Dreamy Seattle

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#53042 11 sie 2020, 15:49


Przez jednych nazywane miastem gigantów, a przez drugich kolebką kiczu. Liczy niespełna 750 tysięcy mieszkańców, a teren 218km2, co czyni je największym miastem stanu Waszyngton. Powstałe w 1851 roku na cześć wodza plemion Duwamish i Suquamish. Transport był pierwszym przemysłem miasta, a później dołączył do niego handel, stocznia oraz gorączka złota, która zawładnęła sporą częścią ówczesnych mieszkańców miasta.
W późniejszych latach do znacznego rozwoju przyczyniło się powstanie na tutejszym terenie wielu firm, które do dzisiaj są potęgą w świecie: Microsoft, Amazon czy fabryka boeingów. Charakterystyka Seattle jest bardzo złożona, ponieważ jest ono typowym wielkomiejskim ośrodkiem, a jednocześnie zachowuje swój prowincjonalny klimat.

Od reszty kraju oddzielają je Góry Skaliste i Kaskadowe, a miłośnicy wodnych przygód i chłodnego klimatu cieszą się z usytuowania między Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona, które wpada prosto do Pacyfiku. Wielbicieli krótkich, weekendowych wypadów na pewno cieszy także fakt, iż do granicy z Kanadą dotrzeć można w zaskakująco szybkim tempie - odległość między Seattle a krajem klonowego liścia, to ledwie 200 kilometrów. Ze względu na swoje położenie, Seattle znajduje się w strefie trzęsień ziemi, a jego mieszkańcy doskonale pamiętają drżenia o różnym natężeniu. Zdarzają się one tutaj stosunkowo często, aczkolwiek jedno z większych miało miejsce niespełna 20 lat temu - w 2001, kiedy znacznemu uszkodzeniu uległ plac Pioneer Square. Klimat miasta określany jest mianem oceanicznego, bądź umiarkowanego morskiego, co znaczy, że występują tutaj chłodne, długie, a nawet mroźne zimy oraz stosunkowo suche lata. Słońce świeci średnio przez 70 dni w roku, a dni te rozkładają się w czasie od maja do września. Chociaż Seattle jest znacznie rzadziej nawiedzane przez intensywne opady deszczu i daleko mu w tej skali do Chicago czy Nowego Jorku, to zdarzają się tutaj często opady o niskim natężeniu, jednak utrzymujące się przez kilka kolejnych dni.

Powodów, by odwiedzić to miasto, pozostać w nim na dłużej lub finalnie zamieszkać jest bardzo wiele, a w związku z tym zarówno mieszkańcy, jak i turyści znajdą coś dla siebie i coś swojego. Wysoko rozwinęła się kultura artystyczna, nie tylko ta stricte muzyczna, o której wszyscy wiedzą. Rok rocznie w Seattle odbywają się festiwale - między innymi: Festiwal Poezji, trwający 24 dni Międzynarodowy Festiwal Filmowy oraz Bite of Seattle, który jest jedną z największych parad miłości w Stanach Zjednoczonych. Szmaragdowe Miasto ma świetnie rozwinięty system edukacji oraz medycyny. Największą publiczną uczelnią w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych jest University of Washington mieszczący się właśnie w Seattle, który według statystyk w roku 2016 edukował blisko 50 tysięcy studentów. Wielu absolwentów decyduje się po ukończeniu studiów na pozostanie w mieście. Zaplecze medyczne miasta zlokalizowane jest głównie w dzielnicy First Hill, a największym ośrodkiem leczniczym miasta jest Swedish Medical Center. Obok niego występuje kilka mniejszych placówek - tych publicznych oraz prywatnych. Miejsce to naszpikowane jest turystycznymi punktami, które zawrócą w głowie każdemu, a odnajdzie się tutaj nawet największy maruder. Seattle jest pełne niespodzianek, a my chcemy zaprosić was w tą podróż razem z nami.Awatar użytkownika

#56105 01 cze 2021, 22:25

what's up?
My mamy się świetnie, a wy? Ostatnio w naszym deszczowym mieście świeci więcej słońca, niż możnaby się spodziewać, a to wszystko zasługa naszych wspaniałych graczy.
Na forum doszło do istotnych zmian, które zapewniły wszystkim kolejny rok z Seattle. Zmieniliśmy hosting i domenę. Od 28. maja funkcjonujemy pod nowym adresem:
dramy-seattle.pl

Kilka nowinek z placu boju:

MAJraton! Nagrody za maraton postów, który odbył się w czwarty weekend maja, zostały rozdane. Zwyciężczyni napisała od piątku wieczorem do niedzieli wieczorem aż 27 postów fabularnych ♥

Punkty fabularne! Kolejne postacie znalazły się w rankingu majowym z pulą uzbieranych przez siebie punktów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Rozgrywaj zadania fabularne z bogatej listy, którą stworzyliśmy wspólnie z graczami lub mini ingerencje w postaci zdarzeń losowych lub tymczasowych i zbieraj dodatkowe punkty!

Knujemy coś (nie)dobrego! W przygotowaniu znajduje się tajemniczy event. Czemu tajemniczy? Ponieważ gracze dowiedzą się co ich czego (chociaż mg nigdy niczego nie obiecuje) dopiero po zapisach, w pierwszy dzień eventu. Gwarantujemy moc wrażeń i jazdę bez trzymanki.

Happy Birthday, Seattle! Niedługo, bo już 22. lipca Seattle będzie obchodzić pierwsze urodziny. Z tej okazji szykujemy dla was moc niespodzianek (większych i mniejszych). Na pewno nie będziecie się nudzić!

Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do nas, to serdecznie zapraszamy, oferując świetną zabawę i przyjacielską atmosferę. Czego chcieć więcej?
:<3:

you'll find me in seattle »

Awatar użytkownika

#56416 24 sie 2021, 10:35

what's new?
Hej! Pamiętacie Dreamy Seattle?
Mamy już ponad rok i trzymamy się dzielnie!
Ostatnio wprowadziliśmy też trochę ekscytujących zmian - zapraszamy, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej!

Więc, co u nas znajdziecie?
Przede wszystkim - niezmiennie od lipca 2020 - to, czym szczycimy się najbardziej: rodzinną i ciepłą atmosferę, która sprawia, że nie ma dla nas rzeczy (i wątków) niemożliwych!
Mamy stałą ekipę prężnych graczy, ale jesteśmy zawsze bardzo, bardzo otwarci na nowych użytkowników. Pomagamy, wciągamy do gry, a także zapraszamy do niejednej rodziny fabularnej - bo istnieje ich w Seattle całe mnóstwo!

Z nowości - z okazji pierwszych urodzin forum przeszło niedawno generalny remont. Efektami są między innymi takie bajery, jak nowy, odświeżony styl w trybie nocnym i dziennym, z których możecie korzystać zależnie od swoich preferencji!

Wprowadziliśmy też system odznak i nowe zadania umożliwiające zbieranie punktów fabularnych, które można wymieniać chociażby na dodatkowy czas nieobecności, rezerwacji wizerunku, czy nowe multikonto, mimo przekroczenia ich limitu!
Punkty można zbierać na przykład w trakcie regularnie organizowanych eventów, podczas których zazwyczaj przewijają się tak elementy dramatu i grozy, jak i humoru!

Wreszcie - w Seattle aktywna jest też od niedawna Plotkara, która czujnie śledzi poczynania wszystkich postaci, i nigdy nie omieszka skomentować ich fabuł na swojej stronie.

Najbliższa okazja - już za moment, na imprezie u pewnego sławnego muzyka, która na pewno zaobfituje w mnóstwo zwrotów akcji i nieprzewidywalnych ingerencji MG!
Planujemy też szaloną loterię zdarzeń fabularnych - żeby nie było Wam nudno przy zakończeniu wakacji!

Pamiętajcie, że zawsze przyjmujemy nowych i powracających graczy z otwartymi ramionami, i obiecujemy super zabawę bez spin - a dramaty tylko w wątkach fabularnych!

Wpadajcie na Dreamy Seattle i - jeśli wam się spodoba - zostańcie na dłużej :<3:

you'll find me in seattle »

ODPOWIEDZ ]