We are here tonight to talk about violence

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#57851 24 kwie 2022, 21:37

Obrazek
WE ARE HERE TONIGHT TO TALK ABOUT VIOLENCE

Tematyka forum opierać się będzie na uniwersum Harry'ego Pottera, łącząc przy tym klimat serialu Peaky Blinders.
Rozgrywka skupia uwagę na literackim podejściu, które urozmaicone zostało poprzez mechaniczne rozwiązania - częściowo stworzone na bazie systemów RPG takich jak: "Zew Cthulhu", "Warhammer", "D&D".
Pomimo czerpania z uniwersum Potterowskiego wiele elementów zostało poddanych autorskim modyfikacjom.
Więcej informacji spodziewajcie się przy kolejnych zapowiedziach, do zobaczenia :>
PS. Przedstawione w zwiastunie wizerunki posłużą jako postacie NPC.
1 Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 maja 2022, 21:23 przez bloodycity, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
la vien rose
Moje fora
secrets of london
Pomógł(a) : 1 raz
 daissy#3120

#57854 25 kwie 2022, 18:51

hej kochani, miło mi, że się tworzycie!
niestety, chociaż rozumiem aurę tajemniczości pierwszej zapowiedzi i filmik sam w sobie jest bardzo ładnie zrobiony, to informacje, które napisaliście nie mówią mi o tym tworze praktycznie nic konkretnego. :((
ze standardowych pytań, kogo znajdziemy w ekipie, na jakim hostingu stawiacie forum, jakie ramy czasowe obejmuje fabuła, to pierwsze co przychodzi mi do głowy najogólniejszego. liczę, że w kolejnych postach rozpiszecie się odrobinkę bardziej, by zachęcić ludzi do zapoznania się z zapowiedzią i trzymam kciuki za powodzenie przy pracy nad forum <3
3 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
na forach od ponad 10 lat, czasami coś dłubię przy grafice lub kodach
Moje fora
NY

#57937 11 maja 2022, 12:36

I jak tam, coś wiadomo jakieś nowe newsy z placu budowy? :excited:

Awatar użytkownika

#58001 wczoraj, 21:37

Obrazek
FOR THE GREATER GOOD
Pomimo zakończenia Wielkiej Wojny myśli czarodziejów wciąż błąkają się między strachem a ulgą. Każdy jest świadom ataków czarnoksiężnika, którego miano jawi się na nagłówkach światowych gazet, a jego nagłe zniknięcie jedynie zwiększa napięcie w oczekiwaniu na kolejne ataki. Wszędzie słychać powtarzające się pytanie – gdzie jest Gellert Grindelwald?
Przywódcy czarodziejskich narodów trwają w niepewności, starając się opanować ludność, pośród której nie tylko filozofia 'Większego Dobra' zbiera swe żniwo. Londyńskie ulice również nie gasną od wewnętrznych konfliktów, chociaż Ministerstwo Magii wraz z Hectorem Fawleyem na czele za wszelką cenę stara się powstrzymać efekty wrzącej w żyłach krwi, której szkarłat przelewa się każdego dnia, niezależnie od ideologii supremacji jej czystości. Dziedzictwo jest istotne, jednak to głośno głoszone poglądy ważą o przyszłości społeczeństwa czarodziejskiego. Zgoła inaczej spoglądać mogą naukowcy i wynalazcy, których odwiecznie istotna rola odgrywana jest poza głównymi bonanzami osób, wykluczając ich ścisłe grono towarzyskie oraz sponsorskie. Wpływ porachunków słyszalnych zza okiennic nawarstwiał szarą mgłę niepokoju nad głowami zarówno członków Londyńskiego Stowarzyszenia Naukowego, jak i każdego spoza ich kolektywu.
Samo zapanowanie nad ulicznymi potyczkami w dzielnicach Londynu wydaje się wręcz nie do osiągnięcia, choć względny spokój oferowany jest tylko z uwagi na odpowiednie konszachty z głowami dzielnicowych grup zorganizowanych. Niektórzy tchnięci odwagą lub głupotą śmieją nawet mówić o zgrupowaniach gangowych, dla których pojęcie moralności już dawno zniknęło wraz z biegiem wydarzeń, który zaoferował możliwość wspólnego, pełnego zysku życia tuż obok mugoli. Historia czarodziejów nigdy przecież nie była usłana płatkami kwiatów, prędzej opadającymi w jesiennym deszczu listkami płaczącej wierzby, która łkała nad nieszczęsnym losem ludzi – innych, ale wciąż tych samych. Wyjątkowych, a jednak równie śmiertelnych. Niektórzy nie mieli szans z rozpędzoną machiną nienawiści, ale zdarzali się i tacy, dla których życie było prostsze od świeżo wyszlifowanego trzonka miotły. Obecnie zdarza się również, choć na chwilę, na krótki moment, zapomnieć o tym, co dzieje się kilka ulic dalej, od Pokątnej, aż na Przekątną – tam, gdzie jedynie ci o zdrowych zmysłach przetrwania nie próbowali zapuszczać się ani w promieniach słońca, a tym bardziej w towarzystwie księżyca. Nokturn niezmiennie pozostaje niezależny od wszelkich konfliktów, które prowadzi się zarówno hasłami politycznymi, jak i czysto zarobkowymi, bo przecież zawsze chodzi tylko i wyłącznie o galeony i powiązana z nimi władzę. Dla tych bardziej wyedukowanych wydaje się to zabawne, bo przecież prawdziwym właścicielem waluty czarodziejów są właśnie gobliny, te same magiczne istoty, które niegdyś krwawo buntowały się wymiarowi równości społecznej po dziś dzień kulejącej nawet w zwykłym społeczeństwie czarodziejów. Z czasem nie miało to znaczenia, z czasem wszyscy zapomnieli. Nie każdy był tego świadom, bo też ukończenie czarodziejskiej szkoły nie było prostą, a tym bardziej tanią ścieżką edukacji. Niektórzy musieli nauczyć się życia ulicznego, gdzie nie tylko teoria i praktyka łączyły się w sposób boleśnie prosty, odrzucając książkowe mądrości, ale również wyznaczały ścieżkę kariery i użyteczności dla tych, którym przywilejów zabrakło.
Znany podział czarodziejskiego społeczeństwa nigdy nie zamykał się tylko na czystości płynącej w żyłach krwi, tym co faktycznie wyznacza czarodziejski status, jest potęga zasobności sakwy, a nawet i skrytki bankowej, certyfikat zawodowy, przekonania do tradycji, ale również i sama odwaga przeciwstawienia się nieuchronnemu, bo niczym innym jak skostniałym poczuciem końca jest wycelowany we własną twarz rewolwer czy skomponowany rdzeń w drewnie różdżki; właśnie tego oczekiwać można na każdym kroku zbrukanych Londyńskich dzielnic tulących dzieci do snu płaczem wdów i obezwładniających krzyków przerażenia ofiar ulicy. Część zadaje sobie pytanie, czy można ich jeszcze uratować? Jednak nie każdy jest gotów stanąć twarzą w twarz z nieznanym, szczególnie gdy pewność na przeżycie kolejnego dnia może spotkać się z chrapliwym śmiechem cienia spoglądającego nań po raz pierwszy.
W tym mieście jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje.
Wszędzie znajdą się obserwatorzy.
Wszędzie znajdą się interesy.
Wszędzie znajdą się trupy.
Już nie tylko dźwięk różdżek wzbudza mieszkańców o dreszcze, dźwięk zwalnianego spustu pistoletu jest równie znanym akompaniamentem, jęczących w zakamarkach ulic magicznego Londynu.
Nawet służby porządkowe Ministerstwa Magii nie mogą być wszędzie.
Śmierć to tylko kolejna ścieżka, którą musimy podążać.
Witamy ponownie z garścią dodatkowych informacji!

Osoby prowadzące forum nie posiadają prywatnych kont na Edenie, natomiast w gang osób opiekujących się forum wchodzą: matki chrzestne, mistrzowie gry oraz moderatorzy.

Prace nad forum trwają niezmiennie od ponad pół roku z większym, a czasem mniejszym natężeniem, na tyle, aby otworzyć się w nadchodzącym lecie. (Oby!)
Więcej informacji spodziewajcie się przy kolejnych zapowiedziach, do zobaczenia :>

Awatar użytkownika
O mnie
la vien rose
Moje fora
secrets of london
Pomógł(a) : 1 raz
 daissy#3120

#58005 dzisiaj, 12:14

fajnie, że jednak ożyliście! szkoda, że niektóre z moich poprzednich pytań została bez odpowiedzi (hosting na przykład? klasyczny forumpolish? coś płatnego?)
ale w takim razie mam nowe! jak wygląda sprawa z kanonicznymi rodzinami / postaciami, przewidujecie ich użytkowanie? własne opisy?
czy przed otwarciem forum, lub w trakcie, powstanie serwer discordowy do integracji i poszukiwania relek, czy stawiacie na czat forumowy?
może uchylicie rąbka tajemnicy mechaniki gry? które z mechanicznych rozwiązań wspomnianych w pierwszym poście wcielicie, czy przewidujecie obecność umiejętności lub genetyk dla postaci? jakie wizerunki zajęło dla siebie grono administratorów i pomocników?
Problem z tymy tekstem jest taki, że ja osobiście, dalej nie jestem pewna o czym to forum będzie. Walka frakcji (gangów) o wpływy i pieniądze powiązana też z magią, dobrze rozumiem? Czystość krwi schodzi na dalszy plan?
Mam nadzieję, że się wszystko rozjaśni z czasem w kolejnych zapowiedziach i powodzenia dalej w tworzeniu!
ps w punkt trafiona godzina wrzucenia nowej zapowiedzi :brewki:
2 Obrazek

ODPOWIEDZ ]