Ogłoszenia

Dział, w którym znajdują się najważniejsze informacje związane z funkcjonowaniem forum. Znajdziesz tutaj ogłoszenia, regulamin, przewodnik po Edenie oraz spis odznak.
  
Awatar użytkownika
O mnie
Avatar - dances with Fern Gully Pocahontas aliens while Saving Private Ryan from 9/11
Moje RPGi
lorne - ephraim, padma, grainne
Go ahead, make my day
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 chubbydumpling#8363

#59963 02 mar 2023, 18:08

Ogłoszenie #90

Jutro, czyli 3 marca 2023 w godzinach popołudniowych forum zostanie zamknięte na czas wprowadzanych zmian.

Pozdrawiamy,
Ekipa Edenu.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Avatar - dances with Fern Gully Pocahontas aliens while Saving Private Ryan from 9/11
Moje RPGi
lorne - ephraim, padma, grainne
Go ahead, make my day
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy

 chubbydumpling#8363

#59979 05 mar 2023, 11:56

Ogłoszenie #91
Witajcie! Jak już zdążyliście zauważyć, od jakiegoś momentu Eden przechodzi zmiany. Dzisiaj przychodzimy do Was z informacjami podsumowującymi, jakie zadania zostały do tej pory wykonane. Prosimy o przeczytanie całego ogłoszenia, gdyż jest one istotne dla wszystkich Edeńczyków.

1. Zaszły reformacje w regulaminie. Tutaj wskażemy najważniejsze, lecz nie wszystkie zmiany — zalecamy więc każdemu zapoznanie się z odpowiednim tematem! Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

W regulaminie głównym punkt:
1. Każdy użytkownik może posiadać wyłącznie jedno konto. Zasada ta nie dotyczy Konta forumowego.
został zmieniony na:
1. Każdy użytkownik może posiadać wyłącznie jedno konto. Dodatkowe konta będą usuwane, a konto główne dostanie ostrzeżenie wpisane do profilu. Po 2 takich sytuacjach konto główne zostanie zbanowane. Zasada ta nie dotyczy Kont RPG.
oraz zostały dodane m.in. punkty:
 • 3. Aby mieć dostęp do głównej treści forum oraz pełnego pakietu przysługującego Edeńczykowi, należy założyć własny temat w subforum PREZENTACJI. Po jego wypełnieniu należy temat podbić nowym postem. Opiekunowie forum mają 48h na zaakceptowanie lub wysłanie odpowiednich uwag.
 • 4. Edeńczycy sami na etapie prezentacji wybierają grupy, do których chcą przynależeć. Grupami do wyboru są: Edeńczyk, Grafik, Technik.
 • 5. W przypadku Konta RPG właściciel po jego założeniu kieruje się z prośbą o otrzymanie odpowiedniej rangi do tematu ZAMÓWIEŃ, by uzyskać dostęp do forum bez zakładania odpowiedniej prezentacji. Aby RPG mógł reklamować się na Edenie, obowiązkowe jest posiadanie konta RPG. UWAGA! Aby konto dostało odpowiednią rangę, w profilu muszą być wpisane osoby odpowiedzialne za tworzenie danego RPGa (nicki na Edenie, discord lub w przypadku braku dwóch poprzednich imiona). W innym wypadku Administratorzy odmówią nadania rangi.
 • 9. Po upływie 2 lat od ostatniego logowania Administracja usuwa konto w przypadku niskiej* aktywności, a dezaktywuje te o wysokiej** aktywności.

W regulaminie działu zapowiedzi punkt:
1. Dział zapowiedzi jest działem wolnym dla użytkowników - temat może być założony przez dowolnego Edeńczyka lub Konto Forumowe, a w temacie może się wypowiadać każdy użytkownik.
został zmieniony na:
1. Temat w subforum może zostać założony jedynie przez Konto RPG, a wypowiadać może się każdy użytkownik.

W regulaminie działu reklamy punkt:
1. W dziale “reklamy” tematy mogą być założone wyłącznie przez użytkownika odpowiedzialnego za dane forum lub przez konto forumowe.
został zmieniony na:
1. Temat w subforum może zostać założony jedynie przez Konto RPG.
oraz zostały dodane punkty:
 • 4. Po założeniu swojego działu opiekunowie danego Konta RPG zobowiązani są do wyboru tematycznej ikonki z podanego działu (basic rounded flat), która trafi do działu odznak oraz do profili Edeńczyków grających na danym RPGu. Należy tego dokonać w terminie nie dłuższym niż tydzień od założenia tematu.
 • 5. Po założeniu swojego działu opiekunowie danego Konta RPG zobowiązani są do opublikowania w temacie ZAMÓWIEŃ linku do strony (w przypadku forów) lub screenshota (w przypadku serwerów na discordzie), gdzie zamieścili w widocznym miejscu na stronie głównej lub w temacie poświęconym reklamie banner Edenu. W przypadku niewywiązania się z tego podpunktu reklama zostanie przeniesiona do archiwum, a Konto RPG straci kolor. Aby je odzyskać, należy nadrobić dane kroki. Bannery Edenu znajdują się pod tym linkiem.

W regulaminie działu ocen punkt:
1. Temat w dziale ocen może zostać założony przez prywatne konto jednego z administratorów, konto forumowe lub jednego z administratorów Edenu. Temat ocen nie może zostać założony przez innego Edeńczyka nie mającego powiązania z danym tworem (za taką osobę uznaje się aktualnie zajmującą stanowisko w administracji lub wyznaczą przez to forum do zajmowania się reklamą na Edenie). Temat taki nie jest obowiązkowy, ale bardzo wskazane jest jego posiadanie.
został zmieniony na:
1. Temat w subforum może zostać założony jedynie przez Konto RPG lub jednego z Administratorów, gdy nie zrobi tego administracja danego RPGa.
2. Zrezygnowaliśmy z 2 grup: Najaktywniejszych Edeńczyków oraz Laureatów. Jak mogliście zauważyć, nadaliśmy także kolor ogólnej grupie Edeńczyków. Wprowadziliśmy także grupę nowo zarejestrowanych.

3. Zgodnie z sugestiami poruszanymi w temacie "Przyszłość Edenu" wcześniejszy temat "Kontakt z administracją" został rozdzielony na 2 tematy: ZAMÓWIENIA, PYTANIA I PROPOZYCJE, a temat "Namierz error, wygrywaj nagrody" zmieniliśmy na PROBLEMY TECHNICZNE.

4. Zrezygnowaliśmy z wyprowadzanych wiadomości do założycieli tematów pomysłów na RPGi oraz zapowiedzi PW o aktualność pomysłów — po miesiącu nieaktywności w tematach zostaną one po prostu przeniesione do archiwum.

5. W związku ze zmianą w regulaminie o obowiązkowym posiadaniu konta RPG wszystkie osoby, które publikują zapowiedzi, reklamy, oceny przez konta Edeńczyków zobowiązane są do założenia konta RPG (jeżeli go jeszcze nie mają), uzupełnienia jego profilu oraz zgłoszenia się o rangę w temacie ZAMÓWIEŃ. Czas na aktualizację jest do 5 maja 2023. Zasada wchodzi w życie od chwili opublikowania tego ogłoszenia.

6. Równocześnie wszystkie konta RPG, które do tej pory nie zgłosiły się po kolor, nie uzupełniły profilu, a operują na Edenie, zobowiązane są do aktualizacji profilu oraz zgłoszenia się po rangę w temacie ZAMÓWIEŃ.

7. Na nowo otwieramy dział partnerstwa. Z uwagi na wiele nieaktywnych stron spis ten uległ wyzerowaniu. Wszystkich zainteresowanych utrzymaniem lub nawiązaniem na nowo współpracy zachęcamy do zajrzenia do odpowiedniego tematu.

8. Na Edenie został uaktualniony system otrzymywania odznak. Wprowadziliśmy odznaki RPG oraz personalne, które Edeńczycy mogą zdobyć, wypełniając prezentacje. RPGi, które do tej pory nie przesłały swoich ikonek, mogą to zrobić do 5 maja 2023. W innym przypadku RPG zostanie bez możliwości otrzymania własnej ikonki.

9. Zgodnie z punktem obowiązkowego posiadania prezentacji wszyscy Edeńczycy zobowiązani są do nadrobienia tego punktu, aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyłączone z posiadania prezentacji są Konta RPG. Edeńczycy, którzy już posiadają prezentacje, powinni zaktualizować swoje tematy w nowym kodzie lub założyć nowy temat i zgłosić usunięcie starego PRZED PODBICIEM NOWEJ do ZAMÓWIEŃ. Czas na nadrobienie tego punktu i odzyskanie dostępu mija 5 maja 2023.

10. W związku z ankietą tyczącą się tematów archiwalnych tematy reklam oraz zapowiedzi nie będą usuwane. Pozostałe tzn. pomysły, poszukiwania, oceny, warsztaty będą usuwane, w momencie, w którym przekroczą rok od nieaktywności.

11. W dziale AVATARY wprowadziliśmy regulamin. Zamieściliśmy tam także instrukcje dodawania nowych wizerunków przez formularze.

12. Baza forów została całkowicie zastąpiona przez dział Reklamy.

13. Spis wizerunków współczesnych został przejrzany i całkowicie zastąpiony przez Edenowy Faceclaim na tumblrze.

14. Odznaki za konkursy z dawnych lat zostały zastąpione odznakami odpowiednich kategorii: nagroda za wzięcie udziału w konkursie graficznym, technicznym, literackim. Odznaki za wydarzenia zostały usunięte. W planach mamy zainicjowanie nowych.

15. Spis innych zmian:
 • nazwy głównych subforów uległy zmianie, by je ujednolicić;
 • Okiem Edenu znajduje się aktualnie w strefie kreatywnej;
 • wcześniejsza nazwa PBF została zastąpiona poprzez nazwę RPG;
 • pomysły na forum zostały przeniesione do strefy RPG oraz wyciągnięte na wierzch, by ułatwić namierzenie ich ze strony głównej;
 • w Strefie Kreatywnej najważniejsze tematy zostały wyciągnięte na wierzch, by ułatwić namierzenie ich ze strony głównej;
 • Strefa graficzna również uległa zmianie. Avatary rysunkowe zostały przeniesione do archiwum, gdzie podgląd wciąż ma każdy użytkownik;
 • tematy zostały wysprzątane z nieaktywnych postów;
 • zaktualizowana została strefa aktywnych forów oraz serwerów discordowych (dział reklam);
 • spisany został przewodnik po Edenie;
 • odznaki zostały zaktualizowane na bardziej modernistyczne;
 • w strefie organizacji został dodany dział Vademecum z najważniejszymi informacjami o Edenie;
 • zostały zaktualizowane formularze dodawania wizerunków do bazy;
 • wprowadziliśmy powiadomienia masowe.
W razie jakichkolwiek problemów zapraszamy do odpowiednich tematów.

Pozdrawiamy,
Ekipa Edenu :ciastko:
1 Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
LA || Alaska || czekam na TVD od baby
Jestem, ale trochę mnie nie ma.
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa#7306
 5002181

#60496 31 mar 2023, 9:31

Ogłoszenie #92
Witajcie! Wiemy, ze część z Was zdążyła już zauważyć ten fakt, ale przychodzimy do Was z oficjalnym komunikatem — @chubby przestała pełnić funkcje administratora Edenu. Bardzo ci dziękujemy za współpracę, pomysły i twój wkład.

Widziałyśmy, że pojawiły się pytania co do funkcji pełnionych przez poszczególnych członków ekipy. Wychodzimy więc Wam naprzeciw i rozwiejemy Wasze wątpliwości. @Elian pracuje nad zmianą szaty Edenu; jest człowiekiem od strony technicznej, naprawia wszelkie błędy z kodami etc.
@Crashie oraz @medusa prowadzą porządki na portalu, opiekują się Edenem, wprowadzają pomysły i propozycje, spełniają zamówienia i inne sprawy wymagane na bieżąco zaangażowania.

Wiemy, że kilka wprowadzonych zmian nie spodobały się społeczeństwu Edenu. I to nie tak, że ignorujemy każde Wasze zapytanie czy propozycję, nie ma też odmowy „nie, bo nie” — każdy pomysł dyskutujemy w swoim gronie oraz zapisujemy je w odpowiednim miejscu. Naprawdę staramy się wyjść Wam naprzeciw, zdajemy też sobie sprawę, że portal tworzy cała społeczność; nadal zachęcamy do zgłaszania się do ekipy :<3: PW prosimy wysyłać do @crashie lub @medusa. We wzorze można zawrzeć dodatkowe informacje, które są dla kogoś ważne i mogą przydać się w kontekście zasilenia szeregów administracji Edenu.

Kod: Zaznacz cały

[b]Powód zgłoszenia:[/b]
[b]Czym chcę się zajmować na Edenie?:[/b]
[b]Kilka słów o sobie:[/b]
Niedługo dodamy ankiety na temat wizerunków, gdzie będziecie mogli oddać swój głos, a także wypowiedzieć się w kwestii bazy wizerunkowej.

Prosimy również wszystkich o cierpliwość. Jesteśmy osobami pracującymi, z różnymi obowiązkami, problemami zdrowotnymi, etc. Jak wspomniane było wyżej wszystkie pomysły sobie zapisaliśmy. Naszym celem jest usprawnienie działania portalu, nie na odwrót.

Pozdrawiamy,
Ekipa Edenu :smok:
2 Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 6 razy

 elian#4779

#60839 25 kwie 2023, 12:03

Ogłoszenie #93
Witajcie! Z uwagi na żywą dyskusję odnośnie prezentacji, postanowiliśmy zmienić kolejność i zacząć właśnie od nich. Wizerunkami zajmiemy się po decyzjach związanych z prezentacjami. W związku z czym udostępniamy 2 ankiety w ich sprawie:

Ankieta 1 - Czy prezentacje powinny być obowiązkowe?
Ankieta 2 - Czy brak prezentacji powinien wiązać się z ograniczeniem możliwości pisania na forum?

Obie ankiety potrwają do 2 maja 2023 roku.

Pozdrawiamy,
Ekipa Edenu
4 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje RPGi
Herbia
Odpowiadam na CB korzystając z telefonu. Pracuję na forum będąc przy komputerze.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 6 razy

 elian#4779

#60923 05 maja 2023, 14:47

Ogłoszenie #94
Głosowanie w sprawie prezentacji dobiegło końca. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Wyniki można zobaczyć tu i tu, ale dla ustalenia kontekstu tego ogłoszenia, zamieszczamy podsumowanie ankiet:

Czy prezentacje powinny być obowiązkowe?
 • Tak, dla wszystkich - 4 głosy
 • Tak, dla grafików i koderów - 8 głosów
 • Nie - 79 głosów
Czy brak prezentacji powinien wiązać się z ograniczeniem możliwości pisania na forum?
 • Tak - 5 głosy
 • Nie - 79 głosów
W związku z powyższymi wynikami, dokonane zostaną zmiany na naszym forum. Prezentacje będą nieobowiązkowe dla użytkowników. Brak prezentacji, nie będzie skutkować ograniczeniem ich uprawnień. Od teraz każdy nowy użytkownik będzie mieć takie same prawa jak członkowie grupy "Edeńczycy".

Ostrzeżenia

Zaprezentowane wyniki różnią sie nieco od tych, które można zaobserwować w wątkach z ankietami, ze względu na to, że dwa konta forumowe wzięły udział w głosowaniu. Tym samym jesteśmy zmuszeni nałożyć na nie ostrzeżenia za złamanie regulaminu dotyczącego kont forumowych oraz ankiet:

chubby pisze:
29 gru 2022, 14:40
12. Konta RPG mają bezwzględny zakaz głosowania w ankietach zamieszczanych przez Administrację.

Co dalej z prezentacjami?

Prezentacje nadal będą wykorzystywane jak dotychczas z wyjątkiem "funkcji weryfikacyjnej". Chcąc pozyskać odpowiednie odznaki, czy przynależeć do grupy, nadal będzie trzeba posiadać wypełnioną prezentację. Po zgłoszeniu chęci zaktualizowania odznak lub przynależności do grup, administrator przejrzy prezentację i na jej podstawie dokona modyfikacji w profilu użytkownika. Warto nadmienić, że prezentacja musi być zgodna z obowiązującym wzorem. Wzór prezentacji zostanie poddany modyfikacjom na bazie propozycji, które zostały zamieszczone w wątku z pytaniami i propozycjami.

Zmiany zostaną wprowadzone na poziomie regulaminu oraz ustawień forum. Chcąc je na spokojnie wprowadzić, administracja wyłączy forum na czas prac.

Wyłączenie forum jest planowane na 06.05.2023-08.05.2023


Co dalej?

Po tym jak wprowadzimy stosowne zmiany, planujemy zająć się tematem wizerunków, który aktualnie wygląda na najbardziej palący. Możecie spodziewać się kolejnych ankiet, w których będziemy Was pytać o waszą opinię. Zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieją inne tematy, którymi należy się zająć, jednak uważamy, że najrozsądniej będzie porządkować je jeden po drugim.
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
LA || Alaska || czekam na TVD od baby
Jestem, ale trochę mnie nie ma.
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa#7306
 5002181

#60929 10 maja 2023, 0:46

Ogłoszenie #95
Witajcie po przerwie technicznej! Bardzo Was przepraszamy za niedogodności związane z przedłużeniem przerwy w działaniu Edenu oraz za brak informacji z naszej strony.

Zostały naniesione poprawki w regulaminie głównym oraz prezentacji, której zmieniliśmy wzór. Zmiany nastąpiły również w uprawnieniach, jednakże jeśli coś nie będzie działało, bardzo prosimy o informację w propozycjach i pytaniach :<3:

Pozdrawiamy,
Ekipa Edenu :smok:
2 Obrazek
Obrazek

 Zablokowany