Sacred Twenty-Eight

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 2 razy

 kociokwik#7804

#53454 23 wrz 2020, 9:36

Sacred Twenty-Eight
Forum w pigułce
Dwadzieścia osiem uzdolnionych magicznie rodzin konkuruje ze sobą o wpływy w podsianym mistycyzmem, międzywojennym Londynie, przez co wywołują olbrzymich rozmiarów czarodziejski konflikt. Wiele fantastycznych ras, szereg umiejętności, które pozwolą uczynić twoją postać wyjątkową na tle innych, niski próg wejścia i dużo zabawy. Dowiedz się więcej o Sacred oglądając nasz zwiastun. Zapraszamy do zabawy wszystkich, poważnych i niepoważnych.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2021, 12:52 przez Sacred Twenty-Eight, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 2 razy

 kociokwik#7804

#55000 26 sty 2021, 0:14

Pierwsze miesiące życia Sacred
ZMIANY TECHNICZNE
Od września na forum zmieniło się naprawdę dużo. Poprawialiśmy błędy, wrzucaliśmy nową zawartość, grzebaliśmy przy mechanice i dodawaliśmy nowe usprawnienia techniczne. Jeżeli ktoś jest zainteresowany listą zmian, to znajdzie ją w tym temacie. Ze względu na to, że wiele wprowadzonych funkcjonalności okazało się być nieco skomplikowanych dla nowych graczy, przygotowaliśmy garść poradników.
JESIEŃ POD ZNAKIEM SAMHAIN
Samhain. Święto ciemności. Symbolizuje przyjście zimy, stagnację, pustkę, niepewność. Koniec żniw i zbiorów, przygotowanie do krótszych dni. Czas kiedy rośliny zrzucają liście, a zwierzęta przechodzą w hibernację. Podczas tego czasu granica między królestwem żyjących, a zaświatów jest bardzo delikatna. Są wtedy odprawiane rytuały i nawiązywane kontakty ze zmarłymi członkami rodzin. Przed domami są wystawiane talerze z jedzeniem, aby obce duchy nie przejęły ciał domowników. Wszelkie światła i ogniska są gaszone, aby nie ściągnąć nieprzychylnych dusz do swoich domów.

Pierwsze miesiące fabularne poświęciliśmy temu, aby gracze mogli zapoznać się ze sobą oraz swoimi postaciami. Z tego powodu głównym wydarzeniem jesieni była czysto obyczajowa potańcówka, która za sprawą kilku złośliwych zaklęć przerodziła się w dramat. Poza tym pojawiły się okazje do wybrania się na polowanie na ducha lub przeżycia seansu spirytystycznego, a także trzy mniejsze zadania związane ze świętem Mabon i fabularnymi organizacjami - Muzą oraz Strażą i Przymierzem.
ŚWIĄTECZNY JARMARK
Stojąca na środku placu choinka jest tak wysoka, że przysłania swoim cieniem niektóre z okolicznych budynków. Przystrojone, białe jak śnieg drzewko otoczone jest niezliczoną ilością jasnych, migoczących światełek, które krążą wokół niego niczym świetliki. To niesamowity widok, który dodatkowo napełnia ludzi nadzieją, bowiem tradycja stawiania na Pokątnej świątecznego drzewka związana jest obchodami czarodziejskiego Nowego Roku. Każdy kto je mija, może wypełnić kartkę z życzeniami i powiesić ją na jednej z niższych gałęzi drzewka. Żyjące na jego gałęziach chochliki porywają je i zgniatają, a następnie zdmuchują z dłoni, zamieniając w jedno ze światełek. Będą one krążyć i oświetlać ulicę aż do końca grudnia, aby wraz z jego końcem wznieść się w górę i zawisnąć tam na moment niczym gwiazdy, a następnie zniknąć. Czarodzieje wierzą, że wysyłanie swoich życzeń do nieba sprawia, że kierujące światem siły wysłuchują ich i mogą one spełnić się dzięki silnej wierze. Niezależnie od tego, czy wierzą w Boga i Boginię, wszechświat, czy Absolut, większość z nich jest zgodna w tym, że wiara daje człowiekowi siłę, której potrzebują, aby stawić czoła przeciwnościom losu.

Z okazji Yule na Sacred pojawiły się Świąteczny Jarmark oraz Kalendarz Adwentowy. Oprócz zawieszania karteczek na wielkiej choince zamieszkujący Londyn czarodzieje mogli zrobić wyjątkowe zakupy, a także... cóż, wydarzyło się kilka nieprzewidzianych rzeczy. Po pierwsze zimowy duch zasypał Dziurawy Kocioł, przez co wiele osób utknęło w nim na dobrych kilkanaście godzin. Pracownicy Ministerstwa Magii zawzięcie kuli wielką ścianę lodu oddzielającą ich od reszty świata, a ci, którym się poszczęściło, urządzili punktowaną bitwę na śnieżki, obserwując ich zmagania. Poza tym kilka psów wybuchło ludziom w dłoni i ratowaliśmy dzieci z płonących budynków. Czego ci nasi szaleni wynalazcy nie wymyślą?
A PO NOWYM ROKU?
Zapowiedzieliśmy sabat oraz konkurs poetycki z okazji święta Imbolc. Lokalizacja wydała nam się łatwa do odnalezienia, ale okazuje się, że kilka osób zboczyło z wyznaczonej ścieżki i zabłądziło na torfowiskach. Poza tym w Ministerstwie trwa burza związana ze zbliżającymi się wyborami. Pororok Codzienny opublikował już zadaną kandydatom listę pytań. Tematem przewodnim był pomysł wprowadzenia zmian w Hogwarcie oraz otworzenia magicznego uniwersytetu. Czyżby na Sacred miała pojawić się grywalna szkoła? Niezainteresowani polityką i religią mogą odwrócić głowę w stronę wesela i fabularnego przedstawienia - Snu Nocy Letniej. A organizacje? Muza już szykuje kolejne spotkanie, a Nowy Świt... ma kilka kłopotów.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 2 razy

 kociokwik#7804

#55381 25 lut 2021, 11:51

Cóż to jest za piękna noc!
ZMIANY TECHNICZNE
Tych mamy najwięcej i jesteśmy z nich bardzo dumni! Po pierwsze i najważniejsze - przebudowaliśmy całkowicie nasze kompendium wiedzy. Mamy nadzieję, że pomoże to w szukaniu odpowiednich informacji szczególnie nowym użytkownikom. Poza tym charłacy stali się na Sacred grywalni! Niedługo grywalni staną się również uczniowie oraz studenci uniwersytetu, jednakże forma tego będzie uzależniona od obrotu fabularnych wydarzeń, dlatego na to trzeba jeszcze trochę poczekać. Poza tym na Sacred zawitały nowe szaty. Od wczoraj użytkownicy mogą wybrać pomiędzy dwoma stylami wyglądu - ciemnym i jasnym. Możliwe, że w przyszłości pojawi się więcej wariantów kolorystycznych. Więcej zmian już niebawem. :smok:
Imbolc
Było jeszcze zimno, ale dało się już zauważyć pierwsze ślady powracającej wiosny. Ten tydzień lutego wypełniony był słońcem. Świat wziął głęboki wdech i chociaż grunt wciąż pamiętał to jak był skuty lodem, nadeszło Imbolc - święto oczyszczenia i jednocześnie święto ognia. Jednych napełniało ono teraz strachem, drugich jeszcze mocniej przyciągało do Doliny, w której odbyć się miał rytualny taniec. Otoczeni kręgiem kamieni, trzymając się za dłonie mieli swoimi żywymi ruchami zawrzeć wiadomość do świata i Matki Ziemi: pora na pobudkę, czas pożegnać zimię i ruszyć dalej. Koło roku musi się toczyć. Środek polany ognisk płonął żywym ogniem - jego słup wznosił się ku niebu, rozjaśniając i ogrzewając zgromadzonych. Zabrakło więc magów odzianych w ciepłe kurtki i płaszcze. Zostały porzucone nieopodal strzegących to miejsce głazów. Odziani w zwiewne szaty przedstawiciele rodu Macmillan stanowili większość osób odpowiedzialnych za przygotowania, jednakże tym razem nie pozostawiono tego w wyłącznie ich rękach. Kilkoro Brygadzistów przechadzało się tu i tam, udając normalnych członków wydarzenia. Nie pili jednak nic, bo na służbie nie mogli, a że stoły zastawione były syto, wzbudzało to podejrzenia. Przez to i przez wspomnienie Nowego Świtu wyczuwalne było na polanie dziwne napięcie - czy miało się dzisiaj wydarzyć coś złego? Dźwięk bębnów poniósł się echem przez gęstwinę, pierwsze bose stopy dotknęły wypalonej ziemi. Płomienie na środku wiru zatańczyły razem z zebranymi, zmieniając kształty i barwy.

Na Sacred kończy się powoli sabat na polanie ognisk. Zagubieni w lesie czarodzieje szukają wyjścia z pułapki, w którą zwabił ich los. Czy poinformowani o zaginięciu Brygadziści zdołają odnaleźć ich w Kniei Godryka?
Zbliżają się wybory...
...a wraz z nimi zmiany. Kto zostanie nowym Ministrem magii i jak zmieni się pod tym wpływem magiczny Londyn? W jakiej formie zostaną otwarte ośrodek badawczy i uniwersytet, o których głośno w gazetach od dłuższego czasu? I co najważniejsze, czy Straż i Przymierze będą maczały w tym swoje palce? Zbliża się wiosna, a wraz z nią odpowiedzi na wiele pytań, którymi żyje Wielka Brytania.

ODPOWIEDZ ]