#146 Świąteczne Eventy

Nasze małe centrum wszechświata, oko Saurona. Widzimy wszystko, rozmawiamy o wszystkim, dyskutujemy o tym, co nas najbardziej gryzie!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje fora
Lunaria
Podziękował(a): 26 razy | Pomógł(a) : 27 razy

#56903 07 gru 2021, 17:13

Na większości PBFów z okazji świąt organizuje się różne eventy. Tak jak o tym myślę, to wydaje mi się, że znam kilka rodzajów takiego wydarzenia. Jeśli jest to forum fabularne, często kojarzy mi się event z jakąś imprezą okolicznościową - jarmark świąteczny, uroczysta kolacja czy coś takiego, gdzie jak wchodzisz, to zaczynasz od przyjemnego dyskutowania o prezentach, jednak masz w głowie fakt, że po paru kolejkach postów wkroczy MG na fabułę i z świątecznego klimatu zostaną zgliszcza i popioły - najczęściej chyba tak jest, przynajmniej ja mam takie skojarzenia, że nagle ktoś atakuje w środku imprezy i zamiast zajadania się pierniczkami jest walka o przetrwanie.
Innym podejściem jakie kojarzę jest rzucanie przez administrację/mistrzów gry promptów (inaczej krótkiego opisu służącego jako inspiracja do opowiadania/rozgrywki), które gracze mogą rozegrać za określone nagrody. Utknąłeś w windzie z wrogiem, śpiesząc się na święta z rodziną. Z grupą znajomych udzielacie się w grupie charytatywnej z okazji świąt i tak dalej i tak dalej. Często za rozegranie czegoś takiego są odznaki/pieniądze/doświadczenie - zależy na jakim rodzaju forów się gra.

Moją preferowaną opcją świętowania na forum jest chyba ta druga? Zawsze mam wrażenie, że podczas tej pierwszej gdzieś później zawsze gubi się świąteczny klimat, a robi się każdy kolejny event, gdzie święta są używane do popchnięcia fabuły dalej. A tak, można sobie z fabularną rodziną rozegrać jakiś świąteczny wątek, upiec zakalca czy coś w tym stylu. Odegrać trochę "normalniejsze" życie naszych postaci, które pewnie zazwyczaj toną w prywatnych/fabularnych dramatach.

Jak się obchodzi święta na waszych forach? Co lubicie, a czego nie lubicie w eventach świątecznych?
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 1 raz
 Dorek Chlorek#8650

#56912 07 gru 2021, 18:51

Chyba trudno jest wymyślić wydarzenie dla forum, gdzie coś ciekawego się dzieję a ta magia świąt popularyzowana przez wytwórcę czarnego napoju w czerwonej etykietce jest zachowana od początku do końca. Nigdy nic takiego nie wymyślałem, nigdy nic takiego nie prowadziłem, nawet nie jestem do końca pewien czy w czymś takim uczestniczyłem. Chyba nie. Fora na których pisałem zazwyczaj dawały graczom taki - nazwę to sobie tak z kosmosu - studium przypadku, gdzie sugerowało graczom jakąś świąteczną przygodę do własnej realizacji. Mi się taka opcja podoba, może nie mam porównania, ale tak. Owe "prompty" zdają się bardziej klimatyczne, a jak odejdą od tematyki Świąt to będzie wina (albo własna wolna!) graczy takiego wątku. Chociaż też nie powiem, ciekawie jakby MG właśnie to tych wątków dołączali niespodziewanie z upodloną alkoholowo istotką i tak testowała tę "miększe serca" postaci, o których się mówi w okresie grudniowym.
A i tak myślę, że najfajniejsze eventy to te "z dupy", który nie są określone jakimś wydarzeniem w naszym kalendarzu.
No i nie powiem, jakby ktoś mi zaproponował event z pieczeniem pierniczków, gdzie od razu wskakują złe elfiki i chcą wszystkich rozstrzelać karabinami maszynowymi na śnieg - nie udawałbym trudnego.
Obrazek

ODPOWIEDZ ]