Przyszłość Edenu

Dział stworzony z myślą o użytkownikach Edenu oraz o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach i dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 10 razy

#56622 25 paź 2021, 17:28

Persona pisze:
25 paź 2021, 13:08
Jestem tu jedyną osobą bo większość nie widzi sensu w Edenie.
Ciągle mówisz o jakichś ludziach, o wszystkich tajemniczych innych. Polecam mówić za siebie, a nie zasłaniać się ogółem.
Persona pisze:
25 paź 2021, 13:08
Problem widzę zaczyna się w zrozumieniu czym dla ludzi jest SL. SL nie jest widziany jako forum o życiu w jakimś amerykańskim czy włoskim mieście, tylko jako sposób gry. To znaczy, że nawet jeśli masz tam pomysły typu coś o czarowniach, coś supernaturalnego, w oczach graczy z jakimi gadałem nie jest to nic innego od SL tak długo jak to jest tutaj. Bo eden to forum o SLach. Czy tego chcesz czy nie tak ludzie widzą eden.
To problem tych tajemniczych ludzi, z którymi gadałeś, że wolą siedzieć zamknięci na innych graczy, a nie użytkowników korzystających z Edenu? To tylko źle świadczy tylko o nich, skoro z góry wszystkich oceniają. To, o czym piszesz brzmi jak dzielenie graczy forów na lepszych i gorszych. Jakby ci "lepsi" w swoim mniemaniu nie zamierzali spoufalać się z pozostałymi grupami. A są tu różne osoby, o różnym upodobaniu do Pbfów. Eden nigdy nie był zamknięty na inne gatunki, wystarczy zamknąć swoje uprzedzenia.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 2 razy

#56624 25 paź 2021, 21:16

Znowu się tłumaczycie. Tym nie sprawicie, że ludzie tu przyjdą - Twoją odpowiedź przeczytam ja i parę osób na edenie i nikt poza tym. Tłumaczyłem, nie ważne kto tu jest, co tu jest - ważne jaką opinię ma eden. A opinię ma mierną. I mówię o ogóle a nie tylko o sobie, bo chodzi o to jak innych przyciągnąć. I nie jest ważne, czy dzielą na lepszych i gorszych (dzielą raczej na nudniejszych, bo dla wielu SL to nuda). Bo Twoje "rozwiązanie" mogłoby coś zmienić tylko i wyłącznie wtedy, gdyby ludzie nie przepadający za SLami przyszli tu i chcieli tu być jedynie nie mogąc się dostosować. Tylko nie w tym rzecz. Tu chodzi o to jak przyciągnąć ludzi. Żeby to zrobić, trzeba coś zmienić. A żeby coś zmienić trzeba skończyć z tą paplaniną, że jest dobrze i cudownie.

Jeśli jest tak miło i cudownie, to czemu eden trupem wieje? Bo nie masz racji. Z Twoim nastawieniem jedyna przyszłość jaka czeka Eden to lekki ruch na czacie raz na miesiąc czy dwa i martwe reklamy.

Edit.: Nie zrozum mnie źle. Jeszcze raz powtarzam, nie chodzi o zmianę edenu samego w sobie tylko "PRu".

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 10 razy

#56625 25 paź 2021, 22:09

Persona pisze:
25 paź 2021, 21:16
Znowu się tłumaczycie. Tym nie sprawicie, że ludzie tu przyjdą - Twoją odpowiedź przeczytam ja i parę osób na edenie i nikt poza tym. Tłumaczyłem, nie ważne kto tu jest, co tu jest - ważne jaką opinię ma eden. A opinię ma mierną. I mówię o ogóle a nie tylko o sobie, bo chodzi o to jak innych przyciągnąć. I nie jest ważne, czy dzielą na lepszych i gorszych (dzielą raczej na nudniejszych, bo dla wielu SL to nuda). Bo Twoje "rozwiązanie" mogłoby coś zmienić tylko i wyłącznie wtedy, gdyby ludzie nie przepadający za SLami przyszli tu i chcieli tu być jedynie nie mogąc się dostosować. Tylko nie w tym rzecz. Tu chodzi o to jak przyciągnąć ludzi. Żeby to zrobić, trzeba coś zmienić. A żeby coś zmienić trzeba skończyć z tą paplaniną, że jest dobrze i cudownie.

Jeśli jest tak miło i cudownie, to czemu eden trupem wieje? Bo nie masz racji. Z Twoim nastawieniem jedyna przyszłość jaka czeka Eden to lekki ruch na czacie raz na miesiąc czy dwa i martwe reklamy.

Edit.: Nie zrozum mnie źle. Jeszcze raz powtarzam, nie chodzi o zmianę edenu samego w sobie tylko "PRu".
Nie "tłumaczycie", bo jestem jedna, nie mam rozszczepienia jaźni, ogarnij się. Jesteś zwyczajnie arogancki i klasyfikujesz graczy na lepszych i gorszych względem upodobań do gry. Eden ma wiele minusów, to nie jest mój ulubiony portal, ale jest miejscem dla różnych graczy. To, że ty i twoi koledzy uważacie użytkowników Edenu za gorszych, to, jak już pisałam, świadczy tylko o tobie i twoich koleżkach. Eden opinię mierną również dzięki tobie i osobom, które tak traktują innych. Chcesz, żeby to for było przyjazne wszystkim? To pierwszy spadaj na drzewo, ze swoimi krzywymi podziałami i uprzedzeniami. Nie jesteś od nikogo lepszy, ponieważ grasz na forum nie będącym SL. Jesteś taki sam, zejdź na ziemię i czytaj ze zrozumieniem. Zastanów się nad tym, co bredzisz i jak traktujesz innych. Eden ma mierną opinię przez hasła, które między innymi ty podrzucasz. Wyjdź ze swojej bańki, bo duby smalone bredzisz.
Nie gram na SLach, ale jak potrzebuję czegoś, to nie raz Eden mi się przydaje. Poszukiwania, avatary, informacje o nowych forach i to, co się dzieje na "starych". Wieje tu trupem? Bo brakuje aktywnych adminów, i moim zdaniem to główny problem tego forum- tylko tyle i aż tyle. A że chętnych może brakować? Jasne, bo to wbrew pozorom nie jest łatwa robota. Trzymam mocno kciuki za każdego, kto się zdecyduje tego podjąć.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem zmęczona dramami, ale nie dramami azjatyckimi.
Możesz mówić do mnie oppa.
Moje fora
Kołysanka, studia i kręceniem się w necie </3
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#56628 26 paź 2021, 15:22

Hej, po pierwsze super, że taki temat powstał, a po drugie chętnie sama coś dorzucę od siebie, bo może akurat się przyda.

Jaki macie pogląd na sprawę, jak widzicie przyszłość Edenu?

Tak jak większość, o ile dobrze zarejestrowałam, sądzę, że główny nacisk należy dać na aktywność i widoczność administracji. Podchodzę do całej sprawy całkiem entuzjastycznie i uważam, że świeża krew może sprawić, że Eden będzie rozwijał się prężnie sam. Dodatkowo cudownie byłoby, gdyby administracji wraz ze wsparciem użytkowników Edenu udało się rozszerzyć możliwości tego miejsca, bo uważam, że ma potencjał, w tym dla osób kompletnie nowych, ale i zainteresowanych spróbowania swoich sił na PBFach.

Jakie cele nowa załoga powinna wg. Was przed sobą postawić?

Przede wszystkim, wiem i zapewne nie tylko ja ze swojego doświadczenia, nie próbować robić wszystkiego naraz-teraz. Można byłoby zacząć od małych rzeczy, od porządków, pokazania swojej gotowości i sensownie, ale sugestywnie iść do przodu ze swoimi pomysłami. Myślę, że fantastycznie, gdyby udało się w administracji Edenu zebrać różnorodne osoby, choć domyślam się, że nie będzie to takie proste (kwestia tego, kto się zgłosi, czy są/były/będą jakieś spiny między graczem X a graczem Y, etc.). Bo ogółem warto postawić na przyjazną atmosferę w załodze i na forum. W końcu takie konflikty wewnętrzne najczęściej przyczyniają się do inicjatyw zakończonych porażką i też nieprzyjemnych odczuć u świadków niejednoznacznych sytuacji. Umiejętność rozwiązywania konfliktów byłaby więc niezastąpionym atutem tak jak zresztą cierpliwość u powstałej załogi.

W jaki sposób Eden mógłby na nowo rozbłysnąć i przyciągnąć więcej graczy?

To bym zostawiła na sam koniec, gdy już załoga się przyzwyczai do nowych obowiązków, do siebie wzajemnie i też wskaże obecnym graczom, że jest, reaguje i sprawnie zajmuje się wszelkimi sprawunkami na Edenie. Po tym potencjalnie należałoby iść we współprace z portalami, blogami, discordami, stronami, w tym z fanpage'ami i grupami z FB. Bez jakichś większych ograniczeń. Przyszłościowo można by było jeszcze pomyśleć o utworzeniu strefy całkowicie nowego gracza PBFów, coś bardziej rozszerzonego niż mają to istniejące PBFy, może z możliwością pisania luźnych tekstowych sesji, etc. Strefa dla Mistrza Gry też byłaby ciekawa, bo pokazałaby ludziom, że no nie trzeba mieć x lat doświadczenia i nie wiadomo jakich certyfikatów, żeby go prowadzić, że praktyka czyni mistrza, bo nie zawsze jest to takie oczywiście jakim się wydaje. Dodatkowo w takim miejscu, stworzenie spisu pomocowych stron, generatorów i kreatorów do mapek/jakichś urozmaiceń, przydatnych systemów, o które dałoby się oprzeć czy scenariuszy do ogrania. Trochę tego na internecie jest i przyczyniłoby się do potencjalnego odkrycia przed graczami mnogości opcji, jeśli idzie o to, gdzie mogą szukać inspiracji.

To chyba tyle ode mnie. Trzymam mocno kciuki!

Awatar użytkownika

#56694 15 lis 2021, 4:06

Tagi dla PBFów
W rozmowie na czacie wyszła propozycja dodania tagów związanych z rozwiązaniami mechanicznymi PBFa - podział na działy mamy po tematach, natomiast tagi można wykorzystać by dodać ciekawe informacje. Nie mówię, że obecne tagi są bezużyteczne, to inna forma szukania informacji. Jednak mogą stać się przydatne również jako podkreślenie dodatkowych informacji dla kogoś, kto szuka klasycznie po działach. Można by je wykrozystać do podkreślenia rozwiązań technicznych w PBFach. Tematyka forum to jedno, a gatunek gry to drugie. Wystarczy, by zrobić kilka tagów wymaganych jako pierwszy przypisany tag do tematu. Poniżej wymieniam to co było na czacie, z argumentacją czym od pozostałych się różni, jednak to jeszcze nie jest kwestia docelowa - nie jestem dobry w dobieraniu nazw. To wstępna propozycja podziału pewnie coś pominąłem zresztą.
Strategia - taaa widziałem w Polsce dwie lub trzy strategie PBFowe.
Mechanika Kostkowa - to oczywiste. Nie jest to w PBFach popularne jednak się trafia.
To co pewnie niektórych zdziwi poniższa propozycja podziału. Zauważyłem trzy typy rozwiązań PBFowych opartych o Story Telling ale nie będące sobie równe, trafiające w różne oczekiwania.
Story Telling - Nie oznacza on braku statów etc ale te służą tylko do zobrazowania postaci. Gra nie ma ścisłej mechaniki a MG ocenia wg własnej opinii skutki decyzji graczy jedynie luźno porównując staty by wiedzieć, kto jest np silniejszy szybszy etc. Jeśli nic się nie zmieniło, przykładem może być Granica. Całkiem rozbudowany sposób robienia postaci jednak bez większych obciążeń mechanicznych.
Second Life - dla graczy SL zapewne wystarczyłoby określenie Story Telling, jednak dla innych szukanie ST nie jest równoznaczne z szukaniem SL. W kontekście mechanicznym różnica polega na tym, że w SL mg nawet nie jest konieczny, a nawet jeśli jest to jego rola jest ograniczona. W ST gracz ma wpływ jedynie na decyzje swojej postaci, w SLach gracze mają wpływ na to co się z nimi dzieje np poprzez zgody na zgon lub inne wydarzenia. Tak jak na czacie mówiliśmy, o ile SL w formie kategorii dotyczy tylko tematu, o tyle w mechanice mogą to być tematycznie szersze fora. Np większość zwierzęcych for to SL. Choć część to była typowym ST, czasem nawet bardziej rozbudowana. Dlatego właśnie pomyślałem, że takie tagowanie może być przydatne, bo może być PBF zwierzęcy będący story tellingiem, czy second lifem pod względem rozwiązań mechanicznych.
Mechanika opisowa - swoista karcianka wśród PBF, opiera się mocno na analizie sytuacji i PBFów. Nie zaliczam tego do Story Tellingu ponieważ technicznie mają mechanikę jednak mechanika losowa jest tu zastąpiona ścisłym dostępem do umiejętności czy ograniczeniem osiągnięć poprzez wysokość atrybutów etc. Samo w sobie jest to ciekawe zjawisko bo choć gra jest prowadzona podobnie do ST to pod względem analizy podejmowanej przez MG jest to bardziej skomplikowane niż Mechanika kostkowa.
Zainteresowanych zapraszam do dyskusji, pewnie coś pominąłem, pewnie coś brzmi po prostu źle. Jako, że to dotyczy bezpośrednio Waszych for wolałem to publicznie dać niż pisać na PW adminkom o tym ;) Ogólnie temat poruszyłem, bo zawsze szukając gry trafiałem na fora ciekawe tematycznie ale odrzucające często rozwiązaniami, można by je wyszczególnić, by tak samo widoczne były jak sama tematyka forum. A różnica w tematach jest spora. Weźmy PBFy wzorowane na Potterze, os SL poprzez ST aż do Opisówki a raz nawet widziałem jeśli dobrze pamiętam PBF kostkowy potterowy (w zasadzie z pottera niewiele tam zostało poza tym że był on swoistym "prequelem" dla gry).'

PS: Sorry, za walenie Wam CSSem po oczach, chciałem by było widoczne że coś nowego tu jest :)

Awatar użytkownika

#56769 21 lis 2021, 12:08

Kolejna sprawa to dział okiem edenu. Sortowanie alfabetyczne sprawia, że w starszych tematach na odpowiedzi nie zwrócą uwagę userzy przeglądający forum po działach. Takie sortowanie ma sens tylko dla ludzi sprawdzających nowe/nieprzeczytane posty (przy czym to pierwsze ma swój limit czasowy, to drugie robi spory burdel pokazując posty jakie też człowieka nie interesują).
Na forum dyskusyjnym jest to niepraktyczne i przeważnie nieużywane. To dobra opcja ale dla działów zawierających tematy informacyjne a nie dyskusyjne. Dodatkowo nie ma to sensu gdy jest oddzielny temat:
app.php/okiem-edenu
służący za spis, z listą ułożoną wg numeracji.

Awatar użytkownika
Moje fora
Londyn ♥
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 1 raz

#56771 21 lis 2021, 12:39

a ja jednak ładnie poproszę tutaj aby spis został tak jak jest teraz ^^ jeśli kogoś interesuje dany temat to sobie zobaczy czy jest coś nowego, jeśli nie to po prostu pominie! Przez X czasu nikomu to nie przeszkadzało i nie było problemu, więc nie wiem czemu teraz miałoby być inaczej :wtf:

aby to nie był off top, to tylko dodam, że ja czekam bardzo na czystki w grupach, a najlepiej jakiś cudowny nowy system, który naprawdę będzie sprawiał, że ktoś znajdzie się w odpowiedniej grupie, a jeśli będzie taka potrzeba to nawet z niej wyleci, bo nie spełnia wymagań (patrzę tutaj na siebie i mój kolor, który ani trochę mi nie pasuje, bo raczej mało jestem tu aktywna XD )

Awatar użytkownika
Moje fora
Story of Magic
Podziękował(a): 25 razy | Pomógł(a) : 25 razy

#56773 21 lis 2021, 13:12

VAYNER pisze:
21 lis 2021, 12:39
aby to nie był off top, to tylko dodam, że ja czekam bardzo na czystki w grupach, a najlepiej jakiś cudowny nowy system, który naprawdę będzie sprawiał, że ktoś znajdzie się w odpowiedniej grupie, a jeśli będzie taka potrzeba to nawet z niej wyleci, bo nie spełnia wymagań (patrzę tutaj na siebie i mój kolor, który ani trochę mi nie pasuje, bo raczej mało jestem tu aktywna XD )

Mamy już wstępny regulamin dotyczący grup, trafiania do nich i wylatywania z nich - po ostatnich szlifach się pojawi na edenie :<3:

A jeśli chodzi o kwestię sortowania - przemyślimy i weźmiemy pod uwagę co sądzą sami edeńczycy :<3:
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.
Szukajki: 1. Z rodziną najlepiej na zdjęciach...

Awatar użytkownika

#56783 21 lis 2021, 18:07

VAYNER pisze:
21 lis 2021, 12:39
a ja jednak ładnie poproszę tutaj aby spis został tak jak jest teraz ^^ jeśli kogoś interesuje dany temat to sobie zobaczy czy jest coś nowego, jeśli nie to po prostu pominie! Przez X czasu nikomu to nie przeszkadzało i nie było problemu, więc nie wiem czemu teraz miałoby być inaczej :wtf:

Ale spis jest oddzielnie, chodzi o to by w dziale było sortowanie po dacie odpisu. Problem nie jest z tymi co są zainteresowani, tylko by zainteresować więcej ludzi. Obecny system się nie sprawdza po prostu dla ludzi co jeszcze nie są zainteresowani a nie będą zainteresowani przeważnie odpisywaniem w starym temacie bo ludzie naturalnie brną tam, gdzie aktywne są odpisy :) znam to z doświadczenia, sprzątaniem na forum dyskusyjnym to zajmowałem się na dłuuugo przed PBFami xD

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz

#56793 23 lis 2021, 10:57

Wydaje mi się, że przede wszystkim należy zadbać o integrację społeczności. Nie jestem regularnym użytkownikiem Edenu, ale gdy przychodzę tu co jakiś czas, uderza mnie to, że brakuje aktywności na czacie. Oczywiście, jest kilka osób, które rozmawiają, ale koniec końców jest to ~10-20 wiadomości w ciągu dnia (oczywiście generalizuje na podstawie pewnego wycinka rzeczywistości). Brakuje mi tutaj konkretnego rozwiązania. Może jakieś akcje aktywizujące społęczność?

Co do technikaliów, to pewnie przydałoby się odświeżenie wyglądu forum. Za każdym razem, gdy tu wchodzę, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wygląd forum sugeruje potencjalnemu użytkownikowi, że jest to forum o nie wiadomo czym. Wracając myślami do PBF Guild, pamiętam, że design strony zawierał grafiki nawiązujące do gier. Gdy losowy internauta otwierał stronę, od razu wiedział z czym ma do czynienia. Uważam, że byłby to dobry trop i warto wpisać to na listę rzeczy do zrobienia w przyszłości.

To takie dwie luźne myśli dotyczące sprawy. Zaznaczam jednak, że nie było mnie tu od dłuższego czasu, więc równie dobrze można je pominąć :)