Phoenix Feather

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika

#55509 07 mar 2021, 16:06

Phoenix Feather
#001
Quo vadis? Pewien mugolski pisarz, zadał kiedyś to proste pytanie, które w dzisiejszych czasach zdaje się definiować naszą egzystencję - Dokąd zmierzasz?
No właśnie, dokąd zmierzamy? Odkąd wkroczyliśmy w dwudziesty pierwszy wiek, świat niemagiczny prze naprzód niczym ekspres Londyn-Hogwart napędzany Eliksirem Wigoru. W obecnym 2020 roku szczególnie dobrze wiedzą to czarodzieje, którzy związali się z mugolami i muszą pogodzić dwa światy w swoim życiu codziennym. Nowinki technologiczne na każdym kroku udowadniają do czego potrafi posunąć się społeczeństwo niemagiczne, żeby tylko ułatwić sobie funkcjonowanie - smartfony, smart tv, smart home… po co komu różdżki?
I jak w tym wszystkim funkcjonuje ta magiczna część ludzkości, która z własnej woli i świadomie wkroczyła w kręgi technologiczne? Jedni lepiej, drudzy gorzej, ale czy nie tak właśnie zawsze było? Największą frajdę i tak mają ci najmłodsi, którzy wychowują się w świadomości istnienia dwóch światów.
Nie ekscytujcie się, dzieciaki! Do Hogwartu nadal nie można zabierać urządzeń elektronicznych, bo nie mielibyście z nich żadnego pożytku. Nawet jeśli na przestrzeni lat kadra szkoły zmieniła się nie do poznania, to nadal jedziecie tam korzystać z zakurzonych ksiąg spoczywających na tych samych nieśmiertelnych regałach bibliotecznych, warzyć eliksiry z użyciem szkolnych zapasów, odkrywać wciąż zaskakujące tajemnice zamku, chłonąć wiedzę bez potrzeby stukania w świecący ekran tabletów. Bo magia ma się dobrze bez technologii, prawda? Bo Nasz postęp odmierzamy według innej skali.
Ale cóż, jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś mugolem.

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika

#55616 18 mar 2021, 20:26

Express Hogwart-Londyn
#002
Obrazek
Wakacje dobiegają końca, a na peronie 9 i 3/4 już stoi nieśmiertelny pociąg do Hogwartu. Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w pierwszym evencie, który podzielony będzie na dwa etapy: I Peron 9 i 3/4 oraz II Express Londyn-Hogwart. Wiele zadań do wykonania i PF do zdobycia!

Obrazek


Ostatnio zmieniony 18 kwie 2021, 22:15 przez Phoenix Feather, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

#55778 18 kwie 2021, 18:51

Newsy
#003
Obrazek
Już ruszył drug etap pierwszego na forum eventu! Nadal można na spokojnie zakończyć pierwszy i dopiero przejść do drugiego. Rozpoczynamy podróż do Hogwartu!

Ponadto pojawiły się spisy drużyn Quidditcha oraz prefektów - wciąż można się zgłaszać!

Co chwilę również publikowane są kolejne mechaniki, nie przegap nowości!

Obrazek
Awatar użytkownika

#56097 30 maja 2021, 23:08

Kolejny tysiak i nowe wydarzenie
#004
Obrazek
Idziemy jak burza! Stuknęło nam już 2 tysiące postów! Z tej okazji każdy aktywny użytkownik otrzymł dziesięć PF oraz 1 punkt umiejętności do przydzielenia do dowolnej kategorii! Oby tak dalej! Kolejne zbiorowe nagrody przy trzecim tysiącu, więc nabijajmy dalej posty!

Poza pierwszym oficjalnym eventem, rozpoczynamy również pewnie dużo mniejsze (to się okaże...) wydarzenie...
Tajemniczy list, który otrzymali tylko niektórzy z uczniów z pewnością rozbudził ciekawość. Ale czy to zaproszenie pozostanie w tym wąskim gronie? Ależ skąd! Poczta pantoflowa działa bez zarzutu wśród młodych adeptów magii. Tylko ostrożnie, żeby o nielegalnym wyścigu - tak, wyścigu! - nie dowiedzieli się prefekci. I ostrożnie po odczytaniu listu - samozapłon może poparzyć kilka rąk!

Obrazek
ODPOWIEDZ ]