#40 Moja postać - twój pomysł?

Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
jestem szamanem

#22568 15 wrz 2016, 13:29

Poszukiwania pisze każdy z nas - niektórzy dają wolną ręką i szukają tylko żony! kochanki! ojca! brata! jakiegoś randoma do jakiś randomowych wątków!, ale są też tacy co narzucają wszystko - imię, wiek, historię, charakter, wygląd, właściwie oddają do dyspozycji całą postać i to na nich chciałabym się skupić. Gdzieś mi się ostatnio rzuciło w oczy stwierdzenie, że to totalny brak kreatywności jak ktoś korzysta z tego typu poszukiwań, a dla mnie to kompletna bzdura! Bo czy nie my tak na dobrą sprawę budujemy później taką osobistość? Nie my tkamy później jej losy? Nie my przeżywamy z nią wzloty i upadki? Nie my tknęliśmy w ten pomysł życie? I końcu nie my decydujemy czy ostatecznie rzuci się pod pociąg czy będzie żyć na wsi w otoczeniu gromadki dzieci i z kochającym mężem przy boku?...
Ja osobiście bardzo chętnie korzystam i z takich szukajek, jeśli tylko mnie zainteresują. Chciałabym zadać wam pytanie jak wy zapatrujecie się na tego typu sprawy i co sądzicie o przejmowaniu postaci, którą ktoś inny wymyślił i chętnie odda w dobre ręce? Wolicie jak wszystko jest dopięte na ostatni guzik, wszystko obmyślone i trzeba tylko to ładnie opisać, czy jednak bardziej wam się podoba jak ktoś daje wolną rękę, narzucając tylko relacje?
Zapraszam do dyskusji!

#22569 15 wrz 2016, 14:01

Według mnie granie taką postacią jest nawet trudniejsze, przez co może i ciekawsze. Każdy chce stworzyć sobie postać piękną, z charakteru podobną pewnie do niego samego, ale czy to po pewnym czasie nie robi się nudne? W życiu nie wybierasz sobie imienia i koloru włosów, więc może dzięki narzuconych z góry cechach postaci, gra będzie bardziej "realna".

#22578 15 wrz 2016, 14:35

Ja bardzo chętnie zaglądam do poszukiwań, chociażby dlatego, że sama wiem, jak to miło jest, gdy ktoś wyraża w ogóle chęć przejęcia postaci/relacji. Zazwyczaj kiedy wchodzę na jakieś forum, mam już w głowie jakąś koncepcję bohatera, którego stworzę, bo wiele jest takich typów, którymi jeszcze nie miałam okazji grać. Z tego tytułu nie jestem zwolenniczką tych poszukiwań, w których postać jest szczegółowo opisana, bo nawet gdybym miała dodać od niej trochę od siebie, to jednak zawsze wolę mieć do poczucie, że to ktoś, kogo właściwie stworzyłam od podszewki. Z taką postacią łatwiej jest mi się zaprzyjaźnić, dlatego zazwyczaj sama tworząc poszukiwania, nie narzucam innym zbyt wiele. Bardziej jestem więc zwolenniczką przejmowania samych relacji, a nie konkretnych postaci, chociaż wcale nie uważam, aby to drugie było czymś złym czy świadczyło o braku kreatywności. Czasami może przecież zdarzyć się tak, że trafimy na typ postaci, który od dawna chcieliśmy poprowadzić albo jeszcze nie mieliśmy takiej okazji, więc dlaczego by nie spróbować?

Awatar użytkownika
O mnie
Mama. Detektyw. Na forach ponad dziesięć lat. Bawię się grafiką i kodami.
Moje fora
Nic nie robię, nigdzie nie gram.

 natalia#3319
 5712974

#22581 15 wrz 2016, 14:44

Wszystko zależy od poszukiwań. Ja osobiście w poszukiwaniach staram się nie narzucać kompletnie nic. Jeśli szukam rodzeństwa nie używam w karcie postaci, ich imion, płci, ani nawet nie piszę czy są starsi czy młodsi. Po prostu nie chce później kogoś ograniczać, bo wychodzę z założenia, że to postać będzie tej drugiej osoby i co ta osoba z nią zrobi to jej sprawa.
Jednak czasami są takie sytuację, gdy przed napisaniem kp nie udało się nam znaleźć kogoś do wątku, więc trzeba napisać kp i szukać dalej, po akceptacji. Więc często opisujemy tą postać, w większy lub mniejszy sposób, a później według ram zawartych w karcie szukamy tego kogoś. Jednak wiem z doświadczenia, że nie zawsze jest to łatwe. Dlatego mimo wszystko jestem za nieokreślaniem zbyt wielu rzeczy, ale tak jak mówię, wszystko tutaj zależy od poszukiwań. Bo czasami moze nam się spodobać historia, relacja, ale jak ktoś narzuca wygląd, który musi być użyty, a Tobie się nie podoba, no to już słabsza sprawa...
więcej avatarów i gifów tutaj

Awatar użytkownika
O mnie
Chciałabym mieć znów zajawkę
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 11 razy

 nata#9784
 9712089

#22587 15 wrz 2016, 15:37

Ja w ogóle dużo bardziej lubię się ludziom zgłaszać do poszukiwań, niż je tworzyć. Cżesto gram facetami, właściwie zdecydowanie częściej niż kobietami, zawsze są heteroseksualni, widzę więc całe mnóstwo poszukiwań na męża/kochanka/faceta/cokolwiek, ale żeby był i najczęściej je pomijam. Serio. Może to też dlatego, że moje wątki miłosne to zawsze mnóstwo dramatów, kłótni i więcej tych pełnych nienawiści gier, niż miłostek, a kochane życie jest dla mnie zwyczajnie nudne, ale lubię, jak ktoś wymyśli coś oryginalniejszego.
Narzucanie wizerunku widzę bardzo źle; nie mam nic przeciwko przejrzeniu propozycji, albo czekaniu na akceptację z drugiej strony, ale to ma być przecież postać tej drugiej osoby, nie nasza, robi nam jakiś większy, czy mniejszy wątek, dajmy dać jej coś od siebie. Wiek, zawód, rodzina, cokolwiek, na to jakoś sztywno nie patrzę, bo też wiem, że często są to podawane informacje, żeby nie polecieć z nie wiem, coś chcę, ale nie wiem co. Lubię czerpać inspirację z tego, co już mi ktoś wymyśli, ale zrobić postać sama tak, żeby obydwu stronom odpowiadała, ale jak ktoś napisze takie poszukiwania, że chwytają za serce, chociaż nigdy bym takiej postaci nie zrobiła, to jolo, to robię.

Awatar użytkownika

#22809 24 wrz 2016, 3:55

Lubię szukajki, ostatnio robiąc gdziekolwiek postać to zawsze zaglądam w te działy. Tak łatwiej zacząć grę. Bo to i tak zależy ode mnie jak tę postać poprowadzę, a bonusowo mam punkty zaczepienia. Nie patrzę jednak na te, gdzie japa w avatarze jest narzucona- mam własną pulę wyglądów, które lubię.

Właśnie, miałam napisać poszukiwania.

Awatar użytkownika
O mnie
Opiekun Crystal Empire
Moje fora
Crystal Empire
Bywam, gdy mam czas

 #0054 Bajarz

#23356 19 paź 2016, 17:11

Pomysł jest fajny, ale sama się przejechałam na takich poszukiwaniach-niestety.

Należy pamiętać, że osoba, która zdecyduje się tworzyć taką postać, mimo posiadanych konkretnych informacji, nie zagra postacią tak, jakbyśmy my to chcieli. Może inaczej widzieć odgrywanie takiej postaci.

Mało tego, co najważniejsze-jeśli coś nie styknie między Graczami, to i relacje postaci się popsują. Zdarza się też, że jakieś długie relacje, bo tak było dla przykładu zakładane, pójdą się bujać. Poza tym, zdarza się, że niektóre osoby uważają, że to jest już tylko ich postać, bo nadali jej własny charakter (mimo, że całkowicie stworzyli ją na bazie naszego pomysłu, tylko nieco go rozszerzyli). Nawet, jak będą dowody, że stworzyło się postać wcześniej-bo czasami tak jest-to małe szanse, że wygrasz z taką osobą. A nie ukrywajmy, widząc postać robioną dla nas, która teraz ma gdzieś naszą postać, a Gracz gra tak jakby nic się nie stało lub ma ochotę zabić naszą postać-taa, Gracze często przelewają swoje prywatne relacje na postać.

Uogólnając-tyle razy się już przejechałam, że nie popieram tego. Właśnie z wyżej wymienionych powodów. Szkoda tylko nerwów i czasu. Lepiej nawiązać takie relacje z przypadku, jak wyjdzie podczas sesji o nasze postacie mogą być bratem, kochanką itd. Wolę naturalnie wychodzące relacje, tak ogółem.

Awatar użytkownika
Moje fora
obecnie brak

#23376 20 paź 2016, 21:55

Lubię zaglądać do poszukiwań, bo od razu dzięki temu orientuję się, na jakie postacie jest "zapotrzebowanie". Wiadomo, że większość pomysłów nie zawsze przypadnie mi do gustu, ale jeśli ktoś szuka postaci, która wpisywałaby się akurat w charakter tej, którą chcę stworzyć - to czemu nie. Wiadomo, że czym mniej szczegółów, tym łatwiej, niemniej fajnie mieć już na starcie ustalone jakieś relacje, gry, które potrafią być naprawdę zabawne i zakręcone. Ktoś szuka ojca dla gromadki dorosłych dzieciaków? Idealnie, już tworzę tatuśka koło 50tki, pozytywnie kopniętego faceta w wieku średnim, który przemyka kątami, ukrywając się przed własną małżonką z powodu jej silnego charakteru. Jeśli tylko uznam, że dobrze będzie mi się grało - idealnie. Wiadomo, że dużo zależy od "chemii" pomiędzy graczami, z jednymi pisze się przyjemniej, z innymi mniej, ale według mnie nie warto się poddawać. Za którymś razem zawsze się trafi, choć częściej na spontana.

ODPOWIEDZ ]