we shall have a ball!

Jesteś ciekawy/a jakie nowe fora pojawiają się na rynku pbf'ów? Chcesz śledzić ich losy od samego początku? Zajrzyj do tego tematu i dowiedz się jak najwięcej.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
regency

#54678 03 sty 2021, 21:05

'It is a truth universally acknowledged,
that a single man in possession of a good fortune,
must be in want of a wife.'

Cześć! Pod wpływem premiery serialu Bridgerton, a także zamiłowania do dzieł Jane Austen i sióstr Brontë, zdecydowałyśmy się stworzyć forum, którego akcja toczyć się będzie w regencyjnej Anglii. Stawiamy na dobrą zabawę, a tematyka forum to raczej wariacja na temat epokowych romansów, niż kalka tamtych czasów. Nie planujemy wielkiego przedsięwzięcia, a raczej kameralne miejsce - nie obrazimy się za określenie nas historycznym SLem, gdyż większych ambicji nie mamy.
Jeśli chcesz poprowadzić swoją postać przez meandry socjety, doświadczyć audiencji u królowej, oburzyć się na widok nagiego nadgarstka, przegrać posag córki w karty, wspiąć się po szczeblach hierarchii, wzdychać do kogoś o niższym urodzeniu lub obgadać sąsiadkę, która podczas balu miała we włosach ozdoby z zeszłego sezonu, być może właśnie znalazłaś miejsce dla siebie!

Organizacja
Budujemy się na forumpolish, forum od strony technicznej jest już prawie gotowe, a wytropienie adresu na pewno nie będzie dla nikogo problemem. Stawiamy na prosty, przejrzysty wygląd bez wielu bajerów. Preferujemy klimatyczne avatary, ponieważ grafik z filmów i seriali jest naprawdę mnóstwo, jednak nie będziemy nikogo przekreślać za użycie estetycznego zdjęcia mało znanej modelki.
Na forum obowiązywać będzie dość kontrowersyjna zasada - administrator ma życie prywatne i też chce sobie pograć, dlatego wszelkie sprawy techniczne załatwiać będziemy jawnie (w temacie) lub przez wymianę pw z konta ogólnego (w szczególnych przypadkach nastąpi przekierowanie do konkretnej osoby).

Fabuła
Miejscem akcji będzie Londyn, a fabuła startuje wraz z sezonem towarzyskim roku 1813.
Wcielić będzie się można w postać z każdej klasy społecznej, lecz spodziewamy się głównie napływu lordów oraz dam.
W fabule mieszać będzie Lady Whistledown, czyli anonimowa autorka kroniki towarzyskiej, dostarczanej do każdego szanującego się, londyńskiego domostwa. Nie jest tajemnicą, że Królowa Zofia uwielbia plotki, dlatego pojawienie się na łamach kroniki może być przepustką do łask władczyni... lub gwarantem ich utraty.
Trwają pracę nad vademecum, które przybliży wszystkim użytkownikom świat przedstawiony, w jakim przyjdzie nam grać. Jeśli jesteś fanką Dumy i Uprzedzenia, na pewno bez problemu odnajdziesz się na forum, ale postaramy się, by osoby nieznające klasyków również miały szansę. Dowiecie się o co dokładnie chodziło z karnetami podczas bali, jakie kolory królują w modzie, dlaczego zdrowie reperuje się w Bath, skąd na waszych stołach bierze się cukier i dlaczego nie wolno dać się przyłapać na flirtach pomiędzy żywopłotem w ogrodzie.

Mistrz Gry i mechanika
MG będzie nadzorował jedynie wątki wydarzeń ogólnych (eventów), a do wtrąceń w wątki prywatne dochodzić będzie z jego inicjatywy. Decydując się na założenie Karty Postaci automatycznie zgadzacie się na ingerencje MG, w zdecydowanej większości będą to jednak sytuacje związane z działaniem Lady Whistledown (np. przyłapanie kochanków przez służbę).
Przewidujemy zadania losowe, przydzielane po rzucie kostką, jednak ich rozegranie leżeć będzie w gestii użytkowników.
Mechanika będzie banalnie prosta i opierać się będzie na systemie punktowym (1 post = 1 punkt) oraz rzutach kostką. Opisane zostaną mechaniki pojedynku, wyścigu czy polowania, będą one jednak naprawdę podstawowe i proste do ogarnięcia. Nie planujemy wprowadzenia spersonalizowanych statystyk postaci.
Na starcie nie przewidujemy mechaniki ekonomii, a jedynie wpisany w KP status majątkowy postaci.
Za punkty nie trzeba będzie kupować rzeczy materialnych (typu biżuteria, konie, powozy), gdyż dajemy Wam kredyt zaufania i liczymy na to, że będziemy się wzajemnie pilnować odnośnie stanu posiadania. Natomiast będzie można kupić możliwość uniknięcia ingerencji MG lub pojawienia się na łamach kroniki Lady Whistledown - zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym aspekcie. Jedna wzmianka w kronice równa się przyznaniu lub odjęciu jednego Punktu Popularności. Posiadanie dużej ich ilości oznaczać będzie przychylność społeczeństwa i wyższą pozycję rodziny w oczach członków socjety oraz monarchii. Idące za tym korzyści fabularne to na przykład możliwość szybszego zawarcia małżeństwa, nabycia nowej posiadłości lub inwestycje w koloniach brytyjskich. Analogicznie utrata punktów (oraz bilans ujemny) wiązać się będzie z powolną utratą sympatii i statusem czarnej owcy. Wszystko w waszych rękach! ;)

Na pewno zapomniałyśmy o czymś wspomnieć, więc jeśli tylko macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Konstruktywna krytyka mile widziana, podobnie jak pomoc przy tworzeniu forum, za którą odwdzięczymy się wcześniejszą rezerwacją wizerunku ;)

tl;dr - plotkara w czasach angielskiej regencji.
1 Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Story of Magic, Hope Valley
Podziękował(a): 19 razy | Pomógł(a) : 11 razy

#54680 03 sty 2021, 23:09

Forum kostiumowe <3

Szczerze mówiąc, jestem zainteresowana. Chętnie znajdę miejsce dla historycznego SLa z domieszką MG.
Jeśli tego nie spieprzycie, to mnie macie :V
Rozumiem, że będzie można zacząć z dowolnym statusem majątkowym? Nie będzie żadnego losowania tego czy coś? (były takie mechaniki losowania majątku, głównie kojarzę z potterówek, ale kto wie, dlatego się dopytuje)
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.
Szukajki: 1. I'm aggressive and you know it
2. Z rodziną najlepiej na zdjęciach...

Awatar użytkownika
O mnie
Eyrie is mine by right

#54681 04 sty 2021, 0:20

Mogę pomóc w kwestiach historycznych, jeśli będzie taka potrzeba :) I na pewno chętnie zagram :)

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 1 raz
 Ricky’s girl#0926

#54683 04 sty 2021, 10:16

O matko! Tak tak tak!

Awatar użytkownika
O mnie
trying to do my bestpacito here
Moje fora
seattle

#54684 04 sty 2021, 11:03

Żyję dla tego pomysłu! Mam nadzieję, że niedługo otworzycie forum.
  • Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
regency

#54686 04 sty 2021, 13:03

Bardzo nas cieszy Wasze zainteresowanie, mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć miejsce, w którym wspólnie poprowadzimy same ekstra fabuły! ✨

Jeśli chodzi o status majątkowy, absolutnie nie będzie żadnego losowania, każdy użytkownik będzie mógł go wybrać sam, z zastrzeżeniem, że członkowie jednej rodziny mieszkający pod jednym dachem będą mieli jednakowy. Wciąż trwają rozmowy odnośnie tego, czy najwyższy status majątkowy powinien być do wyboru już od startu, czy może do osiągnięcia dopiero drogą fabularną. Na pewno przed otwarciem ta kwestia będzie już pewna i damy Wam o niej znać.
Dla jasności, administracja planuje stworzenie postaci zarówno zamożnych, jak i ubogich, po cichu liczymy także na waszą różnorodność w tej kwestii.

Cebula, w takim razie wieczorem napiszę do Ciebie na priv.

Awatar użytkownika

#54700 05 sty 2021, 18:33

O tak, o tak, o tak, o taaaak......... Stangrecie, podstaw karocę! Ujrzycie moje małe stópki na królewskich salonach :D :D :D

#54792 12 sty 2021, 1:42

Naszło mnie ostatnio na takie klimaty, więc będę zerkać.

Awatar użytkownika
O mnie
Musisz mieć wyższy level znajomości by odblokować mój tragic backstory
Moje fora
Midgard

#54806 13 sty 2021, 10:40

Możliwe, że ujęłyście mnie na tyle, bym rozważała już koncepty postaci i wizerunki.

Zastanawia mnie jak zamierzacie rozgrywać fakt, że poza sezonem raczej większość możnych powinna przebywać raczej w rodzinnych posiadłościach i ich doglądać? Zapewne będzie też możliwość tworzenia arystokracji zagranicznej, Ci tym bardziej powinni czasem wrócić chyba na łono ojczyzny. Czy przewidujecie jakieś przeskoki czasowe w celu zarządzenia tym tematem?

Awatar użytkownika

#54807 13 sty 2021, 13:44

Taktyczne serduszko wsparcia <3

#54808 13 sty 2021, 14:32

Ledwo skończyłam serial i już szukałam o nim forum. Super pomysł i już nie mogę się doczekać, żeby zagrać! Jeśli potrzebujecie pomocy dawajcie znać.

Awatar użytkownika
Moje fora
regency

#54809 13 sty 2021, 19:13

Aaaaa! Jak super, że tyle osób jest zainteresowanych tematyką. Im nas więcej, tym weselej! :dance:

Adelove, już odpowiadam, jak to będzie działało.
Fabuła forum startuje razem z londyńskim sezonem towarzyskim, a więc zaczynamy od marca. Przez miesiąc z hakiem akcja toczyć się będzie w Londynie (zorganizujemy bal debiutantek, królewską audiencję dżentelmenów, w kwietniu premiery operowe) później w okolicach fabularnej Wielkanocy chętni będą mogli rozjechać się do swoich wiejskich posiadłości i jeśli użytkowników będzie odpowiednio wielu, zorganizujemy "tam" jeden z bali. Od maja do sierpnia akcja powróci do Londynu i toczyć się będzie dookoła muzycznych, artystycznych i sportowych wydarzeń. Sezon łowiecki zaczyna się w fabularnym sierpniu i myślę, że od tego momentu Londyn będzie się wyludniał. Oznacza to, że tak naprawdę mamy do rozegrania siedem fabularnych miesięcy, które nie będą toczyć się tempem tych realnych, a więc przed nami wizja dłuuuugiej, wspaniałej zabawy. Mamy nadzieję, że wspólnej i liczymy, że tyle jako forum przetrwamy, nie mniej jednak ciężko zaplanować coś tak odległego już teraz. Tak, jak napisałaś, skłaniamy się ku przeskokom czasowym lub rozgrywaniem na raz miesięcy w parach, jednak wszystko zależeć będzie od ilości użytkowników oraz tego, jakie tempo fabuły będzie obecne na forum, a to okaże się dopiero po otwarciu. Chętnie wysłuchamy każdej propozycji o tej kwestii, gdy przyjdzie na to czas.

Będzie istniała możliwość stworzenia postaci spoza granic Wielkiej Brytanii, lecz należy wziąć pod uwagę, że w 1813 trwały wojny i przychylność do zagranicznych postaci może zmieniać się w fabule z miesiąca na miesiąc (Im ktoś bogatszy, tym bardziej można przymknąć oko, że pochodzi z wrogiej nacji ;) ). W dziale z podróżami postacie te będą mogły rozgrywać fabuły w swoich ojczyznach, lecz osobnych przeskoków z racji tych podróży nie planujemy (np. jeśli John był w Nowym Jorku 1 kwietnia to nie zdąży na premierę opery, która odbędzie się w Londynie 5 kwietnia). Zarówno tło historyczne, militarne, jak i poglądowe prognozy dotyczące długości podróży znajdą się w dziale fabularnym.

Aiko, odpowiedziałam już na Twoje PW <3

Mały update kwestii technicznych
Mamy już wewnętrzny deadline, do którego planujemy ukończyć wademekum oraz tematy z mechaniką. Gdy nam się to uda, ogłosimy datę otwarcia - być może nastąpi to jeszcze w styczniu ;)
Chętnie przyjmiemy pomoc z lokacjami, ponieważ tworzenie piętnastu parków potrafi człowieka wyssać z weny i cały proces budowania trwa przez to dłużej. Odwdzięczamy się wcześniejszą rezerwacją wizerunków , napiszcie więc do mnie pw, jeśli chcecie pomóc!

Awatar użytkownika
Moje fora
Valar Morghulis
 Ameerah#2958
 518893

#54814 13 sty 2021, 23:25

Nie oglądałam tego serialu, ale przyznam, że lubię takie klimaty. Na pewno będzie to coś nowego, bo SL'ów osadzonych w XXI wieku jest już mnóstwo. Jeżeli forum mi się spodoba, to stworzę na nim postać. Na razie trzymam kciuki i czekam. :brewki:

O mnie
Osprey Isle
 Insomnia#4191

#54822 14 sty 2021, 20:46

Rzadko wypowiadam się w takich tematach, czekając po prostu aż forum się otworzy, ale ten pomysł mnie zachwycił. Co prawda serialu nie oglądałam, ale regencja obca mi nie jest i w ogóle uważam wiek dziewiętnasty za jeden z najciekawszych okresów historycznych, także bardzo się cieszę, że takie forum powstaje, bo dawno nie grałam na forum historycznym. Także już w mej głowie powstają przeróżne pomysły na postaci.
Też byłam ciekawa jak sprawa by się miała po zakończeniu sezonu kiedy wielcy panowie i wytworne damy rozjeżdżają się do swoich majątków. Mam nadzieję, że będą też przewidziane jakieś eventy dla prostego gminu?
Myślicie może o stworzeniu jakiejś kroniki, albo wycinków z gazet traktujących o tych najistotniejszych wydarzeniach spoza salonów, dostosowane oczywiście do przeskoków czasowych jakie planujecie? Myślę, że wtedy łatwiej by było zagnieździć postać w tym świecie, czy też prowadzić retrospekcje. W końcu to okres wojen napoleońskich, więc dużo się w świecie działo.
Niecierpliwie czekam na otwarcie i trzymam kciuki

Awatar użytkownika
Moje fora
regency

#54823 14 sty 2021, 21:07

Tak właściwie to serial Bridgerton po prostu natchnął nas do stworzenia miejsca na regencyjne wątki, znajomość jego fabuły absolutnie nie będzie wymagana, więc na forum na pewno odnajdą się osoby, które go nie widziały. Polecamy go dla relaksu ;)

Eventy przeznaczone dla postaci niepochodzących ze szlachty jak najbardziej są przewidziane, jednak o ich rozmachu decydować będzie ilość takich postaci. Na pewno nie pozostawimy żadnej grupy samej sobie i postaramy się zorganizować (w swoim czasie, raczej na pewno nie na raz) coś dla każdego.

Na forum będzie temat z najważniejszymi wydarzeniami tworzącymi tło historyczne, będzie także wątek z kalendarium. Za każdym razem, gdy ogłaszany będzie miesiąc fabularny, poza opisem pogody i nadchodzących eventów wspomniane zostaną właśnie rzeczywiste wydarzenia, które miały miejsce z 1813 roku. Zamierzamy czerpać z nich garściami przy tworzeniu tła fabularnego.

Jednak jeśli chodzi o gazety to na starcie obecna będzie jedynie kronika towarzyska Lady Whistledown. W ramach zapotrzebowania jesteśmy w stanie rozważyć dodanie czegoś jeszcze, jednak na pewno nie w pierwszych tygodniach działalności forum - mierzymy siły (i czas wolny) na zamiary ;)