Dreamy Seattle

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#53042 11 sie 2020, 15:49


Przez jednych nazywane miastem gigantów, a przez drugich kolebką kiczu. Liczy niespełna 750 tysięcy mieszkańców, a teren 218km2, co czyni je największym miastem stanu Waszyngton. Powstałe w 1851 roku na cześć wodza plemion Duwamish i Suquamish. Transport był pierwszym przemysłem miasta, a później dołączył do niego handel, stocznia oraz gorączka złota, która zawładnęła sporą częścią ówczesnych mieszkańców miasta.
W późniejszych latach do znacznego rozwoju przyczyniło się powstanie na tutejszym terenie wielu firm, które do dzisiaj są potęgą w świecie: Microsoft, Amazon czy fabryka boeingów. Charakterystyka Seattle jest bardzo złożona, ponieważ jest ono typowym wielkomiejskim ośrodkiem, a jednocześnie zachowuje swój prowincjonalny klimat.

Od reszty kraju oddzielają je Góry Skaliste i Kaskadowe, a miłośnicy wodnych przygód i chłodnego klimatu cieszą się z usytuowania między Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona, które wpada prosto do Pacyfiku. Wielbicieli krótkich, weekendowych wypadów na pewno cieszy także fakt, iż do granicy z Kanadą dotrzeć można w zaskakująco szybkim tempie - odległość między Seattle a krajem klonowego liścia, to ledwie 200 kilometrów. Ze względu na swoje położenie, Seattle znajduje się w strefie trzęsień ziemi, a jego mieszkańcy doskonale pamiętają drżenia o różnym natężeniu. Zdarzają się one tutaj stosunkowo często, aczkolwiek jedno z większych miało miejsce niespełna 20 lat temu - w 2001, kiedy znacznemu uszkodzeniu uległ plac Pioneer Square. Klimat miasta określany jest mianem oceanicznego, bądź umiarkowanego morskiego, co znaczy, że występują tutaj chłodne, długie, a nawet mroźne zimy oraz stosunkowo suche lata. Słońce świeci średnio przez 70 dni w roku, a dni te rozkładają się w czasie od maja do września. Chociaż Seattle jest znacznie rzadziej nawiedzane przez intensywne opady deszczu i daleko mu w tej skali do Chicago czy Nowego Jorku, to zdarzają się tutaj często opady o niskim natężeniu, jednak utrzymujące się przez kilka kolejnych dni.

Powodów, by odwiedzić to miasto, pozostać w nim na dłużej lub finalnie zamieszkać jest bardzo wiele, a w związku z tym zarówno mieszkańcy, jak i turyści znajdą coś dla siebie i coś swojego. Wysoko rozwinęła się kultura artystyczna, nie tylko ta stricte muzyczna, o której wszyscy wiedzą. Rok rocznie w Seattle odbywają się festiwale - między innymi: Festiwal Poezji, trwający 24 dni Międzynarodowy Festiwal Filmowy oraz Bite of Seattle, który jest jedną z największych parad miłości w Stanach Zjednoczonych. Szmaragdowe Miasto ma świetnie rozwinięty system edukacji oraz medycyny. Największą publiczną uczelnią w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych jest University of Washington mieszczący się właśnie w Seattle, który według statystyk w roku 2016 edukował blisko 50 tysięcy studentów. Wielu absolwentów decyduje się po ukończeniu studiów na pozostanie w mieście. Zaplecze medyczne miasta zlokalizowane jest głównie w dzielnicy First Hill, a największym ośrodkiem leczniczym miasta jest Swedish Medical Center. Obok niego występuje kilka mniejszych placówek - tych publicznych oraz prywatnych. Miejsce to naszpikowane jest turystycznymi punktami, które zawrócą w głowie każdemu, a odnajdzie się tutaj nawet największy maruder. Seattle jest pełne niespodzianek, a my chcemy zaprosić was w tą podróż razem z nami.Awatar użytkownika

#56105 01 cze 2021, 22:25

what's up?
My mamy się świetnie, a wy? Ostatnio w naszym deszczowym mieście świeci więcej słońca, niż możnaby się spodziewać, a to wszystko zasługa naszych wspaniałych graczy.
Na forum doszło do istotnych zmian, które zapewniły wszystkim kolejny rok z Seattle. Zmieniliśmy hosting i domenę. Od 28. maja funkcjonujemy pod nowym adresem:
dramy-seattle.pl

Kilka nowinek z placu boju:

MAJraton! Nagrody za maraton postów, który odbył się w czwarty weekend maja, zostały rozdane. Zwyciężczyni napisała od piątku wieczorem do niedzieli wieczorem aż 27 postów fabularnych ♥

Punkty fabularne! Kolejne postacie znalazły się w rankingu majowym z pulą uzbieranych przez siebie punktów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Rozgrywaj zadania fabularne z bogatej listy, którą stworzyliśmy wspólnie z graczami lub mini ingerencje w postaci zdarzeń losowych lub tymczasowych i zbieraj dodatkowe punkty!

Knujemy coś (nie)dobrego! W przygotowaniu znajduje się tajemniczy event. Czemu tajemniczy? Ponieważ gracze dowiedzą się co ich czego (chociaż mg nigdy niczego nie obiecuje) dopiero po zapisach, w pierwszy dzień eventu. Gwarantujemy moc wrażeń i jazdę bez trzymanki.

Happy Birthday, Seattle! Niedługo, bo już 22. lipca Seattle będzie obchodzić pierwsze urodziny. Z tej okazji szykujemy dla was moc niespodzianek (większych i mniejszych). Na pewno nie będziecie się nudzić!

Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do nas, to serdecznie zapraszamy, oferując świetną zabawę i przyjacielską atmosferę. Czego chcieć więcej?
:<3:

you'll find me in seattle »

ODPOWIEDZ ]