If you don't like the weather, wait a minute!

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#58706 22 wrz 2022, 21:06

Rozumiem, że jedna z adminek, która obecnie jest poza zasięgiem, jest tą, która odpowiadała na pytania na Edenie?
16 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Asta, Elentiya, Iza, Viol, Scarlett, Iries, Blueberry
Pomógł(a) : 2 razy

#58709 23 wrz 2022, 14:04

Obrazek
Kiedy przeszłość zaczyna Cię otaczać… Czujesz, że toniesz.
Cześć!

Dzisiaj chciałybyśmy zbiorczo odnieść się do komentarzy, które pojawiły się pod naszym ostatnim postem.
Po pierwsze i najważniejsze: forum zostanie otwarte i w tej kwestii nic się nie zmieniło. My również jesteśmy złe i jest nam przykro, bo niezupełnie tak to sobie wyobrażałyśmy, ale są rzeczy, których się nie przeskoczy. Nie wszystko jest zależne od nas. Jedną z Adminek, która nie była dostępna w terminie planowanego otwarcia, była jedyna w naszym składzie koderka. Nie możemy podjąć się otwarcia forum, nie mając na podorędziu osoby, która ogarnia kwestie techniczne — to mogłoby poskutkować różnymi problemami, z którymi nie poradzi sobie reszta z nas. To z kolei odbija się na komforcie Użytkowników. Szukamy wsparcia na tym polu, żeby takie sytuacje nie miały już miejsca.
Ponadto: pracowałyśmy nad forum wszystkie razem i wszystkie razem chciałybyśmy być obecne podczas jego otwarcia. Przykro i nie w porządku byłoby wykluczać kogoś, kto włożył w projekt czas i serce, a nie jest dyspozycyjny z przyczyn losowych.
Pojawiły się również wątpliwości, jak będzie wyglądało funkcjonowanie forum, gdy po otwarciu ktoś z ekipy będzie z jakichś przyczyn niedostępny. Chciałyśmy zauważyć, że otwarcie forum, a jego działanie w każdy inny dzień to zupełnie coś innego. Podczas otwarcia pracy jest najwięcej, przychodzi mnóstwo osób, są pytania, prośby, zgłoszenia problemów. Właśnie dlatego chcemy być obecne wszystkie — żeby otwarcie poszło sprawnie i każdy z Użytkowników czuł się wysłuchany i zaopiekowany. Stawiamy na dobrą i miłą atmosferę, a przecież to właśnie od stylu otwarcia zależy bardzo dużo.

Jak wspomniałyśmy w ostatnim poście, o dacie otwarcia poinformujemy niebawem. Mamy nadzieję, że mimo wszystko dacie nam szansę i tej jesieni zobaczymy się w pięknej Szkocji. <3

Awatar użytkownika

#58710 23 wrz 2022, 14:30

Dzięki za odpowiedź jednak wciąż nie wzbudza ona zbyt wielkiego zaufania. Dlaczego odpisanie na wątpliwości potencjalnych graczy zajęło Wam prawie tydzień? Wszystko zapewne inaczej by wyglądało, gdybyście od razu dały znać, że powód przesunięcia otwarcia to nieobecność koderki, wierzę, że większość osób zrozumiałoby taką sytuację. Wiadomo, że osoba zajmująca się sprawami technicznymi jest istotna z punktu widzenia ewentualnych fikołków przy otwieraniu. No i fakt, że forum było prawie gotowe, a teraz nawet nie wiadomo kiedy się otworzy, też nie wygląda zbyt dobrze.

Niestety, ale Wasze podejście na ten moment to trzepocząca na wietrze czerwona flaga.
10 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie

#58711 23 wrz 2022, 15:04

mamacita pisze:
23 wrz 2022, 14:30
Dzięki za odpowiedź jednak wciąż nie wzbudza ona zbyt wielkiego zaufania. Dlaczego odpisanie na wątpliwości potencjalnych graczy zajęło Wam prawie tydzień? Wszystko zapewne inaczej by wyglądało, gdybyście od razu dały znać, że powód przesunięcia otwarcia to nieobecność koderki, wierzę, że większość osób zrozumiałoby taką sytuację. Wiadomo, że osoba zajmująca się sprawami technicznymi jest istotna z punktu widzenia ewentualnych fikołków przy otwieraniu. No i fakt, że forum było prawie gotowe, a teraz nawet nie wiadomo kiedy się otworzy, też nie wygląda zbyt dobrze.

Niestety, ale Wasze podejście na ten moment to trzepocząca na wietrze czerwona flaga.

Sytuacja, która wynikła była negatywnym zaskoczeniem nie tylko dla graczy — dla Nas też.
Zajęło Nam to tyle czasu, ponieważ same musiałyśmy pomyśleć co dalej i gdzie szukać pomocy z kodami, nie chciałyśmy dawać informacji, które nie będą miały potwierdzenia w rzeczywistości, bo nie od razu osoba która zgodziła się Nam pomóc w kwestii technicznej, dała Nam odpowiedź. Ot, prosty powód. Serio, też wolałybyśmy już mieć otwarcie za sobą, posprawdzać karty i grać, cieszyć się tym forum, zamiast szukać dodatkowej osoby do pomocy.
Wiem, nie stawia to Nas, jako administracji w dobrym świetle, wszystkie mamy o tym pojęcie. Wiemy też, że użytkownicy również się na Nas zawiedli, bo wiele osób na Nas liczyło. Przez nagłą zmianę daty pozbyli się zaufania, którym Nas obdarzyli, a my na siłę też nie będziemy nikogo do siebie przekonywać, bo to nic nie da.
Liczę na to, że osoby, które chciały zagrać na forum, po prostu przyjdą na otwarcie i tam zdecydują, czy chcą postawić nad Nami całkowitą kreskę, czy jednak dadzą Nam szansę i postanowią zostać.
Przygotowanie tego forum dla Nas też nie jest prostą sprawą, mamy po drodze sporo przeciwności, ale wciąż to robimy — stawiamy to forum, bo chcemy i wbrew pozorom zależy Nam na tym projekcie.
Nie uważam, że nie masz racji, a nawet wręcz przeciwnie — gdybyśmy jaśniej postawiły sprawę i od razu napisały, że będziemy miały problem od strony technicznej, na pewno duża część osób wykazałaby się większym zrozumieniem.

Awatar użytkownika

#58712 23 wrz 2022, 15:18

Super, że się zreflektowałyście chociaż odrobinę, mam nadzieję, że dzięki temu popracujecie trochę nad komunikacją i na odpowiedź nie będzie trzeba czekać nie wiadomo ile. Nawet głupia informacja, że coś się posypało i czekacie na czyjąś odpowiedź jest na plus, bo pokazuje, że nie macie potencjalnych graczy w tyłku, ładnie to określając.

Druga sprawa jest jednak taka, że z tego co się orientuje, to miałyście już gotowy wygląd, przynajmniej tak można wywnioskować, skoro była konkretna data i godzina otwarcia. I zdecydowałyście się je przesunąć w czasie ze względu na koderkę, bo Wam się wysypała. Ale macie już nową? Jeśli nic nie pomieszałam, to do czego to tak naprawdę zmierza? Koderka będzie jednak wymieniana na nową?
7 Obrazek

#58713 23 wrz 2022, 15:23

Tak to nadrabiam i nasuwa mi się jedna myśl. Chciałoby się powiedzieć, że sytuacja jest zaskakująca, ale właściwie… wcale nie jest. Aż dziwne, że jak dotąd otrzymywałyście naprawdę pozytywny feedback jako tworzący się projekt i część osób była gotowa was obronić własną piersią mimo tego, jak rozwiązałyście sprawę z Nowym Jorkiem albo jak grupowo sabotowałyście otwarcie innego forum. Padły wcześniej opinie, że pewne rzeczy widać, ale jak można zaobserwować, nie dały wam do myślenia. Może to, jak teraz sypie się wam projekt, to po prostu wracająca karma – ja bym się na waszym miejscu nad tym zastanowiła.
Skoro daty otwarcia nie ma, to obstawiam, że dzieli nas od niego jeszcze sporo czasu. Wykorzystajcie go dobrze jako ekipa i po prostu przemyślcie swoje zachowanie, bo szkoda tracić czas swój i czyjś, a do tego wszystko prowadzi, jeśli nie zmienicie podejścia.
13 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
to konto zostało przejęte przez hakerów
Moje fora
nie ma

#58714 23 wrz 2022, 16:57

To co się właściwie stało? Jeśli koder się dziewczynom wysypał, to rzeczywiście otwarcie forum mogło być utrudnione, ale nie wiem już, czy chodzi o to, że go nie ma w ogóle, czy że nie mógł być wtedy. Szukacie obecnie kogoś nowego? Będziecie zmieniać styl czy po prostu tamtej osobie nie udało się skończyć i będzie potrzebne zastępstwo za niego?
4 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie

#58715 23 wrz 2022, 17:21

@mamacita @jelonek1

Miały zostać wprowadzone poprawki w kodach, lecz żadna z Nas (reszty adminek), nie była w stanie tego zrobić. Jeśli chodzi o koderkę... Na chwilę obecną jest po prostu chora, trudno Nam powiedzieć kiedy poczuje się lepiej. Będą aktualnie dwie, nie wiemy na jak długo, ani czy druga dziewczyna zostanie z Nami na dłużej — na razie skupimy się na tym, co zostało i wprowadzimy poprawki, bo niektóre rzeczy po prostu nie działały i wymagają korekty oraz zmian, bo kilka rzeczy również będzie zmienionych. Wolimy po prostu uniknąć sytuacji w której kody mogą się rozjeżdżać, bądź ucinać panel. W Naszych planach było przetestowanie forum od a do z, zarówno z perspektywy konta administracyjnego, jak i zwykłego użytkownika, dlatego poprosiłyśmy o pomoc drugą osobę, która tymi kodami się zajmuje.

@cierpliwość mi się skończyła
Chciałyśmy zakończyć już te głupie i nikomu nie potrzebne spory, ale jak widać niestety się nie da. Zarzucanie nam sabotowania forum, jest lekką hipokryzją ze strony pewnych osób. Od samego początku powstawania Szkocji, w którą cała administracja wkłada pełno serca i czasu, polała się na nas fala hejtu. I chyba nawet nie ma co ukrywać, że największymi hejterami naszego pomysłu były osoby, które tak wspaniale wspierały budowę jednego z nowych for w świecie pbf. Od początku musiałyśmy mierzyć się z komentarzami, które według nas wynikały po prostu z czystej niechęci. Temat Nowego Jorku został zamknięty dawno temu i nie widzimy sensu w tym, by do niego wracać. Nie potrafimy zrozumieć dlaczego cała fala jadu wylała się na Nas, skoro jedną z pierwszych osób, która zostawiła Nowy Jork oraz resztę administracji była założycielka jednego z nowych pbfów, które powstały — ale rozumiemy, że takie rzeczy łatwiej zamieść pod dywan.
Więc proszę, nie mówmy o sabotowaniu czyjegoś forum, kiedy to niestety nasz projekt zmaga się z tym od początku. A co do karmy, to pamiętajmy że ona działa w dwie strony. I na tym chciałybyśmy zakończyć ten temat i dać do myślenia ludziom, którzy tak ochoczo piszą o tym jakie to jesteśmy złe i okropne. Warto byłoby najpierw przypatrzeć się sobie i odpowiedzieć na pytanie ,, a ile ja sobie mogę zarzucić''. Bo to niestety nie pierwszy raz kiedy obrywa nam się za to, że robimy coś nie tylko dla siebie, ale i dla graczy. Nikogo nie będziemy namawiać do grania, nikogo nie będziemy przekonywać. Po prostu zrobimy swoje i skupimy się na tym. Dlatego z dniem dzisiejszym po prostu przestajemy odpisywać na każdy skierowany hejt w naszą stronę i każdy wylewający się jad. Dziękujemy tym, którzy nas wspierają i którzy nadal czekają na forum i zapewniamy, że zostanie ono otwarte. Następną wiadomością będzie już link do gotowego i dopracowanego w 100% forum, oczywiście będziemy odpowiadać na pytania!
Negatywne komentarze rzucane w Naszą stronę od początku wrzucenia pierwszej zapowiedzi i tak Nas nie zniechęcają, nawet jeśli będziemy mieć niewielkie grono graczy, to po prostu damy z siebie wszystko, właśnie po to, żeby Ci gracze byli zadowoleni.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia - Ekipa Szkocji
8 Obrazek 8 Obrazek