Zamknięcie domeny WXV, CZO

Awatar użytkownika
Moje fora
memento-mori

#43752 05 wrz 2018, 0:20

I co, wxv-owcy, jak tam wasze forka? Zarabiam 10k na rękę i nawet mi was nie szkoda!
A tak serio.
Cba, z tego co kojarzę, jest w miarę proste w obsłudze, choć trzeba tam z ręki wiele rzeczy ogarnąć (jak się mylę, to mnie poprawcie). Co jakiś czas czytam jednak, że z cba ludzie też się wynoszą. Też polecam forumotion, ma naprawdę dużo możliwości i działający szybko support - zasięg mniej więcej globalny, więc jak się coś wykrzaczy, to nim zdążysz na helpdesku zgłosić problem już znajdujesz temat z rozwiązaniem, ponieważ ktoś już go zgłosił przed tobą. Inna sprawa, że fakt, czasem się krzaczy albo nie działa. Są to jednak sytuacje szybko naprawiane bądź będące wynikiem prac "serwerowych". Czasem przez nie coś znika i trzeba na nowo ustawiać. Czosnkowato, ale da się przeżyć.
Nie jest też trudne w obsłudze, choć przy pierwszym zderzeniu można się trochę zniechęcić. Templates i inne chuje-muje wyglądają nieco strasznie na pierwszy rzut oka. Ale wiadomo, do wszystkiego potrzebna jest wiedza i umiejętności, a z tymi można się wyrobić (ok, wiem, że moje forum wygląda jak ziemniak z wykopków, ale widziałam co można zrobić za śmieszności i cudaczności ładne).
Nie mam pojęcia jak z wgraniem bazy. Przypuszczam jednak, że na upartego się da, choć trochę na lewo (sami baz nie udostępniają i trzeba ją sobie ukraść, więc może to działa też w drugą stronę?).
Obrazek

Awatar użytkownika

#43758 05 wrz 2018, 10:54

Siedzę na cba już kilka lat i powiem tak... na darmowym nie jest dobrze. Ale na opcji płatnej da się funkcjonować.
https://www.cba.pl/pl/oferta/hosting
Najniższy pakiet nie wychodzi tak dużo. Samo założenie forum jest proste, chodzi tylko o wgranie skryptu i wszystko może wyglądać identycznie jak na wxv/czo.

Jeśli chodzi o forumotion to chyba jedna z lepszych darmowych opcji obecnie, ale sama się nią nie zajmuje. Znam tylko z opinii innych.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
50 twarzy Bongo. Dziś jestem ptakiem, jutro samolotem, a po jutrze twoją matką!

#43760 05 wrz 2018, 11:32

Problem w tym, że płatna opcja cba jest po prostu... Strasznie biedna w porównaniu do oferty innych hostingów. 10 GB transferu na miesiąc? Na webd.pl jest 200, tylko 2 GB pojemności? (wiem, fora może jako takie nie zajmują dużo miejsca) na webd masz 20 GB.

Warto tez przypomnieć, że z cba było bardzo dużo przekrętów w tym ten, że wykorzystywali komputery osób wchodzących na ich strony do kopania kryptowalut. Nie bez powodu na facebooku adresy cba.pl wymagają dodatkowej weryfikacji. Dlatego też do tego hostingu podchodzę mega sceptycznie, zwłaszcza, że wychodzi drożej niż taki webd.

I wiem, że samo webd też jest w sumie takie 5/10, ale szczerze nie widzę za bardzo żadnego lepszego hostingu za sensowną cenę. Płacenie 100 - 200 zł/rok za forum to dla mnie trochę przesada.

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Moje fora
San Jose, Shadow York, Caledonia i tworzę M.A.R.S!

Noritoshi#2699
 6016244

#43769 05 wrz 2018, 16:08

Zakładanie czegoś na cba.pl jest równie skomplikowane co na innych hostingach - też jest główny panel, też są konta ftp i baz danych. Po prostu każdy hosting ma trochę inny wygląd tych paneli i pewne opcje mogą się troszkę inaczej nazywać. Jak ktoś potrafi sobie radzić z cba, to poradzi też sobie z jego alternatywami, bo proces zakładania forum jest ten sam. No, mogą jakieś drobne różnice wyjść, ale powinno się bez problemu je ogarnąć i wiedzieć, co trzeba zrobić w takim miejscu.
A też spora część hostingów oferuje tutoriale własnego autorstwa, przedstawiające screeny. Np. Hekko część rzeczy tłumaczy na levelu dla ułomnych - czerwone kwadraciki i strzałki na screenach.
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
I'm here for dramas & avatars
Moje fora
nothing special

#43805 06 wrz 2018, 19:11

A czy ktoś może wie, czy na jun.pl albo forumpolish można "wklepać" własną bazę danych, żeby przenieść tam forum z wxv? Już kij tam z wyglądem, zależy mi na postach. Ewentualnie czy ktoś zna poza cba.pl w miarę dobre (nie muszą mieć wybitnego supportu, tylko być stabilne), tanie alternatywy? Gram głównie na małych, prywatnych forkach, więc trochę szkoda mi hajsów na utrzymywanie płatnego hostingu dla kilku osób :/

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem częścią układu, jedną z gwiazd w galaktyce. Zgubiłam duszę i mam dwie pomocne dłonie. W lewej ręce trzymam pióro tworzenia, a w prawej nożyczki niszczenia.
Moje fora

Noritoshi#2699
 6016244

#43807 06 wrz 2018, 19:19

Bardzo bliską alternatywą dla cba.pl jest webd.pl
Jeśli nie jest was wiele osób i nie macie wielu kont (względem przeciętnego aktywnego forum), to bez problemu można kilka forków na jednym pakiecie hostingowym upchnąć, czyli np. w przypadku webd to będą 4 dyszki rocznie.
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Bywam niemiły, ale to dlatego, że jestem ruda. No i piszę czasem w męskiej, a czasem w żeńskiej odmianie, więc proszę się nie przejmować. Własny shiz.
Moje fora
Amaimon + tworzę coś swojego.

65856070

#43828 07 wrz 2018, 19:20

Bongo Pogody pisze:
04 wrz 2018, 18:43
Ale czy forumpolish ma możliwość wgrania bazy danych z takiego wxv? Wiem, to są dwa zupełnie inne skrypty, ale bazę danych można konwertować i wgranie jej jako takie nie jest teoretycznie trudne, pytanie tylko czy ten hosting daje takową możliwość?
Wiem, że support forumpolish potrafi odczyniać prawdziwe cuda. Mogę się z nim skontaktować w celu zapytania, czy możliwe jest wgranie istniejącej bazy danych z innego hostingu i o innym skrypcie, ale podejrzewam że tak.
Zwłaszcza, ze forumpolish w wersji phpBB2 wygląda i zachowuje się podobnie jak wxv.

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

Noritoshi#2699
 6016244

#43829 07 wrz 2018, 19:24

phpBB2 By Przemo to modyfikacja phpBB2.
Można przejść w prosty sposób z Przema do bazowej formy wersji drugiej.

Fanie, jeśli ich spytasz jakie są możliwości migracji z phpBB by Przemo, phpBB2 oraz phpBB3.2. To będzie cenna informacja <3
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
Bywam niemiły, ale to dlatego, że jestem ruda. No i piszę czasem w męskiej, a czasem w żeńskiej odmianie, więc proszę się nie przejmować. Własny shiz.
Moje fora

65856070

#43845 08 wrz 2018, 12:57

Support odpisał mi dosłownie godzinę po wystawieniu pytania i w pierwszej odpowiedzi, skierowali mnie do poradnika:
https://help.forumotion.com/t133904-how ... forumotion
Którego troszkę nie rozumiem, ale domyślam się, że bardziej ogarnięte w tym temacie osoby, zrozumieją go bez większych problemów, a także padła jeszcze odpowiedź:
you can only do it if it is a phpBB forum you are taking it from.
Z której zrozumiałem, że możliwe jest przeniesienie forum, jeśli zabiera się też phpbb stamtąd, ale mogłem źle zrozumieć.

Niemniej da się przenieść forum z wxv na forumpolish nie tracąc niczego.

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

Noritoshi#2699
 6016244

#43853 08 wrz 2018, 17:31

dobrze. i rozumiem, że to za free robią? (teraz nie mam możliwości dokładnie tego poczytać, a do ważna informacja).
x x x x

Awatar użytkownika
O mnie
50 twarzy Bongo. Dziś jestem ptakiem, jutro samolotem, a po jutrze twoją matką!

#43856 08 wrz 2018, 19:22

Z tego co tam wyczytałam jest to zupełnie darmowe, wow. Pytanie tylko czy także przeniosą bazę z phpbb by Przemo na phpbb 3? Jest to możliwe ale jest z tym znacznie więcej zachodu więc jest to zastanawiające...

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora

65856070

#43913 12 wrz 2018, 20:58

Bongo Pogody pisze:
08 wrz 2018, 19:22
Z tego co tam wyczytałam jest to zupełnie darmowe, wow. Pytanie tylko czy także przeniosą bazę z phpbb by Przemo na phpbb 3? Jest to możliwe ale jest z tym znacznie więcej zachodu więc jest to zastanawiające...
Jeśli jesteś tym zainteresowana, to polecam założyć sobie konto na ich forum i po prostu zapytać, tak jak ja to zrobiłem. Support jest bardzo miły i wiem, że chętnie odpowiada na wszystkie pytania, a także pomaga. Więc warto spróbować.
Z innych podpowiedzi/ rad/ alternatyw mogę śmiało powiedzieć, że forum możesz przerzucić na phpbb2 i to z całym "wyposażeniem" z czego głównie mi o wygląd chodzi, a po przełączeniu się na phpbb3 ten wygląd zostanie, chociaż może się parę elementów posypać, ale jak masz kodera pod ręką i to takiego, który ogarnia forumpolish (kody nieco się różnią od tych na wxv) to powinien sobie poradzić.

Awatar użytkownika

#44158 27 wrz 2018, 14:55

Wszystkim niezdecydowanym, z całego serduszka polecamy pomoc Noriego przy przenosinach. Obyło się bez większych problemów, zamknęliśmy się w mniej niż 24 godzinach. Nori cierpliwie odpowiadał na nasze pytania, wszystko łopatologicznie wytłumaczył, wciąż jesteśmy w kontakcie w razie pojawienia się jakiś baboli no i sprezentował nam przydatne modyfikacje :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
besoski
Moje fora
The Gifted (Valerie, Zoe)
 Krzysztof Krawczyk#0019

#44233 02 paź 2018, 13:48

Hej! Próbowałam przenieść forum na forumpolish, po dniu dostałam suchy, nie wiele mi dający email:
Hello,

We regret to inform you that the importation of your database on Forumotion was refused. For more information, please read Terms of service .
Best regards, Forumotion Team
Nie za bardzo wiem teraz co z tym fantem zrobić, próbować się kontaktować z supportem na ich forum, pisać maile na migration@forumotion.com? Jakby ktoś byłby w stanie mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. Przenoszę zamknięte już forum, dlatego zależy mi na darmowym hostingu, tak żeby starzy użytkownicy mogli sobie wejść pogadać, poczytać stare posty.

Awatar użytkownika

#44277 06 paź 2018, 22:30

Najprościej byłoby znaleźć jakiś hosting z dostępem do ftp, wrzucić wtedy skrypt i bazę samemu, nie powinno być trudne nawet dla mniej doświadczonych użytkowników.

Jeśli to zamknięte forum to mogę udostępnić miejsce na swoim dedyku zawsze, tylko wtedy trzeba by wykupić domenę za kilka złotych za rok, ewentualnie podpiąć jako subdomenę, pod którąś z moich stron.