Demigods

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Te pięści nie mają w sobie równych
Moje fora
Kuzcek PBF, Demigods, Johann von Floydmann

#52797 17 lip 2020, 0:34

Demigod
/ˈdɛmɪɡɒd/
Postać zrodzona ze związku bogów ze śmiertelnikami bądź istotami niższymi od nich samych. Posiadają dwie natury, boska i ludzką. Obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami.
Forum luźno oparte o uniwersum "Percy Jackson" przeszło metemorfozę i powróciło w dobrym stylu, z odświeżoną szatą graficzną, nową administracją oraz fabułą, która skupia się całkowicie na Obozie Półkrwi.

Obóz Herosów, znajdujący się w lesie nieopodal mieściny East Lansing w stanie Michigan. Jest on podzielony na dwie dzielnice, herosów greckich i nordyckich, którzy znakomicie koegzystują, nie tylko bawiąc się razem, ale walcząc też o wspólny byt półbogów w tym niespokojnym dla nich świecie. Tworząc postacie udostępniamy możliwość tworzenia potomków 38 bogów z obu mitologii, a w planach mamy powiększenie tego wyboru o kilku bądź nawet kilkunastu!

Ze swojej strony gwarantujemy rozgrywkę sprzyjającą rozwojowi fabuły, prosty system umiejętności (w tym rozpisane poziomy mocy półbogów), zabawę z MG, wspólne zwiedzanie takich miejsc jak Muspelheim, Hades czy Olimp, eventy, turnieje, bale i rozróby oraz realny wpływ na to, co się dzieje na forum, bo ponownie tworzone jest ono dla was, nie dla samego istnienia.

Postanowiliśmy zrezygnować z organizacji buntowniczych herosów NoGods, a także z dotychczasowego sposobu sprawdzania kart postaci. Poza poprzednim wzorem karty postaci, który zawierał podstawowe dane (w tym opisy charakteru czy wyglądu) a także przykładowy post, pojawi się możliwość utworzenia postaci poprzez freeform, który zwalnia z obowiązku pisania przykładowego posta.

Lekko przemodelowany został proces przypisywania punktów umiejętności. Także fabuła została nieznacznie zmieniona, ale o tym jest więcej w forumowej kronice, która jest pewnym niezbędnikiem, by móc odnaleźć się w półboskiej rzeczywistości. Mogę jednak zdradzić, że Obóz Półkrwi dopiero podniósł się po druzgocącej porażce z pewnym tajemniczym wrogiem i to będzie główna oś fabuły przez najbliższe kilka tygodni czy nawet miesięcy.

Data startu forum: 13.06.2020
Awatar użytkownika
O mnie
Te pięści nie mają w sobie równych
Moje fora
Kuzcek PBF, Demigods, Johann von Floydmann

#53402 19 wrz 2020, 16:35

Wraz z 19 września 2020r. nastąpiła fabularna reorganizacja obozu, która dotyczy całego jego funkcjonowania. Z istotnych zmian jakie wprowadziliśmy jest likwidacja podziału na drużyny, wprowadzenie specjalizacji herosów, zmiana władz obozowych oraz zmiana całego systemu treningów, dyżurów szpitalnych a także patroli, które teraz fabularnie są koordynowane przez dowódców dywizji.

Generałem obozu został Corvus Juarez i mianował dwóch swoich dowódców dywizji:
Blake Simmons - organizacja treningów
Elisa Gatti - koordynowanie pracy szpitala

Zostały wprowadzone specjalizacje, rangi, a także zmieniły się forumowe grupy - dotychczas będące wyznacznikiem przynależności do drużyny, obecnie zależne od wieku postaci.

Zaktualizowane zostały opisy w tematach poniżej:
- grupy
- bestiariusz
- życiorys herosa
- obóz herosów

Zmianie uległ również regulamin w kilku punktach dotyczących nieobecności oraz aktywności graczy.

Poszukujemy chętnych osób do stworzenia:
- herosów poniżej 20 roku życia
- herosów powyżej 35 roku życia
- potomków Posejdona, Apollo, Dionizosa, Hermesa, Demeter, Amfitryty, Morfeusza, Chione
- potomków Thora, Hel, Frei, Tyra, Lokiego, Baldura

Niedługo pojawią się nowi bogowie, z pośród których będzie można wybierać rodzica. Ponadto pojawi się kilka nowych misji.Awatar użytkownika
O mnie
Te pięści nie mają w sobie równych
Moje fora
Kuzcek PBF, Demigods, Johann von Floydmann

#54482 12 gru 2020, 13:34

Dwunasty grudnia przyniósł kolejne zmiany. Pojawili się nowi bogowie, a kilku wcześniejszych otrzymało rozwinięcia swoich zdolności. Zmianie uległ także system uznawania umiejętności pasywnych oraz została dodana możliwość uczenia się nowych mocy spoza zakresu boskiego rodzica. Szykuje się także kilka dużych wydarzeń fabularnych, o których więcej w dalszej części.

Spis greckich bóstw został poszerzony o sześciu nowych, a trzech kolejnych otrzymało nowe moce:
Dodani: Pasithea, Enyo, Nemezis, Hypnos, Hebe, Dejmos
Zmodyfikowani: Asklepios, Fobos, Demeter

Spis nordyckich bóstw został poszerzony o siedmiu nowych:
Dodani: Vidar, Idunn, Odur, Heimdall, Gullveig, Nerthus, Bragi

Pojawiło się kilka nowych zdolności, w tym moc trucizny czy sokolego wzroku.

Zaktualizowane zostały opisy w tematach poniżej:
- Bogowie Greccy
- Bogowie Nordyccy
- Wzór Karty Rozwoju
- Umiejętności i punkty

Wobec usunięcia punktów z umiejętności pasywnych, aktywnym postaciom przydzielono losowo punkty do którejś z mocy.

By dowiedzieć się więcej o nauce nowej mocy spoza zakresu rodzica, zapraszamy do zapoznania się z tematem "Umiejętności i punkty". Ostatni podpunkt wyjaśnia cały schemat.

W dalszym ciągu poszukujemy chętnych osób do stworzenia:
- herosów poniżej 20 roku życia
- herosów powyżej 35 roku życia
- potomków Posejdona, Apollo, Dionizosa, Hermesa, Demeter, Amfitryty, Morfeusza, Chione, Pasithei, Enyo, Nemezis, Hypnosa, Hebe, Dejmosa
- potomków Thora, Hel, Frei, Tyra, Modiego, Vidara, Odura, Gullveig, Nerthus, Heimdalla, Bragiego, Idunn

Niebawem pojawi się także nowa misja grudniowa.

Layout forum został podrasowany i dodany został motyw świąteczny. W dalszym ciagu jednak poszukujemy grafików i koderów, którzy pomogliby nam w tworzeniu szaty graficznej forum. Dalej poszukiwane są także osoby, które chciałyby spróbować swoich sił jako Mistrzowie Gry.

Fabuła:

Zakończonych zostało kilka misji. Odzyskano magiczny kielich, który należał do Dionizosa, a także została zbadana jaskinia nieopodal Obozu Półkrwi, która okazała się być siedzibą minotaurów. Jeden z nich posiadał tajemniczy medalion, który według świadków zwiększył jego siłę oraz szybkość. Władze obozowe już zajęły się zbadaniem przedmiotu i jak dotąd wiadomo tylko tyle, że syn Tartaru maczał w tym palce. Trwają także treningi nowych herosów, którzy dopiero co przybyli do obozu. Część z nich jest już mniej więcej w połowie drogi do odblokowania potencjału, inni zaś trochę sobie olewają sprawę, przez co ich trening się dłuży. Na kampusie pojawiły się dwie nowe lokacje, które są niczym innym jak gabinetami dowódców, którzy dotąd takich miejsc nie posiadali. Siedziba generała Corvusa Juareza znajduje się w Wielkiej Bibliotece, z kolei gabinet dowódcy Blake Simmons został umiejscowiony w Koloseum.

Niebawem odbędzie się także wielkie wydarzenie fabularne dla dwóch ważnych osobistości obozowych. Giotto Nero oświadczył się swojej partnerce Elisie Gatti, a kilka dni później wzięli potajemnie ślub we Włoszech, co z kolei spotkało się z krytyką całego obozu. Rzecz jasna, chodziło o organizację wesela, którego wielu półbogów się wręcz domagało! Nowożeńcy wystosowali więc prośbę do generała obozu, który zezwolił na organizacje przyjęcia i od kilku tygodni są czynione odpowiednie kroki, by w końcu mieszkańcy Obozu Półkrwi mogli się trochę pobawić. Na uroczystość zaproszeni są wszyscy mieszkańcy i odbędzie się ona w specjalnej lokacji eventowej, stworzonej na potrzeby młodej pary. Start wydarzenia planowany jest na dzień 19 grudnia w godzinach wieczornych i potrwa ono tyle, ile będzie trzeba. Gracze - zgodnie z regulaminem - otrzymają na czas eventu dodatkowy slot do gry, dlatego nie będą musieli zrezygnować z innych sesji. Obowiązuje strój wieczorowy.

Pod koniec bieżącego roku zostaną też ogłoszone pewne nowości fabularne, które - mamy nadzieję - spodobają się graczom i będą oni chcieli wziąć udział w planowanych przez nas wydarzeniach.

Korzystając z okazji, administracja Demigods składa życzenia świąteczne wszystkim graczom, nie tylko demi, ale również i innych gier fabularnych. Życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, żeby przyszły rok był lepszy, żeby było dużo pieniążków, żeby było miło, ładnie, fantastycznie i żeby gry tekstowe dalej sprawiały wam przyjemność. No i nawpierdzielajcie się pierogów czy tam innej trawy.


Awatar użytkownika
O mnie
Te pięści nie mają w sobie równych
Moje fora
Kuzcek PBF, Demigods, Johann von Floydmann

#55568 13 mar 2021, 21:21

Na wstępie proponujemy zapoznać się z trzecim aktem fabuły - o tutaj.

Właśnie ruszyły zapisy na misję. Jest to najważniejsza misja fabularna od reaktywacji forum, więc zapraszamy nieustraszonych i (przede wszystkim) silnych herosów na zmierzenie się z tym trudem. Niecodziennie można przyczynić się do uratowania obozu. Śmiałków zapraszamy tutaj.

Wesele dobiegło końca, a Państwo Młodzi dziękują za tak liczne przybycie i dobrą zabawę. Jako administracja również chcieliśmy podziękować wszystkim graczom za udział w tym wydarzeniu!

Uznana za zmarłą Iris Grimsdóttir wróciła kilka tygodni temu do obozu przekazując bardzo słabe wieści ze świata. Niektórych pewnie jej "zmartwychwstanie" cieszy, innych denerwuje, a większość... pewnie ma to gdzieś. Choć nie powinna biorąc pod uwagę, że bez niej obóz wciąż żyłby w przeświadczeniu, iż ma dużo czasu by zebrać się do walki.

W związku z ciążą Elisy Nero, ta na swojego zastępcę i tymczasowego dowódcę szpitala mianowała Jellala Fernandesa, który pomimo początkowych oporów zgodził się odciążyć kobietę w jej obowiązkach. Każde przeciwstawienie się bezpośredniemu poleceniu mężczyzny (czy to z powodu braku zaufania, nienawiści czy widzimisię) spowoduje przyjście na dywanik przed panią Nero. A nie chcecie denerwować Włoszki na hormonach, to niebezpieczne.

Ze zdziwieniem Corvus Juarez i Elisa Nero przyjęli niespodziewaną rezygnację Blake Simmons ze stanowiska dowódcy dywizji. Trzeba przyznać, że zrobiła to w najgorszym możliwym momencie dla obozu, ale co poradzić? Niektórzy presji władzy znieść nie potrafią mimo, że pragnęli jej od lat. Blake nadal zajmuje się trenowaniem herosów.
Do regulaminu został dodany następujący punkt:
23. Każdy gracz może jednorazowo zmienić wizerunek swojej postaci po akceptacji KP.
W związku z kilkoma prośbami kierowanymi do Elisy o możliwość użycia kodu do dzienniczka, został on dodany do tematu wzór dzienniczka, by każdy chętny bez krępacji mógł z niego skorzystać.
Dla urozmaicenia zabawy, powstał dział z wiadomościami, gdzie możecie założyć swój temat i wymieniać się z innymi postaciami wiadomościami SMS. Wymiana w tym dziale NIE zalicza się do pisania wymaganych postów, jest to jedynie dodatek. W swoim profilu znajdziecie miejsce na link do swojego tematu - zakładanie go nie jest obowiązkowe, ale jeśli założyliście to zobowiązani jesteście do umieszczenia linku w profilu.

Do bestiariusza zostało dodanych kilka nowych bestii, zachęcamy do zajrzenia.

W informatorze znajdziecie nowy temat z eliksirami. Przyrządzać je mogą jedynie osoby z umiejętnością alchemii (poziom umiejętności dodatkowej w KR definiuje maksymalny poziom eliksiru, który da się przygotować). Jeżeli ktoś przygotowuje eliksir, o którego skutku decyduje MG, gracz jest zobowiązany do oznaczenia go w danym poście. Jeżeli postać bez umiejętności przygotuje eliksir bądź na wyższym poziomie niż jego wiedza wskazuje możliwości, MG ma prawo zainterweniować i zmienić założone przez graczy powodzenie bądź nie oraz skutki, jakie to przyniosło. Bawcie się z głową ;)

Pojawiła się także możliwość stworzenia własnych bestii czy eliksirów! Zapraszamy do wypełnienia odpowiedniego kodu w zamówieniach: klik!

W dalszym ciągu trwają poszukiwania młodych herosów (poniżej 20 roku życia), mechaników, medyków, dowódców, członków oddziału specjalnego, a także dzieci poszczególnych bogów, którzy jeszcze nie doczekali się swoich potomków, np. Thor, Freja, Posejdon, Enyo, Hebe, Pasithea, Dejmos, Eros czy Nerthus.

Serdecznie zapraszamy!


Awatar użytkownika
O mnie
Te pięści nie mają w sobie równych
Moje fora
Kuzcek PBF, Demigods, Johann von Floydmann

#56391 14 sie 2021, 12:03

Mamy ponad rok!
Obrazek
Nowy wygląd forum
Za naprawdę dużą pomoc w jego tworzeniu, ogarnianiu i naprawianiu dziękujemy z całego serduszka raz jeszcze Moonstar. Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna przypadnie wam do gustu!
Dodatkowe informacje
Wraz ze zmianą wyglądu, nadeszły pewne zmiany w naszych wzorach kart postaci. Należy w nich podać kilka dodatkowych informacji, np. pełną datę urodzenia czy co się robiło podczas bitwy z synem Tartara. Powstała także nowa kategoria umiejętności, tj. umiejętności stałe, które gracze mogą nabywać wraz z rozwojem fabularnym. Również medycy mają teraz określone specjalizacje do wyboru, by ubarwić grę jeszcze bardziej. Dzieci Hermesa otrzymały nową moc, a także niektóre z Boskich Błogosławieństw zostały bardziej rozpisane.
Nowy rozdział fabularny
Najważniejszą informacją z ostatnich miesięcy jest ta, że wyprawa po Mroczną Esencję udała się i drużyna pod dowództwem Giotto Nero zdobyła pożądaną próbkę. Obóz zapłacił za to jednak pewną cenę, bo z czternastu herosów, którzy udali się do jądra Tartaru, wróciło tylko czterech. Wykonali oni jednak swoje zadanie i tym samym półbogowie są bliżej stworzenia broni, którą można pokonać syna Tartaru.
Dalszą część rozdziału przeczytacie w tym temacie.
Zapraszamy
Tak jak zawsze, serdecznie zapraszamy do siebie wszystkich. Zarówno tych dopiero zachęconych, jak i "synów marnotrawnych". Wielu bogów czeka w dalszym ciągu na swoje pierwsze dzieci!
:hi:


ODPOWIEDZ ]