Morsmordre

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#9442 16 lip 2015, 18:51

Obrazek


Morsmordre to forum potterowskie, oparte na serii książek J.K.Rowling, osadzone w realiach lat 50. XX wieku. Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore, dzięki czemu teksty zgadzają się z realiami znanymi z książek. Wiemy, że niepokojąca może być dekada, w której rozgrywa się akcja forum – wszystkie informacje o latach 50. XX wieku znajdziecie w subforum „Opis świata” oraz „Życie w magicznym Londynie lat 50.”. Opracowaliśmy dla was obszerny przewodnik – od zarysu mody, poprzez magiczne używki i stworzenia, aż po pełen, autorski skorowidz czystości krwi, zawierający opisy 28 rodów szlacheckich opracowanych w oparciu o historię i legendy znanego nam świata.

Na forum stawiamy na różnorodność postaci – nie tylko pod względem stworzonej przez was historii. Podczas pisania karty postaci, a także wraz z dalszą rozgrywką macie możliwość rozłożenia punktów statystyk w sześciu kategoriach: zaklęcia i uroki, transmutacja, obrona, czarna magia, magia lecznicza, eliksiry, a także sprawność fizyczna. Dodatkowo różdżka bohatera, stworzona z jednego z pośród 66 typów drewna i 63 rodzajów rdzeni, uczyni go bardziej unikalnym – właśnie ona odpowiada charakterowi oraz potrzebom magicznym, w kierunku których rozwija się postać. Niezwykle istotna jest rubryka na stan zdrowia postaci, aktualizowana wraz z rozgrywką.

W grze można się wcielić w jedną lub większą ilość postaci pierwszoplanowych, należących do grupy czarodziejów lub Rycerzy Walpurgii – czyli przyszłych Śmierciożerców pod rozkazami Toma Marvolo Riddle’a, a także drugoplanowych: postaci niemagicznych, duchów oraz dzieci. Stawiamy na aktywny wpływ graczy na fabułę, którzy przy udziale Mistrza Gry mają możliwość uczestnictwa zarówno w mini-evantach, jak i głównych eventach fabularnych.

Przed rozpoczęciem rozgrywki na pewno warto zapoznać się z mechaniką – każdy z graczy, niezależnie od wykonywanego zawodu znajdzie w niej coś dla siebie. Przygotowaliśmy jasne zasady rozdawania punktów statystyk dotyczących umiejętności postaci w zakresie konkretnych dziedzin: pojedynków, czyli rzucania zaklęć i walki wręcz, tworzenia eliksirów, rozgrywek quidditcha. Znajomość zasad mechanicznych ważna jest już podczas tworzenia postaci, a także dalszego jej rozwój na fabule. Mechanika jest luźno wzorowana na grach RPG, z użyciem kości procentowej.

Co jeszcze nas wyróżnia jako pbf?
- Fabuła forum rozpoczyna się w połowie lipca 1955 roku.
- Pięciu aktywnych, doświadczonych w prowadzeniu rozgrywek i pełnych pomysłów Mistrzów Gry.
- Każda osoba zarejestrowana na forum zgadza się na interwencje Mistrza Gry w swoich rozgrywkach.
- Gra w największej mierze toczy się w Londynie, lecz mamy dla was wiele innych ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w dalszych zakątkach Anglii, a także innych państwach. Obecnie istnieje możliwość rozgrywki w 276 lokalizacjach podpartymi klimatycznymi opisami oraz zdjęciami.
- Szeroko rozbudowany sklep, w którym możecie wymienić zdobyte punkty na przedmioty, zwierzęta, dodatkowe punkty statystyk, zaklęcia ochronne jednorazowego użytku, a także umiejętności – animagi, magii bezróżdżkowej, teleportacji oraz magii umysłu.
- Trzy forumowe gazety: Prorok Codzienny, Czarownica oraz Walczący Mag nie tylko do czytania, lecz także aktywnego udziału w życiu prasy poprzez listy, wywiady, a być może i własne artykuły!
- Dwie typowo magiczne wioski, znana z książek Hogsmeade i autorska Cliodna.
- Spis zaklęć i eliksirów stwarzający możliwość różnorodnych rozgrywek. Jesteśmy otwarci na wasze propozycje autorskich czarów, jak i wywarów - inwencja twórcza na pewno zostanie doceniona!
- Oryginalny wzór karty postaci.
- Opcja retrospekcji w specjalnie przygotowanym dziale, a także możliwość prowadzenia własnej wsiąkiewki.
- Konto specjalne Ain Eingarp, które przyjmie postać tego, kogo w danej chwili najbardziej pragniesz.
- Aktywnie uczestniczysz w życiu towarzyskim forum i nie chcesz, by ominęła cię żadna rozmowa? Wyszliśmy naprzeciw waszym potrzebom i stworzyliśmy specjalne opcje ShoutBoxu niespotykane na serwerze forumpolish.
Fabuła

Anglia, rok 1955
Mugolskie wojny światowe wstrząsnęły również światem czarodziejów; konflikt, którego czarodzieje nie potrafili pojąć, ciągnął za sobą ogrom nieszczęść, zniszczenia i śmierci. Niektórzy angażowali się w nie czynnie, broniąc Wielkiej Brytanii przed zniszczeniem. Mugole stanowili inny świat, konflikty o granice, wyższość jednych narodowości nad innymi, nie interesowały czarodziejów. Czarodzieje chcieli jedynie pokoju. Magia była sporym wsparciem podczas bitwy o Anglię.
Groza była tym większa, że daty II wojny światowej zbiegły się z datami wojny z Gellertem Grindewaldem, czarnoksiężnikiem, który w imię rzekomego większego dobra zapragnął zapanować nad światem mugoli i wyprowadzić czarodziejów z ukrycia. Plan ten, jakże szalony i zbrodniczy, miał zostać dokonany przy pomocy trzech tajemniczych artefaktów zwanymi Insygniami Śmierci. Grindelwald zdołał zdobyć Czarną Różdżkę, odebrał ją wytwórcy różdżek Gregorowiczowi, a przy jej pomocy siał terror wzdłuż i wszerz Europy, zdobywając kolejne wpływy. Jako pierwszą podporządkował sobie Bułgarię.
Znamiennym był pojedynek, który odbył się w 1945 roku pomiędzy nim a Albusem Dumbledorem, jego dawnym przyjacielem i wyjątkowo utalentowanym czarodziejem. Grindewald zabił Albusa, a siedem lat później, na skutek wynegocjowanego z Ministerstwem Magii pokoju, przejął zwierzchnictwo nad Hogwartem.
Hogwart pod wodzą Grindelwalda podupadł. Niektóre rodziny, zwłaszcza słabszej krwi, zabrały swoje dzieci ze szkoły. Zaczęto w niej uczyć czarnej magii, wprowadzono wojskowy dryl na wzór wschodniego Durmstrangu. Grindelwald jednak rzeczywiście ucichł...
Nic nie słychać o Tomie Riddle, lecz jego bliscy znajomi, ludzie, którymi się otaczał w szkole, wiedzą, że mieszka w Anglii. O tajemniczych Rycerzach Walpurgii krążą plotki przez wielu uznawane za czcze teorie spiskowe.
Wciąż panuje chaos po wojennej zawierusze; wykorzystują to bandyci, ulice nie są bezpieczne. Panuje pokój, lecz nastroje nie są spokojne – coś wisi w powietrzu, choć trudno do końca wyczuć, czym to pachnie...


Kontakt z administracją Morsmordre na Edenie:
Cassie - Cassandra

Zapraszamy!
http://morsmordre.forumpolish.com/
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018, 16:24 przez Cinna, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika

#10305 28 lip 2015, 14:48

Kochane Morsy!
Pierwsze półtora tygodnia za nami! Czas ten został spożytkowany na intensywną pracę. Poza akceptacją wielu kart waszych postaci, wprowadziłyśmy kilka nowości, a także zmian:

▲ Spis zaklęć został powiększony o 25 czarów z kategorii magii leczniczej, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się.

▲ W spisie rodów i rodzin zaszły znaczące zmiany; każda postać, która poda swoje dane w aktualizacjach, zostanie umieszczona w spisie podzielonym według czystości krwi. Zachęcamy także do określania koligacji rodzinnych - kto wie, może dzięki temu łatwiej odnajdziecie brakujących członków rodziny!

▲ Istotnym zmianą uległ także spis postaci kanonicznych. Znajdziecie ich w specjalnie przygotowanej tabeli, w związku z czym bohaterowie do przejęcia, nie będą mieszać się z postaciami graczy - zachęcamy do zapoznania się ze spisem, być może odnajdziecie tam pomysł na niezwykłą historię!

▲ W nowym numerze Czarownicy znajdziecie nie tylko plotki - nadchodzi festiwal lata!

▲ Z przykrością informujemy o śmierci szanowanego czarodzieja Horacego Slughorna. Więcej o tym smutnej wiadomości możecie przeczytać w dzisiejszym Proroku Codziennym!

▲ W związku z tym przykrym wydarzeniem, niektórzy z graczy otrzymali pierwsze fabularne sowy od mistrza gry!
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, 23:57 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#11268 21 sie 2015, 15:25

Kochane morsy!
Wiecie, że jesteście z nami już ponad miesiąc? Niezmiernie cieszymy się, że potterowski świat lat 50. znalazł tylu zwolenników!

Przez ten czas wprowadziliśmy kilka nowości:
&#9650; W ramach promocji forum zapraszamy na naszą facebookową stronę, gdzie będą umieszczane informacje o nowościach na forum: morsmordrepbf. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do większej ilości osób, szczególnie tych, którzy z pbf&#8217;ami mają kontakt po raz pierwszy. Nie krępujcie się lajkować i udostępniać <3

&#9650; Redakcja Proroka Codziennego wydała specjalny numer gazety, w którym zachęca do przesyłania wspomnień o zmarłym Horacym – na wasze listy czekamy do końca sierpnia! Więcej o całej akcji przeczytacie tutaj.

&#9650; Trwają przygotowania do nadchodzącego mini-eventu w formie podwórkowego meczu Quidditcha. Znacie już mechanikę rozgrywek?

&#9650; Event pierwszy trwa w najlepsze – chyba nikt nie spodziewał się natrętnych poltergeistów, osób skłonnych do bójek, wodnych węży, milczących, aczkolwiek śmiercionośnych zjaw oraz kielichów wina z dodatkiem… No właśnie, może lepiej nie dociekać, co się w nich znajdowało! Natomiast w pustej sali trzech śmiałków natknęło się na nietypowe znalezisko… Gdzie ono ich doprowadzi?
Ostatnio zmieniony 28 gru 2015, 23:58 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#11907 04 wrz 2015, 21:49

Mamy dla Was podsumowanie nowości z ostatnich tygodni na Morsie :hug3:

&#9650; Dziękujemy graczom za aktywny udział w akcji Proroka Codziennego. Przez okres trwania udało nam się zebrać wspomnienia o Horacym, które możecie przeczytać w poświęconym temu wydaniu gazety. Punkty za wkład graczy w rozwój prasy zostały już naliczone na ich konta.

&#9650; W najnowszy numerze Walczącego Maga można dowiedzieć się, czy wychowanie twardą ręką doprowadzi do powrotu konserwatywnych tradycji?

&#9650; W związku z propozycją graczy, od kilku dni istnieje opcja jednorazowej zmiany raz rozłożonych punktów statystyk. Dla osób, które rozpoczęły już fabularną rozgrywkę przygotowaliśmy specjalną Kartę Zmiany, która możliwa jest do nabycia w sklepie mistrza gry za punkty zdobywane na fabule. Kartę tę można zakupić tylko jeden raz dla jednej postaci. Zmiana statystyk musi być uzasadniona w prywatnej wiadomości jednego z administratorów i zgodna z historią postaci.

&#9650; Zawody Quidditcha w mniejszym gronie? Dlaczego by nie? Skład drużyn został rozlosowany, kapitanowie już zagrzewają swoją drużynę do intensywnej walki. To na pewno nie będzie łatwy mecz, nawet niezwykle ciepła, aczkolwiek deszczowa lipcowa pogoda nie oszczędza zawodników!

&#9650; Do 08.09 poszukujemy moderatora Morsmordre od spraw organizacyjnych. Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Szukamy postaci kanonicznych! Może to właśnie Ty, przygarniesz jedną z nich?
&#9650; Millicenta Bagnold
&#9650; Arcturus II Black
&#9650; Bertie Bott
&#9650; Elphias Doge
&#9650; Hector Fawley
&#9650; Filius Flitwick
&#9650; Minerwa McGonagall
&#9650; Rubeus Hagrid
&#9650; Garric Ollivander
&#9650; Ignatius Prewett
&#9650; Newton Artemis Fido Skamander
&#9650; Porpentyna Skamander
&#9650; Septimus Weasley
Więcej dostępnych postaci kanonicznych znajdziecie tutaj: lista dostępnych postaci kanonicznych

Zachęcamy także do zapoznania się z poszukiwaniami naszych użytkowników :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:00 przez Cinna, łącznie zmieniany 2 razy.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#12390 18 wrz 2015, 1:01

Ostatnie dwa tygodnie na forum Morsmordre owocowały w wydarzenia:

Fabularne

&#9650; Stypa ku pamięci Horacego Slughorna przybrała dla wielu osób zaskakujący obrót. Zapewne uzdrowiciele już podwijają rękawy, by zająć się poszkodowanymi.

&#9650; W konsekwencji minionego wydarzenia powstał Zakon Feniksa. Gratulujemy założycielom, a wszystkich chętnych prosimy o cierpliwość - dołączenie do organizacji należy odegrać fabularnie i zostać przyjętym przez aktualnych członków Zakonu. Nie będzie dozwolone również tworzenie gotowych kart Zakonników.

&#9650; Zakończył się także kameralny mecz Quidditcha na moczarach Queerditch Marsh w Kornwalii.

&#9650; Kilku naszych aurorów zbierało podejrzane ślady, natrafiło na trop zaginionej reporterki i obecnie przemierzają korytarze katakumb pod Doliną Godryka. Czy niebezpiecznych? To się dopiero okaże.

&#9650; Natomiast dla wilkołaków nadeszła pierwsza fabularna pełnia, kilku z nich nie udało się znaleźć bezpiecznego schronienia i obecnie kryją swą obecność w lesie. Łowcy uzbroili się po zęby; do tej jednej nocy przygotowywali się cały miesiąc. Tydzień temu Wasz przełożony przekazał Wam ważne informacje odnośnie ruin w Waltham Forest; jeden z Waszych współpracowników wpadł na wilkołaczy ślad i zastawił wnyki. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą pełnia, a lasy Waltham są doskonałym miejscem na urokliwą schadzkę.


Techniczne

&#9650; W profilach pojawiła się nowa opcja statusu krwi – zdrajca. Przewidziana jest dla postaci o krwi szlachetnej, które utraciły szlachecki status (zostały wydziedziczone przez szlachecki ród). Wszystkich zdrajców krwi uprzejmie prosimy o dostosowanie swojego profilu!

&#9650; Czułe na Wasze potrzeby umożliwiłyśmy również rzucanie kością podczas pisania szybkiej odpowiedzi.

&#9650; Od dziś za każde odegranie dowolnej postaci z niezależnego konta Ain Eingarp, niezależnie od ilości postów, można otrzymać 10 pkt na wskazaną postać, po zgłoszeniu odegranej rozgrywki.


Media

&#9650; Ukazały się nowe numery Proroka Codziennego i Czarownicy wzbogaconej o dodatek nadzwyczajny – zapraszamy do lektury.


Społecznościowe

&#9650; Wychodząc naprzeciw potrzebom graczy zapraszamy na forumowego team speaka. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

&#9650; Na moderatorkę zdecydowałyśmy się wybrać Selinę Lovegood jako osobę odpowiedzialną, dojrzałą i pomocną - gratulujemy, witamy w zespole i jesteśmy przekonane, że nasza współpraca przyniesie wyłącznie pozytywne rezultaty!
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:02 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#12864 05 paź 2015, 15:04

W związku ze zbliżającą się zmianą miesiąca fabularnego, zaszły zmiany w punktach otrzymywanych comiesięcznie za uzupełnioną wsiąkiewkę.

Za 3 i więcej ukończone wątki będzie przysługiwało 30 punktów, za 6 i więcej - 60 punktów, a za 9 i więcej - 90 punktów. Brane pod uwagę będą wyłącznie wątki liczące przynajmniej pięć postów na osobę oraz pochodzące z bieżącego miesiąca fabularnego, co za tym idzie - wyłączone zostaną wątki z myślodsiewni. Zgłaszać się po punkty będzie można aż do kolejnej zmiany kalendarza. Wszystkie te informacje znajdziecie w odpowiednim temacie.

Informujemy również o prowadzonym naborze na mistrzów gry.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:01 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#12990 10 paź 2015, 20:54

Obrazek


Fabularne


&#9650; Na forum rozpoczął się fabularny sierpień.

&#9650; Wszystkich graczy, niezależnie od statusu krwi, zapraszamy na wielki sierpniowy festiwal w Weymouth, organizowany przez rodzinę Prewett. Więcej informacji o czekających was atrakcjach znajdziecie w opisie wydarzenia.

&#9650; Na forum dostępne są przedmioty z eventowego jarmarku. Stargany pozostaną otwarte do końca fabularnego sierpnia.


Organizacyjne


&#9650; Zachęcamy do rozliczenia się z przeprowadzonych, zakończonych wątków w miesiącu lipcu. Macie na to czas do końca fabularnego sierpnia.

&#9650; Przypominamy o prowadzonym naborze na mistrzów gry!
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:00 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13075 13 paź 2015, 22:26

Drogie Morsy,
Od dzisiaj, jako mistrzowie gry, umilać wam rozgrywkę będą dwie nowe osoby! Dołączyli do nas: Milicenta Borgin oraz Amodeus Prince.

Zachęcamy do dalszych zgłoszeń, wciąż na was czekamy! ^^
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:03 przez Cinna, łącznie zmieniany 2 razy.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13240 18 paź 2015, 20:30

Obrazek


Fabularne

&#9650; Trwają zapisy na mini-event związany z nielegalnymi pojedynkami. Co nasi aurorzy są w stanie zrobić, by wślizgnąć się na te bezprawne, nokturnowe spotkania? Poszukujemy jeszcze dwóch chętnych aurorów!

&#9650; Przypominamy, że w Weymouth trwa festiwal lata.

&#9650; Podczas pierwszego dnia festiwalu ma miejsce konkurs dla wszystkich dzieci. Zachęcamy do kreatywnego zbierania magicznych jagód. Najlepszy pomysł zostanie oceniony przez pozostałych graczy na drodze głosowania, którego wynik może zaważyć na ostatecznym rozstrzygnięciu i wyłonieniu zwycięzcy.

&#9650; Trwają zawody alchemików. Komu uda się uwarzyć najlepszy eliksir miłosny z czarojagód? Do konkurencji mogą przystąpić wszyscy, którzy do tej pory mieli choć minimalny kontakt z dziedziną alchemii i w statystyce „eliksiry” posiadają minimum 5 punktów. Więcej o zasadach przeczytacie tutaj.

Organizacyjne

&#9650; Do grona mistrzów gry dołączyła Selina Lovegood. Gratulujemy i liczymy na owocną współpracę, a pozostałych zachęcamy do nadsyłania swoich zgłoszeń na prywatne skrzynki administratorek! :hug3:
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:03 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13280 20 paź 2015, 15:03

Techniczne


&#9650; Informujemy o zmianie w regulaminie forum. Dodano punkt VI. 8. ustalający generalny zakaz zakrywania postów fabularnych w znacznikach hide, spoiler oraz zabraniający zamieszczania wewnątrz fabularnej treści gifów. Przypominamy, że PBF-y to rozrywka literacka, która polega na pisaniu i czytaniu twórczości innych.

&#9650; Poprawiona została rozpiska rodów - zmianie uległy stosunki negatywne rodziny Carrow, które były błędnie rozpisane. W porozumieniu z członkami rodu powiększone zostały o nazwiska: Avery, Rowle, Shacklebolt.

&#9650; Na pasku bocznym znów zawitał wysuwany czat, który powinien już działać poprawnie na wszystkich podstronach forum.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:03 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13702 08 lis 2015, 14:32

Fabularne

Obrazek

Nadszedł piąty dzień festiwalu!

Wszystkich chętnych zapraszamy na podniebny wyścig konny pod łuk Durdle Door!


Przed rozpoczęciem wyścigu należy:

- opisać użycie własnych prywatnych akcesoriów, które mogą pomóc w zwycięstwie (należy taką czynność wyróżnić pogrubieniem);
- dookreślić w poście gdzie i kiedy postać miała już do czynienia z końmi (wyścig jest niebezpieczny, dlatego postać nie może siedzieć po raz pierwszy w siodle), przy czym uzasadnienie to nie musi mieć potwierdzenia w karcie postaci lub grze na forum, wystarczy, że będzie miało sens;
- wylosować konia, którego się otrzymało (kość „konie”);
- opisać otrzymanego konia po wylosowaniu, włączając w to nadanie mu imienia.

Wyścig rozpocznie się w środę 11.11., do tego czasu wszyscy zawodnicy powinni być już na miejscu.

Techniczne

Do regulaminu wprowadziłyśmy nowy punkt III.5, dotyczący aktywności fabularnej Waszych postaci. Od dzisiaj, nieaktywność fabularna dłuższa niż dwa miesiące wiąże się z przesunięciem postaci do grupy nieaktywnych. Dłuższa nieobecność fabularna postaci może być usprawiedliwiona za pomocą odpowiedniego umotywowania w temacie do tego przeznaczonym.

By przywrócić rangę postaci, należy podjąć aktywność postacią w ilości co najmniej 5 postów fabularnych. Prośbę o przywrócenie rangi możecie złożyć w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:03 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13917 15 lis 2015, 17:01

Fabularne

&#9650; Dziękujemy za aktywny udział w wyścigu w pobliżu Łuku Durdle Door! Niebawem rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród.
Pierwsze konie zeskoczyły ze skarpy i szybciej od wiatru pognały ku mecie. Jako pierwszy jej linię przekroczył Deimos, na ostatnim odcinku mocno uciekając najgroźniejszej rywalce – Alice, która dobiegła jako druga. Chwilę za nimi pojawili się Tristan i Inara, łeb w łeb, lecz to kopyta Gavroche'a jako pierwsze przekroczyły linię mety. Za nimi – kolejna dwójka, Benjamin i Caesar gnali tuż obok siebie, niemal równocześnie kończąc wyścig. Melancolie okazała się szybsza o dosłownie ułamek sekundy - mimo tego, że przed skokiem klacz wraz z jeźdźcem musieli sobie poradzić z ugryzieniem Smoka. Kolejna dwójka, Julius i Adrien – Julius wyprzedził Carrowa dosłownie o łeb. Za wszystkimi, na końcu, dotarła Bellona. Reszta zawodników nie pokonała ostatniego urwiska.
&#9650; Trwa noc spadających gwiazd.

&#9650; Przypominamy, że na Łące Pamięci wciąż możecie przedstawić swoje historie w oparciu o celtyckie legendy. To już ostatnie chwile na opracowanie niesamowitych opowieści.

Techniczne


&#9650; W związku z możliwością zakupu przedmiotów mających wpływ na statystyki postaci w dziale aktualizacje powstał odpowiedni temat, gdzie należy zgłaszać zmiany w przedmiotach posiadanych w postaci wszelakiej biżuterii. Dzięki tej informacji w waszym profilu zostaną dodane punkty bonusowe, przez co na pewno nie zapomnicie o żadnym z profitów.

Dodatkowe bonusy płynące z wyposażenia lub ich zmiany muszą zostać zgłoszone za pomocą poniższego kodu przed rozpoczęciem rozgrywki z sytuacją zagrożenia życia, misjami, eventami etc.

&#9650; Informujemy, że w przeciągu dwóch tygodni nastąpi zmiana miesiąca fabularnego. Przypominamy, że do tego momentu istnieje możliwość rozliczania postaci z zakończonych wątków prowadzonych w fabularnym lipcu.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:03 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#13920 15 lis 2015, 19:32

Obrazek


[font=Lucida Console]Klub pojedynków[/font]
17. sierpnia 1955r.


Czarodziejska społeczności Wielkiej Brytanii i wszyscy spragnieni pojedynkowych wrażeń, ogromnych emocji i doskonałej zabawy!

Niezwykle przyjemnie będzie mi Was gościć na inauguracyjnym w tym sezonie turnieju pojedynków, który mam zaszczyt zorganizować na terenie swojej szkockiej posiadłości w Inverness. Turniej odbędzie się 18 VIII w mojej rezydencji: prócz aren pojedynkowych przygotowane są również punkty piknikowe wraz z miejscem na odpoczynek, gdzie obserwując zmagania dzielnych zawodników będzie można w spokoju porozmawiać i wymienić się najświeższymi ploteczkami z czarodziejskiego świata.

Turniej pojedynków to doskonała okazja, by nie tylko zademonstrować swoje umiejętności w dziedzinie zaklęć, ale i odnowić stare znajomości i odnaleźć się w magicznym towarzystwie. Z pewnością nie zabraknie nadobnych dam i szlachetnych młodzieńców w stanie wolnym, jak i dostojnych panów i pań wszelkich stanów, dlatego każdy gość z pewnością nie poczuje się samotny. A gdyby tak było, na przytulanie czekają liczne słodkie koty, które z pewnością dotrzymają Wam towarzystwa.

Z uszanowaniem wielkim dla moich przyszłych gości, jak i dzielnych zawodników kłania się Colin Fawley, z niecierpliwością wyczekujący sów z zapowiedzią swojego przybycia.
- Prorok codzienny, 15. sierpień


Chętnych do wzięcia udziału w turnieju jako zawodnik prosimy o zadeklarowanie się w niniejszym temacie.

Spotkanie rozpocznie się 19.11. daty rzeczywistej - do tego czasu możecie się zgłaszać w temacie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:04 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#14058 21 lis 2015, 18:51

Fabularne
Obrazek


&#9650; Zachęcamy do lektury kolejnego numeru Czarownicy, gdzie znajdziecie relację z Festiwalu Lata.

&#9650; A skoro mowa o sierpniowym wydarzeniu, właśnie rozpoczął się przedostatni dzień pełen czarów, ognia i wyzwań!
"Oczy stworzenia wydawały się żywe, płonące najprawdziwszym smoczym ogniem, szczególnie, gdy z wysokości kilkudziesięciu stóp zanurkował w kierunku zgromadzonych gości. Co strachliwsi czarodzieje próbowali rzucać zaklęcia unieszkodliwiające, które zamiast trafić w cel, rozświetliły gamą kolorów nocne niebo."
&#9650; Zapraszamy na pomost, a także pary, rodzeństwo, przyjaciół na polanę w głębi lasu.

&#9650; Pierwsze spotkanie członków Zakonu Feniksa właśnie się rozpoczyna - więcej informacji tutaj.


Techniczne

&#9650; Wiedzione chęcią skuteczniejszego rozreklamowania forum prosimy Was o wzięcie udziału w ankiecie - jak nas znaleźliście?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:04 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>

Awatar użytkownika

#14199 27 lis 2015, 13:22

Fabularne
Obrazek


&#9650; Rozpoczął się ostatni dzień festiwalu, a wraz z nim oczekiwany mecz Quidditcha na pełnym... morzu! Upadek z miotły na pewno będzie orzeźwiający!

&#9650; Szukasz nowinek z czarodziejskiego świata do wymiany z przyjaciółką przy kawie? Mamy dla Was kolejny numer Czarownicy z przeglądem drugiego dnia Festiwalu.

Techniczne


&#9650; Chcesz zorganizować swoją postacią przyjęcie, ślub, pogrzeb? Powstał nowy dział, gdzie możesz utworzyć własny temat w celu powiadomienia pewnej grupy graczy o konkretnym wydarzeniu, jak również zbieraniu listy gości.

&#9650; Wprowadziliśmy nowe udoskonalenia także w kwestii gazet. Zapraszamy do zapoznania się z tematem, dzięki któremu będziesz mógł zostać magicznym korespondentem. Poinformuj o nowościach w życiu waszych postaci, a może nawet pokuś się o włożenie swojego wkładu w życie forumowej prasy w postaci całych artykułów/wzmianek.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015, 0:05 przez Cinna, łącznie zmieniany 1 raz.
<link href='https://fonts.googleapis.com/css?family=Satisfy' rel='stylesheet' type='text/css'><center><a href="http://morsmordre.forumpolish.com/"><img src="https://49.media.tumblr.com/437f51c8375 ... o8_250.gif" style="width:180px">
<img src="https://i.imgur.com/2ec6bqI.png" style="width:140px;height:70px;margin-top:-85px; box-shadow: 0px 0px 2px black;"><div style="font-family: 'Satisfy', cursive; font-size: 22px; margin-top: -58px; margin-bottom: 20px; color: #14271e;">Morsmordre</div></a></center><br><br>