuje mi się cała ta piękna wizja, kiedy widzę znaczną część postaci po dwudziestce. Ale i tak kibicuję i ukocham ten projekt <3

Awatar użytkownika

#53397 18 wrz 2020, 20:20

Bardzo podbijam ten pomysł, bo od dłuższego czasu marzy mi się jakieś forum dla dzieciorów... ale właśnie dzieciaków. Górna granica 25 to stanowczo za dużo. W końcu te 23, 24 latki to już często osoby kończące lub nawet po studiach, czasem i z własnymi dziećmi. Myślę, że o wiele lepiej by się grało, gdyby zniknęli wszyscy powyżej 19 roku życia, a całe miasteczko zostało opanowane przez dzieciaki.

Either way, na co się nie zdecydujecie i tak będę czekać z mocno zaciśniętymi kciukami i na pewno na forum się pojawię

Awatar użytkownika
Moje fora
co

#53398 19 wrz 2020, 1:19

Na chwilę obecną, jeśli mowa o górnej granicy wieku, skłaniamy się do pozostania przy 24 latach, właśnie przez granicę dojrzewania i fakt, iż najbardziej nam to pasuje fabularnie. Chyba, że nagle zaczniemy ignorować badania i pozostaniemy przy 19-20 latach :lol: Zdajemy sobie sprawę, że 24 lata to dużo i na forum możemy się spodziewać wysypu dorosłych specjalistów, dlatego już teraz myślimy o tym jak ewentualnie sprawić, by gra młodymi dorosłymi wcale nie była taka łatwa, na jaką może z pozoru wyglądać. Nie chcę też zdradzać zbyt wiele, by nie zepsuć potencjalnej niespodzianki, dlatego powiem, że bierzemy pod uwagę wasze opinie; 24 lata to wciąż nie jest ostateczna decyzja (choć dużo rzeczy przemawia właśnie za nią) i wiele może się jeszcze zmienić, toteż zachęcam do wypowiadania się i dzielenia się własną opinią :<3:

Jeszcze powiem, że będziemy zbierać się do oficjalnego ogłaszania się w dziale z poszukiwaniami, post wleci prawdopodobnie jeszcze jutro (czy raczej dzisiaj, w dzień), toteż jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do ekipy, to pięknie zapraszamy już niedługo *.*

Awatar użytkownika
O mnie
Kto wie, ten wie

bułka#6743

#53399 19 wrz 2020, 2:52

A może tak 21, granica pełnoletności w USA? 🤔🥰

#53408 20 wrz 2020, 0:58

~~Czekam niecierpliwie

Awatar użytkownika
O mnie
mam małe kotki w piwnicy, trochę koduję, bawię się grafiką i kończę magisterkę
Moje fora
czekam na coś ciekawego
pojawiam się i znikam

#53434 21 wrz 2020, 17:08

Tak naprawdę, pomiędzy 21 a 24, 19 a 21 czy nawet 24 a 19 nie ma aż tak kolosalnych różnic. Wydaje mi się, że zwłaszcza w amerykańskiej kulturze mają podobne podejście. Inna sprawa, że czasami ciężko to odwzorować, bo jest znacznie inaczej niż u nas (jestem tego winna ;)).

Szczególnie, jeśli postawi się na stosunkowo małe miasto (niekoniecznie miasteczko) bez uczelni, trochę oddalone od najbliższego uniwersytetu. Wtedy można założyć, że co 2 postać nie będzie studentem, który przyjechał na weekend do domu. Tylko to będą głównie swojaki przebywające tu na stałe. To trochę upraszcza problem wszechwiedzy, bo zostają doświadczenia zdobyte w szkole i w pracy. A to może zarówno długo pracujący 19-latek i 24-latek, który zaczął pracę po szkole średniej.

Ten problem można w miao łatwo wyeliminować. Mogę podpowiedzieć, ale to już, gdy będzie potrzeba. :evil:

Chwilowo czekam na zapowiedź i dalsze wieści! <3

ODPOWIEDZ ]