Eastbourne

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Nieduże miasteczko na południowym wybrzeżu Anglii. Administracja: Joy#9747, alek#7308, Mi#9438
Pomógł(a) : 1 raz

#57243 13 sty 2022, 23:20

@Daisy - aww, dziękujemy! Jeszcze trochę cierpliwości, jak tylko zyskamy pewność, że się wyrobimy na planowaną datę, to ujawnimy ją czym prędzej. <3 Forum już właściwie nadawałoby się do gry, ale parę rzeczy wymaga jeszcze dokończenia.

@mamabear - mamy nadzieję, że tutaj odznaki Cię nie zawiodą. Mamy ich ponad 400, także jest w czym wybierać!

@nata ,
Co to znaczy, że wymagacie jednej fabuły na dwa miesiące? To musi być wątek, który zamyka się w dwóch miesiącach, czy może jakaś konkretna ilość postów?
Dokładnie, jeden wątek, który rozpoczął się i zakończył w przeciągu dwóch miesięcy. Regulamin nie określa jednoznacznie ile postów to jedna fabuła. Wychodzimy z założenia, że cztery długie posty na głowę są tyle samo warte co dziesięć krótkich.

Takie rozwiązanie pozwala na pisanie wtedy, kiedy mamy na to czas - dla jednego będzie to jeden post w tygodniu, dla innego kilka postów tylko w weekendy, dla kolejnego dwa tygodnie niepisania i machnięcie kilku postów w trzecim tygodniu... Oczywiście regulamin uwzględnia takie sytuacje, jak ta, że ktoś przestanie nam odpisywać, czy że nie uda nam się zamknąć fabuły, bo po kilku, kilkunastu postach wciąż nie nadeszła na to odpowiednia chwila, i zapewnia rozwiązanie ich. Osoby w takiej sytuacji nie muszą się o nic martwić, na pewno nie będą poszkodowane. :)

Ogólny zamysł tego ruchu jest taki, żeby każdy czuł się u nas swobodnie i po prostu miło spędzał czas, zamiast denerwować się, że w danym tygodniu nie zdąży nic napisać i straci przez to postać. Jakiekolwiek "ograniczenie" powstało tak naprawdę tylko dlatego, że musiałyśmy ustalić, po jakim czasie zajęty wizerunek może się ewentualnie zwolnić. Tak naprawdę dopóki ktoś się o niego "nie upomni", to nie będziemy nic robić z kontem osoby, po której widzimy, że dotąd aktywnie grała. Inna sprawa, jeśli ktoś nie będzie się nawet logował przez długi czas, wtedy oczywiście konto zostanie zdezaktywowane. O sztucznie zajęte miejsca pracy także nie trzeba się obawiać.

Oczywiście bierzemy pod uwagę, że może się to nie sprawdzić, że mogą się pojawić osoby, które będą tego nadużywać, że koniecznie będzie wspólne omówienie nowych zasad, ale chcemy przynajmniej spróbować. Wierzymy jednak, że uda nam się utrzymać taki stan rzeczy, choć w głównej mierze zależy to od podejścia Graczy, czy skupią się na zabawie i grze, czy nie.

Tak długi czas na wykonanie jednej fabuły sprawia, że nieobecności służą u nas właściwie tylko do informowania innych Graczy, że nie będzie nas przez parę dni. Ale w zamian dajemy możliwość zawieszenia konta na dwa miesiące, jeśli akurat stracimy na nie wenę i wówczas w ogóle nie trzeba sobie nim zawracać głowy. ;)
A tutaj trochę mnie ciekawi jak bardzo randomowe zdjęcie jest randomowe - jeśli ktoś ma zarezerwowany wizerunek, a ktoś inny wyszuka jego zdjęcie, to może sobie po prostu nim grać, skoro nie wymagacie rezerwacji?
Nie, absolutnie! Zarezerwowany wizerunek należy wyłącznie do osoby, która go zajęła i nie ma od tego żadnych odstępstw. Przez randomowe zdjęcie mamy raczej na myśli zdjęcie znalezione przykładowo na Pintereście, które przedstawia nieznaną osobę. Oczywiście może się zdarzyć, że ktoś po prostu nie rozpozna w niej zajętego wizerunku, ale wówczas jest zobowiązany zmienić zdjęcie, co jest ujęte w regulaminie. Chcąc nie chcąc, musi się też liczyć z tym, że ktoś również może użyć tego zdjęcia (lub innego z tej samej serii). Generalnie ten punkt regulaminu powstał z myślą o osobach, które lubią korzystać z artystycznych zdjęć i/lub nie cierpią szukać wizów ani się o nie "bić". 90% Użytkowników zapewne z tego nie korzysta i normalnie zarezerwuje wizerunek, ale że wiemy, że parę takich osób zamierza u nas zawitać, więc dajemy im taką możliwość. :)
Tu trochę ciekawią mnie te zasady dla powtarzających się nazwisk :lol:
Nazwisko można zdublować po uzgodnieniu tego z Użytkownikiem, który już z niego korzysta. Wystarczy zajrzeć do Spisu wizerunków, i w przypadku natknięcia się na nazwisko, na którym nam zależy, skontaktować się z daną osobą. Nie sądzimy, że będzie się to zdarzać nagminnie, większość osób też nie powinna mieć z tym problemu, a nawet jeśli - może po prostu odmówić. Regulamin zabrania tylko stworzenia postaci o takich samych personaliach (imię i nazwisko) co już istniejąca postać.
Skoro fabuł można szukac w poszukiwaniach, a relacje są w informatorze, to oznacza to, że nie będzie standardowego działu z tematem każdej postaci, do ktorego można sie wpisac?
I tak, i nie; wspomniane przez nas "Szukam fabuły" częściowo pełni taką rolę, ale pozwala też na trochę więcej. Prawdopodobnie działanie tego rodzaju poszukiwań stanie się oczywiste po ujrzeniu go na własne oczy, ale w skrócie polega to na tym, że Użytkownik X tworzy temat, w którym umieszcza wszystkie (lub tylko te, co chce) postacie i pisze, kogo dla nich szuka. Wówczas inni Użytkownicy mogą odpisać, że zgłaszają się np. na znajomego którejś postaci, a X może nanieść te relacje do Informatora.

Awatar użytkownika
O mnie
- - - oh, the misery
everybody wants to be my enemy
Moje fora
eastbourne
Podziękował(a): 6 razy

#57244 13 sty 2022, 23:24

Ja jestem zachwycona wszystkimi tymi udogodnieniami i zmianami. Uważam, że takie odstępstwo od surowych zasad będzie super działało na waszą korzyść. Nie mogę się doczekać otwarcia, mocno trzymam kciuki 🥰
2 Obrazek

Awatar użytkownika

#57254 15 sty 2022, 17:54

To ja tylko dodam, że czekam z niecierpliwością na datę otwarcia <3
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Nieduże miasteczko na południowym wybrzeżu Anglii. Administracja: Joy#9747, alek#7308, Mi#9438

#57302 wczoraj, 12:51

Obrazek
Na forumowym Discordzie (na kanale #ogłoszenia-administracji) trwa obecnie ankieta dotycząca daty otwarcia. Jeśli chcesz mieć na nią wpływ, koniecznie tam zajrzyj i pomóż nam zdecydować, czy mamy się otworzyć w piątek 28.01, czy w niedzielę 30.01. <3 Udostępniłyśmy tam również kody Kart postaci i poszukiwania, w których pojawia się coraz więcej propozycji od przyszłych Użytkowników.

Spośród wszystkich możliwości, jakie oferuje nam Anglia, wybrałyśmy dwa wątki, żeby urozmaicić Użytkownikom grę - przestępczy i jeździecki. Dzisiejszy post poświęcimy właśnie temu pierwszemu.

Chociaż średni poziom przestępczości w Eastbourne jest raczej niski, to w ostatnim czasie liczba przestępstw i wykroczeń znacznie wzrosła. Mieszkańcy, którzy dotąd wiedli spokojne życie, coraz częściej skarżą się na obecność dilerów i ich porachunki, a medyczne helikoptery coraz częściej lądują w centrum miasteczka by uratować życie, które spróbował odebrać młodociany nożownik.
Decydując się na udział w wątku przestępczym, możesz wybrać, czy zagrasz stróżem prawa, czy przestępcą. Policji oddajemy do dyspozycji rozbudowany komisariat wraz z aresztem śledczym, w których funkcjonariusze będą mogli wykonywać zadania odpowiadające ich wydziałom. Przestępcom z kolei proponujemy dołączenie do zorganizowanego gangu. W szeregi ulicznych gangów najczęściej wstępują ludzie młodzi, którzy w poszukiwaniu akceptacji, bezpieczeństwa i pieniędzy, zgadzają się pracować dla lokalnych handlarzy narkotyków.

Wybierając grę policjantem, możesz wybrać jeden z trzech wydziałów. W zależności od dokonanego wyboru, będziesz dostawać różne zadania do wykonania. Podczas gdy jedna jednostka codziennie naraża swoje zdrowie na ulicy, druga prowadzi śledztwa, by trzecia mogła łapać przestępców.
Przynależność do gangu również polega na wykonywaniu zadań, których poziom trudności rośnie wraz z pozycją. Każda osoba w gangu ma swoje obowiązki, a wszyscy pracują dla osoby, której prawdziwych danych nie zna nawet policja... Gang rekrutuje również osoby niepełnoletnie, więc jeśli zastanawiasz się nad grą nastolatkiem, może zainteresuje Cię takie rozwiązanie?
Zarówno policjanci, jak i przestępcy zaczynają grę od zera. Za wykonywane zadania otrzymują punkty, na podstawie których mogą awansować wyżej w hierarchii. Zadania zapewniają Mistrzowie Gry, lecz rozgrywka nie ogranicza się do ich wykonywania - Użytkownicy jak najbardziej mogą równolegle prowadzić fabuły na własną rękę.
Minimalny poziom MG, jaki można mieć biorąc udział w wątku przestępczym, to 2. Zapewniamy jednak, że gra jest tak zaplanowana, że nikomu nie grozi utrata ulubionej postaci na wskutek działania innych Użytkowników lub Mistrza Gry. Działania policji i gangów oparłyśmy na angielskich realiach (szerzej opisanych w naszym Przewodniku po Anglii), w związku z czym przestępczość na naszym forum nie polega na strzelaninach i morderstwach. Policjanci będą mieli jednak okazję wykazać się w sprawach morderstw popełnionych przez NPC.
Osoby, które nie są zainteresowane wątkiem przestępczym, mogą umieścić taką informację w Karcie i/lub wybrać zerowy poziom MG, dzięki czemu ich fabuła nie będzie zakłócana działaniami gangu czy policji.

Kolejnej części zapowiedzi, wraz z oficjalną datą otwarcia, możecie się spodziewać w ciągu następnych 2-3 dni. <3

@bandito, @greer, dziękujemy bardzo! <3
3 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
lunaria, eastbourne
 daissy#3120

#57311 wczoraj, 21:43

Wy tam wiecie, że wszystko super, to tylko się zapytam.
Jak wygląda podział MG i może ich ilość? Czy wymieniają się obowiązkami, czy może konkretne osoby są w całości odpowiedzialne za poszczególne wątki? (Mam nadzieję, że to nie jest zbyt tajna informacja, jak coś to trudno)
Czy poza wątkiem kryminalnym i jeździeckim możemy ewentualnie spodziewać się jakiś fajnych wydarzeń angażujących całe forum jak festyny, święta itp.?
Jak też ma się sprawa wydarzeń organizowanych przez samych użytkowników, czy przewidujecie taką możliwość?
Buzi i trzymam kciuki, a dla niezdecydowanych zachęcam do wskoczenia na discorda!! <33