Shinobi no Mono

ODPOWIEDZ ]

#39073 17 mar 2018, 10:52

Obrazek
Obrazek
Mam przyjemność zaprezentować PBF w świecie Naruto. Stworzyliśmy go z myślą o jak najwygodniejszej mechanice tworzenia oraz rozgrywki dla gry opartej na taktycznych efektach. Ceniąc sobie wydarzenia z mangi postaraliśmy się o jak największą zgodność z ciągle wydawaną serią, z wprowadzeniem zmian jedynie dla wygody naszych graczy. Nie zabraknie również nowych elementów wprowadzonych dla rozwoju fabuły. Zapraszam do gry!

Fabuła

Znane nam wydarzenia z mangi, są już jedynie elementem podręczników do historii. Kilkadziesiąt lat po straszliwej wojnie, która wstrząsnęła światem shinobi, słuch zaginął po ogoniastych bestiach, a ludzie otrząsnęli się z koszmaru, wracając do trudów życia codziennego. Mimo powszechnego poczucia bezpieczeństwa, sytuacja polityczna pogarsza się z dnia na dzień. Pomiędzy pięcioma Kage, nie ma nawet krzty zaufania. Kumo ponawia próbę kradzieży Kekkei Genkai , shinobi Konohy stanowią jedynie marne wspomnienie dawnej potęgi tej wioski, Suna wypiera się starych sojuszy, zaś Kiri i Iwa, stanowią dla obcych wielką i niebezpieczną zagadkę. I tu na arenę wkracza Oto, które widząc narastające konflikty między wioskami, postanawia odzyskać należne mu miejsce na mapie świata. Młodzi shinobi nie mogą spać spokojnie. Krainy przemierzają niebezpieczni nukenini, bezkarni w obliczu osłabionych jednostek ANBU. To jednak nie koniec. Chciwość i pragnienie władzy, narasta wśród nowych Daimyo. Pięciu władców feudalnych, stanowi wbrew pozorom największe zagrożenie dla osłabionych przez wojnę wiosek, które aby przetrwać, muszą bez słowa sprzeciwu służyć swym panom. Niebezpieczeństwo nadciąga ze wszystkich stron, także w postaci ośmiu ognistych smoków. Od kiedy zniknęły ogoniaste bestie, nic już nie stoi na przeszkodzie wszelkiej maści demonom, aby te spróbowały przejąć władzę nad światem ludzi. I jeszcze ta plotka o tajemniczym Konstruktorze, nadciągającym z odległego zachodu, wieszcząc koniec ery shinobi.

Mechanika

Jedną z cech charakterystycznych naszej gry jest rezygnacja z systemu talentowego. Zastąpiono go systemem predyspozycji określającej jedynie jak wiele postać musi poświęcić na trening technik danych dziedzin. W sumie posiadamy cztery predyspozycje (pierwszorzędną, drugorzędną i dwie trzeciorzędne). Gra opiera się na klasycznych już systemach k10, gdzie moment tworzenia postaci nie ogranicza jej rozwoju - to, w czym postać jest lepsza w czym gorsza określa metoda jej rozwoju. Wyjątkiem jest wybieranie wad i atutów postaci, jednak taka modyfikacja postaci nie jest obowiązkowa.
Trenowanie technik i innych zdolności nie wymaga już poświęcania czasu. Wprowadzono Punkty Nauki. Zdobywa się je na różne sposoby nawet pisząc w fabule. Umożliwia to rozwój postaci nawet poprzez sam kontakt z innymi graczami i prowadzenie rozgrywki fabularnej.
System rang sztuk shinobi oraz atrybutów jest ograniczony w skali od E do S. Przekroczenie maksymalnych wartości możliwe jest tylko za pomocą specjalnych technik, demonów, przeklętych pieczęci czy trybu mędrca. Pomóc w tym mogą też atuty do nabycia, których mamy dziesiątki.
Rozwoju postaci w zasadzie nie ograniczamy - nie opieramy się na bezpośrednich danych z databooków i Wiki. Przedstawione tam umiejętności określają jedynie to, co było bezpośrednio pokazane. Zależy nam na udostępnieniu całego piękna świata Naruto, dlatego w wszystkich niejasnych kwestiach szukaliśmy jak największej ilości danych i analizowaliśmy je pod każdym kątem.

Zakończenie

Jesteśmy ekipą doświadczoną w Naruto, PBFach i w samym RPG (nie jest to nasz debiut administratorski). Staramy się nadać wysoką jakość treściom jakie przekazujemy w grze. Posiadamy nie tylko większość jutsu znanych z mangi czy anime - staramy się też nadać im prawidłową mechanikę analizując dokładnie nie tylko ich działanie, ale działanie innych technik z ich dziedzin.

W chwili obecnej potrzebujemy chętnych Mistrzów Gry (Chimu), sędziów i moderatorów. Przede wszystkim jednak potrzebujemy graczy!
Zapraszamy na Shinobi no Mono!
http://shinobinomono.pl/index.php

#39387 26 mar 2018, 12:45

System akademii
Pod wpływem informacji zwrotnej od facebookowiczów postanowiliśmy zmienić system akademii. Teraz polega ona na napisaniu jednego postu, w którym użytkownik ma zawrzeć jakąś historię z okresu studenckiego. Po jego ukończeniu otrzymuje podstawowe techniki Ninjutusu i zyskuję rangę Genina.

#39762 04 kwie 2018, 19:35

Nowa organizacja
Wyznanie Jashinistów stało się oficjalną organizacją. Obecnie zbiera chętnych członków.

Zapraszam wszystkich do zaznajomienia się z celami organizacji i zgłaszanie chęci współtworzenia wyznania mi.
http://shinobinomono.pl/viewtopic.php?p=119606#p119606

#40044 19 kwie 2018, 14:48

http://shinobinomono.pl/viewtopic.php?p=120950#p120950

ANBU w Konoha zbiera ludzi, aby wspólnie łapać niebezpiecznych nukeninów i zajmować się zadaniami specjalnymi. Żeby przystąpić do tej organizja potrzeba mieć rangę TJ, więc nie koniecznie jest to rozwiązanie dla zupełnie nowych graczy, ale rangę każdy ma szansę wbić z czasem.

#40440 09 maja 2018, 7:58

http://shinobinomono.pl/viewtopic.php?f=16&t=10501

Zmienił się sposób awansu na Chuunina. Od teraz nie trzeba iść na egzamin na Chuunina, a wystarczy odbyć misję, kiedy już spełnia się wymagania na nową rangę. Decyzja została podyktowana tym, że gracze spędzali dużo czasu na egzaminie i każdy chciał go przechodzić w swoim tempie przez co niektórzy się niecierpliwili.

#46727 10 kwie 2019, 22:03

Obchodzimy 6-lecie naszego forum - http://shinobinomono.pl/index.php Z tej okazji admini strony przygotowali dla was konkurs z ciekawą nagrodą. Do wygrania jest NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4 na steama (zasponsorowana przez jednego z adminów [Mumei]). Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Trzeba zarejestrować się na stronie shinobinomono.pl, założyć postać i zdobyć jak najwięcej punktów doświadczenia w trakcie trwania konkursu.

Konkurs trwa od 20 kwietnia do 20 maja. Macie jeszcze 10 dni, aby zapoznać się z regulaminem i stworzyć postać. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Moje fora
Administator Ogólny: Wonderful World
Administrator Fabularny: Shinobi no Mono
 Kordian#5258

#56080 26 maja 2021, 19:06

Witam wszystkich!
Z tej strony Blitz. Administrator odpowiedzialny za fabularne wyczyny na SNM, a także za organizację Eventów.
Zapraszam wszystkich do zakładania kont oraz postaci. Organizujemy obecnie nowy event, specjalnie dla nowych graczy, na którym będziecie mogli zdobyć masę nagród ułatwiających wam start oraz dorównanie nawet najstarszym postaciom założonym na naszym PBF'ie. Wystarczy zarejestrować się na http://shinobinomono.pl/, a następnie założyć postać. Nowa administracja pomoże wszystkim na każdym etapie oraz odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.
Zapraszamy!

#56552 09 paź 2021, 22:47

Shinobi no Mono przeszło na nową edycję. Nowa mechanika, nowszy styl, nowe narzędzia do rozgrywki. Ich celem jest redukcja regulaminów do jak najmniejszej ilości. Ciągle musimy sporo uzupełnić, jednak już teraz można zakładać KP. Zapraszamy do zabawy, liczymy na pomoc a także na wpływ graczy zarówno starych jak i nowych na to, w jakim kierunku będziemy się rozwijać. Zapraszamy więc do zabawy wszystkich fanów Mangi, Anime czy też samego Naruto/Boruto!

Zapraszamy też na nasz discord. Kanał mchat połączony jest chatem forumowym!

ODPOWIEDZ ]