Przy edycji sygnatury wywala błąd

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Słucham muzyki, jem i śpię. Poziom cierpliwości jest ograniczony.
Moje fora
Kołysanka. Tam śpię.
Podziękował(a): 11 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#58462 28 lip 2022, 0:20

Cześć!
Jako osoba, która nadal dość słabo ogarnia kwestię hostingu, a tym bardziej techniczne sprawunki, byłabym wdzięczna za pomoc. Wszystko grało pięknie przez ten cały czas, ale od jakiegoś czasu parę osób, w tym i ja, ma problem z edycją sygnatury na tym forum. Starałam się poszukać rozwiązania na własną rękę, ale niewiele mi to, co piszą w rozwiązaniach mówi i też wolałabym uniknąć ewentualnego przerzucania ręcznie całego forum z jednego miejsca na drugie.

Po typowej próbie edycji sygnatury, wrzucenia adekwatnego koloru tudzież tekstu i dania na wyślij, pokazuje się to malownicze okienko:
Obrazek

Z PA edycja sygnatury gra i śmiga, ale wolałabym uniknąć każdej jednorazowej zmiany czyjeś sygnatury z poziomu PA i przywrócić to na właściwe tory. Z tego, co mi wiadomo to tylko parę osób to ma, a reszcie działa tak jak zawsze.

Będę wdzięczna za pomoc, a już zwłaszcza za wyjaśnienie jak prostemu człowiekowi, co ma kliknąć i gdzie, żeby to zadziałało.

Z góry dziękuję!
Pieprzyć wszystko i naparzać swoją muzę, bo żyje się raz! Punk nie umarł, rock wciąż żyje, metal rządzi, człowiek gnije.

Obrazek

Dołącz do Stowarzyszenia Nieumarłych Tekstówkowiczów i razem z nami promuj tekstówki.

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę kody.
Moje fora
London, Lunaria.
sleep and rise from the ashes
Podziękował(a): 3 razy | Pomógł(a) : 14 razy

diazepamum#9790

#58463 28 lip 2022, 16:24

Hej, @crashie! :<3:

Na początek zalecałabym sprawdzenie tych tematów:
https://community.mybb.com/thread-219991.html
https://community.mybb.com/thread-13095 ... 48645.html

Możliwe, że na hostingu webd.pl ktoś zmienił nieco mod_security (więcej informacji na temat działania i zastosowania na tej stronie). Wymaga to wówczas kontaktu z webd. Ewentualnie jakieś adresy IP są zablokowane z nieokreślonych przyczyn, skoro dzieje się to konkretnym użytkownikom.

1) Jakiego mają dostawcę Internetu? Ten sam, inny?
2) Czy korzystają z usług typu VPN?
3) Czy mogą zmienić sygnaturę poprzez wejście np. z telefonu komórkowego (wyłączone Wi-Fi, włączone dane)?

Z bardzo początkowych rzeczy to zalecałabym przede wszystkim wypróbowanie wejścia poprzez tryb incognito (z wyłączonymi dodatkami) i sprawdzenie, czy błąd nadal nie występuje - nawet jeżeli to wygląda na błąd ze strony hostingu.

Jak wrócę z pracy, to postaram się bardziej pomóc. Uruchomię "testowe" forum na swoim hostingu, na hostingu webd.pl i zobaczymy, czy problem nadal będzie występował. :wroc:
Why don't you come a little closer? I promise I won't bite
I'll put you in a folder, I'll keep you in my mind

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
Kołysanka. Tam śpię.

#58464 28 lip 2022, 16:49

Hej @diazepamum! Dziękuję ślicznie za tak szybką odpowiedź! Tego drugiego tematu nie widziałam i tam rozwiązaniem było właśnie skontaktowanie się z "hostem", czyli w sumie w moim przypadku byłby to kontakt z osobami od webd.pl, jeśli dobrze rozumiem te pojęcia.

W sumie jedną z tych osób jestem ja, bo ja również mam taki problem, a wczoraj wyszło, że nie tylko ja xD No i ja akurat nie zmieniałam dostawcy internetu. Nadal jest to niezmiennie Multimedia u mnie. Z VPN nie korzystam, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Zmiana poprzez wejście na forum z telefonu komórkowego z sieci mobilnej a nie za pomocą wifi również nic nie przyniosła. No i najlepsze jest to, że mam kilka kont i na niektórych mój podpis mogę edytować normalnie, a na niektórych nie.

I wypróbuję tę metodę! Dzięki wielkie jeszcze raz :smok:
Pieprzyć wszystko i naparzać swoją muzę, bo żyje się raz! Punk nie umarł, rock wciąż żyje, metal rządzi, człowiek gnije.

Obrazek

Dołącz do Stowarzyszenia Nieumarłych Tekstówkowiczów i razem z nami promuj tekstówki.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 1 raz

Lama #9514
 7123822

#58474 31 lip 2022, 2:14

Z tego co pamiętam, to to wina właśnie mod_security. Ogarniałam ten błąd, niestety na innym hostingu, więc w panelu miałam w zaawansowanych opcjach możliwość wyłączenia tego. Jeśli nie masz możliwości wyłączenia tego samej, to trzeba będzie napisać do hosta z prośbą o wyłączenie mod security i powinno śmigać :D

Awatar użytkownika
O mnie
Moje fora
Kołysanka. Tam śpię.

#58493 03 sie 2022, 17:16

Dzięki @Lama! Przyjrzę się również temu :<3:

Obrazek

ODPOWIEDZ ]