Shadows of York

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#49581 29 wrz 2019, 21:47

Drodzy gracze!
 • Zbliżają się drugie urodziny forum i z tej właśnie okazji przygotowaliśmy dla was coś specjalnego. Chcielibyśmy, żebyście dobrze się bawili, mamy zatem grę dla każdego i urodzinowy plebiscyt, do którego właśnie ruszają nominacje. Mamy nadzieję, że sprawimy wam tym dodatkową przyjemność!
 • Dodatkowo, przypominamy, że trwa głosowanie na konkurs: klik
 • Dzisiaj została dokonana aktualizacja fabuły. Zapraszamy do zapoznania się z nią w tym temacie.
 • Z przykrością informujemy, iż nasza współpraca z Annabel Lee dobiegła końca. Mamy nadzieję, że szybko pozbiera się w życiu prywatnym i ponownie do nas wróci. W tym miejscu chcemy jednak przywitać nową duszyczkę, która postanowiła spróbować swych sił jako Mistrz Gry. Powitajmy proszę Malekitha! Wspierajcie go i pomagajcie na jego drodze ku "niedobremu" MG ;>
  W tym miejscu przypominamy, że poszukujemy jeszcze jednej osoby, która zechciałaby nas wspomóc przy prowadzeniu rozgrywek :) Zgłoszenia prosimy wysłać do kogoś z administracji.
 • Z rzeczy technicznych - dziś zostanie dokonane podliczenie dzienników na obecny (wrzesień) miesiąc.
 • Zmieniony został dzisiaj kod terminarza do waszych dzienników. Ponieważ większość z was nie zapisuje oddzielnie prowadzonych treningów, a te punktowane są oddzielnie od prowadzonych rozgrywek fabularnych, postanowiliśmy wam nieco sprawę ułatwić. W temacie Dziennik - terminarz został zapisany nowych kod, dzięki któremu nie zgubicie już treningu wśród sesji i retrospekcji, a nam będzie łatwiej dokonywać podliczeń danych miesięcy.

  Bardzo prosimy o stosowanie wskazanego kodu w waszych dziennikach od nadchodzącego miesiąca.
Pozdrawiamy,
Administracja forum
Zapraszamy na: http://shadow-york.pl/index.php

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#51224 21 gru 2019, 14:51

Kochani!
Z okazji nadchodzących świąt, chcemy złożyć Wam gorące życzenia na Święta Bożego Narodzenia i zwariowany Nowy Rok! Spędźcie ten czas jak najlepiej <3
 • Z racji tego wyjątkowego czasu, zapraszamy Was do wzięcia udziału w świątecznej loterii prezentów!
  Link do niej: tutaj
 • Ponieważ ostatnio powstało sporo pytań na temat systemu run, postanowiliśmy go nieco uprościć. Krótkie podsumowanie poniżej:
  1. Wcześniej – umiejętność run odpowiadała za ilość slotów.
  Teraz: odpowiada za ilość slotów i czas trwania - chyba, że w opisie jest inaczej.

  Nefilim ma prawo do ułożenia zestawu złożonego łącznie z 5 run fizycznych, mentalnych lub zestawów mieszanych (fizyczne + mentalne) + 2 dodatkowych spoza kategorii fizycznych i mentalnych - mowa tutaj o runach leczących oraz użytkowych.
  Każda z run - czy to ze slotu 5 run czy ze slotu 2 dodatkowych run może być niedokończona, aby nie naliczać wstępnego czasu trwania. Dokończenie znaku powoduje jego automatyczną aktywację i naliczanie czasu działania od następnej tury.

  IV klasa: 5 slotów głównych + 2 dodatkowe, czas działania run: 4 tury
  III klasa: 3 sloty główne + 2 dodatkowe, czas działania run: 3 tury
  II klasa: 2 sloty główne + 2 dodatkowe, czas działania run: 2 tury
  I klasa: 1 slot na runę główną + 2 dodatkowe, czas działania run: 1 tura

  Każdy Nefilim ma obowiązek wypisać swoje runy, których używa w sesji - wyjątek stanowią runy stałe. Kreślenie run w trakcie sesji jest dozwolone, jednakże należy mieć na uwadze, iż wytrącenie narzędzia do kreślenia run może utrudnić ten proces. Sam proces kreślenia run jest dynamiczny i szybki. Zdarza się jednak, że ulega wydłużeniu, gdy towarzyszą temu mało sprzyjające okoliczności, np. wytrącenie narzędzia z ręki, postrzał itp.

  3. Zmienione/doprecyzowane opisy run.
  oraz:
  Umiejętność kreślenia run dpowiada za stopień zaznajomienia się z runami oraz zdolność ich rysowania. Umiejętność ta wpływa ilość posiadanych slotów do wykorzystania na runy spod różnych kategorii i czas ich trwania.
  Kreślenie runy to jedna akcja postaci. To samo dotyczy dokańczania run.
  Więcej informacji na temat run: tutaj
 • Przypominamy, że ostatnio na forum miały miejsce porządki. Chcąc odzyskać kolorek, należy wpierw napisać posta, a potem zgłosić się w odpowiedni temat.
 • Pragniemy powitać w gronie MG najnowszy nabytek - Erin! Życzmy jej szczęścia na drodze ku rzucaniu kłód pod nogi graczy - he, he. Przy tym informujemy, że wciąż trwają poszukiwania jeszcze 1 MG. Chętne osoby zapraszamy do kontaktu, z którymkolwiek z administratorów :)
Pozdrawiamy Was gorąco i zapraszamy na Shadow York

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#51279 03 sty 2020, 13:51

Kochani!

Jak tam żyjecie po świętach i zabawie noworocznej? Zgodnie z odwieczną tradycją - nowy rok, nowe zmiany na forum!

1. Po długich debatach, Administracja zgodnie podejmuje decyzję o całkowitym zamknięciu grupy ludzi. Od dnia dzisiejszego (03/01/2020 r.) będą rasą występującą na forum wyłącznie w roli NPC, a niegrywalną dla graczy. W związku z powyższym zostaje zablokowana możliwość powrotu na konta porzucone, które były ludźmi. Ich mechanika zostaje permanentnie usunięta ze spisu, z kolei poszczególne umiejętności wzbogacą opisy umiejętności dodatkowych.

Ponadto:

* Na forum zostaje zablokowana możliwość gry Ifritem oraz Półwilkołakiem.
Granie potomkiem nefilim bez run i demona jest na forum zabronione.

Granie Ifrityem jest na forum zabronione.
- dla czarowników: KLIK
Granie półwilkołaiem jest na forum zabronione.
- dla wilkołaków: KLIK

2. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą aktualizacją fabularną forum. Zawarto w niej opis obecnej sytuacji w York oraz status wszystkich ras. Będzie się działo!

3. Nie zapominajcie o aktualizacji swoich poszukiwań - pamiętajcie też, aby polecać ten temat nowym i znajomym - zapraszajcie ich na nasze forum <3

4. Informujemy, że wciąż trwają poszukiwania jeszcze 1 MG. Chętne osoby zapraszamy do kontaktu, z którymkolwiek z administratorów :)

Pozdrawiamy Was gorąco i zapraszamy na
Shadow York

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#51547 09 lut 2020, 9:17

Kochani!

Kilka kwestii technicznych:

1. Dnia 08.02 forum miały miejsce porządki. Przypominamy:

- aby odzyskać kolor, należy napisać post fabularny
- zgłosić się przeznaczony do tego temat.

Jeśli w czasie nieobecności postaci gracza dojdzie do rezerwacji jego/jej wyglądu, zrobienia i akceptacji nowej postaci, wówczas gracz, który zdecyduje się wrócić, zostanie poproszony o zmianę wizerunku postaci.


FABULARNIE

Status czarowników:
Powrót śmiałków ze świata wróżek - idealnie w czas, by trafić na zgromadzenie zorganizowane przez niejakiego Jonathana. To właśnie ono ma zdefiniować przyszłość czarowników - ich dalsze zapatrzenie na próbę odbudowy organizacji, wybór przedstawiciela rasy oraz wytoczenie ścieżek na drodze ku dalszym problemom - czyhającej gdzieś w odmętach York inkwizycji na czele z tajemniczym demonem, problemem upadającego Spiralnego no i wciąż nierozwiązanej sprawie podupadłego domu baśniowego ludu.
A to nie koniec problemów. Te zdają się piętrzyć w nieskończoność, jeśli dodać do nich wciąż wiszącą w powietrzu misję odzyskania Białej Księgi, o ile w ogóle, po wzięciu poprawki na obecne wzajemne podejście do siebie dwóch kluczowych w tym zadaniu ras. Wpierw jednak odpowiedź na kluczowe pytanie.
Jak potoczy się zebranie i czy czarownicy zdołają cokolwiek ustalić?


Status wróżek:
Mówili, że poza Pradawnym już nic gorszego nie może spaść na przedstawicieli rasę wróżek - byli w błędzie. Odkąd powróciła ekipa z upadłego kontynentu, nad niebem wszystkich ocalałych rozpostarła się niepewna cisza. Brak organizacji, dezorientacja i chwiejne stosunki z innymi rasami. O kogo tym razem zdecydują się poprosić o pomoc Faerie? Nefilim mogą podejść do sprawy sceptycznie, a wszystko z powodu niespodziewanego ataku na ich wojowników wysłanych w ramach pomocy. Wilkołaki? Nie mają podstaw, wampiry zresztą też nie. Wsparcie ze strony czarowników może okazać się niewystarczające, o ile jakiekolwiek, bo przecież Ci również nie mają lekko.
Nowo mianowana "zastępczyni" samego Króla nie ma łatwo. Czas pokaże, czy Nimat zdoła wykorzystać dar przekonywania i zebrać rozproszone grono na ponowną wyprawę. Oby tym razem śmiałkowie dotarli dalej, w końcu... Poza innymi grupami mają do swej dyspozycji Króla i jego siostrę prawda? Gorzej, jeśli i nawet ich pomoc okaże się niewystarczająca.


Status łowców:
Zaczęło się... Najpierw na wybrali Margot, potem kolejnych. Wygląda to trochę jak loteria a jednak... Pod słowami świętej przysięgi wytypowani łowcy dostępują zaszczytu wypicia z Kielicha Aniołów. Obdarzeni ich błogosławieństwem będą ostatnią linią obrony, jeśli inne fronty zawiodą. Kohorty nie wolno lekceważyć - tym bardziej niewskazane jest zezwolenie na ich działania. Zdrajcy nie mają prawa głosu - tych od razu zamyka się w lochu i poddaje osądowi - podobnie zresztą jak wszystkich podejrzanych o jakiekolwiek powiązania z wrogiem.
Wielkimi krokami zbliża się czas ciężkich treningów. Za ich kurtyną natomiast trwa układanie planu awaryjnego na wypadek konieczności zabezpieczenia Białej Księgi. Obiecali - owszem, lecz na tle ostatnich wydarzeń... Kradzież z udziałem jednego z łowców przy pomocy czarownika, dwukrotna niewiarygodność przedstawicieli rasy nieśmiertelnych. Czasem pewne artefakty nie powinny wpadać w niepowołane ręce... Czasem najlepiej ich w ogóle nie szukać lub ukryć głębiej z dala od oczu zbyt ciekawskich istot.
Oby tylko nieprzychylnej okazji nie wykorzystały demony.
Oby śmiałkowie w fabryce przeżyli tamtejsze wydarzenia.
Oby...


Status wampirów:
Nieoczekiwana rewolta, zwieńczona przejęciem władzy w organizacji przez Córę Vlada i mianowanie jej zastępczynią najbardziej z zaufanych wampirzyc - Estery. Takie zmiany nie mogły przejść niezauważone. Jak na razie nikt się nie zbuntował - bah, zdaje się, że bywalcy bastionu w pełni zaakceptowali nieoczekiwaną zmianę ról. Rozbudowa siedziby - montaż nowoczesnych zabezpieczeń... Oby tylko zdały egzamin w starciu z Kohortą lub wilkołakami. Prócz tego? Cisza fali morza tajemnic. Wampiry znów zapadły się pod ziemię, acz nie na długo.
Nowo mianowana zastępczyni ma już w planach organizację spotkania z podwładnymi. Do tego zdaje się pamiętać, o konieczności odnowienia relacji z innymi rasami. Może być ciężko, zwłaszcza w przypadku Nefilim. Plany rozmowy z Dyrektorem instytutu mogą potoczyć się zupełnie inaczej niż zakładano. Chwilowo stary łowca nie ma podstaw, aby wychodzić nieśmiertelnym na przeciw, a doskonale wie, w jakiej sprawie do niego zawitają. Jakimi kartami w ten czas zagra Estera?


Status wilkołaków:
Nadeszła chwila, aby wybrane wilkołaki wyruszyły na spotkanie z przedstawicielką Pierwszego Stada. Na razie podróż przebiega bez większych problemów, o ile takowym nie nazwiemy hipnotyzującej woni. Zawsze działa tak samo, inaczej jednak dla indywidualnych jednostek pod względem samego zapachu. Dla jednych słodka, innym przypominająca dom - czy to aby na pewno bezpieczne? Na razie nie wiadomo, jak potoczy się dalsze spotkanie.
Tymczasem wilki z Azylu mogą nacieszyć się spokojem - co innego dwójka przedstawicielek, Eleny i Sine. Zgłoszone z własnej nieprzymuszonej woli wyruszyły na tereny fabryki, by wraz z Nefilim wytropić poszukiwanego Kohorciaka - tego, którego zapach widniał na chusteczce przekazanej łowcom przez Oscara. Kto by pomyślał, że zwykła wyprawa okaże się wredną zasadzką i że w tym wszystkim zamoczy swe palce jeden z czarowników? Zdaje się, że fioletowym przyjdzie się tłumaczyć za kolegę, o ile w ogóle raczą go nim nazwać. Przecież zawsze istnieje opcja tak zwanego "wydziedziczenia"...


~ Gorąco zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z forumowymi poszukiwaniami!
Aktualizujemy je na bieżąco!

Pozdrawiamy Was gorąco i zapraszamy na Shadow York

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52301 16 maja 2020, 18:31

NOWINKI TECHNICZNE:

- przeniesiono do archiwum temat pytań i propozycji. Od dziś zachęcamy do rzucania wszelkich pytań bezpośrednio na naszym kanale DC z oznaczeniem administracji, aby nic nie zniknęło.
Kanał DC: https://discord.gg/pWcjEk9

- powstał nowy temat, w którym gracze mogą wylosować sobie drugą osobę do gry.
Więcej informacji na ten temat: TUTAJ - gorąco zachęcamy do udziału w zabawie.

- lekkie zmiany przeszedł regulamin: został znacznie uproszczony. Dodatkowo pojawiła się wzmianka o możliwości ingerencji MG w rozgrywki graczy oraz punkt dotyczący dołączania do rozgrywek graczy przez innych graczy. Z tego powodu administracja rezygnuje z tabel o stopniu ingerencji, które widniały dotychczas w dziennikach.
Więcej na ten temat: TUTAJ


SKRÓT FABULARNY:

Kohorta - główny przeciwnik wszystkich ras Podziemia oraz Nefilim nie śpi. Czując presję ze strony oponentów oraz ich wzmożoną organizację, nakłada runy kontroli na wybrane przez siebie jednostki. Z tego powodu Nefilim i inni muszą bardzo uważać, aby przypadkiem nie trafić na kogoś z przeklętym znakiem. Warto wspomnieć, iż nosicielami runy stały się postaci graczy. Rodzi się więc pytanie: jak użytkownicy sobie z tym poradzą? Czy zdołają zmylić współgraczy? A może zostaną zdemaskowani?
W tym samym czasie wróżki zaczynają powoli organizować swoje szeregi do wyprawy na poczet odbudowy ziem własnego kontynentu. I tutaj powstaje wątpliwość - jak i czy w ogóle Kohorta im na to pozwoli? Warto przypomnieć, iż wróg na swych usługach miał czarownika, który z racji swych mocy może swobodnie przetransportować nieprzyjaciela na rodzime ziemie baśniowego ludu. Ciekawe co na to inni czarownicy? Czy zdołają zareagować? Zbiorą baty? A może skupią pełnię swej atencji na rozwój wewnątrz szeregów i poszerzenie wpływów lub naprawie Spiralnego Wymiaru? Tyle dobrego, że w cieniu pojawiło się światełko - jednym słowem: rozmowa z konstruktami, a strażnikami Spiralnego Wymiaru zdradziła skrawek tajemnicy na temat potężnego kamienia, a możliwego i nowego źródła mocy wymiaru, tym samym udzielając odpowiedzi na nurtujące pytanie o ratunek domu czarowników.

______

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych graczy naszym uniwersum do wspólnej zabawy!

Pozdrawiamy,
Ekipa Shadow York

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52389 31 maja 2020, 12:47

Z okazji Dnia Dziecka, ekipa forum Shadow York chciałaby złożyć wszystkim serdeczne życzenia! Prezenty zostały rozdane, ponadto przypominamy o zbliżającym się evencie kończącym rozdział Kohorty. Czas raz na zawsze pozbyć się wroga, a potem udać na stosowne wakacje - może Hawaje albo Majorka?

Gorąco zapraszamy na nasze forum
http://www.shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52478 13 cze 2020, 18:38

Kochani!

1. 11 czerwca miała miejsce aktualizacja fabularna. Gorąco zachęcamy graczy do zapoznania się z nią w celu rozeznania na tle fabularnym oraz statusu poszczególnych grup.
Więcej na ten temat znajdziecie: TUTAJ

2. Swoją aktualizację otrzymał opis organizacji czarowników.
Więcej na ten temat znajdziecie: TUTAJ

3. Uruchomiliśmy nową tablicę z zadaniami dla wszystkich ras - nie ma już na nie podziału.
TUTAJ

4. Przypominamy o trwającym evencie kończącym wątek Kohorty.
Event rozpoczął się: TUTAJ

Serdecznie zapraszamy na forum: http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52480 14 cze 2020, 11:52

Informacje fabularne:
Obrazek

<br>Dwójka wilkołaków: Wania i Sina - trzech Nefilim: Freya oraz rodzeństwo Damien z Mią - jeden wampir: Oliver - jeden czarownik: Nerezza - jedna wróżka: Ghillie Dhu... Z prywatnych pobudek, tudzież na rzecz całej grupy - nikt o nic nie pytał, tym bardziej nie wybrzydzał. Zebrana grupa otrzymała od Dyrektora Instytutu, a Pierwszego swej rasy wytyczne - aby dostać się do Alicante i zgładzić pobocznych przywódców wraz z pierwszym, stojącym na czele Kohorty. W celu ułatwieniu wyprawy Stary Nefilim podarował śmiałkom specjalny zwój teleportacyjny. To właśnie z jego pomocą wytypowani spośród wszystkich, bezpiecznie przedostali się na okupowane przez nieprzyjaciela tereny - na ziemie Jeziora Lynn.
Na razie plan działania pozostaje nieznany - jego ustalenie leży w rękach przybyłej grupy. Jedno jest pewne - to właśnie od nich zależy, czy nastąpi kres Kohorty, czy raczej dojdzie do otwartej wojny.
Tymczasem do innego wymiaru, Spiralnego Wymiaru, przybywają czarownicy. Wiedza zdobyta na temat kamienia mogącego ocalić "Ich" dom pozwala na wszędzie pewnych działań. Być może dojdzie do finalnej naprawy miejsca, które od zarania dziejów służyło Dzieciom Lilith za bezpieczny Azyl.


Więcej o evencie Kohorty: TUTAJ

<br>Status Ras

<br>Czarownicy:
Trwa szalenie ważna misja - ta, której koniec ma raz na zawsze zamknąć sprawę Spiralnego - uratować go, bądź doprowadzić do ostatecznej destrukcji. Na poszukiwanie kamieni - pozostałych fragmentów możliwych do wytropienia przy użyciu pierwszego odłamka, dostarczonego pozostałym przez Shar, Milo oraz Oktober, wyruszyli: Eredin, White a także Nithral. Na razie trudno powiedzieć, jak potoczy się przygoda i czy w ogóle dojdzie do odnalezienia pozostałych elementów.
W tym samym czasie sama grupa/ugrupowanie czarowników ulega reaktywacji. Otwierają się bramy dla wszystkich tych, którzy pragną działać na rzecz zorganizowanej grupy - nazwanej przez Nithrala Gildią - zgromadzeniem ceniącym sobie dobry biznes poszerzający wpływy rasy ponad działalność pojedynczej jednostki. Sama gildia nie ogranicza się wyłącznie do czarowników - drzwi do jej progu pozostają otwarte także dla innych ras, które pragną odnaleźć swoje miejsce w Świecie Cieni. Zasady funkcjonowania są proste: przede wszystkim rzutujące na wierność gildii oraz kulturę biznesu.

Faerie:
Rozpoczęła się wyprawa - kolejna, której koniec zdecyduje o dalszych losach obumarłego kontynentu. Najeźdźcy zwani Pradawnymi odeszli - pozostała jedynie pustka. Tajemnicza wiadomość dostarczona przez równie tajemniczego doręczyciela. To od niej wszystko się zaczęło i być może na niej skończy. Grupa dzielnych wróżek: Nimat, Amai oraz Biesa wyruszyła na poszukiwanie wskazówek, o których mowa w dziwnym liście. Porwiste górskie wiatry rozwiewają część cienia tajemnicy - do gry wkrótce wkroczy Dziki Gon. Spotkanie z nim z pewnością będzie można zaliczyć do ciekawych, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie dostąpili tego zaszczytu. Oby tylko widok łowców mieszanej krwi nie doprowadził do powstania konfliktu.

Nefilim:
Nefilim w York chwilowo ucichli - głównie z powodu wysłania części swoich ludzi na ziemie Alicante, obecnie okupowane przez Kohortę. To właśnie tam przenoszą się ciekawskie oczy osób trzecich oraz tych, siedzących wysoko na niebiańskich piedestałach. Pierwszy, pierwszy swej rasy z uwagą spogląda w dal w nadziei na położenie kres krwawej krucjacie. Nikt nie wie, co dokładnie się za nią kryje - on ma na to swoje podejrzenia i obawy, ściśle związane z aktywnością jednego z piekielnych książąt podziemnego świata. Nie chcąc siać paniki, ni niepokoju wewnątrz grupy, Pierwszy zachowuje podejrzenia wyłącznie dla siebie.
W Instytucie panuje względny spokój - trwa również czuwanie nad nieprzytomnym Jaydenem Verlaciem. Jego stan fizyczny się poprawił - zaleczono wszelkie rany - skaleczenia i złamania. Nikt jednak nie wie, czy mężczyzna zdoła się przebudzić ze śpiączki - jak na razie nic na to nie wskazuje - nie pomaga wiedza Cichych Braci, ni ta przynależna czarownikom czy jakiekolwiek innej długowiecznej istocie. Niektórzy zaczynają wierzyć, że stan, w którym znalazł się Nefilim ma podłoże magiczne - na to jednak nie ma żadnych dowodów.
Podobną tragedię przeżywa rodzina Shimizu. Mimo iż władza przeszła w dłonie Smoka - najstarszego syna, Shimizu Hiro, a wewnątrz rodu doszło do wielu "pozytywnych zmian", wciąż w innym, równie magicznym uśpieniu trwa matka Hoyshina oraz Haru. W jedynym znanym sobie logicznym rozwiązaniu młody łowca postanawia zatrudnić grupę magicznych, aby łącząc siły wspólnie doszli do rozwiązania sprawy i znalezienia sposobu na przebudzenie kobiety. Sprawa znacznie się komplikuje, gdy na jaw wychodzą pewne fakty dostarczone Shimizu przez zaprzyjaźnionego czarownika Yin Xue Shena.

Wampiry:
Na krótko przed wyprawą do Alicante, a po nieudanych rozmowach z czarownikami, Lorenzo postanawia wyznać prawdę Esterze, głównej reprezentantce klanu wampirów. Na jaw wychodzą fakty o romansie wampira z wilczycą oraz jej zaciążeniu. Nieśmiertelna sceptycznie podeszła do sprawy, uznając iż dziecko jest przede wszystkim dziełem demona - stworzyciela wilków Chorsa. Zgodnie ze słowami Lorenzo, to za jego sprawą jego śmiertelna partnerka zaciążyła, wcześniej oddając swą płodność w szpony piekielnego. Czas pokaże, czy sceptycyzm wampirzycy okaże się słuszny. Jak na razie rzekomy sprawca całego zamieszenia nie upomniał się o nienarodzone dziecko - wiadomo jednak, iż na wieść tą mniej spokojnie zareagowała Hekate.
W swej złości matka wszystkich wampirów postanowiła "ukarać" wampirzyce, niejako zsyłając na nich namiastkę swojego gniewu. To tłumaczyłoby nagły skok humorów wszystkich nieśmiertelnych kobiet. Oby tylko zmiana ta nie trwała wiecznie...

Wilkołaki:
Ponad zmiennokształtną rasą wilkołaków księżyc zaświecił w kolejnej kwadrze - zmiany po zniknięciu poprzedniego alfy Oscara były nieuniknione. Nikt nie znał przyczyny jego tajemniczej nieobecności, szczęśliwie sprawy w swoje łapy wzięło odważne rodzeństwo w osobach Veronici i Wani. To właśnie dwójka bet przejęła tymczasową kontrolę nad stadem. Wilczyca skrywa jednak tajemnicę wampirzego ojcostwa swojego nienarodzonego dziecka - czy prawda zdoła pozostać w ukryciu, mimo iż dwójka czarowników poznała niechlubny sekret? Jak zareaguje reszta stada, gdy dowie się o zakazanym związku?
Wilki pozostające poza sojuszem paczki zostały skutecznie zaangażowane we wspólne treningi. Razem ze stadem mobilizują siły, by móc stawić czoła zagrożeniom Kohorty. Współpracują razem z innymi rasami, pozostając z nimi w stałym kontakcie, wymieniając informacje dotyczące nowych tropów. W końcu jako przedstawiciele gatunku znanego z najwrażliwszych nosów, wilki mogą odegrać znaczącą rolę w poszukiwaniu potencjalnych podejrzanych.<br>

<br>Zapraszamy na forum:
http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52620 28 cze 2020, 9:46

Co się u nas ostatnio działo?

Heroiczna wyprawa trójki czarowników: White, Nithrala oraz Eredina finalnie doprowadziła do odbudowy Spiralnego Wymiaru. Zaczęło się od podjęcia próby odnalezienia 2 z 4 fragmentów kryształu - wedle informacji nowego źródła mocy dla ich rozpadającego się domu. Widząc zaangażowanie i zawziętość, Katja, dziecko z mocą Pradawnego, postanowiła wspomóc śmiałków, poprzez sprowadzenie w ich dłonie drugiego fragmentu magicznego kamienia. Połączone w jedno stały się nowym źródłem mocy, które obecnie napędza cały wymiar. Po wszystkim Katja zniknęła, pozostawiając po sobie wiadomości dla Nithrala oraz Eredina. Mimo sukcesu czarownicy muszą pamiętać, iż do odnalezienia pozostały jeszcze dwa fragmenty. Szczęśliwie Eredin oraz White poznali ich lokalizacje dzięki połączeniu się z pierwszym fragmentem w czasie próby obłupania niewielkiego fragmentu, mającego wspomóc ich w późniejszych wyprawach poszukiwawczych.

Pozdrawiamy i zapraszamy na forum Shadow York.
http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52709 04 lip 2020, 18:59

Letnie przesilenie od zawsze pełniło istotną rolę w życiu wróżek. Cykl roku zmienia się, przechodząc w przekwitanie. Świat dorasta, będąc w swojej pełni, szykuje się do jesiennego obumierania. W tej krótkiej chwili, świat pachnie najmocniej, smakuje inaczej, a i ziemia zdaje się najbardziej płodną. Wszystko jest najbardziej soczyste, najpełniejsze a zarazem najbardziej rozpustne.
Najdłuższy dzień w roku to zdarzenie wyjątkowo magiczne. Ziemia znajduje się wówczas w odpowiednim miejscu, gdzieś na załamaniu innych krain. Niektóre drzwi uchylają się trochę szerzej, zapraszając gości na spędzenie niezapomnianego snu nocy letniej.
Wróżby, konkursy, wzajemna rywalizacja w wielu dziedzinach, a w tym najważniejszy element - dobór partnera/partnerki zgodnie z od dawien dawna praktykowaną tradycją, mającą na celu przedłużenie poszczególnych linii poprzez wydłużenie gałęzi starych drzew - zarówno u wróżek zwykłych jak i tych królewskich. Czystość krwi nie ma żadnej roli - wszyscy są mile widziani.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, do wzięcia w udziału w magicznym evencie, którego start już niebawem - absolutnie każdy jest mile widziany.

Pozdrawiamy,
Ekipa Shadow York.
http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52808 18 lip 2020, 18:57

Co u nas dobrego?

Rozpoczęło się Święto Lata. Tajemnicza Wróżka przywitała wszystkich tłumnie przybyłych gości. Trunek, jedzenie - w tym i mięsiwa wszelakiej maści dla tych bardziej drapieżnych - każdy znalazł coś dla siebie. Jedni od razu rozpoznali swoich znajomych - inni spotkali się po raz pierwszy, ale to nic. Muzyka w tle pomogła pokonać przeszkody pierwszego poznania - podobnie jak magia, która na każdej rasie odbiła się nieco inaczej. W taki właśnie sposób wilki przestały wykazywać agresję i nadwrażliwość na bodźce odbierane zmysłami, a wróżki oraz cała śmietanka mieszańców z krwią wróżek zyskały magię wdzięku. Na razie nikt nie wie, jak poszczególne efekty wpłyną na resztę - no może tylko w przypadku wampirów sprawa stała się jasna - słońce przestało im doskwierać.
Huczna zabawa, tańce i wróżby - do tego mnóstwo konkursów no i misje, których podjęli się już pewni siebie śmiałkowie. Rozdzieleni na poszczególne lokacje postawili już pierwsze kroki. Gospodyni magicznego miejsca czeka i patrzy na rozwój sytuacji. Z pewnością jest ciekawa postępów utworzonych drogą wyboru drużyn.

Pozdrawiamy i zapraszamy na forum Shadow York.
http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#52929 31 lip 2020, 18:18

Nadchodzi nowy miesiąc...

Sierpień 2020 roku
Przybyli goście, a śmiałkowie wyruszyli w podróż celem odnalezienia kwiatu paprotki. Podzieleni na drużyny znaleźli się w magicznym wymiarze, gdzie wszystko obserwuje ogromne, prastare drzewo. Bijąca od niego magia potrafi przytłoczyć, wiatr z kolei uniemożliwia co cwańszym podejmowania prób oszukiwania - szukania skrótów, lotu... Zdaje się, że wszyscy mają mieć równe szanse, lecz czy aby na pewno?
Idąc słowami Strażnika Bramy, z wyprawy zostanie wyłoniony tylko jeden zwycięzca i tylko jemu przypadnie zaszczyt sięgnięcia po magiczny kwiat, który będzie mógł dostarczyć Władczyni Magicznego Wymiaru.
Rodzi się pytanie: na ile drużyny będą współpracować w swoim gronie na poczet wygranej, a na ile rywalizacja przeniesie się na pojedyncze jednostki? Jak również rzekł Strażnik Bramy: nic nie jest tym, czym się wydaje...


STATUS RAS

Czarownicy
Czarownicy chwilowo ucichli - pewnie ma to związek z ulgą po ocalonym wymiarze, bądź wstępnymi przygotowaniami do wyprawy po 2 ostatnie fragmenty kamienia. Inna przyczyna - pomijając aktywny udział jednej z czarownic w Alicante - być może leży w skupieniu problemem natury medycznej - mowa tu o zleceniu, które swego czasu Japoński Łowca Yuu przedstawił gronu czarowników. Zgodziwszy się podjęcia prób realizacji, wciąż szukają rozwiązania. Oby tylko nie doszło do ostateczności, czyli użycia Shimizu Yuu jako celu do przeniesienia złowieszczej klątwy, przez którą wszystko się zaczęło...
Spokój spokojem - z pewnością nie potrwa długo, gdyż jest wiele rzeczy do zrobienia. Dumne Dzieci Lilith jak nigdy wcześniej muszą zadbać o swoją reputację, aby ponownie zaistnieć w Świecie Cieni.

Faerie
Po podróży przez las, przedstawiającej dość spore komplikacje, trójce towarzyszy - Nimat, Amai i Biesowi - wreszcie udało się przedostać do twierdzy Dzikiego Gonu. Wiedzeni tam przez niedźwiedzia polarnego, który później okazał się samym strażnikiem Sanktuarium i Królewskiego Drzewa, starają się przekonać dowódcę Gwyna, by udzielił im schronienia i pomógł w czekającej ich wyprawie. Podczas obrad na jaw wychodzi, że opisywanym w notatce Dziedzicem okazał się być nowy smok, potomek Wiedźmy, a bratanek samego Króla Wróżek. Nowe pokolenie mitycznych stworzeń może przynieść wróżkom nadzieję, na odbudowanie Faerielandu. By tego dokonać, drużyna będzie musiała się udać w góry, by przy odrobinie szczęścia odnaleźć smocze jajo i zachęcić młodego Dziedzica do wyklucia się.

Nefilim
Misja w Alicante zbliża się wielkimi krokami ku końcowi – choć nie jest powiedziane, czy szczęśliwemu. Gdy miast pragmatyzmu i chłodnej kalkulacji, do głosu doszły emocje, podział drużyny na dwie może oznaczać niechybny triumf Mammona. Czy ci przebywający w Gardzie zdołają przerwać rytuał przywołania jednego z Demonicznych Książąt? Co się stanie na placu, szczególnie iż wszyscy dotąd polegli wcale nie zamierzają pozostać w świecie zmarłych i co rusz raczą wiązać protagonistów w walce? Wkrótce się o tym przekonamy.
Ponadto, Kohorta postanowiła uderzyć po raz ostatni w obecne serce anielskiej społeczności – Instytut w York – i jego przywódcę – Pierwszego. Wielu poległo, Lider został poważnie ranny i jego życie wisi na włosku, za rogiem czai się drugi szturm – a na domiar złego, w skrzydle szpitalnym, mości się demoniczna mgła, gotowa zgładzić każdego zdesperowanego na tak wielce potrzebne rannym medykamenty. W dodatku pozostaje tajemnica spaczonego ostrza i jego zgubnej aktywności na niektóre dusze oraz samej Zary – z którą niechybnie będzie trzeba się rozliczyć raz na zawsze...

Wilkołaki
Do York przybywa kolejny wilk - Roy. Mówi się, że przywędrował w poszukiwaniu Kohorty. Szczęśliwy traf czy raczej pech - okazuje się, że znajomość z Siną pozwoliła wilkołakowi wzięcie udziału w napaści na Instytut - oczywiście po stronie obrońcy. Mężczyzna chyba trafił na idealny moment przetestowała swoich możliwości kto wie? Jeżeli tylko on wraz z Siną przeżyją, to być może usiądą razem do rozmów odnośnie wilczego Azylu. Gdzieś tam z boku trwają poważne plany rekrutacji.
W dzisiejszych czasach samotne grasowanie po York nie jest już tak bezpieczne jak kiedyś...

Pozdrawiamy i zapraszamy na forum Shadow York.
http://shadow-york.pl

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#53099 19 sie 2020, 15:53

Obrazek

Nowy rozdział nadchodzi...

Salę i w zasadzie całe Alicante spowiły cisza i pustki. Wielki demon, twór Mammona, z którym dzielni wojownicy toczyli ciężki bój uległ rozpadowi z powrotem na ciała opętanych - te niestety nigdy się już nie obudziły. Krew, trupy, ruiny budynków – jednym słowem obraz prawdziwej pożogi i tragedii rozpętanej przez Piekielnego sterującego Kohortą. Gdyby pokusić się o przeliczenie liczby całkowitej wszystkich ofiar, to śmiało, można by stwierdzić, iż w samym Alicante zginęła ponad połowa jego mieszkańców - drugą gdzieś pewnie przetrzymywano.
Ten rozdział na długo zapadnie w pamięć wszystkim rasom – nie tylko Łowcom, choć im szczególnie. Teraz tylko czekać, aż dojdzie do nacisku ze strony rodów w związku z aranżacjami małżeństw na poczet odbudowy populacji i kto wie, czy nie dla pewniejszego wzmocnienia krwi... Czy półaniołowie chcieli, czy nie – to tylko pokazało, jak wiele jeszcze pracy mieli przed sobą i jak bardzo musieli liczyć tylko na SWOJE zdolności. Rodziło się pytanie – dlaczego aniołowie nie pomogli? Dlaczego nie zesłali pomocy? Dlaczego pozwolili na jednoczesny zamach na Instytut w York i uśmiercenie tylu dzielnych łowców? Czy była to kara za pychę Nefilim? A może ostrzeżenie, aby nigdy nie stawiać dobra własnego ponad obowiązek? A gdzie podziali się sławni Cisi Bracia? Znając ich, to pewnie zabarykadowali się w swych bibliotekach na poczet ochrony cennych zbiorów pisemnych i nie tylko.
A to tylko skrawek opowieści, która toczyła się przecież dalej...
Wilki Chorsa spętane przez nieprzyjaciela - Szczęśliwie sam “Ojciec” czuwał nad swoimi dziećmi - w zasadzie nad jednym z nich - drugie niestety nie wytrzymało. Spaczone mocą Mammona, a może przez niego nawet zabrane – kto wie? Jeden strażnik odszedł, lecz niebawem miał narodzić się nowy – w taki czy inny sposób obieg życia zostanie zachowany, o czym wkrótce miała przekonać się jedna z wilczyc, bo to właśnie z jej ciała wypłynęło "boskie" światło. Uformowany z niego duch, a sam Chors oślepił wszystkich zebranych wokół wilka, by wtem te kilka sekund całkowitej ślepoty wykorzystać na zabranie swych żyjących dzieci. Potem zniknął, oddając wzrok obecnym. Po magicznej istocie zniknął ślad, a ciało martwej najzwyczajniej w świecie zamieniło się w pył, gdy w sufit po raz ostatni uderzył, przebijając go potężny piorun, a trafiając idealnie w martwego wilka.
Walka z kapłanem Mammona i głównym przywódcą Kohorty zakończyła się - zniknęły wszelkie magiczne ślady i wszelaka wroga bytność ze stolicy - czemu więc nie należało zwać tego zwycięstwem? Z racji swej mocy to właśnie Ona - potężna wiedźma i uczestniczka wydarzeń poczuła na swej skórze gorycz, a pozostałość czarów Kapłana - bliskiego w randze piekła sługę samego Mammona. Jego zniknięcie z pewnością nie było przypadkowe – podobnie jak nagłe odejście wszystkich demonicznych rycerzy. Cokolwiek zaplanował sobie Demon najwyraźniej się powiodło - czego dowodem było zniszczone Alicante i wiele ofiar. Zebrana swego czasu krew z wilków i wampirów, wróżek i łowców - do czego mogła posłużyć i czemu wśród ofiar nie znalazł się ani jeden czarownik? Jakie zadanie w tym wszystkim spełniał czarownik Marcus - brat wspomnianej wiedźmy?
Jedno jest pewne...
Dziś nie było to wielkie zwycięstwo, a zaledwie przedsmak nadchodzącego piekła.
Mammon jeszcze nie zakończył swych działań i na pewno niedługo powróci...
Teraz wszyscy mogli tylko czekać i opłakiwać straconych bądź modlić się, aby ofiara złożona niegdyś przez czarowników nie poszła na marne. Choć odnowiony w swej chwale - piękniejszy i potężniejszy niż zazwyczaj Spiralny Wymiar nie może dłużej zwać się nietykalnym Azylem. Jeżeli został dotknięty raz, to kto wie, czy na dalszym etapie planu Mammona nie dojdzie do ponownego przedarcia barier... No a na dokładkę widniał jeszcze świat wróżek...

Czas na forum płynie dalej...

* Zakończono rozdział Kohorty, tym samym otwierając kolejne - czas żałoby i odbudowy społeczeństwa Nefilim.

* Poza łowcami swój krok w przód zyskali również czarownicy, którym udało się naprawić dom, niejako prowadząc do jego odrodzenia w zupełnie nowej postaci.

* Wróżki w końcu odkryły tajemnicę mogącą uratować ich świat, która ma ścisły związek ze smoczym dziedzicem, a potomkiem prastarej wiedźmy - siostry Króla i zmarłej Królowej. Są już bardzo blisko rozwiązania - oby nic międzyczasie się nie popsuło.

* Wilki i wampiry zyskały chwilę na odsapnięcie - zebranie sił i opłakanie tych, których pożarła wojna z nieprzyjacielem - w ciągu całej utarczki utracili wielu braci i sióstr - krew stanowiła cenną walutę dla Mammona, choć nikt nie wie, dlaczego...

Finalnie każdy coś utracił, jednocześnie zyskując coś nowego. Przyszłość dla Świata Cieni pozostaje nieznana, jednakże pozwala odsapnąć, zebrać moc i myśli. Po tylu wydarzeniach w końcu nastaje chwilowy spokój. Być może to dzięki niemu dzielni śmiałkowie odszukają odpowiedzi na nurtujące je pytania - w tym te związane z samym Chorsem i jego planem wobec jednej z wilczyc, która zrodziła JEGO szczenię lub tymi, które rozproszą mgły niewiedzy na temat prastarych smoków i tego jednego, który ma ponownie sprowadzić światło do obumarłej krainy.

Trwa także zabawa eventowa, w tym przygoda poszukiwania tajemniczej paprotki. Pozornie prosta wyprawa nieco się skomplikowała, rzucając śmiałkom trudne do przeskoczenia kłody. Magiczna kraina i drzewo w niej najwyraźniej nie tak łatwo oddadzą cenną roślinę, o ile faktycznie o nią się rozchodzi.

Awatar użytkownika
Moje fora
Opiekuję się Shadows of York

#53150 28 sie 2020, 5:14

Z dniem 28.08 miało miejsce oddanie Wam w łapki zupełnie nowego wyglądu Shadow York. Został on przygotowany głównie z myślą o osobach korzystających z urządzeń mobilnych - bez obaw, gracze przesiadujący na komputerach nie zostali pominięci.
W nowym layoucie staraliśmy się zachować czytelność i praktyczność dla obu stron - stąd też zniknęło wiele zbędnych przycisków z tablicy ogłoszeń - od teraz widnieje na niej wyłącznie skrót fabularny. Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie w górnym pasku menu: regulamin, spis ekipy forum, ogłoszenia, rezerwacje, zajęte wyglądy, zamówienia itp...
Za pomoc i wykonanie nowej szaty graficznej serdecznie dziękujemy Fao, znanej na forum jako Nimat i Jia oraz Noriemu - naszemu wampirowi z piwniczki (Desmondowi).
W razie wystąpienia jakiegoś błędu lub niedociągnięcia - tutaj uprzedzimy, iż przez jakiś czas będą jeszcze wprowadzane kosmetyczne poprawki - prosimy zgłaszać do naszej wróżki Nimat lub kogoś z ekipy forum: Administratora lub Mistrza Gry.

Pozdrawiamy Was i zapraszamy na forum do wspólnej zabawy w nowym rozdziale przygód Shadow York

http://shadow-york.pl