Bawolice

Jesteś ciekawy/a jakie nowe RPGi pojawiają się na rynku? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Eze, Cado, Iris, Felix
Moje RPGi
Bawolice

#60914 03 maja 2023, 14:05



Bawolice
Wolę polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu
Bawolice to położone u podnóża Rudawskiego Parku Krajobrazowego miasto zamieszkałe przez blisko 300 tysięcy mieszkańców. Nad miastem góruje Bawoli Szczyt, u stóp którego znajduje się Czarcia Jama, która związana jest z legendą o Czarnym Bawole, znaną każdemu rodowitemu mieszkańcowi miasta. Widmo Czarnego Bawoła wisi nad miastem, a plotki głoszą, że kult bawoła istnieje do dzisiaj i jest popularny wśród niektórych mieszkańców Bawolic.
Miasto podzielone jest na 9 dzielnic. Są to zarówno osiedla domów jednorodzinnych, osiedle willowe, jak również stereotypowe blokowiska. Jedna z dzielnic jest położoną na obrzeżach Bawolic wsią, gdzie gracz będzie miał możliwość stworzenia własnej agroturystyki bądź hodowli zwierząt. Każdy będzie mógł znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Chcemy dać Wam możliwość stworzenia postaci zarówno z marginesu, jak i bogatej.
Miasto jest określane mianem jednego z najbardziej przyjaznych w stosunku do społeczności LGBTQ+ w Polsce. W pierwszy weekend sierpnia organizowane są Dni Równości, podczas których odbywa się marsz równości oraz liczne koncerty i imprezy. Na mapie Bawolic znajduje się wiele lokali deklarujących otwartość w stosunku do tęczowej społeczności (a te, które nimi są będziecie mogli dowiedzieć się przeglądając spis lokacji). Nie oznacza to jednak, że każdy w mieście musi być tolerancyjny. Mimo wszystko, akcja forum osadzona jest w Polsce, gdzie nawet najbardziej przyjazne osobom LGBTQ+ miasto bywa również nietolerancyjne. Chcemy jednak przez ten zabieg dać Wam poczucie komfortu, że każda tęczowa postać będzie mile widziana i ryzyko przykrych sytuacji na fabule w stosunku do takich postaci będzie niewielkie.
Jak wyżej wspomniano, w mieście istnieje kult Czarnego Bawoła, a więcej szczegółowych informacji na ten temat będzie podane w kolejnych aktualizacjach.
INFORMACJE TECHNICZNE
Obrazek Forum stawiamy na prywatnym hostingu.

Obrazek Bawolice będą forum typu Second Life.

Obrazek Pomysłodawcami forum są dwie osoby, które aktualnie zajmują się jego tworzeniem. Wciąż jednak poszukujemy osób do ekipy w roli adminów lub modów. Szukamy osób, które przede wszystkim będą pomagać nam w prowadzeniu forum. Jesteśmy też otwarci na propozycje i chętnie wysłuchamy opinii kogoś, ktoś spojrzy na wszystko „świeżym” okiem. Jakby ktoś był chętny, to proszę śmiało walić na PW na edenie lub na dc: saverem#5953.

Obrazek Większość prac mamy już za sobą i czekamy teraz przede wszystkim na wygląd forum.

Obrazek Nie mamy jeszcze konkretnego terminu, jeśli chodzi o otwarcie, ale zakończenie prac przewidujemy za około dwa, góra trzy miesiące. Nie chcemy niczego obiecywać, ale być może uda nam się to wcześniej. O planowanej dacie otwarcia będziemy Was na bieżąco informować.

Obrazek Miasto jest fikcyjne. Jego historia oraz legenda dotycząca go, jest stworzona przez ekipę na potrzeby forum.

Obrazek Miasto, choć spore, bo o powierzchni 178 kilometrów kwadratowych, będzie podzielone na 9 osiedli, aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po forum.

Obrazek Motyw kultu nie będzie obowiązkowy dla każdego gracza. Użytkownik będzie podejmował decyzję w karcie postaci, czy wydarzenia z nim związane będą miały wpływ na postać, czy też nie. Będzie to aktywność poboczna i akcja forum nie będzie kręciła się wokół niego. Wpływ sekty nie będzie odczuwalny dla graczy, którzy nie zdecydują się na to podczas tworzenia postaci.

Obrazek Będzie istniała możliwość stworzenia postaci, która należy do kultu albo przyłączenia się do niego fabularnie. Po zaakceptowaniu karty będzie możliwa zmiana swojego podejścia do kultu, jeśli użytkownik uznałby w trakcie rozwoju wydarzeń związanych z kultem, że jednak chce, aby jego działania miały wpływ na życie jego postaci.

Obrazek Na forum będzie możliwość tworzenia postaci obcokrajowców.

Obrazek Planujemy naprawdę sporo miejsc pracy, ale mimo to damy Wam możliwość zakładania własnych „firm”, dla których będzie istniała możliwość stworzenia lokacji. Wolne zawody również będę mile widziane. Chcemy w ten sposób dać Wam możliwość stworzenia takiej postaci, jaką chcecie.








12 Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 17 razy | Pomógł(a) : 3 razy

#60918 04 maja 2023, 15:14

Powodzenia i niech wam rogi rosną!

Awatar użytkownika
O mnie
moja przygoda z pisaniem zaczęła się od blogów łączonych na onecie. pamięta ktoś?
Moje RPGi
Selkiewo
 Iris#3820
 5936768

#60931 10 maja 2023, 7:57

:w8: :w8: :w8:

Jeny, jak ja na to forum czekam!

Awatar użytkownika
 kala#0530

#60934 10 maja 2023, 9:38

Specjalnie założyłam konto na Edenie, żeby wyrazić swój entuzjazm odnośnie tego forum! To chyba mówi samo przez się 😜 Cieszę się, że powstaje coś polskiego i że jest to większe, fikcyjne miasto, bo daje na pewno spoooro możliwości. Mam nadzieje, że uda się nam tam stworzyć fajną, zgraną społeczność graczy, bo ofc. wpadam i zacieram ręce!!!

Awatar użytkownika
O mnie
Eze, Cado, Iris, Felix
Moje RPGi
Bawolice

#60952 11 maja 2023, 20:12



Bawolice
Wolę polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu
Przychodzimy do Was z kolejną garścią informacji związanych z naszym forum. Prace idą pełną parą. Dokładamy wszelkich starań, żeby jak najszybciej je zakończyć i tym samym otworzyć dla Was forum. Mamy nadzieję, że nie możecie doczekać się jego otwarcia tak bardzo jak my!

Prezydentem miasta Bawolice jest Halina Krychowiak, działaczka i aktywistka na rzecz kobiet oraz społeczności LGBTQ+. Stanowisko prezydenta Bawolic piastuje od 2022 roku. Będzie ona postacią NPC.
Na terenie miasta działa kult Czarnego Bawoła i choć nie wszyscy mieszkańcy wierzą w jego istnienie, twierdząc, że jest to tylko lokalna legenda, jest on jak najbardziej realny. Krążą plotki, że miejscem spotkań kultu jest Czarcia Jama i wielu śmiałków starało się tego dowieść, próbując się tam zakraść i przyłapać kultystów na gorącym uczynku. Nie trzeba jednak tak daleko szukać, bo być może ten dobry sąsiad albo sąsiadka jest jego członkiem? Liderem kultu jest Wysłannik, będący postacią NPC, z nieznaną nikomu tożsamością. Będziecie mogli tworzyć postacie należące do kultu, na różnych jego szczeblach.
W Bawolicach prężnie działa również gang, który zajmuje się przede wszystkim “ochroną” lokali w mieście oraz rozprowadzaniem narkotyków. Będziecie mieli możliwość stworzenia postaci, która należy do tej grupy przestępczej. Co prawda sam szef gangu (Mariusz K. ps. ”Papież”) będzie postacią NPC, ale inne wysokie stanowiska będą dla Was dostępne.
INFORMACJE TECHNICZNE
Obrazek Do administracji dołączyły kolejne osoby i mamy już pełen skład. Przy kolejnej aktualizacji zostanie potwierdzony ostateczny skład administracji.

Obrazek Grupy na forum będą podzielone według wieku postaci. Pewnie niektóre z ich nazw wzbudzą w Was nostalgię.

Obrazek Każdy użytkownik będzie miał możliwość zarezerwowania wizerunków - podstawowego, ważnego 72h oraz dodatkowego, ważnego 24h. Będzie też możliwość rezerwacji miejsc pracy.

Obrazek Na start będzie można posiadać 4 konta. Limit multikont to 6, jednak będzie istniała możliwość aby założyć kolejne. W tym celu trzeba będzie uzyskać zgodę administracji.

Obrazek Po otrzymaniu akceptacji karty postaci, będziecie mieli 5 dni na napisanie pierwszego posta i 10 dni na napisanie kolejnych postów.

Obrazek Szykujemy dla Was sporą ilość odznak, zarówno tych dla postaci, za rozgrywki fabularne, jak i tych za eventy oraz ilość postów.

Obrazek W spisie lokacji specjalną ikonką zaznaczymy te, które są miejscami wyjątkowo przyjaznymi dla osób ze społeczności LGBTQ+.

Obrazek Wizerunki wstępnie zarezerwowane przez adminów: Szymon Sobel, Igor Bugajczyk, Adam Gallagher, Benji Krol.

Obrazek Wizerunki zarezerwowane dla NPC: Bogusław Linda, Jessica Lange.








5 Obrazek

Awatar użytkownika

#60982 17 maja 2023, 20:38

Czekam mocno :krul:

Awatar użytkownika

#60983 17 maja 2023, 21:41

Zostawiam post taktyczny!!!

Awatar użytkownika
O mnie
Eze, Cado, Iris, Felix
Moje RPGi
Bawolice

#60998 21 maja 2023, 20:06



Bawolice
Wolę polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu
Dzisiaj przychodzimy do Was z trzecią i ostatnią już garścią informacji. Ostatnia aktualizacja oznacza tylko tyle, że mamy dla Was datę i godzinę otwarcia! Mamy nadzieję, że jesteście tak samo podekscytowani jak my. Jeśli planujecie dodać gdzieś jakieś poszukiwania dla swojej postaci, to jest to odpowiedni moment! Pozostało nam już tylko dopięcie wszystkiego na ostatni guzik...

W drugi weekend czerwca odbywają się Dni Bawolic. Upamiętniają one nadanie Bawolicom praw miejskich. Organizowane są wtedy darmowe koncerty, spacery z alpakami, zjazd food trucków oraz przyjazd niewielkiego wesołego miasteczka. Na licznych straganach można zakupić lokalne wyroby takie jak sery, nalewki czy rękodzieła. Wydarzenie organizowane jest na Starówce, a koncerty odbywają się na niewielkiej scenie na rynku miejskim. W sobotę (3 czerwca) rozpocznie się na forum event “Dni Bawolic”. Do Waszej dyspozycji zostanie oddane subforum, gdzie będziecie mogli wziąć czynny udział w festynie. Za uczestnictwo w Dniach Bawolic będzie możliwość odebrania specjalnej odznaki - zarówno za sam udział, jak i za zadania rozgrywane w wątkach na terenie festynu. Event potrwa do 30 czerwca, abyście mieli dużo czasu na rozgrywki fabularne w czasie trwania najważniejszego święta w mieście.

█▬█ █ ▀█▀
Otwarcie 1 czerwca o godzinie 18:00!
INFORMACJE TECHNICZNE
Obrazek Forum zostanie otwarte o godzinie 18:00. Rezerwacje wizerunków i miejsc pracy ruszą natomiast o 18:30, abyście mogli zapoznać się bez pośpiechu z najważniejszymi informacjami na forum.

Obrazek Pozostałe wizerunki zajęte przez administrację oraz osoby, które dołożyły swoją cegiełkę do tworzenia forum to Sam Claflin, Dawid Czerwiak, Jacek Pala, Bryden Jenkins, Riccardo Montabone, Loiskiy oraz Jake Warden.

Obrazek Na forum będziecie mieli do wyboru ponad 400 odznak, zarówno grzecznych jak i tych... nie. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Obrazek Zdecydowaliśmy się na częściową rezygnację z MG. Na forum nie będzie progów ingerencji, będzie ona za to odbywać się jedynie na prośbę użytkownika lub gdy użytkownik fabularnie będzie robił coś, co budziłoby wątpliwości administracji lub innych graczy.

Obrazek Ostateczny skład administracji to Cado, Eze, Iris i Felix.








6 Obrazek

O mnie
wymykam się opisom
Podziękował(a): 1 raz
 mamabear#4191

#60999 21 maja 2023, 20:38

Tak szybkiego otwarcia się nie spodziewałam, ale to świetna wiadomość!
Mam też pytanie o NPCów, czy w związku z ograniczeniem aktywności MG NPC są przewidziani? Pytam bardziej pod kątem miejsc pracy

Awatar użytkownika
O mnie
Eze, Cado, Iris, Felix
Moje RPGi
Bawolice

#61000 21 maja 2023, 20:52

mamabear pisze:
21 maja 2023, 20:38
Tak szybkiego otwarcia się nie spodziewałam, ale to świetna wiadomość!
Mam też pytanie o NPCów, czy w związku z ograniczeniem aktywności MG NPC są przewidziani? Pytam bardziej pod kątem miejsc pracy
Okazało się, że prace nad forum poszły nam znacznie szybciej, niż przypuszczaliśmy. :<3:
Na forum będą trzy postacie NPC: Wysłannik (będący liderem kultu), Halina Krychowiak (prezydent miasta) oraz Mariusz K. ps. "Papież" (szef bawolickiego gangu). Jeżeli chodzi o miejsca pracy, to posady takie jak prezesi, dyrektorzy, etc. będą wolne i będzie można tworzyć postacie na tych stanowiskach. Jeżeli nic z dostępnych miejsc pracy (chociaż jest ich dość sporo) nie będzie odpowiadać użytkownikowi i będzie miał inny pomysł, może też być właścicielem własnego biznesu. Nie przewidujemy w tym aspekcie żadnych ograniczeń, jeżeli wszystko zostanie sensownie opisane w KP.

ODPOWIEDZ ]