Memento Mori

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#44602 02 lis 2018, 21:36

Obrazek

Memento Mori PBF

Słowem wstępu
Senne, mgliste miasteczko, które w 1922 roku niemal całkowicie zrównał z ziemią pożar, poszerzyło swoje horyzonty na tyle gwałtownie w krótkim czasie, że niektórzy upatrują się w tym ingerencji sił wyższych. Nowoczesne wieżowce, kluby i wielkie kasyno, wybudowano na szczątkach dawnej Astorii, próchniejących podziemiach zawilgoconych piwnic, mających swoją historię. Któż się nią jednak przejmuje, skoro oto na oczach wszystkich rodzi się nowa? Każdy chciałby zostać jej częścią i dołożyć swoją cegiełkę do budowy rozrastającej się prężnie metropolii. Nikt nie myśli o tym, że warunki są na tyle korzystne, że nie tylko ludzie upatrzyli sobie Astorię na swoją siedzibę. Nikt nie myśli o tym, że być może to nie ludzie stworzyli to miejsce, że nie za ich przyczyną życie zostało tchnięte tam, gdzie jak się wydawało, już nie powstanie. A jednak to dzięki nim miasto ma się tak dobrze, nawet jeżeli nie mają pojęcia o tym, że przybywając tłumnie na miejsce, stają się elementem wielkiej, symbiotycznej machiny. Miasto wciąż ponure i otulone aurą tajemnicy, ale też pokusy. Ci, którzy mieli zostać tylko na chwilę, często decydują się zostać na dłużej. Jeszcze tylko jedna gra, mawiają. Jeszcze tylko jeden kieliszek, jedna kreska wciągnięta w dokach... Astoria potrafi dać wiele, ale jeszcze więcej zabrać, co z pewnością potwierdzi każdy nieszczęśnik, który nie widząc już innego rozwiązania, rzucał się w odmęty Pacyfiku z mostu Astoria - Megler, topiąc się wraz z zyskanymi długami i pogrzebanymi marzeniami.

Jewell to miasteczko, które wstrzymało oddech w oczekiwaniu na najgorsze, które nie nadchodzi. Tu zawsze było ciężko; borykanie się z problemami codzienności tak wielu ludzi przerosło. Utracili to, co mieli najcenniejsze - nadzieję na lepsze jutro. Jeden problem społeczny goni drugi, wszystko to przeplatane niepokojącymi wypadkami i donosami o zaginięciach. Pobliskie lasy nigdy nie był bezpieczne. Amerykańskie rezerwaty słyną z rekordowych liczb niewytłumaczalnych zjawisk, a rezerwat w pobliżu miasteczka nie stanowi od owych przekazów wyjątku. Od momentu ogłoszenia zamknięcia kopalni, mieszkańcami targają wewnętrzne konflikty. Utracone w wypadkach życia, choć stosownie opłakane, nie są według niektórych powodem do zamknięcia jednego z największych miejsc pracy wśród miejscowej ludności. A jej przekrój jest doprawdy imponujący. Nie sposób dopatrzeć się podobnej ilości obywateli, mających korzenie rdzennie amerykańskie, w okolicznych wioskach. Wpływa to na barwną kulturę Jewell, choć nie zawsze tak, jakby można sobie tego życzyć. To miejsce, gdzie pęd ku nowoczesności zderza się ze ścianą rzeczywistości. Młodzi zwracają oczy ku większym miastom, starsi starają się przekazać to, co sami wiedzą. Legendy, opowieści stanowiące spadek po wcześniejszych pokoleniach. I coraz mniej uszu gotowych je wysłuchać.


Obrazek Obrazek

PROSIMY O UWAŻNE PRZECZYTANIE REGULAMINU.

http://memento-mori.forumpolish.com/forum
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#44619 04 lis 2018, 13:27

Halloween w Pandemonium

Obrazek
31 października daj porwać się istotom nocy i weź udział w jedynej takiej imprezie w Astorii! Dla przebranych gości, wejście za darmo, a drinki 20% taniej. Zagra dla was DJ Shinra, z największymi przebojami tanecznymi lat 70/80/90. W klimat wprowadzą was tematyczne pokazy tancerek i odmieniony wystrój klubu. W planie również inne atrakcje. Straszymy od 22.

Na terenie całego klubu obowiązują kości. Każda postać może rzucić tylko raz.
W celu przełamania pierwszych lodów, Gracze wraz ze swoimi postaciami mają okazję nawiązać pierwsze relacje oraz spróbować szczęścia w kościach - przygotowaliśmy aż 10 okoliczności, które wpłyną na postacie. Ich opis znajdziecie tutaj: klik

Pojawiły się już pierwsze poszukiwania: klik

Wstępne zadania już czekają na postacie, dlatego nie czekaj, dołącz!
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#45016 13 lis 2018, 22:35

Obrazek

AKTUALNOŚCI

Obecnie na forum trwa:

Spotkanie wampirów w posiadłości szeryfa Oregonu.
- Już od dawna wampirza brać nie otrzymała pilnego wezwania. Żyli przez lata spokojnie, niczym nie nękani. Ranga spotkania pozostawała ukryta, lecz bystre uszy słyszały już nie jedno. Do miasta przybyła podobno wiekowa wampirzyca chcąca przypomnieć swoim braciom i siostrom o tradycji. Czy rozbudzi w nich dawne żądze?

Narada demonów pod czujnym okiem Caima Miltona.
- Kiedy znika pożądany przez Miltona ładunek, można być pewnym, że odpowiedzialni za ten stan rzeczy długo nie pożyją. Czy demonom uda się odzyskać ich własność, czy natkną się na o wiele większe przeszkody niż można byłoby przypuszczać?

Strajk górników w Jewell.
- Kopalnie nigdy nie należały do bezpiecznych miejsc. Te w Jewell szczególnie cieszyły się złą sławą, lecz chęć zarobku przyćmiewała lęk. Gromadzona przez mieszkańców złość znalazła upust podczas demonstracji, która zaczęła wymykać się spod kontroli szeryfa i jego podwładnych. Czy dojdzie do tragedii?
INNE
- wkrótce grupa demonów i wampirów zostanie otwarta.
- potrzebujemy postaci powyżej 26 lat o określonych zawodach. Jest to umotywowane przyszłymi wydarzeniami fabularnymi oraz dorosłym postaciom przysługuje dodatkowy bonus (rasa ludzi)
- przypominamy również, że ludzie mogą zostać łowcą, medium, jasnowidzem, a także w przyszłości zyskać zdolności niedostępne dla innych ras [wprowadzenie wiedźm/inów oraz istot anielskich wraz z postępem fabularnym].
Jeśli się wahasz przed dołączeniem ponieważ masz obawy wobec mechaniki lub MG, to zapewniamy, że nie gryziemy i we wszystkim pomożemy! Forum nie zostało stworzone po to, aby gnębić Wasze postacie. Stawiamy na dobrą zabawę w horrorowym klimacie :rip:

Serdecznie zapraszamy!

Memento Mori
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#45120 19 lis 2018, 22:19

Grupa wampirów zostaje ponownie otwarta. W związku z sześcioma wolnymi miejscami,  postacie powinny spełnić następujące wymagania:
   — Wiek fizyczny nie może być niższy niż  27 lat. Udostępniamy 5 slotów na wampiry poniżej 100 lat i jeden na więcej niż 100 lat ale mniej niż 270 lat.
   — Zawód. Preferowane zawody to: typ naukowca (np. badanie krwi/DNA nadnaturalnych); informatyk & haker w jednym;  były ambasador (cechy aktywnego dyplomaty i polityka); dziennikarz (kontroluje media w Astorii/Oregonie);  były wojskowy/policjant, który potrafi zorganizować sobie ludzi nie zdradzając przy tym własnej tożsamości wampira; właściciel i pracownik zakładu pogrzebowego;  
—  Wymóg: urodzony obywatel Stanów Zjednoczonych. Członek społeczności wampirów w Salem (1966-2000), który przeniósł się wraz z Cosimo Farnese do Astorii. Oddanie społeczności, działanie na jej korzyść oraz przestrzeganie zasad.
— Hierarchia nie jest zależna od wieku wampira lecz stanowiska . Szacunek należy się starszym w podobną myśl jak w społeczeństwie ludzkim.
Kontakt z [MG] Suspiria.

+ spis wampirów wzbogacił się o nowego NPC (stwórcę).


UWAGA odnośnie WILKOŁAKÓW
3 miejsca dla postaci z genem wilkołaka.  Wiek  (fizyczny) od 28 lat w górę. Pochodzenie z Jewell, powiązania z Aidanem Delorią.
—  4 miejsca dla postaci, które przeżyły ugryzienie wilkołaka podczas pełni.  Wiek dowolny, pochodzenie Jewell/teren stanu Oregon.
Kontakt z [MG] Ghostbuster / Aiden Deloria.

Grupa demonów. W związku z tym, że wolne zostały tylko dwa miejsca, postacie powinny spełnić następujące wymagania:
   — Wiek naczynia nie może być niższy niż lat 30. W kwestii wieku samego demona, pozostaje to bez ograniczeń, choć preferowane są demony starsze niż 1000 lat.
   — Wykonywany zawód. Chodzi oczywiście o zawód na Ziemi, nie w piekle. Czym zajmuje się demon, okupujący dane naczynie? Ze względów fabularnych, potrzebujemy: prawnika oraz kogoś związanego ze światem politycznym miasta (np. asystent/asystentka pani burmistrz, syn/córka radnego).
Jednocześnie przypominamy, że demony są rasą specyficzną, pozbawioną człowieczeństwa. Dlatego odradzamy podejmowanie się nimi gry użytkownikom nastawionym na wątki obyczajowe.
Masz ochotę spróbować swoich sił? Proszę o kontakt w postaci prywatnej wiadomości na konto [MG] Black Shuck.
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#45254 04 gru 2018, 21:34

Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie forum:
  • Punkt „Tworzenie postaci”, podpunkt 2: czas bez aktywności fabularnej, bez wcześniejszego uprzedzenia o nieobecności, wynosi teraz dwa tygodnie.

    Punkt „Rozgrywka”, podpunkt 5: zniesiony został miesięczny odstęp pomiędzy możliwością pisania retrospekcji, a aktualną fabułą postaci. Obecnie odstęp ten powinien wynosić co najmniej dobę.

Prócz tego wraz z dniem 04.12.18 r. zostają zniesione sloty na rasy, co oznacza, że nie będą one dłużej limitowane.
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#45645 12 sty 2019, 16:10

Z dniem 05.01.19 zostały wprowadzone zmiany.

Po pierwsze, zmieniła się forma określania czasu na forum. Od teraz podanym odgórnie czasem będzie miesiąc fabularny, a nie jak dotychczas, konkretny dzień. Na ten moment będzie to zatem listopad. Wiąże się to z koniecznością określania dokładnych dat prowadzonych wątków. Ponadto posiadanie i uzupełnianie dziennika staje się od teraz obowiązkowe, gdyż będzie to miejsce na porządkowanie napisanych sesji.

Po drugie, zmieniły się warunki odgrywania wątków za PD. Od dzisiaj możliwość napisania takiego wątku przysługuje raz w miesiącu fabularnym, a nie realnym, jak to miało miejsce dotychczas. Prócz tego została określona długość minimalna takiej sesji, która wynosi co najmniej pięć postów na gracza.

Po trzecie, mechanika korzystania z sugestii i charyzmy w stosunku do innych postaci nadnaturalnych została doprecyzowana. Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z postem.

Po czwarte, zapisy na łowców z rodzin zostają zamknięte. Od teraz dołączenie do grona łowców będzie wiązało się z odegraniem tego drogą fabularną. Zakaz nie obejmuje postaci, których karty zostały rozpoczęte przed datą wprowadzenia tego ogłoszenia.

Obrazek Obrazek
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#46206 02 mar 2019, 19:00

Obrazek

16 listopada, kilka minut po godzinie 18, wszystkie stacje radiowe, telewizyjne i portale internetowe nadawały tylko jedną informację. O godzinie trzeciej w nocy czasu brukselskiego, na stolicę Unii Europejskiej spadły rakiety samonaprowadzające. System wczesnego ostrzegania zawiódł, nie zdążono nikogo ewakuować. W Europie zapanował chaos; żadne z państw nie przyznało się jeszcze do zamachu, a liczbę ofiar szacuje się nawet na ponad 150 tysięcy. Zarówno Unia Europejska jak i NATO zostały całkowicie sparaliżowane, a głowy państw członkowskich otwarcie mówią o tym wydarzeniu, jako o początku ogólnoświatowego konfliktu. Prezydent Stanów Zjednoczonych obiecał zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy, zbrojnej i socjalnej. Media na bieżąco informują o rozwoju sytuacji, ale już teraz oszacowano, że ze stolicy Brukseli niewiele zostało. Transmisje z dronów ukazują przerażający obraz zniszczeń; dymiące gruzy, ciała ofiar. Trwają akcje ratownicze. Cały świat pogrążył się w żałobie.

W związku z wydarzeniem, które stanowi być może zarzewie III Wojny Światowej, na bok zepchnięto doniesienia o wybuchu kolejnej epidemii eboli (gorączki krwotocznej), której główne skupisko znajduje się w Sierra Leone. Pierwsze wzmianki o ponownych zachorowaniach docierały do mediów od dłuższego czasu, ale niknęły w fali innych informacji. Ocaleli z pierwszej epidemii w ubiegłych latach, zaczęli przejawiać symptomy gwałtowniejsze, niż miało to miejsce w lutym 2014 roku. Choroba szybko przedostała się do większych miast, gdzie poszkodowani szukali pomocy. W tej chwili mowa jest nawet o 250 tysiącach zarażonych, a liczba ta stale rośnie. Wirus uodpornił się na szczepienie i wykazuje się ogromną śmiertelnością. Granice państw północnej Afryki zostały zamknięte, a organizacja WHO apeluje, by zgłaszać się do szpitala od razu w przypadku zauważenia pierwszych niepokojących symptomów: gorączki, bóli mięśni, wymiotów, biegunki, bóli brzucha, klatki piersiowej, głowy oraz wysypki.

Coś niedobrego przebudziło się na świecie. Nikt jeszcze o tym nie mówi, a ludzie upatrują się w dziwnych wydarzeniach zwykłych zbiegów okoliczności; wszak podobne okropieństwa działy się, dzieją i dziać będą. Ale tym razem coś jest inaczej, a kolejne doniesienia tylko podsycają zbiorowy niepokój...

więcej znajdziesz TU
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#46826 14 kwie 2019, 21:51

Obrazek

W dniu 09.04.2019 został zaktualizowany regulamin. Prosimy o ponowne zapoznanie się z jego treścią.

Od dnia 09.04 wszystkie niedokończone retrospekcje będą usuwane miesiąc po przeniesieniu do archiwum.

Przypominamy o konieczności rozegrania wątków wylosowanych w ramach Przedsionka piekła. Jeżeli masz problem ze znalezieniem partnera do gry, napisz prośbę o Baba Jagę.
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#47742 03 cze 2019, 21:40

  • Halo?Wodociągi?
Mieszkańcy Jewell chcący skorzystać z wody z kranu w nocy 22 listopada 2018 roku, napotkali dziwną anomalię: woda płynęła z opóźnieniem i miała nieznacznie zmienioną barwę. Nie wszyscy zauważyli zmianę, choć smak wody faktycznie okazał się dziwny. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez cały kolejny dzień. Do firmy obsługującej wodociągi wystosowano odpowiednie zawiadomienie, ale mimo informacji o tym, że usterka jest naprawiana i zaleca się korzystanie z wody butelkowanej, wieczorem 23 listopada woda w kranie stała się gęsta i smoliście czarna, całkowicie niezdatna do spożywania.

Osoby, które niezbyt przejęły się tym, jak w ciągu pierwszej doby anomalii wyglądała woda i używały jej mimo to, nie czują się najlepiej. Już po kilku godzinach od spożycia/zetknięcia się ze skórą, zaczęły odczuwać niewytłumaczalne rozdrażnienie. Z upływem czasu pojawiły się też gorączka i halucynacje. Stan chorych szybko się pogarsza. Podejrzewasz, że ktoś z Twoich bliskich mógł mieć styczność z zanieczyszczoną wodą? Dzwoń na numer alarmowy.
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Le Monde diplomatique
Moje fora
Memento Mori

#48563 09 sie 2019, 12:14

Aktualnie przechodzimy metamorfozę i robimy gruntowne porządki. Na czas wakacji zarządziliśmy przerwę na podładowanie akumulatorów i planujemy powrócić jesienią w nowej odsłonie oraz z nowymi pomysłami, ucząc się na błędach z pierwszego podejścia.

Do napisania :krul:
Już wkrótce...

Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
memento-mori

#49219 08 wrz 2019, 23:11

Czekam i usycham z temsknoty! <3
Obrazek

ODPOWIEDZ ]