GRANITE FALLS

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem gburem.
Moje fora
granite falls
Podziękował(a): 3 razy

ojojoj#1604

#56727 16 lis 2021, 15:48

I tak dodając jeszcze - to tez nie tak, że jesteśmy zamknięte na jakiekolwiek głosy z zewnątrz. Chcemy by gracze przed otwarciem forum mieli możliwość wejść w klimat miasteczka, ale też i wpłynąć na jego wygląd. Dlatego przygotowujemy serwer na discordzie, na który zaprosimy z kolejną zapowiedzią (gdzie pojawi się więcej informacji).

Nie każde forum musi być jednak takie samo i opierać się na tych samych zasadach. Biorąc pod uwagę częstą rotację for i fakt jak wiele z nich szybko upada... Ten schemat najwyraźniej nie działa dobrze. Chcemy spróbować czegoś innego - a wiadomo, to nie musi podpasować każdemu. Rynek jest na tyle szeroki by znaleźć miejsce dla siebie, serdecznie zapraszamy każdą osobę, która poczuje sympatię do naszego pomysłu.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
avataruję na potęgę i dzielę się tym co stworzę
Moje fora
administruję bazarek, forum z zasobami graficznymi
Podziękował(a): 3 razy | Pomógł(a) : 6 razy

#56731 16 lis 2021, 18:53

Tak jak zawsze omijam SL-e, tak teraz przyznam, że GF wzbudziło moje zainteresowanie. Może to sentyment do Grizzly Lane, a może po prostu lubię nowości i nie widzę nic złego w wybraniu innej drogi niż pozostałe fora. Kto wie, może ustanowicie nowy trend? W każdym razie trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że doprowadzicie projekt do końca przy obecnym tsunami pomysłów na małe miasteczka. Powodzenia :cookie:
1 Obrazek
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
¯\_(ツ)_/¯
Moje fora
mlem
Pomógł(a) : 1 raz

Bork Corg#9144

#56732 16 lis 2021, 20:09

Mi z kolei bardzo przypadł do gustu pomysł z brakiem rezerwacji na czas, jest to coś czego dawno nie widziałam na forach i bardzo chętnie zobaczę na nowo. Sama na pewno chętnie wpadnę na otwarcie, bo Granite Falls do mnie przemawia. Gdyby nie mój brak zdolności koderskich i graficznych, to pewnie bym pomogła! Mocno trzymam kciuki!
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
jestem gburem.
Moje fora
granite falls
Podziękował(a): 3 razy

ojojoj#1604

#56734 16 lis 2021, 20:49

Cześć!

Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Takie zawsze jeszcze bardziej motywują do pracy - będziemy się teraz starać podwójnie by przewyższyć oczekiwania <3

Ps. Wciąż szukamy kodera/grafika, będziemy wdzięczne za wszystkie sugestie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
granite falls
Podziękował(a): 1 raz
 bezimiennat#0397

#56735 16 lis 2021, 21:04

Jeszcze raz dzięki, dziewczęta za miłe słowo i kredyt zaufania! Granite Falls to nasz passion project, więc nie poddajemy się i pracujemy nad opisami miejscówek oraz ogólnym tłem historyczno-fabularnym naszego małego community. Gdy tylko otworzymy disco, bedzie super zgadac sie z wami wszystkimi i poznac wasze reakcje oraz pomysly. tsunami miasteczek nie jest nam straszne, wierzymy, że każde ma swoją rację bytu i napewno znajdzie grupę oddanych graczy :)
1 Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Uzależniona od liter ^.^

Okamgnienie#0081

#56736 16 lis 2021, 23:13

bfl pisze:
16 lis 2021, 9:47

Nie planujemy dezaktywacji postaci. Podobnie jak wcześniejszej rezerwacji wizerunków, kart postaci (zamiast tego kwestionariusz pomagający w zbudowaniu bohatera). Nie będzie też obowiązkowych kalendarzy, tematów z relacjami, telefonów, tinderów, instagramów. Każdy będzie mieć do dyspozycji swój kącik, w którym będzie mógł założyć wszystko czego potrzebuje.
Intryguje mnie kwestia braku dezaktywacji postaci. Czy to oznacza, że raz wybrany przez kogoś wizerunek, nie wróci już do obiegu?
Nie ukrywam, że marzy mi się forum, które skupiałoby się na budowaniu relacji/rozwoju postaci, gdzie ktoś faktycznie chciałby poznać wykreowaną przez nas postać, a nie kierował się tylko i wyłącznie sympatią do gęby z avatara. Zastanawiałam się, czy to w ogóle możliwe i czy istnieje jakiś sposób, by chociaż spróbować ograniczyć te męczące walki o wizy, które do znudzenia pojawiają się przy starcie nowego forum? Może właśnie Wasza propozycja jest tym, co się sprawdzi? Jeśli nie, to już chyba pozostaje stawiać na opisy postaci bez żadnych fot :roll:
Jednego się obawiam: co jeśli dwie osoby wrzucą KP w tym samym czasie, z tym samym wizerunkiem? Czy to nie zrobi dramy już na początku istnienia forum? A może, żeby trochę pójść na rękę tym, co kręcą nosem, rozważycie opcję rezerwacji tylko wizerunku podstawowego i na jeden dzień, najlepiej liczony do 23:59, żeby się nie pitolić z wyliczaniem co do minuty?

Trzymam kciuki za Wasz projekt i życzę przede wszystkim otwartych graczy, którzy jedynie stworzą hermetyczne postacie, ale nie będą się na nich wzorować :hi:

Awatar użytkownika
Moje fora
granite falls
 bezimiennat#0397

#56739 17 lis 2021, 10:06

Okamgnienie pisze:
16 lis 2021, 23:13
bfl pisze:
16 lis 2021, 9:47

Nie planujemy dezaktywacji postaci. Podobnie jak wcześniejszej rezerwacji wizerunków, kart postaci (zamiast tego kwestionariusz pomagający w zbudowaniu bohatera). Nie będzie też obowiązkowych kalendarzy, tematów z relacjami, telefonów, tinderów, instagramów. Każdy będzie mieć do dyspozycji swój kącik, w którym będzie mógł założyć wszystko czego potrzebuje.
Intryguje mnie kwestia braku dezaktywacji postaci. Czy to oznacza, że raz wybrany przez kogoś wizerunek, nie wróci już do obiegu?
Nie ukrywam, że marzy mi się forum, które skupiałoby się na budowaniu relacji/rozwoju postaci, gdzie ktoś faktycznie chciałby poznać wykreowaną przez nas postać, a nie kierował się tylko i wyłącznie sympatią do gęby z avatara. Zastanawiałam się, czy to w ogóle możliwe i czy istnieje jakiś sposób, by chociaż spróbować ograniczyć te męczące walki o wizy, które do znudzenia pojawiają się przy starcie nowego forum? Może właśnie Wasza propozycja jest tym, co się sprawdzi? Jeśli nie, to już chyba pozostaje stawiać na opisy postaci bez żadnych fot :roll:
Jednego się obawiam: co jeśli dwie osoby wrzucą KP w tym samym czasie, z tym samym wizerunkiem? Czy to nie zrobi dramy już na początku istnienia forum? A może, żeby trochę pójść na rękę tym, co kręcą nosem, rozważycie opcję rezerwacji tylko wizerunku podstawowego i na jeden dzień, najlepiej liczony do 23:59, żeby się nie pitolić z wyliczaniem co do minuty?

Trzymam kciuki za Wasz projekt i życzę przede wszystkim otwartych graczy, którzy jedynie stworzą hermetyczne postacie, ale nie będą się na nich wzorować :hi:
Cześć!

Dzięki za miłe słowa 🥺 przechodząc do rzeczy i odpowiedzi na twoje pytanie... musimy nad tym pomyśleć. Nie spodziewałyśmy się, że najwięcej wątpliwości czy pytań będzie dotyczyć tych nieszczęsnych wizerunków. To w ogóle nie był priorytet przy tworzeniu forum. Nasza dwójeczka ma do nich raczej luźne podejście. Na przykład, jeśli znajdziesz randomowe zdjęcie anonimowej osoby na pinterescie i spodoba ci się, chcesz go użyc, to będzie na GF jak najbardziej okej. Nie musisz mieć wybranej konkretnej gwiazdy na avatarze. Generalnie mamy jakieś wyobrazenie na temat postaci i dana celebrity czy modelka ma je po prostu przybliżać (nie zawsze w 100%), by nie pisać potem elaboratów na temat wyglądu w kartach i tak dalej. Ale - rozumiemy też, że u innych osób może to działać całkiem inaczej, dlatego weźmiemy to pod uwagę. Na discordzie napewno powstanie wątek o tym, kto planuje jaki wizerunek. Wiemy, ze to nie załatwia calkowicie sprawy, ale na ten moment wciaz zastanawiamy się na ile to jest faktyczny problem (a nie potencjalna obawa z racji braku tych rezerwacji) i ile bedzie rzeczywiście takich dubli podczas otwarcia. Nie ukrywamy też, że z racji podejścia nie nastawiałyśmy się na wielkie zainteresowanie podczas otwarcia, gdy ruch jest najwiekszy. Być może na okres pierwszych paru dni jakaś rezerwacja do końca dnia zostanie wprowadzona jeśli zobaczymy, że rzeczywiście będzie taka konieczność. Nikt nie chce dram, zwłaszcza o takie pierdoły. Liczymy też na was, że się wybadacie / dogadacie na disco wcześniej w razie konieczności. :) Napewno dobrze byłoby mieć kilka alternatyw w odwodzie w razie wu.

Co do dezaktywacji postaci - głownie chodziło nam o to, że nie chcemy wprowadzać limitów na zasadzie nie dodasz 300 słów do 7 dni to naura. Nieaktywny gracz pewnie będzie musiał się liczyć z tym, że jego wizerunek może wrócić do puli. Pewnie doprecyzujemy na jakich zasadach. Na początku Ania chciała nawet, by ostatecznie dopuszczone było używanie jednej osoby przez kilka kont, ale to już pewnie wywołałoby za dużo kontrowersji 😹

Tl;dr - jesteśmy otwarte w razie faktycznej potrzeby. Liczymy na dyskusje na disco z osobami, które będą rzeczywiście zainteresowane graniem na GF - w końcu to forko będzie dla was.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
granite falls
 bezimiennat#0397

#56740 17 lis 2021, 10:31

Wrzucam w osobnym poście, aby nie zginęło - oficjalna playlista GF już śmiga i można ją znaleźć tutaj. Jest otwarta do kontrybucji :) https://open.spotify.com/playlist/5nZHb ... 7NoeXE3xSA

Awatar użytkownika
O mnie
Aż brak mi słów
Moje fora
Story of Magic, London, Pióra Feniksa, Czarodzieje
 Dorek Chlorek#8650

#56742 17 lis 2021, 20:12

Like, um, ja nie wiem. Zupełnie nie rozumiem racji bytu tego pomysłu, nie chce go zrozumieć (i nie muszę – im mniej wiem, tym lepiej śpię), ale chyba totalnie mnie to jakoś powzięło i mam ogromną chuć sprawdzić jak będzie się to sprawdzało! Z pewnością będę chciał nieśmiało zerknąć o Was jak już się otworzycie, pewnie nie w dzień premiery, bo z moim poziomem ogarniania życia to dowiem się dwa dni po xD
Mnie zaciekawiło, chciałbym przekazać Wam dużo ciepłego wsparcia: twórzcie się, rozwijajcie, otaczajcie się pozytywnymi myślami!

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem zmęczona dramami, ale nie dramami azjatyckimi.
Możesz mówić do mnie oppa.
Moje fora
Kołysanka, studia i kręceniem się w necie </3
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#56746 18 lis 2021, 3:40

To ja tylko napiszę, że playlista mega fajna. W sumie dla niej przede wszystkim piszę *wydało się*. Super utwory tam są, a to pewnie dodatkowo zbuduje klimat na forum. Sam pomysł z tymi wizerunkami nietuzinkowy. Nie gram na stricte SLach raczej, ale trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Waszej myśli. :<3:

Awatar użytkownika
Moje fora
granite falls
 bezimiennat#0397

#56748 18 lis 2021, 12:08

Houndour pisze:
17 lis 2021, 20:12
Like, um, ja nie wiem. Zupełnie nie rozumiem racji bytu tego pomysłu, nie chce go zrozumieć (i nie muszę – im mniej wiem, tym lepiej śpię), ale chyba totalnie mnie to jakoś powzięło i mam ogromną chuć sprawdzić jak będzie się to sprawdzało! Z pewnością będę chciał nieśmiało zerknąć o Was jak już się otworzycie, pewnie nie w dzień premiery, bo z moim poziomem ogarniania życia to dowiem się dwa dni po xD
Mnie zaciekawiło, chciałbym przekazać Wam dużo ciepłego wsparcia: twórzcie się, rozwijajcie, otaczajcie się pozytywnymi myślami!
crashie pisze:
18 lis 2021, 3:40
To ja tylko napiszę, że playlista mega fajna. W sumie dla niej przede wszystkim piszę *wydało się*. Super utwory tam są, a to pewnie dodatkowo zbuduje klimat na forum. Sam pomysł z tymi wizerunkami nietuzinkowy. Nie gram na stricte SLach raczej, ale trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Waszej myśli. :<3:
muzyka jest ważna, hehe.
dzięki serdeczne ❤️ każde miłe słowo daje nam dodatkowego kopa do działania! w ten weekend uciekamy szukać dodatkowego inspo w naturze — w następnym tygodniu możecie sie spodziewac od nas solidnego updejtu od nas odnośnie miasteczka, linii fabularnych (spróbujemy was przekonać, że nie tylko powroty do korzeni są ciekawe do pisania w małym miasteczku!) i życia w GF. 😌

Awatar użytkownika
O mnie
gram, rysuję, piję dużo herbaty i czytam dużo głupich książek
Moje fora
tworzę własne i siedzę na morsach

#56790 22 lis 2021, 16:27

Czekam! Z chęcią zobaczę nowe rozwiązania, choćby z czystej ciekawości i pewnie wpadnę. Apdejtujcie, pokazujcie co robicie, będę się przyglądać ❤ Uwielbiam sl-e choć dawno z żadnym mi nie było po drodze i wyczekuję czegoś ciekawego...

Awatar użytkownika
Moje fora
granite falls
 bezimiennat#0397

#56801 23 lis 2021, 22:48

Crybaebe pisze:
22 lis 2021, 16:27
Czekam! Z chęcią zobaczę nowe rozwiązania, choćby z czystej ciekawości i pewnie wpadnę. Apdejtujcie, pokazujcie co robicie, będę się przyglądać ❤ Uwielbiam sl-e choć dawno z żadnym mi nie było po drodze i wyczekuję czegoś ciekawego...
Cześć! Zapraszamy i dziękujemy za ❤️ Wracamy do internetu i ruszamy z robota. Szukamy nadal kogos chetnego do pomocy graficznej i koderskiej, kazda pomoc bedzie cenna. Placimy zlotem 💸