The Original Diaries

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#44074 21 wrz 2018, 21:19Obrazek
The Original Diaries
Forum przez połączenie dwóch znanych wszystkim serialom - The Vampire Diaries & The Originals.
Prolog
• Kai Parker jest przywódcą sabatu Gemini i jeśli on zginie, cały sabat umrze razem z nim. Z pomocą heretyków wydostał się z wymiaru więziennego i teraz czeka na dokonanie spektakularnej zemsty na swojej rodzinie, która go wykluczyła. Dalej pozostaje Abominacją i nikt nie zmienia go w Heretyka.
• Heretycy rzucają zaklęcie używając Kamienia Feniksa, by miłość Lillian Salvatore - Julian mógł powrócić duszą do swojego ciała. Zaklęcie ma skutki uboczne i otwiera drogę powrotną dla zmarłych.
• Ślub Josette i Alarica zostaje przeniesiony z powodu choroby panny młodej. Obecnie starają się nie wychylać, żeby nie skupić na sobie wzroku psychopatycznego Kaia.
• Katherine Pierce umiera, ale gdy furtka do świata żywych się otwiera, przechodzi przez nią bez wahania i powraca jako wampir (nie jest sobie w stanie przypomnieć wydarzeń z Drugiej Strony).
• Klaus Mikaelson przed śmiercią Eleny stworzył kilka hybryd, które jeżdżą dla niego w różne miejsca i zbierają informacje. Nie zabił ich razem z 12 hybrydami, więc te parę osób jest na jego każde skinienie.Nowy Orlean
Rozdział 1
Po pokonaniu Dahli mogłoby się wydawać, że choć na moment w Nowym Orleanie zapanuje pokój. Nic jednak nie jest tak łatwe, jakby mogło się wydawać i rodzina Pierwotnych doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
Do miasta powracają starzy znajomi najstarszych wampirów - Lucien i Aurora, których zamiary są dość tajemnicze. Nie wiadomo, czy przysporzą kłopotów, czy będą chcieli wyrównać rachunki, czy może żyć w zgodzie i chronić swoich panów?
Okazało się i wyszło to na światło dzienne, że w momencie śmierci Pierwotnego Wampira ginie również cała linia, którą stworzył. Wielu wprawiało to w przerażenie, bo jednak wizja nieśmiertelności mogła być zmącona i to poważnie.
Co niektórzy zaczęli wracać do korzeni i szukać swoich Stwórców, by chronić ich przed wrogami. A umówmy się, że tych ostatnich nie brakowało w tej rodzinie. Nie wiadomo jednak kto chciał pomóc szczerze, a kto miał ukryte zamiary. Dawni przyjaciele mogli okazać się tymi, którzy wbiją nóż w plecy. Za to nieznane dotąd osoby mogły się okazać niesamowicie przydatne i pomocne.
Po otwarciu furtki do świata żywych, ci zmarli, którzy mieli niewyrównane rachunki lub z innych powodów chcieli wrócić na ziemię mieli ku temu doskonałą okazję. Wkrótce w mieście zaczęły pojawiać się osoby, które uznawane były za zmarłe, co wzbudziło podejrzliwość społeczności.
Dodatkowo zaczęły wracać również te niespokojne dusze, które miały na rękach krew niewinnych osób lub porachunki z Pierwotnymi. Jak wiele osób zginie pomiędzy? Czy ludzie zaczną coś podejrzewać? W tym mieście widzieli już wiele, ale na pewne rzeczy ciężko przymknąć oko. Zwłaszcza, że to przejście mogła wykorzystać najpotężniejsza wiedźma na ziemi, a walka z nią po raz drugi byłaby znacznie cięższa i bardziej żmudna.
Pomimo chwilowego pokoju między rasami, wystarczyło jedno zepsute ogniwo, by zepsuć działanie łańcucha w tej maszynie.
Mystic Falls
Rozdział 1
Małe miasteczko, które widziało tak wiele. To miejsce było jak magnes dla nadnaturalnych istot. Nie wiadomo co tak naprawdę je przyciągało, ale ludzcy mieszkańcy tego miasta nie mają lekkiego życia.
Po cichu zaczęto snuć domysły, że ślub Alarica i Jo odwołano, bo panna młoda się rozmyśliła. W końcu poinformowano o tym nagle, a teraz nigdzie nie było ich widać. Czyżby zerwali i próbowali teraz sobie poukładać?
Heretycy próbowali dostosować się i zadomowić w Mystic Falls, żyjąc według reguł Lillian. Nie było to dla nich łatwe, biorąc pod uwagę jak technologia poszła do przodu, od czasu kiedy chodzili po ziemi. Narobili wielu kłopotów swoim zaklęciem i teraz w jakiejś części starali się to naprawić. Co bardziej zagubione dusze odsyłali z powrotem na tamten świat. Ale ile tak naprawdę jeszcze ich przeszło?
Nikt nie ma o tym pojęcia, ale od jakiegoś czasu Założyciele Miasta, a przynajmniej ich część, przyglądali się poczynaniom mieszkańców i ubolewali nad losem miasta zdominowanego przez nadnaturalne istoty. Wobec tego, kiedy znaleźli lukę do przejścia z powrotem na ziemię, postanowili z niej skorzystać. W końcu kiepsko radzili sobie bez nich, a oni w wykurzaniu wampirów mieli wprawę. Wystarczy spojrzeć na historię i zamknięcie ich w krypcie Kościelnej. W każdym razie mieli przed sobą jeszcze mnóstwo roboty.
Równocześnie zagrożenie nadbiegało z innej strony. Starożytny czarownik, który już kiedyś próbował swoich sił, postanowił znów zawitać do Mystic Falls. Tym razem jednak planował rozegrać to inaczej i powoli. Nie chciał powtórki z rozrywki i własnej śmierci.
Czy Mystic Falls przetrwa kolejne burze? Czy będzie miał kto bronić tego biednego miasta? Póki co wydawało się spokojnie, ale zwykle huragany przychodzą znienacka.
Co oferujemy?
» przede wszystkim wolne postacie kanoniczne, takie jak Stefan Salvatore, Tyler Lockwood, Hayley Marshall, Marcel Gerard i wiele wiele innych, spis wszystkich kanonów można znaleźć w tym temacie. Oczywiście postacie autorskie także nie zostaną pokrzywdzone!
» tylko u nas zagrasz postacią jaką chcesz! Poprzez wprowadzone przez nas zmiany w fabule, którą macie opisaną wyżej do świata żywych powróciło wiele postaci, które utraciliśmy w pierwszych sezonach serialów.
» mamy rozbudowaną mechanikę postaci, nikt nie jest Bogiem a poziomy są przydzielane ze względu na doświadczenie postaci jak np. (wiek u wampira, poziom opanowania wampiryzmu; praktykowanie magii u czarownic) i wiele innych wytycznych, które znajdziecie w tym temacie!
» Zostały także wprowadzone postacie NPC, które mogą wiele namieszać w fabule. ^^Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#44135 26 wrz 2018, 0:14Obrazek
The Original Diaries
Forum przez połączenie dwóch znanych wszystkim serialom - The Vampire Diaries & The Originals.
Rozpoczęcie roku w Mystic Falls High School
Hey, drodzy Edeńczycy, już dzisiaj u nas na forum możecie uczestniczyć w krótkim evencie rozpoczęcia roku szkolnego w Mystic Falls High School, jeśli myślicie, że Wasza postać jest za stara na taki event to się bardzo mylicie, nie wykluczamy wszelkich opętań, ani wcielenia się w nauczycieli przez wampirów czy starych czarowników! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!


Obóz
Ponadto niedługo odbędzie się event, a mianowicie obóz nad jeziorem w Mystic Falls, jeśli w tym momencie myślicie, że osoby z Nowego Orleanu są pokrzywdzone to się bardzo mylicie, każdy może się pojawić na tym obozie, a wiadomo, że nastolatkowie pod wpływem alkoholu przyciągają wampiry, a co gdyby to wszystko rozgrywało się podczas pełni księżyca?
Ponadto w miasteczku pojawiła się tajemnicza organizacja, która poluje na nadprzyrodzonych, kto będzie ich pierwszą ofiarą? Sprawdź sam!


Nadal szukamy postaci fabularnych jak Stefan Salvatore, Matt Donovan, Sarah Salvatore, Silas, Hayley Marshall, Tyler Lockwood, Finn Mikaelson czy wiele innych!

Ostatnio zmieniony 20 lis 2018, 22:05 przez The Original Diaries, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#45134 20 lis 2018, 22:04Obrazek
The Original Diaries
czyli połączenie dwóch seriali - The Vampire Diaries & The Originals.
Aktualizacja fabuły
Ślub Josette Parker i Alarica Saltzmana. Jeden ślub, a tyle wydarzeń! Oczywiście wielu gości przyszło celebrować uroczystość zaślubin młodej pary. Wiele osób ze szkoły, znajomych, przyjaciół i rodziny - w przypadku Josette. Cały sabat Gemini przyszedł, by ją chronić. Spodziewano się ataku podczas takiej okazji i wcale się nie pomylili.

Kai Parker, który połączył się z Luke'iem Parkerem i tym samym został Przywódcą sabatu Gemini. Odkąd dowiedział się, że jego siostra Josette jest w ciąży, planował spisek, by zakończyć jej życie i nie pozwolić na narodziny bliźniąt, które potencjalnie stanowiły dla niego zagrożenie. Nie zamierzał żegnać się ze swoją funkcją i choć wszystko przemyślał to najwyraźniej nie docenił swojej rodziny.

Nie zdążył przerwać samego ślubu, dlatego Josette stała się żoną Alarica. Potem natomiast wszystko szlag wzięło, a ceremonia została rozwalona przez wybuchy i pokazy magii Kai'a. Sabat jednak postawił się swojemu przywódcy i z pomocą czarownicy Bennett powalili mężczyznę, a Gemini rzucili zaklęcie, by odłączyć Kaia od sabatu i tym samym przywództwo znów spoczęło na Joshule Parker.
Po rytuale chcieli zabić Kaia, ale zdążył uciec i od tej pory się ukrywa. Został osłabiony i na dodatek jest poszukiwany.

Parę ludzi podczas ceremonii zobaczyli niespotykane zjawiska, które do tej pory były możliwe jedynie w filmach. Zaczęli się dogłębnie zastanawiać nad tym zdarzeniem i kto wie, czy nie podejmą odpowiednich kroków.

Ponadto w całym tym zamieszaniu zostało porwanych kilka osób i teraz nie wiadomo gdzie się znajdują. Sprawcy są nieznani, natomiast w mieście zaczyna dziać się coraz gorzej, a wielu ludzi zaczyna znikać.

Z kolei w Nowym Orleanie Pierwotni wiodą prym i rządzą miastem, choć "Król" Klaus Mikaelson skupił się obecnie na swojej córce i jej obronie, co może odbić się na jego pozycji. Wrogowie nie śpią, a konflikty międzyrasowe zaczynają się pogłębiać. Może spotkanie pokojowe rozluźniłoby nieco atmosferę?


Biwak
Ogłaszamy rozpoczęcie eventu w lesie na obrzeżach Mystic Falls. Biwak dla uczniów, abolwentów i nauczycieli liceum w Mystic Falls. Ogólny zamysł jest taki, że każdy ma odpocząć od codziennych trudów, natomiast nastolatkowie bywają rozbrykani, a ich błędy mogą prowadzić do nieoczekiwanych rezultatów.
Zwłaszcza, że obecnie nikt nie może czuć się bezpieczny, skoro w mieście coraz częściej słychać o zaginięciach. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Nadeszły niespokojne czasy i nikt nie może czuć się zbyt pewnie. Przyjaciele mogą okazać się wrogami, ale czy już naprawdę nikomu nie można ufać? Przekonajmy się.


Szukamy również postaci fabularnych jak Elena Gilbert, Stefan Salvatore, Matt Donovan, Sarah Salvatore, Silas, Hayley Marshall, Tyler Lockwood, Finn Mikaelson czy wiele innych!


Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#46031 16 lut 2019, 18:54
Obrazek
Witamy po remoncie forum!
Mamy nadzieję, że nowy wygląd forum przypadł Wam do gustu. Gdybyście zauważyli jakiś błąd bardzo prosimy o informację w tym temacie
Wracamy z wielkimi zmianami, które miejmy nadzieję wyjdą na dobre. Po pierwsze diametralnie zmieniła się fabuła! Musicie koniecznie się z nią zapoznać, ponieważ zrezygnowaliśmy z dwóch miast na rzecz jednego. Głównie dlatego, że łatwiej będzie prowadzić fabułę w jednym mieście niż w dwóch. Pamiętajcie, żeby uzupełnić swój pamiętnik o informację, w jaki sposób postać znalazła się w mieście! Odnośnik do fabuły macie tutaj
Wraz z nowym miastem powstała też szkoła dla uzdolnionych - Saltzman. Dyrektorem jest oczywiście sam Alaric Saltzman, który razem z Josette Saltzman i innymi nadnaturalnymi uczą dzieci ze zdolnościami (inspiracja z Legacies). Uwaga! Nie każdy nadnaturalny musi się znaleźć w tej szkole! Za to ludzie nie mają prawa w niej być!
Powstał też spis miejsc pracy, gdzie każdy może sobie wybrać jakiś zawód dla postaci. Można być też bezrobotnym, ale pamiętajmy, że taka osoba nie ma dochodu = domu i innych rzeczy. Ponadto każda postać w wieku szkolnym musi się określić do jakiej szkoły przynależy i wpisać ją w profilu w rubryce "praca".
Jeśli ktoś ogląda Legacies to zauważył, że świat TVD został rozszerzony o mityczne istoty, które postanowiliśmy wprowadzić również u nas dla urozmaicenia rozgrywek i rozwinąć je o inne stworzenia z innych źródeł (np. Wiedźmin). Nie będą to częste spotkania, ale będą!
Również dla urozmaicenia gry będzie spis przedmiotów magicznych. Będzie można je wygrywać na eventach lub fabule. Przypominam, że świeżo upieczony wampir nie może założyć sobie, że ma pierścień słoneczny. Musi go zdobyć fabularnie.

I ostatnią już kwestią jest to, że zmieniliśmy działanie świata, bo od dziś sami tworzycie lokacje w świecie. Więcej na ten temat w zasadach.

Nowe Kody
Jak zauważyliście zarówno KP i pamiętniki mają nowe kody, prosimy użytkowników o jak najszybsze zaktualizowanie tematów o nowe informacje, staraliśmy się, żeby kody były jak najłatwiejsze do edytowania. W razie problemów serdecznie zapraszamy na discorda lub bezpośrednio do Damon Salvatore na PW.
Nowy moderator
Chcemy także powitać w naszym kręgu administracyjnym Nicolette Eilhart, będzie ona piastowała stanowisko Moderatora. Niestety, ale nasz krąg ze względu na brak czasu musiała opuścić Katherine Pierce, życzymy jej szczęścia w realnym życiu i mamy nadzieję, że szybko do nas wróci <3

Z naszej strony to na razie wszystko, także miłej gry fabularnej!
Administracja The Original Diaries

Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#46134 24 lut 2019, 22:27
Obrazek
Garść małych zmian w regulaminie!
Wraz z powiewem świeżości na forum przybywamy z kolejnym ogłoszeniem.

Ze spraw technicznych chcemy Wam ogłosić małe zmiany w regulaminie.
27. Postać fabularna, która przez 14 dni nie napisała żadnego postu fabularnego zostaje nieaktywna i może zostać przejęta nawet jeśli technicznie nie zostanie dodana do grupy nieaktywnych.
28. Postać własna, która przez 21 dni nie napisała żadnego postu fabularnego zostaje dodana do grupy nieaktywnych.
W obu punktach czas odpisu na posta zostaje zmniejszony do 10 dni, jako że zależy nam na aktywnej grze na forum. Nie chcemy blokowania fabuł w przypadku gdy druga osoba nie odpisuje przez minimum 10 dni. Game Master wtedy ma prawo zakończyć rozgrywkę w celu zwolnienia tematu.

Ponadto stwierdziliśmy, że immunitet  dotyczący Administracji zostaje oficjalnie zniesiony:
31. W związku z faktem, że Administracja poza pisaniem postów ma obowiązki organizacyjno-techniczne, nie obowiązują ich punkty
2.25-2.30. W konsekwencji przejęcie ich postaci nie jest możliwe nawet jeśli nie napiszą postów fabularnych w wyznaczonym czasie.
Doszliśmy do wniosku, że jest to nie fair wobec graczy.

Niestety musieliśmy także pożegnać Alarica Saltzmana, nie piastuje on już stanowisko Moderatora. Życzymy jej jednak sukcesów w życiu prywatnym!


Czystki

Jak zauważyliście sporo postaci trafiło do nieaktywnych, osoby, które są chętne przejęcia postaci kanonicznych a konto istnieje prosimy o napisanie PW na konto  The Original Diaries.
Aktualnie poszukujemy:
◊ Camille O'Connell
◊ Henrik Mikaelson
◊ Josette Parker
◊ Rebekah Mikaelson
◊ Stefan Salvatore
◊ Kol Mikaelson
◊ Henrik Mikaelson (postać autorska, jednak pochodzi z kanonicznej rodziny, więc dajemy ją do przejęcia)
◊ Nadia Petrova
◊ Valerie Tulle

I wiele innych, które możecie zobaczyć w tym temacie!

Ponadto niedługo na forum ruszą pierwsze eventy, tak więc zapraszamy <3

Z naszej strony to na razie wszystko, także miłej gry fabularnej!
Administracja The Original Diaries

Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#46538 04 kwie 2019, 21:36
Obrazek
Bal charytatywny
Kochani, ogłaszamy zapisy na EVENT! Rozgrywka jest kierowana dla postaci NADNATURALNYCH. Jeśli zapiszecie swoją postać ludzką i na dodatek nieświadomą to może to powodować, że dowie się o paru sprawach. Co za tym idzie stanie na celowniku łowców.

Jest to bal charytatywny, z którego środki pieniężne zostaną przekazane na hospicja i szpitale dziecięce w Hayden Lake. Każdy nadnaturalny dostał takie zaproszenie, więc pozostaje odważna decyzja, czy Wasze postacie się pojawią.
Większość nadnaturalnych w mieście zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji: są uwięzieni w mieście, codziennie wieczorem odbywają się polowania na nadnaturalnych, a w samym mieście choć jest 10 razy większe od Mystic Falls to roi się od łowców.

Event jest kluczowy fabularnie i jeśli weźmiecie w nim udział to Wasze postacie będą miały czynny wpływ na fabułę.
Zapisy do niedzieli i od niedzieli będzie można wbijać do tematu. W poniedziałek wieczorem będzie pierwszy post MG. zapisy na event w tym temacie :)

Z naszej strony to na razie wszystko, także miłej gry fabularnej!
Administracja The Original Diaries

Awatar użytkownika
Moje fora
The Original Diaries

#46989 26 kwie 2019, 21:40
Obrazek
Mała zmiana w regulaminie
Następuje mała aktualizacja regulaminu, razem z gronem administracyjnym zauważyliśmy problem tzw. przetrzymywaniem postaci kanonicznych, postanowiliśmy podjąć pewne kroki w tym kierunku. Od teraz pkt regulaminu brzmi następująco:
Na forum można stworzyć trzy konta bez konsultacji z administratorem. W tym maksymalnie jedno z nich może być postacią kanoniczną (za zgodą Administracji można stworzyć drugie konto kanoniczne, ale tylko kiedy to pierwsze jest aktywne).
Na naszym forum prawo nie działa wstecz, dlatego jeśli chodzi o osoby, które posiadają dwie kanoniczne postacie, to kiedy utracą jedną z nich (czyt. trafi ona do nieaktywnych), będzie musiała wybrać którą postać chce dalej prowadzić, a którą oddać do dalszego przejęcia.
Moderator i Mistrz Gry
Przypominamy o naborach na Mistrza Gry, jeśli masz pomysł na mieszanie w rozgrywkach innych ludzi, to stanowisko jest dla Ciebie! Przygarniemy wszystkie kreatywne osóbki :3
Ponadto z racji, że musieliśmy pożegnać Nicolette z naszego grona administracyjnego (jednak ta paskuda nie odchodzi z naszego forum, nie martwcie się!), ogłaszamy nabór na Moderatora forum.
Chętnych prosimy o zgłoszenie się na PW konta The Original Diaries lub bezpośrednio na pw do Damon Salvatore.
Urodziny bliźniaków
Każdy z nas wie jak się skończył bal charytatywny, ale to nie przeszkadza w dobrej zabawie! Zapraszamy wszystkich chętnych na urodziny naszych bliźniaków von Everec, niestety jedna z solenizantek nie może być obecna podczas zorganizowanej zabawy dlatego łączymy się w bólu i morzu alkoholu ku jej pamięci. Zapraszamy do tego działu.

Ponadto ogłaszamy, że szykujemy nowy wygląd na TOD, prawdopodobnie już w najbliższej przyszłości powita Was nowa szata graficzna i w zgoła innych (prawdopodobnie jaśniejszych) kolorach forum! :3

Z naszej strony to na razie wszystko, także miłej gry fabularnej!
Administracja The Original Diaries

ODPOWIEDZ ]