#19 jakiego typu wątki najbardziej lubisz grać?

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
w wolnym czasie obserwujemy z Cycem dramy pbf, a w zajętym ciężko pracujemy nad planem zdobycia świata

#13771 11 lis 2015, 13:45

<center><img src="http://33.media.tumblr.com/3c43865f052d ... rfss38.gif" style="height:110px;"><img src="http://33.media.tumblr.com/1611b9e896e5 ... o1_500.gif" style="height:110px;">
<div class="dopost">Zagrajmy w grę </div></center>

Nie od dziś wiadomo, że istnieje pewien konflikt między graczami. Dzielą się oni na tych, którzy mają dość romansów, powielanych schematów i chcą czegoś. Nie do końca często wiedzą 'czego' chcą, ale na pewno nie po raz setny tego samego wątku. To czasem powoduje taki ruch, że zmieniamy forum, na którym gramy obecnie, na coś innego tematyką, aby chociaż zmienić realia, w których żyje nasz bohater.
Inni natomiast twierdzą, że są w stanie sami sobie stworzyć klimat do gry, wymyślić fabułę, zabrać w tę podróż innych, że nie potrzebują Mistrza Gry, ani właściwie żadnych bonusów, bo dadzą radę. Ile w tym prawdy? Zapewne wiele, bo tak jak wspomniałam, każdy z nas w jakiś sposób wie, co chce grać, a do czego dopiero się przekona, aby to napisać.
Stąd też budzi się we mnie pytanie, jakiego rodzaju wątki lubicie grać, a jakiego rodzaju wątki przychodzą Wam najłatwiej?
Czy w cenie są fabuły kryminalne? Romanse oczywiście są na top 10 tej listy, którą być może uda nam się wspólnie złożyć. Czego szukacie dla swoich bohaterów na forach? Wątki złożone, odkrywcze, przygodowe?
Na czym skupiacie życie swojego bohatera?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2015, 18:41 przez Yenna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
Istotka wyklęta przez wszystkich przeklęta.
Moje fora
eden.wxv.pl
 8008135

#13775 11 lis 2015, 13:59

jakiego rodzaju wątki lubicie grać, a jakiego rodzaju wątki przychodzą Wam najłatwiej?
Przygodowe, od tolkienowskiej klasyki, poprzez brudne martinowskie kazirodcze mordobicie, aż po starcia z przeznaczeniem i bycie trybikiem w ogromnym, złożonym świecie starć rasowych i politycznych. Inne są na dalszym planie. Albo po prostu, jak zostało napisane w poście otwierającym: "Wątki złożone, odkrywcze, przygodowe".
Czy w cenie są fabuły kryminalne?
Tak, są. Inną rzeczą jest to, że prawdziwego kryminału ze świecą szukać, a przykłady takich forów można policzyć na palcach jednej dłoni.
Na czym skupiacie życie swojego bohatera?
Zależy od forum, od tego kim jest postać, od karty postaci. Złodziejka, wspinający się po szczeblach przestępczej kariery. Elfia magiczka, starająca się odkryć nowe eteryczne wymiary i zaklęcia, lekarzyna starający się pomóc potrzebującym, nie mając ku temu sprzętu...

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz

#13779 11 lis 2015, 14:36

Apple pisze:
Czy w cenie są fabuły kryminalne?
Tak, są. Inną rzeczą jest to, że prawdziwego kryminału ze świecą szukać, a przykłady takich forów można policzyć na palcach jednej dłoni.
Nie potrzeba kryminału kryminału, by zagrać taki wątek. Przy odrobinie chęci drugiego (trzeciego,czwartego) gracza oraz admina, można stworzyć coś pomniejszego na każdym forum. Wątek między kilkoma graczami, który wcale nie musi wpływać na losy całego forum.

I tak, lubię, chętnie rozgrywam, jeśli tylko mam okazję. Nie zawsze wyjdzie, ale warto próbować, bo może wyjść coś ekstra.

Coś czego ostatnio nie potrafię, nie lubię, nie chce mi się, to romanse. Mam etap bronienia się rękami i nogami przed tym. Zdecydowanie wolę przygodę i to od zawsze. Niektórzy wiedzą, że z moimi postaciami można robić co tylko dusza pragnie. Bez umawiania się. Lubię być zaskakiwana, czasem cierpię wraz z postacią, ale nie po to je robię, by chuchać i dmuchać, odgrywać pitu pitu przy kawce w domku.

Awatar użytkownika

#15544 01 sty 2016, 23:57

Uch, chyba łatwiej byłoby mi powiedzieć czego nie lubię rozgrywać.

No dobrze.
Podobnie jak moi przedmówcy, lubię złożone, niebanalne wątki. Nie wiem, może to dlatego, że ostatnio wychodzą mi tylko postacie o wyrazistym charakterze albo takie z zawiłą przeszłością. Nie pasuje do nich wątek "wylałaś kawę na moją ulubioną spódnicę, więc będę cię teraz hejtować po wieki wieków".
Szukam dla swoich postaci skomplikowanych powiązań z innymi bohaterami. Ludzka paleta emocji jest naprawdę bogata. Da się z niej wiele wydobyć. Pomijając najczęściej pojawiająca się w relacjach typowej miłości oraz przyjaźni, istnieje jeszcze rywalizacja, nienawiść, ambicja, zazdrość, obsesja, bycie czyimś mentorem i tak dalej i dalej. Jeśli odpowiednio i konsekwentnie się je poprowadzi, mogą powstać z nich naprawdę świetne wątki dla bohaterów.
Tak. Jestem jak najbardziej za wątkami kryminalnymi, intrygami, przygodami i walkami. Nawet za tymi romansami oraz wątkami obyczajowymi. Bo czemu nie? Byle nie były nudne i nie kojarzyły się mi zbytnio z telenowelą.
Po prostu tworzę i współtworzę takie wątki, które będą interesujące - zarówno dla mnie i jak mniemam dla piszących ze mną osób.

ODPOWIEDZ ]