Mortis 1938

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#45981 12 lut 2019, 5:43

Obrazek
Aktualności na rok 1937
Mortis ma już trzy lata! Szesnastego stycznia minęła kolejna rocznica forum, a wraz z nią stuknęło nam 50 tysięcy postów. W międzyczasie przewinęło się przez Mortisa wielu niezapomnianych graczy, pomocnych Skrzatów, kilku moderatorów i kilkunastu Mistrzów Gry. Każdy pozostawił po sobie ślad i dzięki temu Mortis jest taki, jakim możecie go dzisiaj zobaczyć. Wraz z kolejnym rokiem funkcjonowania forum przewidzianych jest wiele zmian i nowości - zarówno fabularnych, jak i technicznych. Forum działa prężniej niż kiedykolwiek, o czym mogą świadczyć wszystkie aktywne, nieociągające się sesje - zarówno prywatne, jak i z Mistrzem Gry oraz oczywiście ponad dwudziestu aktywnych graczy (oraz kilku wpadających do nas od czasu do czasu)!

Aktualności fabularne

Poprzedni rok zdecydowanie nie należał do najlepszych, jakie mieszkańcy Wielkiej Brytanii mieli za sobą. Pierwsze miesiące, choć spokojne, zwieńczone zostały mrożącym krew w żyłach odkryciem dokonanym przez uczestników wyprawy Klubu Miłośników Natury na początku wiosny. Podczas zwyczajnego wypadu do jednego z angielskich lasów w celu zbierania najróżniejszych ziół, członkowie klubu natknęli się na leżące w rzece, zmasakrowane ciało. Jak się szybko okazało – ofiarą był Alfred Jr Avery, ostatnia głowa rodu Avery, którego śmierć wciąż nie została rozwiązana, choć jest między nią a śmiercią jego ojca, Alfreda Sr wiele podobieństw. Kilka miesięcy później, bo już w lipcu doszło do ataku na siedzibę Ruchu Obrony Mugoli i Mugolaków w Hogsmeade, który został powstrzymany przez jednego z członków organizacji – niejakiego Johna Harbirda. Mężczyzna wykazał się prawdziwym przejawem bohaterstwa również miesiąc później, gdy podczas letniego jarmarku na Pokątnej doszło do ataków członków Anonimowych, których udało się pojmać i przetrzymać w areszcie, gdzie wciąż czekają na swój proces.
Wraz z nowym rokiem szkolnym ponownie doszło do zmiany dyrektora, tym razem jednak za jednogłośną zgodą całej kadry nauczycielskiej, przewodniczącej Komisji Edukacyjnej – Florence Crouch oraz jej zastępcy – Vincenta Royce'a stanowisko to zostało przyznane, osławionemu przez własne osiągnięcia naukowe w dziedzinie lingwistyki magicznej, poprzednich zasług dla Hogwartu oraz dość nietypowego dla swojej rodziny podejścia do wartości ludzkiego życia, Laytonowi Lestrange'owi. Spotkało się to z dość sceptycznym reakcją rodzin czystokrwistych, choć nie da się ukryć, że głowa rodu Lestrange ma też masę zwolenników. Jesienią doszło też do kolejnej katastrofy. Podczas wystawy w londyńskim muzeum doszło do napadu, podczas którego skradziono kilka dzieł sztuki, a w wyniku zamieszek (i nieposkromionej żądzy krwi jednego z obecnych na wydarzeniu wampirów) kilka osób trafiło do Kliniki Świętego Munga. Wśród ofiar doszukać się można takich osobistości, jak Sekretarz Główny Ministra Magii, ambasador USA oraz Ambasador Rosji.
Kiedy rok 1936 był już na swojej ostatniej prostej, wydawało się, że nic złego więcej się nie przytrafi. Nic bardziej mylnego! Zaczęło się od niespodziewanej śmierci ambasadora Francji, o której wieść obeszła cały świat w kilka chwil, a skończyło na wybuchu kamienicy przy rynku głównym ulicy Pokątnej podczas obchodów Yule dwudziestego czwartego grudnia. Na domiar złego, dziewczę, które wypowiedziało dwa lata temu proroctwo dotyczące ataków na sklepy i dzielnice zamieszkiwane przez mugolaków, miało kolejną wizję, która zapowiadała nadejście wojny, jakiej świat czarodziejski jeszcze nie widział...

ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Pomimo mrocznych przepowiedni, rok 1937 rozpoczął się bardzo spokojnie i chociaż wielu czarodziejów wciąż wyczekuje na chociażby najmniejszy znak katastrofy, nie da się zaprzeczyć, że mogło być zdecydowanie gorzej. Na luty zaplanowano wiele atrakcji, mających uświetnić obchody czarodziejskiego święta miłości – Vali's Day. W Londynie zorganizowana będzie potańcówka dla wszystkich spragnionych wrażeń,a w Hogwarcie aktywnie działać ma anonimowa poczta walentynkowa. Rodzina Black organizuje polowanie na kołogonki, a w Ministerstwie Magii trwa druga edycja kursu teleportacji. To dopiero początek roku, jak i wydarzeń, jakie są zaplanowane – między innymi spodziewać się można corocznego Balu Wiosennego w Hogwarcie, spotkania ROMu w kwietniową rocznicę tragedii z roku 1934, egzaminy szkolne w czerwcu,wakacyjne staże i praktyki, czy chociażby mecz quidditcha na stadionie narodowym. To wszystko i jeszcze więcej – już niebawem!
Ten rok będzie wypełniony również wydarzeniami matrymonialnymi. W styczniu odbył się ślub kuzyna francuskiego Ministra Magii - Nathaniela Lacroixa z panną Aleyną Larrain. W ślad za synem głowy rodu Rosier, który ożenił się w zeszłym roku, idzie członek głównej gałęzi rodziny Black – Ursus, którego ślub z panną Burke zaplanowany jest na luty. Czas przyszedł również na głowę rodu Lestrange, którego drugie zaręczyny mają skończyć się ślubem już w lipcu (oby młodsza z panien Ollivander nie poszła w ślady kuzynki i nie uciekła tuż przed ślubem!), a niedługo potem, bo już w październiku, według wszelkich planów żenić po raz drugi ma się syn Ministra Magii, Albert Crouch ze swoją narzeczoną, panną Shafiq.

Aktualności techniczne

1. Poprawiony został spis wizerunków – wyszczególnione zostały te twarze, które można z czystym sumieniem przejąć. Określone zostały również zasady ich rezerwacji i przejmowania. Od tej pory aktualna lista powinna być dużo bardziej przejrzysta!
2. Aktualizowany został cały temat z charakterystykami różdżek. Powstał również podręcznik potrzebny każdemu różdżkarzowi, jeżeli che wykonywać swój zawód!
3. Od tej pory wszystkie lokacje muszą być stworzone z konta Administratora fabularnego. Mieszkania i posiadłości oraz lokacje Mistrzów Gry wymyślone na potrzeby danej sesji również podlegają tej zasadzie.
4. Opracowana została długo wyczekiwana mechanika tworzenia przedmiotów oraz handlu magicznego.
5.Poprawiona została mechanika warzenia eliksirów, a wraz z nią spis dostępnych na forum eliksirów oraz książki ze wszystkimi recepturami.
6. Poprawiona została mechanika wróżenia. Wraz z nią dodany został nowy bonus do biegłości z Ezoteryki!
7. Opublikowany został zapowiadany od wieków Skorowidz Czystości Krwi, a wraz z nim pojawiły się nowe spisy członków rodzin czystokrwistych i szlachetnych z UK oraz tych, które pochodzą z innych części świata.
8. Poprawiony został podręcznik do mugoloznawstwa.
9. Za sprawą Tajemniczej Zielonej Fasolki chatbox na forum jest ostatecznie zsynchronizowany z Discordem. Zachęcamy wszystkich do połączenia kont forumowych z discordowymi - wystarczy kliknąć w zaproszenie na stronie głównej forum i postępować zgodnie z instrukcjami na kanale #przedstaw_się.
10. Zaktualizowany został spis postaci NPC.
11. Opisy Szkół Magii i Czarodziejstwa zostały lekko poprawione. Dodane do nich zostały pola mówiące o obowiązujących w poszczególnych placówkach egzaminach i przedmiotach nauczanych.
12. Pojawiło się kilka dodatkowych pół we wzorze kart postaci! Wszyscy użytkownicy zobowiązani są do dodania kilku informacji, bez nich gra na fabule jest niemożliwa! Wraz z tym trzeba zgłosić prywatne NPC, wyniki egzaminów szkolnych, zdane przez postać kursy i języki, jakimi się ona posługuje.
13.Coraz więcej nowych przygód pojawia się na tablicy ogłoszeń!

Już wkrótce

1. Poprawione zostaną opisy wszystkich lokacji i cenniki.
2. Opisane zostaną główne siedziby rodów czystokrwistych i szlachetnych.
3. Pojawi się kilka dodatkowych wpisów do tematu z realiami!
4. Opisane i usystematyzowane zostaną magiczne stworzenia na forum.
5. Wszystkie podręczniki będą poprawione.
6. Forumowy tumblr zostanie doprowadzony do porządku, a fanpage na facebooku wyciągnięty z grobu.
7. Pojawi się poprawny spis składników potrzebnych do eliksirów.

Poszukiwany, poszukiwana!

Poszukujemy chętnych do pomocy przy forum! Ze względu na wzrastającą aktywność aktywnych sesji z udziałem Mistrza Gry potrzebujemy chętnych osób do prowadzenia sesji jako MG bądź Niosący Naukę! Zapisy są zawsze otwarte, wystarczy skontaktować się z Q poprzez jego profil na forum, bądź Discorda.

Poza tym nasi użytkownicy poszukują wielu relacji. Aktualne poszukiwania można śledzić w temacie zbiorczym!
Obrazek

Ostatnio zmieniony 16 sie 2020, 3:59 przez Mortis PBF, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
O mnie
Osoby odpowiedzialne za forum: Irysek, Q
Moje fora

#46520 02 kwie 2019, 23:57

Obrazek
Aktualności na rok 1937
Wiosna na Mortisie właśnie się rozpoczęła! Przed nami wiele eventów, sesji grupowych, a także zabaw! Czeka nas również trochę kosmetycznych zmian, poprawek zapowiadanych od wieków i nowy, wprowadzający nas w brutalny, pozbawiony złudzeń świat czarodziejów podczas ostatnich lat dwudziestolecia międzywojennego, rozdział. Zanim jednak przejdziemy do smutnych i ponurych wieści, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w powracającej po latach grze forumowej. Kolejna edycja eventu: Twoja twarz brzmi znajomo właśnie się rozpoczęła!

Aktualności fabularne

W Hogwarcie, jak co roku, na święto Ostara zorganizowany został Bal Wiosenny, celebrujący ostatnie chwile siódmoklasistów w szkole. Wielka Sala pękała w szwach, szkolne duchy pilnowały zgromadzenia w wesołym nastroju, a nauczyciele wraz z uczniami planowali bawić się, witając tym samym kalendarzową wiosnę. W Hogwarcie tej nocy nie zabrakło również wysłanników z Ministerstwa Magii, którzy jak zawsze chcieli świętować ten bal z rocznikami siódmymi. Na imprezę zaproszeni zostali wszyscy uczniowie!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

W nocy z dwudziestego pierwszego na dwudziestego drugiego marca Anonimowi zaatakowali posiadłości mugolaków w Londynie, Hogsmeade i Dolinie Godryka. Jasnym stało się to, że względny spokój był jedynie iluzją, a świat czarodziejski stanął właśnie przed nie lada wyzwaniem. Coraz bardziej rozrastająca się grupa wypowiedziała wreszcie, czego tak naprawdę chce, popierając swoje słowa brutalnymi czynami, które stały się kolejną tragedią. Niecałe dwa tygodnie przed rocznicą wydarzeń z kwietnia 1934 roku, Anonimowi postanowili pokazać wszystkim pro-mugolskim działaczom, gdzie znajduje się ich miejsce. Czyżby wypowiedziane pod koniec poprzedniego roku proroctwo, przewidujące nadejście wojny, jakiej świat jeszcze nie widział, zaczynało się spełniać? I co na to wszystko Minister Magii, który jak dotąd dyplomatycznie milczał i unikał obrania jednej ze stron? Wszystko to i jeszcze więcej w najnowszym Proroku Codziennym!

Aktualności techniczne

1. Z powodu nawracających problemów z niektórymi sprawami postanowiliśmy wprowadzić edycję Regulaminu forum. Zmienione zostały: punkt 4 Postanowień ogólnych oraz punkty 3, 9, 15 i 16 w dziale Rozgrywka fabularna i gra fair play.
2. Poprawione zostały nazwy i opisy niektórych grup. Część z nich została uznana za domyślne. Od teraz, w wyniku nieaktywności w grupie można stracić jej kolor i trafić ponownie do jednej z grup domyślnych.
3. Od tej pory na forum pojawiać się będzie więcej artykułów prasowych, których zadaniem jest wyraźniejsze nakreślenie tła fabularnego. Wraz z tym powstało nowe osiągnięcie, które zdobyć można za nawiązywanie do artykułów w swoich postach fabularnych.
4. Odpisy Mistrza Gry w grupowych sesjach będą od tej pory domyślnie pojawiać się co 72 godziny.


Już wkrótce

1. Skończymy poprawiać opisy lokacji i cenniki lokali.
2. Opublikujemy listę słodyczy i kilka innych dodatków do forumowych realiów.
3. Usystematyzujemy magiczne stworzenia i skończymy ostatnie już podręczniki szkolne.
4. Opublikujemy aktualną listę składników potrzebnych do wyrobów eliksirów na forum.

Poszukiwany, poszukiwana!

Poszukujemy chętnych do pomocy przy forum! Ze względu na wzrastającą aktywność aktywnych sesji z udziałem Mistrza Gry potrzebujemy chętnych osób do prowadzenia sesji jako MG bądź Niosący Naukę! Zapisy są zawsze otwarte, wystarczy skontaktować się z Q poprzez jego profil na forum, bądź Discorda.

Poza tym nasi użytkownicy poszukują wielu relacji. Aktualne poszukiwania można śledzić w temacie zbiorczym!
Obrazek