Story of Magic

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#53949 01 lis 2020, 16:56

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Umówmy się - magia jest wszędzie, a większość ludzi jest na nią kompletnie ślepa. Poruszają się po pustym świecie, pogrzebani w melancholii życia codziennego. Nowojorczycy wcale na tym polu się nie wyróżniają.
Istnieją na świecie miejsca, które otwierają biedakom oczy, pokazując im do czego są zdolni. Jednym z takich miejsc jest Brakebills. Szkoła magii, znajdująca się na północ od Nowego Jorku, ściągająca do siebie z całego świata adeptów z potencjałem magicznym. W jednej chwili zmywasz naczynia, w drugiej stoisz przed ogromnym gmachem uniwersytetu, w oczekiwaniu na egzamin. Jeśli go zdasz, twoje życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Pełne wsparcie finansowe, wiele ciekawych lekcji i zupełnie nowy świat do odkrycia. Jeśli natomiast nie masz wystarczająco potencjału magicznego by zdać, twoja pamięć o wszystkim co zaszło, zostanie skasowana.
Pomiędzy szarymi mieszkańcami Nowego Jorku, kroczą także magicy określani jako guślarze. Są to głównie “odpadki” z różnych magicznych szkół, lub tacy, którzy odkryli swoją magię całkowicie sami. Zbierają się w mniejsze grupy, by razem poznawać magię i tworzyć własne zaklęcia. Mimo, że są samoukami, nie należy ich lekceważyć - system przyjmowania do Brakebills nie jest idealny, a po guślarzach należy spodziewać się niespodziewanego. Są przebiegli, sprytni, często też bezwzględni. Zresztą, trudno im się dziwić; gdy chociaż raz rozsmakowaliście się w magii, nie sposób z niej zrezygnować.
TL;DR
- Uniwersum? The magicians;
- Klimat? skrzyżowanie napalonego Harry’ego Pottera na kwasie, z Narnią, tylko zdecydowanie dla dorosłych;
- Kanony? Brak;
- Mechanika? Na k10;
- Hotel? Trivago Brakebills.
“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54259 22 lis 2020, 14:26

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Coś złego wisi w powietrzu w Brakebills, a i sam Nowy Jork też nie jest najbezpieczniejszy. Nikt ciągle nie wie, kto odpowiada za tajemnicze morderstwa i ciała na stacji metra. Magicy w policji łączą się ponad podziałami Brakebills i Guślarzy, szukając odpowiedzi. Guślarze z obydwu sekt coraz częściej mieszają się między sobą, dzieląc się posiadaną wiedzą i doświadczeniami. Dwóch guślarzy rozwścieczyło niffina zamieszkującego nowojorski cmentarz, więc przyszło im się mierzyć z najczystszą energią magiczną. W tym samym czasie dwóch uczniów Brakebills zostało zaatakowanych na terenie kampusu przez nieznaną nikomu kobietę. W starciu zginęła profesor od magii uzdrowień, chociaż Dziekan twierdzi, że szykuje już zastępstwo. Nikt nie jest bezpieczny.

Pierwsze dwa tygodnie za nami! Pierwsze fabuły zostały rozegrane, pierwsze karty postaci i statystki są zaakceptowane. Zarówno w Brakebills, jak i w siedzibach Sekt, trwają seanse, w czasie których nasi bohaterowie mogą skontaktować się ze zmarłymi. Co z tego wyniknie? Czy wszystko potoczy się gładko?
Mistrz Gry już nawiedził rozgrywki niektórych graczy, podkręcając trochę poziom adrenaliny. Nie martwcie się! To, że Was jeszcze nie ma, nie znaczy, że nie uda Wam się wkręcić w nadchodzące eventy i wątki z Mistrzami Gry! Czekamy!
Poszukiwania
Mistrz Gry
Poszukujemy kogoś, kto wzbogaci naszą ekipę MG! Z chęcią kogoś wprowadzimy, jeśli nie czuje się jeszcze pewnie, podpowiemy rozwiązania. Jedyne czego wymagamy, to dużej ilości pomysłów, skutecznej komunikacji i chęci nauczenia się mechaniki, która jest naprawdę prosta!

Nauczyciele
Nie czujesz się pewnie jako MG, a chcesz trochę wpłynąć na fabułę od innej strony? Brakebills wciąż szuka swojej kadry prowadzącej! Dołącz już dziś! Prowadź zajęcia, gnęb uczniów pracą domową, debatuj z Dziekanem na temat tego co się dzieje!

Guślarze
Obydwie sekty wciąż szukają nowych członków, którzy będą skłonni uczyć się magii na własną rękę! Nowy Jork jest pełen magii, jeśli tylko odważycie się po nią sięgnąć! Gwarantujemy wyjątkowe przygody i naprawdę świetną ekipę, która już na Was czeka na forum z otwartymi ramionami!

Oczywiście, przypominamy również o poszukiwaniach, które prowadzą obecni na forum. Zajrzyjcie koniecznie tutaj

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54382 01 gru 2020, 14:38

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
Grudzień nadszedł, okrywając śniegiem miasto. Życie na kampusie powoli wracało do normalności, chociaż część uczniów wciąż żyła tylko tym, że dwoje uczniów prawie straciło życie w ogromnym pożarze labiryntu. Plotki o tym, że nie był to zwyczajny wypadek, a ktoś z zewnątrz przedostał się przez bariery ochronne dziekana, zaczęły się rozprzestrzeniać z prędkością światła, z pewnością spędzając sen z powiek wielu studentom. Sezon świąteczny jednak nadchodził wielkimi krokami, napełniając serca wszystkich nadzieją na lepsze jutro. Nawet jeśli niektórzy byli oporni, zawsze mogli odliczać dni do przerwy świątecznej, która miała się niedługo zacząć. Ostatnie prace domowe, szykowanie prezentów, zaliczanie ostatnich egzaminów. Chwila na odsapnięcie od wszystkich przeciwności losu, jakich doznali w zeszłym miesiącu.

Guślarze, prócz oczywistej żałoby i nostalgii, również nie mogli zaprzeczyć, że grudzień był czymś, co wręcz na siłę wlewało ciepło do ciała. Morrigan już pierwszego dnia miesiąca zaciągnęła wszystkich do roboty, by razem udekorować Azyl. Przy akompaniamencie największych świątecznych hitów, ubrane zostały choinki, a zielone girlandy ozdobiły wszelkie hotelowe balustrady. Nie mogło też zabraknąć zapachu, panna Spencer zatroszczyła się o to, by we wspólnych pomieszczeniach dało się wyczuć pomarańczę, cynamon, czy przyprawy korzenne. W Becie ozdoby pojawiły się nieco później, było ich trochę mniej i na pewno wszystko było obchodzone z mniejszą pompą. William nie należał do osób, które aż tak fascynowałyby się świętami, a także świadomość utraty jednego z guślarzy zdawała się zapewniać melancholijny nastrój nieco dłużej niż w Azylu drugiej sekty.
Wiadomości milczały na temat kolejnych ciał, a policja wciąż próbowała rozwikłać tajemniczą zagadkę. Cokolwiek nękało magików w otoczeniu Nowego Jorku i Brakebills, zdawało się przejść w stan spoczynku.
Co nowego?
1 grudnia! Wiecie co to oznacza? Przetrwaliśmy cały miesiąc! Z tej okazji mamy dla was garść ogłoszeń parafialnych.

► Nowy miesiąc oznacza kolejny rozdział fabularny. Ogłoszenia oraz aktualizacje fabularne, zostały zaktualizowane o odpowiednie informacje, z którymi warto się zapoznać.
► Witamy nowego Mistrza Gry, Milovana Petercę! Od tej pory możecie męczyć Milo o fabuły, macie nasze pełne błogosławieństwo.
► Wciąż szukamy kolejnych osób, które chciałyby spróbować z mistrzowaniem.
► Event grudniowy już ruszył!
► 6 grudnia zaczyna się także pierwszy trening Weltersa. Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniem o lekcjach.
► Na forum zostały zaktualizowane karty statystyk osób, które robiły coś fabularnie w związku ze swoją grupą/rangą.

Mamy nadzieję, że ten świąteczny miesiąc będzie równie owocny, co listopad. W razie jakichkolwiek pytań zawsze możecie kierować się do administracji na pw. <3

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”


Awatar użytkownika
O mnie
Kontem zajmują się: moonstar~ i Ameba

#54666 03 sty 2021, 16:15

Story of Magic
We’re stuck in some epic fantasy that likes to behead heroes
halfway through season one.
W Brakebills grudzień minął bardzo spokojnie, jeśli nie liczyć kilku imprez świątecznych i niecodziennego spotkania, jakiego doświadczyło dwóch uczniów Brakebills w odbudowanym już labiryncie. Styczeń za to zapowiada się pracowicie, wszelkie choinki i bałwanki poznikały z kampusu pewnej nocy, nauczyciele zamknęli temat przerwy świątecznej, a uczniowie zostali zalani pracą domową.

Guślarze za to temat świąt również mają zakończony. Wszyscy o nim zapomnieli, gdy członkini Alfy i członek Bety, zostali zaatakowani na terenie Nowego Jorku przez tajemniczego iluzjonistę. Sekty zostały postawione w stan najwyższej gotowości, a jednak relacje pomiędzy nimi zdawały się nieco ochłodzić. Morrigan szykuje listę zadań na kolejne miesiące, podczas gdy William próbuje dociec kim tak naprawdę jest magik i czy ma coś wspólnego z sześciopalczastym stworem z listopada.

Spokój nabrany przez święta ostatecznie niszczy nagłówek gazety z trzeciego stycznia.

Kolejne ciało znalezione! Czy to morderca z metra?
Wczoraj w godzinach porannych znaleziono ciało w okolicach placu zabaw. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności zaczęto remont generalny w związku z brakiem odpowiednich zabezpieczeń dla dzieci bawiących się tam. Z tego co mówią informatorzy naszej gazety, morderca próbował spalić ciało, jednak nie zrobił tego dostatecznie dobrze. Policja zapowiada badania DNA, a wszelkie spekulacje dotyczące powiązania przypadków z metra z tą sprawą, ucina.
Co nowego?
► Chcemy doprecyzować element dotyczący wspomnienia w karcie postaci, żeby nie było już żadnych wątpliwości
Cytat :
• Najgorsze wspomnienie - miejsce to może zostać wypełnione częścią karty postaci. Powinno zawierać jedną (maks 2) scenki z życia, które gracz definiuje jako najgorsze, jakie przeżyła postać. Pole powinno zawierać około 150 słów i być ukryte w tagach hide.
► Widzimy, że prężnie idziecie z fabułami, dlatego też postanowiłyśmy podnieść limity slotów fabularnych. Oznacza to, że oprócz eventów i gier z MG, można grać od dziś 3 fabuły oraz 2 retro!
► godnie z życzeniem, mamy dla Was miejsce na event z okazji Sylwestra!
Guślarze żegnają 2020, zapraszając wszystkich wartych zaproszenia, a całości gospodarzy Ruth Black, mimo poważnych obrażeń! Możecie się spotkać wszyscy na tej ostatniej imprezie kończącej ten paskudny rok! Możecie grać tu, zakładając kolejne rozgrywki.
Event nie będzie miał konsekwencji fabularnych, MG nie będzie się tam plątał, ale nie wlicza się do slotów fabularnych! Bawcie się ładnie i witajcie hucznie 2021.

“Stop looking for the next secret door that is going to lead you to your real life. Stop waiting. This is it: there's nothing else.”
Odkryto ciało na placu zabaw, zwiększona liczba slotów fabularnych, oraz zabawa sylwestrowa u guślarzy.


ODPOWIEDZ ]