Cursebreaker

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Mother is only one
Moje fora
cursebreaker.forumpolish.com
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#54712 06 sty 2021, 20:04


Tuż po wojnie z Królem Hybernii zapanował upragniony spokój okupiony krwią poległych. Książęta po ustaleniu szczegółów dotyczących dalszej współpracy powracali do swych Dworów, a Prythian pierwszy raz od blisko stulecia odetchnął z ulgą. Wszyscy, nawet Beron, po podliczeniu strat nie myśleli o niczym innym niż o powolnej odbudowie do czasów sprzed panowania Amaranthy. Pierwsze wyraźne prace rozpoczęły się około półtora roku po pierwszym wystrzale magii w obronie przed jarzmem Hybernii. Dzień za dniem zniszczeń było coraz mniej, ale każdy zdawał sobie sprawę z tego, jak wiele czasu upłynie zanim będą mogli z czystym sumieniem spojrzeć swojemu ludowi w oczy.
Cień czynów Przechery kładł się zwłaszcza na Dworze Zimy, gdzie rodzice wciąż opłakiwali utracone dzieci. Jednak to właśnie ich niezłomna siła stała się napędem dla lepszej przyszłości. Dwór Jesieni przez niestabilną pozycję ówczesnego Księcia nie miał się najlepiej. Arystokracja była wciąż niezadowolona, a kapryśni i zirytowani niskim poziomem życia fae mieli dość i nie omieszkali nie wyrażać swojej opinii. Z pomocą przyszedł im Eris, syn Berona, który podstępem ciągnięty jeszcze od czasu niewoli pod Górą pozbawił go życia w trakcie polowania. Oficjalna wieść rozpuszczona na pozostałe Dwory głosiła o nagłej chorobie, która miała zmóc go w przeciągu tygodnia. Dwór Wiosny nie miał się najgorzej, ale Tamlin z trudem radził sobie z ponownym przystosowaniem do normalności. Przez działanie Feyry czekało na niego o wiele więcej pracy niż pozostałych Książąt . Dwór Świtu, Dnia i Nocy jako jedne z pierwszych mogły ogłosić się wolnymi od znamion wojny.
Nieco ponad dwadzieścia trzy lata po wojnie fae już tylko na krańcach umysłu chowają ból po stracie bliskich. Zdaje się, że większość odetchnęła pełną piersią odsuwając od siebie wspomnienia ochlapane szkarłatnymi plamami. Częściej niż na początku odnowy można usłyszeć szczery śmiech na ulicach, przyjrzeć się kolorowym tkaninom pyszniącym się w sklepowych gablotach czy zobaczyć fae tłoczących się przy wejściach do lokali. Ostatnio na uliczkach Dworu Nocy, niezależnie od gdzie, można wyczuć jarzące się delikatne podenerwowanie oraz ożywione rozmowy. Wszyscy nie mogą doczekać się nadchodzącego święta Spadających Gwiazd, a przygotowania weszły w końcową fazę.


Awatar użytkownika
O mnie
Mother is only one
Moje fora
cursebreaker.forumpolish.com
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#55481 05 mar 2021, 3:26

MARCOWY UPDATE

Święto Spadających Gwiazd, które miało miejsce w Velaris na pewno nie było tym na co wszyscy liczyli. Oczekiwano dobrej zabawy, pięknych widoków oraz mnóstwa dobrych trunków, ale to nie te cechy będą w przyszłości opisywać to konkretne wydarzenie z tego roku. Tymczasem ponad wszystko inne wybiły się kłótnie i spory, które doprowadziły niektórych z zabawiających w Nocy gości do więziennej celi. Nie powinno to jednak dziwić, fae nigdy nie należeli do rasy, która lubuje się w spokojnych czasach i bezproblemowych spotkaniach.

Za nami pierwszy ogólnoforumowy event – Święto Spadających Gwiazd! Wraz z końcem lutego oficjalnie zakończyliśmy event oraz rozpoczęliśmy nowy rozdział fabularny – II kwartał 23 roku.
Tym samym pojawiła się aktualizacja relacji między poszczególnymi Dworami, a to wszystko za sprawą działań graczy podczas święta.
Na forum nieustannie pojawiają się ekscytujące nowości! Został dodany temat z plotkami, z którymi może się zaznajomić każda postać, jesteśmy w trakcie tworzenia autorskich chorób, a także udostępniamy listę kamieni milowych z punktowymi nagrodami za osiągnięcia postaci.

Wraz z nowym kwartałem pojawiły się również liczne misje prowadzone pod okiem Mistrzów Gry, na które wciąż można się zapisywać. Są to zarówno misje jednorazowe, jak i eventy cykliczne, które pojawiać się będą z każdym nowym rozdziałem fabularnym.

Powolnymi krokami wprowadzamy również wątek polityczny, a jego rozwój będzie uzależniony od fabularnych decyzji podejmowanych przez Wasze postacie! Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś!


Awatar użytkownika
O mnie
Mother is only one
Moje fora
cursebreaker.forumpolish.com
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#55751 12 kwie 2021, 19:42

KWIETNIOWY UPDATE

Na forum praca wre! Gorące dyskusje dotyczące więzi godowych skłoniły nas do poszerzenia i uzupełnienia tego tematu o nowe i ekscytujące informacje związane z tym zagadnieniem oraz odpowiedzi na nurtujące Was pytania! Ponadto w zasobach naszego kompendium fabularnego pojawiła się kolejna nowość, którą tym razem jest temat dotyczący woni i zapachów fae. Każdy gracz jest zobowiązany uzupełnić odpowiednie pole w profilu, aby ułatwić rozgrywkę sobie i innym użytkownikom.

Chcieliśmy przypomnieć, że wraz z rozpoczęciem maja rozpoczniemy nowy kwartał. Już teraz możecie obserwować misje fabularne prowadzone przez Mistrzów Gry, jednak jest to tylko część atrakcji - najwięcej z nich tworzą nasi aktywni użytkownicy, do których w każdej chwili warto dołączyć i powiększyć grono!

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś!


Awatar użytkownika
O mnie
Mother is only one
Moje fora
cursebreaker.forumpolish.com
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#55959 11 maja 2021, 5:20

MAJOWY UPDATE

Serdecznie witamy Was w nowym kwartale fabularnym! W Prythianie rozpoczęła się właśnie druga połowa 23 roku i niesie ze sobą wiele ekscytujących i jednocześnie niepokojących wieści dla mieszkańców magicznego kontynentu.


Dworami Prythianu wstrząsnęła informacja o uwolnieniu jednego z więźniów skazanych przez Księcia i Księżną Nocy. Grupa tajemniczych ratowników oraz sam więzień znaleźli się na liście gończym rozesłanym po całym kontynencie — na żółtym papierze zawarte zostały również przynajmniej dwa rysopisy. Wraz z tym, Książę Rhysand posunął się o krok dalej i zwrócił się do każdego z sześciu Książąt o wpuszczenie Legionu Niosących Mrok na swoje tereny. Dzięki temu pojmanie podejrzanych miałoby odbyć się znacznie łatwiej i szybciej, lecz Noc wciąż oczekuje na decyzję pozostałych władców. Krążą jednak pogłoski, że szpiedzy już teraz przekroczyli granice Dworów i są w trakcie poszukiwań.

W międzyczasie Dwór Zimy boryka się ze swoimi własnymi problemami. Alapaa, mała wioska na południu Dworu została zaatakowana wcześniej tego roku. Zebrane dotychczas informacje sugerują ingerencję dezerterów zamieszkujących tereny Góry, lecz nikt nie jest w stanie jednoznacznie wskazać winnych. Narastający konflikt z Nocą również nie polepsza sytuacji mroźnej krainy.

Tymczasem Jesień szykuje się do corocznych obchodów dożynek, które celebrowane będą w trakcie Maskarady. Ku zaskoczeniu pozostałych Dworów i ich mieszkańców, Książę Eris wydał rozporządzenie, że każdy mieszkaniec kontynentu jest mile widziany w trakcie celebracji — nawet przestępcy ścigani przez Legion Niosących Mrok. Jego jedynym warunkiem jest posiadanie maski oraz odpowiedniego stroju. Dla wielu brzmi to niczym zasadzka, choć nikt nie zna prawdziwego motywu Księcia.

Niewątpliwie również tereny pod Górą przykuły znaczną uwagę mieszkańców Prythianu, którzy coraz częściej i głośniej zaczęli szeptać o uchodźcach. Jednak co tak naprawdę ma miejsce pod Górą?Na forum w najlepsze trwają misje fabularne prowadzone przez Mistrzów Gry. Wraz z rozpoczęciem III kwartału pojawiły się również nowe eventy dla graczy oraz ponowna szansa na wylosowanie pobocznego zadania lub wzięcia udziału w Arenie Walk. Nieustannie wprowadzamy nowe elementy rozgrywki, jak również ulepszamy istniejące już zagadnienia. Najnowszą i najważniejszą informacją w tym czasie jest przedstawienie konsekwencji używania na samym sobie poszczególnych umiejętności magicznych. Na przestrzeni kolejnych dni swojego opisu doczekają się również waleczne i nieustraszone Walkirie, które niegdyś zamieszkiwały północne tereny kontynentu. Być może to znak ich powrotu.

Nowi użytkownicy oraz ich postacie dołączają do nas niemal każdego dnia, więc nie musisz obawiać się braku chętnych do gry bądź długiego oczekiwania na posty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Przypominamy, że znajomość książek nie jest wcale wymagana.

Aby dowiedzieć się więcej nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś!


Awatar użytkownika
O mnie
Mother is only one
Moje fora
cursebreaker.forumpolish.com
 Annałke#6468 piama#7007 Elisavetha#5174

#57093 02 sty 2022, 2:44

Serdecznie witamy wszystkich w 2022!

Nie tylko my ostatnio powitaliśmy Nowy Rok. Mieszkańcy Prythianu jeszcze nie tak dawno rozpoczęli 24 rok po Wojnie Królewskiej i teraz zmagają się z zaskakującymi wydarzeniami pierwszego kwartału. Poniżej przedstawiamy Wam ostatni recap naszej obecnej fabuły:


Tajemnice związane z przytwierdzonymi do twarzy maskami wciąż pozostają nierozwikłane i nawet upływ czasu nie pomógł tej sprawie. Wielu fae z pewnością liczyło, że nowy rok w Prythianie okaże się pomyślniejszy niż miniony, jednak pod wieloma względami nic nie zmieniło się na lepsze. W pierwszym kwartale nowego roku granice Nocy i Zimy wciąż pozostają zamknięte, utrudniając mieszkańcom kontynentu bezproblemowy przepływ między dworami. Najbardziej odczuwają to kupcy oraz handlarze, których produkty znacznie podrożały poprzez utrudnienia w dostawach. Nic więc dziwnego, że pozostałe dwory odnotowały znaczne braki w produktach szczególnie charakterystycznych dla Dworów Nocy oraz Zimy. Jednakże żadne utrudnienia nie równają się problemowi, z jakim zaczyna borykać się, skuta lodem kraina Zimy. Ze względu na swój surowy i ciężki do przetrwania klimat, dwór ten zaczął podupadać poprzez brak płynnego eksportu surowców z sąsiadujących ziem. Coraz częściej słychać więc pogłoski, że Książę i Księżna Zimy planują ponowne otwarcie granic, nim będzie na to za późno.

Brak corocznej celebracji święta Spadających Gwiazd zaowocował niespodziewanym przeniesieniem się uwagi fae na południowy Dwór Solarny — terytorium Świtu należące do Księcia Thesana. Z otwartymi ramionami przyjmuje on gości z pozostałych części kontynentu, oferując im między innymi niezapomniane wschody oraz zachody słońca, jakich ciężko doświadczyć gdziekolwiek indziej. Wystarczy dodać do tego ognisko w chatce na zielonym wzgórzu lub relaksującą kąpiel w solankowym basenie i nikogo nie trzeba namawiać dwa razy, aby zajrzał do Dworu Świtu.

Podobną sielanką na pewno nie mogą się pochwalić członkowie książęcej rodziny Dworu Jesieni. Tuż po rozpoczęciu nowego roku, w rodzinie książęcej rozniecił się ognisty konflikt, którego obecnie nikt nie jest w stanie ugasić. Głównymi zainteresowanymi okazała się środkowa kuzynka księcia oraz sam Eris. Ten, znany ze swojego równie ognistego temperamentu co jego ojciec, z pewnością łatwo nie ugnie się pod naporem i zachciankami swojej kuzynki bez względu na to, czego mogłyby one dotyczyć. To mało powiedziane, że cały dwór przygląda się temu konfliktowi z zapartym tchem, szczególnie że pogłoski wspominały coś o więzi oraz potencjalnym towarzyszu.

Reszta dworów cieszy się na razie ulotnym spokojem, który mimo to wciąż podszyty jest nutą strachu. Poczynania tajemniczej Anat wciąż nie zostały rozszyfrowane, a pogłoski zasłyszane na terytorium Góry jeszcze bardziej wznieciły obawy przejawiane przez przesądniejszych fae. Aby choć na chwilę odwrócić uwagę od nieprzyjemności losu, Książę Lata Tarquin przygotowuje się do celebracji święta Wschodu Słońca, która odbyć się ma w Adriacie w trzecim miesiącu nowego roku. Najmłodszy Książę Prythianu serdecznie zaprasza w swe progi wszystkich mieszkańców chętnych to świętowania.W ostatnich tygodniach nasze forum obchodziło swoje PIERWSZE urodziny! Jesteśmy bardzo wdzięczne za zainteresowanie oraz aktywność wszystkich graczy i pragniemy Wam gorąco podziękować, że jesteście z nami i dzielnie rozwijacie fabułę.

Zmianie uległa również szata graficzna, pojawiły się nowe atrakcje w dziale fabularnym oraz mechanicznym, a w planach wciąż mamy jeszcze kilka użytkowych niespodzianek, które wkrótce pojawią się na forum i będą gotowe do wykorzystania w fabule. Aktywnie działamy w Strefie Mistrza Gry, z zapałem odpowiadając na misje oraz zgłoszenia naszych użytkowników. Zaktualizowane zostały poszukiwania postaci, które zawsze oferują coś ciekawego dla każdego, więc nie ma co zwlekać!

Nowi użytkownicy oraz ich postacie stale dołączają do naszego wesołego grona, więc nie musisz obawiać się braku chętnych do gry bądź długiego oczekiwania na posty. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Przypominamy, że znajomość książek nie jest wcale wymagana, a każde pytanie znajdzie swoją odpowiedź na forum lub u administracji.

Aby dowiedzieć się więcej, dołącz do nas już dziś!

ODPOWIEDZ ]