#127 temat życia intymnego (i nie tylko?)

Miejsce na tematy w których od ponad roku nikt się nie udzielał.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 4 razy

#53782 24 paź 2020, 19:15

Mam nadzieję, że nie wywoła to wśród was jakiś nieprzyjemnych emocji, ale przez temat "pomysły na forum" wydaje mi się, że jest to temat, który akurat można bez problemu poruszyć w oku Edenu. Jedni są za aby opisywać sceny łóżkowe inni przeciw. Niektórzy piszą to w "hide", inni stawiają na zwykłe "+18", a jeszcze inni nie dają żadnej oznaki, że coś takiego ma miejsce. Ja sama nigdy nie wiem jak to wszystko ubrać, jestem osobą dorosłą, rozumiem to, że dużo osób pisze hajdy, ale jednak większość robi to w domu, w miejscu gdzie nikt nie musi na to zerkać, a jak zauważyłam dla niektórych (dla mnie też, przyznaję) może wydawać się niesmaczne jeśli Twoja postać idzie do sklepu, grasz sobie słodko pierdzącą fabułkę o wybieraniu sukienki, a na górze pojawiają się posty z przymierzalni, które powinny być w hajdach albo chociaż oznaczone jako +18. Nie zrozumcie mnie proszę źle, nie mam nic przeciwko pisaniu takich postów, sama czasami coś naskrobię, bardziej albo mniej moralnego. Mam postacie, które kochają seks i nie wyobrażają sobie bez niego życia, ale też takie, które się w tym ograniczają, ale jednak wychodząc poza dom swojej postaci staram się zawsze umieścić to w "hide". Na forach też nie gram też tak dużo jak kiedyś, ale wydaje mi się, że w dalszym ciągu znajdują się tutaj osoby, które mają po 15 lat i czy po prostu dla dobrego smaku nie lepiej dawać to w hajdy? Jaka jest wasza opinia na ten temat? A może macie w głowie poruszenie tego co było też poruszone w "pomysły na forum"? Tematy molestowania, skrzywdzonych postaci? I chociaż wydaje mi się to trochę ryzykowne, to możemy tutaj poruszyć każdy ten temat, prosiłabym jednak o odpowiednie zachowanie w tej kwestii i nie obrażanie osób, które będą się tutaj wypowiadać ♥

Awatar użytkownika
Moje fora
Lunaria
Podziękował(a): 26 razy | Pomógł(a) : 27 razy

#53783 24 paź 2020, 20:36

Tak jak się wypowiadałam tam, tak samo wypowiem się tutaj.

Oznaczanie tak zwanych "hajdów" nie powinno być postrzegane jako przymus, a po prostu kulturą pisania w większym gronie osób, gdzie nie każdy ma ochotę wszystko czytać. Wzięcie w spoiler/hide/napisanie przed postem +18, po prostu jest formą szacunku dla osoby, która się później natknie na te posty i nie koniecznie musi chcieć czytać sceny seksu, ale nie tylko.
Ktoś powie "to moja fabuła, nikt jej nie musi czytać", proszę was. Każdy dobrze wie, że się stalkuje wątki na forach. Ktoś fajnie pisze, tworzy ciekawą historię, aż chce się przeczytać, no ale właśnie, nie każdemu musi wszystko odpowiadać, sceny seksu można najzwyczajniej świecie pominąć, jeśli ktoś nie ma ochoty czytać a nawet czasem po prostu ktoś przypadkowo zerknie.
Warto spojrzeć na inne źródła pisarskie w Internecie, na wszelakich stronach o fanfikach od dawien dawna obowiązują trigger warning (pl. ostrzeżenie, że dane materiał może zawierać niepokojące treści), których też moim zdaniem powinniśmy używać pisząc posty, jeśli dotykają one tematyki, która może kogoś sprowokować do pewnego rodzaju myśli/zachowania. Już od pewnego czasu zaczęłam stosować TW w swoich postach/kartach postaci, wiedząc, że po prostu nie wszystko jest dla każdego. Tak samo w informatorach często jest miejsce, gdzie MG pyta się, jakich wątków nie chcesz rozgrywać - ta sama zasada. Nie wszystko co mieści się w twojej granicy komfortu, mieści się w granicy kogoś innego i powinieneś to szanować, nie ważne czy to jest scena seksu, scena samookaleczania, znęcania się czy cokolwiek tylko wymyślisz.
Ja szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko "hajdom", jak ktoś chce sobie je pisać, to niech je sobie pisze. Mi osobiście to już się znudziło, napisałam swoje chyba i wolę zrobić filmowy rzut na kominek, niż wgłębiać się w fizyczne szczegóły. Jak już, to chętniej opisuje emocje związane z tą sceną, niż czynności per se. Jednak proszę bardzo, droga wolna, piszcie co chcecie, to fikcja. Jednak szanujmy siebie nawzajem, nie każdy chce wszystko czytać.

Dziękuje za uwagę <3
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
O mnie
Kaczuszek morderczy nożem z plastiku.
Moje fora
Story of Magic
Martwy Kaczuszek
Podziękował(a): 19 razy | Pomógł(a) : 32 razy

 łajzia#6375

#53784 24 paź 2020, 20:45

Po pierwsze i najważniejsze, uważam, że punkt o fabułach +18 powinien się znaleźć w każdym regulaminie forum. Admin z miejsce ustala co można, a co nie, a jak przychodzi co do czego, nie ma płaczu i zgrzytania zębami, że admin niedobry kazał usunąć. Nawet jeśli wewnętrznie, jako osoba, czuję, że warto odpowiednio tagować swoje delikatne fabuły, wiem, że jak nie ustalisz zasady, to zawsze znajdzie się ktoś, kto ci powie “ha! A tego nie ma w regulaminie! I co mi zrobisz?”
Co do samych erotycznych fabuł, nie przeszkadzają mi one, póki są odpowiednio oznaczone - mam na myśli tutaj tagi spoiler, hide, a najlepiej oba. Napisanie jednego, czerwonego +18 w pierwszym poście fabuły, szczególnie w lokacji publicznej, jest niestety niewystarczające, bo ładując stronę, czy odpisując na post, wciąż nieopatrznie może się coś takiego rzucić w oczy. Szczególnie jeżeli ktoś oznaczył to tylko raz i tyle. Myślę, że “hajdowanie” takich historii, to powinna być zwyczajna, ludzka przyzwoitość. I to nie tylko, jeśli mówimy o fabułach erotycznych. Oznaczanie swoich postów, jeśli te zawierają treści, poruszające jakiś wrażliwy temat, powinno być niewymuszonym standardem. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie ekranu. Może ktoś “stalkuje” akurat jakąś lokację i przez przypadek przeczyta coś, czego wcale nie chciał.

Zamykając temat ze swojej strony - co się zobaczy, to się nie odzobaczy. Dlatego warto oznaczać odpowiednio swoje posty. :<3:

Awatar użytkownika
O mnie
Kiki. Nie lubię tej rubryczki, ale dziwnie zostawić ją pustą.
Moje fora
Londyn || NYC || podglądam Lunarię
Jestem, ale trochę mnie nie ma.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 1 raz

#53786 24 paź 2020, 21:26

Bardzo rzadko się wypowiadam publicznie, ale tym razem i ja dorzucę swoje pięć groszy. :lol:

Tak jak osoby powyżej, uważam, że w dobrym guście jest oznaczyc to tagami hide, spoiler czy TW (jak ktoś zauważył w wielu fanfics jest to zupełnie normalne, tak jak zresztą i na anglojęzycznych forach). Każdy ma inną granice dobrego smaku, są też ludzie, którzy mogli przez coś przejść, co taka fabuła może źle na nich wpłynąć. I tak, można nie czytać, jednak jesteśmy tylko ludźmi, wielu z nas stalkuje fabuły innych, są nawet tacy co kropkują byle zobaczyć co się kryje pod ukryta treścią.
Uważam, że to co ktoś odgrywa (np. duża różnica wieku, BDSM czy inne fetysze) to jego sprawa i nikomu nic do tego. Tak samo czy ktoś lubi "hajdy" czy nie - a spotkałam się z tym, że ludziom się to nie podobało (pomimo użycia tagu hide) bądź w ogóle wyśmiewało rozgrywki o charakterze seksualnym (powtarzam - w tagach hide), nawet w narracji w swojej fabule - to nie jest niczyja sprawa. Jedni lubią to, inni tamto, a jeszcze ktoś inny w ogóle coś innego. Jedni skupiają się na karierze postaci, inni na przyjaźniach, kolejni na romansach, a są też tacy co się "znęcają" nad swoimi postaciami i szukają fabuł nasiąkniętych przemocą, agresją etc.
Nie mam nawet nic do tego by ludzie sobie grali hajdy w miejscach publicznych, wtedy jednak powinien być tag hide, spoiler i dodatkowe ostrzeżenie, bo jednak nie każdy moze chcieć to czytać. A na forum z aktywnym MG można to fajnie wykorzystać i się zwyczajnie wtrącić 🙂

Awatar użytkownika
O mnie
Znów mam za dużo czasu, więc czas przekazać go trochę na jakieś forum.

 Nuri#1100

#53790 25 paź 2020, 0:11

Mnie osobiście nie robi to różnicy w przypadku innych graczy, ale wolę chować własne posty z takich serii. Jednego tylko nie garnę - jak można przypadkiem coś takiego przeczytać? Rysunek w necie to wiadomo - jedno spojrzenie i nie wywalisz z pamięci. Ale opis, nawet seksu? Jeśli mignie ci przed oczami słowo "penis" to nie czytaj dalej. A jak czytasz post od początku to raczej nie jest to tak, że postać rozmawia o pogodzie i po zdaniu "dobrze, że jest słońce" następuje kropka i po niej "SEKSSEKSBDSMGWAŁT". To jakoś mniej lub bardziej zmierza w jednym kierunku. I jak nie chcesz czytać co te postacie wtedy robią to nie kontynuuj. A jak stalkujesz i się natniesz, bo nie wiesz kiedy przestać - sorry, ale to twój problem.

Ale to tylko ja. Nigdy nie czytam cudzych sesji. Nie wiem czemu ludzie to robią. A tym bardziej nie mam pojęcia jak mogą to robić i mieć jeszcze pretensje do autora. Jak znajdę książkę, zacznę ją kartkować i natknę się na scenę, która mi nie przypasuje to mam się wkurzać, że nikt mnie nie ostrzegł? Przecież nikt nie zmuszał mnie bym po nią sięgała .-.

Awatar użytkownika
Moje fora
Lunaria
Podziękował(a): 26 razy | Pomógł(a) : 27 razy

#53791 25 paź 2020, 0:53

Nurisia pisze:
25 paź 2020, 0:11
Mnie osobiście nie robi to różnicy w przypadku innych graczy, ale wolę chować własne posty z takich serii. Jednego tylko nie garnę - jak można przypadkiem coś takiego przeczytać? Rysunek w necie to wiadomo - jedno spojrzenie i nie wywalisz z pamięci. Ale opis, nawet seksu? Jeśli mignie ci przed oczami słowo "penis" to nie czytaj dalej. A jak czytasz post od początku to raczej nie jest to tak, że postać rozmawia o pogodzie i po zdaniu "dobrze, że jest słońce" następuje kropka i po niej "SEKSSEKSBDSMGWAŁT". To jakoś mniej lub bardziej zmierza w jednym kierunku. I jak nie chcesz czytać co te postacie wtedy robią to nie kontynuuj. A jak stalkujesz i się natniesz, bo nie wiesz kiedy przestać - sorry, ale to twój problem.

Ale to tylko ja. Nigdy nie czytam cudzych sesji. Nie wiem czemu ludzie to robią. A tym bardziej nie mam pojęcia jak mogą to robić i mieć jeszcze pretensje do autora. Jak znajdę książkę, zacznę ją kartkować i natknę się na scenę, która mi nie przypasuje to mam się wkurzać, że nikt mnie nie ostrzegł? Przecież nikt nie zmuszał mnie bym po nią sięgała .-.
1. Książki, może nie tak dokładnie jak filmy, ale też są podzielone na kategorie wiekowe. Sięgając po kryminał, spodziewasz się zwłok. Sięgając po harlequina, spodziewasz się kartonowych torsów. Proste. Wchodząc do tematu z sklepem, spodziewasz się zakupów, nie seksu w przymierzalni. Porównywanie książki, po którą sięgasz świadomie a wątku, który scrollujesz, jest moim zdaniem trafione kulą w płot.
2. "A jak stalkujesz i się natniesz, bo nie wiesz kiedy przestać - sorry, ale to twój problem." Mam tyle problemów z tym zdaniem, że aż nie wiem od czego zacząć.
- Nawet nie chodzi o typowy stalking wątków. Jak już mówiliśmy o seksie w miejscach publicznych (tematach ogólnodostępnych) taka scena nieokryta w temacie może nawet drażnić przy śledzeniu własnej fabuły, kiedy jest posty powyżej. Mnie by szczerze mówiąc drażniło do momentu aż byśmy nie przeskoczyli na następną stronę z postami.
- Nie wszystkie osoby na PBFach są pełnoletnie, jeśli taka osoba przeczyta treść pornograficzną - to twój problem. One nie przestaną same z siebie, na tobie ciąży odpowiedzialność. Vanilla sex może być krzywdzący nawet dla takich osób. Nie mówiąc nawet o wątkach gwałtu, molestowania, znęcania się etc. Chyba, że w regulaminie jest, że forum jest od 18 roku życia. Idk, są takie?
- Poza tematyką seksualną, jest jeszcze cała tematyka triggerująca - o której już rozmawialiśmy w tym temacie. Osoba z problemami psychicznymi, która może zostać sprowokowana do pewnych działań przez treść zawartą w poście, też nie zawsze sama z siebie przestanie. Sama jestem tego najlepszym przykładem, jak widzę trigger warning - nie czytam, jednak jak go nie ma i zacznę się wciągać w fabułę, nie przestanę, chociaż wiem, że będę tego żałowała. Mój problem? Owszem, ale czy nie milej byłoby zostawić dla takiej ofiary losu jak ja TW, że hej - tu znajduje się opis tego i tego, bądź ostrożna?
- Nie zawsze musi być "penis" to co ci się pierwsze rzuci w oczy w poście, skoro sprowadzamy to do zobaczenia jednego słowa, ale faktycznie - można przestać czytać, ale po co w ogóle zaczynać, skoro może być ładnie odgrodzone i wgl nie muszę na to zerkać?
3. To nie są pretensje. Nikt nie robi pretensji. Zarówno ja, jak i @Moonstar wspomniałyśmy jedynie, że to po prostu powinna być norma. Uprzejmość gracza dla gracza. Tobie to nie przeszkadza, ale innym tak. Czy to takie problematyczne, napisać proste [ spoiler ] przed tekstem, który kogoś może drażnić? Albo [ hide ] albo co tam używacie. Idk. Jak dla mnie to zajmuje 2 sekundy, patrząc na to, że każde forum ma wbudowane te dwie opcje w okno do pisania posta, ale nie wiem. Może za dużo wymagam. :v

Mam nadzieje, że rozjaśniłam i wyjaśniłam moje podejście do sprawy <3
1 Obrazek
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
O mnie
Emerytka forumowania, w internetach od 12 lat, najczęściej wcielająca się w mężczyzn (dobra, w sumie tylko w nich). Znak rozpoznawczy? Piloci i dramki
 flyingbeast#6292

#53797 25 paź 2020, 16:01

Raczej się tu nie udzielam, jednak dostałam ten wątek od kogoś i... postanowiłam zabrać głos, bo jestem osobą po drugiej stronie tematu, która dość mocno prowadzi wątki 18+, te "przyjemne dla oka" i te nie. Zawsze staram się je oznaczać, czy hide, czy spoiler, czy 18+, w zależności od tego co chcą ludzie, bo....
Tak. Macie 100% racje. To TRZEBA oznaczać, niezależnie do tego, czy jest w tym coś mocniej, czy mniej "gorszącego". Przez długi czas pisałam wszystko w hide, z racji, że moje opisy są dość soczyste i nie wszystkim przypadały do gustu. Jednak kiedy dochodzi do sytuacji, że ludzie kropkują tematy, albo zakładają fake konta (true story), żeby tylko napisać post w ostrym temacie, bo chcą sobie poczytać, a później KOMENTOWAĆ, oburzać się, wysyłać innym screeny, żeby pisać coś w stylu "boże patrz jakie to straszne! Jak można coś takiego w ogóle napisać! Ta osoba jest jakaś nienormalna!" to chyba coś jest nie tak. Oddzielajmy życie fabularne postaci od userów... Przecież niejednokrotnie nie zgadzamy się z poglądami postaci, nie jesteśmy nimi.
Dlatego ja osobiście od tamtej pory używam albo 18+, albo spoiler (w zależności czy działa) i uważam, że każdy powinien to robić. Hidy są super, do momentu aż nie trafi się na ludzi, których właśnie zżera ciekawość, albo po prostu lubią się nabijać z innych / utrudniać im życie / przenosić fabuły userów na swoje własne życie / odczucia. Trochę jest to przykre. Piszę o tym, bo wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak wygląda sprawa z tej drugiej strony. Niejednokrotnie było tak, że przez moje fabuły, ludzie siadali na mnie na pw / na sb, a wszystko co pisałam (właśnie publicznie, prywatnie), odbierali źle, a sami rzucali łaciną współczesną, bo im wolno, bo mają fabuły bez seksu i przemocy. Bo weszli w hidy (XD ?) i już przyczepili łatkę na użytkownika. To też nie jest miłe... tak, jak piszecie. Nie wszystko wszystkim się podoba, niektórzy mają traumy, bądź też nie lubią trudnych wątków (jak na przyklad różnica wieku postaci, kazirodztwo, czy inne "niestandardowe" historie), ale forum to ma być chyba rozrywka? Może przestańmy podchodzić do tego AŻ tak poważnie? Niech każdy gra, jak mu się podoba, oznaczajmy trudne gry, sceny erotyczne, czy pełne przemocy, ale jeśli nie podoba nam się czytanie tego, nie czytajmy, nie komentujmy.
Taki mały apel ze strony osoby, która siedzi po tej "ciemnej stornie mocy"
Make love, not war <3

Awatar użytkownika
O mnie
Avatar - dances with Fern Gully Pocahontas aliens while Saving Private Ryan from 9/11
Moje fora
mors - jayden
Pomógł(a) : 4 razy

 chubbydumpling#8363

#53802 25 paź 2020, 16:35

ode mnie pójdzie komentarz poruszający temat mi bliski, bo już znany - co uznajemy za sceny erotyczne? kogo spytamy, to ma inne zdanie. w literaturze erotykiem jest już dotknięcie dłoni drugiej osoby, wyobrażanie sobie wspólnych chwil - nawet czysto trywialnych. powinniśmy na samej tej definicji schować większość naszych wątków. osobiście piszę wszystko otwarcie, a gdy dostałam pouczenie i kazano mi wciskać fragmenty posta w hide, czułam się zdecydowanie nieprzyjemnie. po to jestem na publicznym forum, żeby mierzyć się ze świadomością publikacji publicznej. i inni również powinni się z tym liczyć. oczywiście, że są gracze w różnym wieku, ale kto pierwszy nie czytał/nie szukał podobnych rzeczy jako nastolatek niech pierwszy rzuci hejtem. do tego jak hide czy oznaczenie ma niby chronić niepełnoletnich, skoro ci niepełnoletni sami piszą wątki przesiąknięte niedojrzałym seksem? w taki sposób każdy powinien wysyłać swój dowód osobisty do administracji, żeby nie zostać zbanowanym za podobne tematy.

jest jeszcze kolejny aspekt tego, by nie blokować wątków erotycznych. uważam się za akurat dobrze piszącą osobę i nigdy nie dostałam żadnego hejtu za napisany przeze mnie post - brutalny, soft, erotyczny, jakikolwiek inny. wręcz przeciwnie. nieważne, jaka kategoria jest poruszana, spotyka się z dobrym odbiorem. często rozmawiam również z osobami, które mnie czytają czy które ze mną piszą i słyszałam, że ich to rozwija. sama również pisząc z lepszymi od siebie i to na różne tematy, mogę się rozwijać. nie czytam wątków, które mnie nie dotyczą, ale jeśli ktoś uważa za rozwijające, edukacyjne to, co czyta - łącznie z wątkami związanymi z tematyką kontrowersyjną - dlaczego mam mu to blokować? może dzięki temu ktoś nauczy się, że scenę brutalną można napisać w sposób przerażająco spokojnie, może też to samo odniesie się do seksu. nie oszukujmy się - 3/4 seksu na forach są zwyczajnie nierealnie. i nie mówię o różnego rodzaju penetracji, ale o języku czy braku, emocji i sensu w ów wątkach. właśnie to jest problem, że przestaliśmy nadawać sens takim rozgrywkom i dlatego jest tego pełno i wgl prowadzimy dyskusję, czy robić hide.

otwierając książkę, nie posiadasz oznaczenia z zaznaczonym fragmentem poruszającym sceny rasistowskie, brutalne, erotyczne. równie dobrze gdybyśmy mieli się pilnować, żeby nikogo nie urazić, nie powinniśmy niczego publikować. nikt nie zabraniał też czytać gry o tron nastolatkom, a tam również przewijały się nie tylko erotyki, ale dużo gorsze rzeczy.

złe pisanie - jakiekolwiek - powinniśmy w całości wrzucać wtedy w hide, tu się zgodzę, bo posty z podstawowymi błędami niszczą mi psychikę i co zobaczę, tego już nie odzobaczę. ale jak ktoś jest artystą literackim, czemu mamy to blokować? dajmy sobie przestrzeń i skupmy się na doskonaleniu, a nie ograniczaniu siebie i innych.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Emerytka forumowania, w internetach od 12 lat, najczęściej wcielająca się w mężczyzn (dobra, w sumie tylko w nich). Znak rozpoznawczy? Piloci i dramki
 flyingbeast#6292

#53803 25 paź 2020, 16:58

stoned pisze:
25 paź 2020, 16:35
jest jeszcze kolejny aspekt tego, by nie blokować wątków erotycznych. uważam się za akurat dobrze piszącą osobę i nigdy nie dostałam żadnego hejtu za napisany przeze mnie post - brutalny, soft, erotyczny, jakikolwiek inny. wręcz przeciwnie. nieważne, jaka kategoria jest poruszana, spotyka się z dobrym odbiorem. często rozmawiam również z osobami, które mnie czytają czy które ze mną piszą i słyszałam, że ich to rozwija. sama również pisząc z lepszymi od siebie i to na różne tematy, mogę się rozwijać. nie czytam wątków, które mnie nie dotyczą, ale jeśli ktoś uważa za rozwijające, edukacyjne to, co czyta - łącznie z wątkami związanymi z tematyką kontrowersyjną - dlaczego mam mu to blokować? może dzięki temu ktoś nauczy się, że scenę brutalną można napisać w sposób przerażająco spokojnie, może też to samo odniesie się do seksu. nie oszukujmy się - 3/4 seksu na forach są zwyczajnie nierealnie. i nie mówię o różnego rodzaju penetracji, ale o języku czy braku, emocji i sensu w ów wątkach. właśnie to jest problem, że przestaliśmy nadawać sens takim rozgrywkom i dlatego jest tego pełno i wgl prowadzimy dyskusję, czy robić hide.
Są i takie aspekty pisania takich scen. Zgadzam się, do mnie też ludzie tak pisali, dzięki takim scenom osoby, które nigdy nie chciały pisać hide, nagle się tego uczyły, ba, zaczęły to uwielbiać! Do dzisiaj również dostaje wiadomości od userów, którzy pytają, czy znajdę czas na wątek, bo to im się podoba i chcą wrócić. To jest rozwojowe, ale trzeba pamiętać, że jest niewiele takich osób jak ty, czy ja, które to rozumieją i które faktycznie w to pójdą. Poza tym, to co Tobie może wydawać się właśnie takie, dla innych będzie gorszące. Zawsze są jakieś gusta, jak to powtarzam - każdy ma swoje granice.

stoned pisze:
25 paź 2020, 16:35
złe pisanie - jakiekolwiek - powinniśmy w całości wrzucać wtedy w hide, tu się zgodzę, bo posty z podstawowymi błędami niszczą mi psychikę i co zobaczę, tego już nie odzobaczę. ale jak ktoś jest artystą literackim, czemu mamy to blokować? dajmy sobie przestrzeń i skupmy się na doskonaleniu, a nie ograniczaniu siebie i innych.
A tutaj się z Tobą nie zgodzę. Nie ma czegoś takiego jak "złe pisanie", albo dobre. Dla jednych fajne będą sceny erotyczne przesiąknięte opisami odczuć, przeżyć, a dla drugich mocne, wręcz brutalne, często wulgarne. To trochę hipokryzja - krzyczę "wolność erotyce!", ale jednak niektórym zabronię, bo nie zgadza się to z moimi poglądami.
Nie.
Właśnie dlatego wszystko powinno być oznaczone. Jakkolwiek, ale oznaczone. Powtarzam. To, co dla jednego jest normalne, dla drugiego może być gorszące. Nawet napisany pięknie stylistycznie post, przesiąknięty pięknymi opisami erotycznymi (ale wciąż erotycznymi), dla niektórych może być gorszące.
Nie, nie mówimy tu o dotykaniu się po rękach, czy całowaniu. Jesteśmy dorośli, wszyscy, albo prawie wszyscy, albo prawie dorośli... cokolwiek. Nazywajmy rzeczy po imieniu - seks, jakikolwiek by nie był, powinien leżeć w poście oznaczonym. Wtedy nie będzie takich problemów.
(Tak samo ocenianie innych. Jak możesz napisać "złe pisanie"? Nie wszyscy mogą mieć taki piękny styl jak Ty, ale to nie znaczy, że musisz od razu ich obrażać)

Awatar użytkownika
Moje fora
Lunaria
Podziękował(a): 26 razy | Pomógł(a) : 27 razy

#53805 25 paź 2020, 17:06

Mam naprawdę wrażenie, że naprawdę nie widzicie o co chodzi w tym temacie. xD Teraz krótko, bo już mi się nie chce i tracę siły XD

Chyba w literaturze średniowiecznej dotknięcie dłoni jest erotyką, zaraz obok odsłonięcia kostek przez kobietę. O porównaniu do książki i do literatury już czytałam wcześniej.
Na Welesa, na Teutatesa i na Apisa. Nikt nie mówi o ciskaniu hejtem. Mówimy o prostej uprzejmości. Nie każdy sobie wszystkiego życzy, nie każdy chce wszystko widzieć.
Podsumowując.
"Hajdy" powinny być w "hajdach"
Miło by było ostrzegać kogoś o TW.
Ale nikt nie rzuca hejtem za opisywanie brutalnych scen. Mówimy o uprzejmości.

A złe pisanie to materiał na inne oko edenu.

Szanujmy siebie, szanujmy innych.
Idę odgrzać zupę.
Lately, the whole idea of 'living' hasn't been that desirable to me.

Awatar użytkownika
O mnie
Kiki. Nie lubię tej rubryczki, ale dziwnie zostawić ją pustą.
Moje fora
Londyn || NYC || podglądam Lunarię
Jestem, ale trochę mnie nie ma.
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 1 raz

#53806 25 paź 2020, 17:24

Umm...wiadomo co mamy na myśli pisząc erotyka - bynajmniej nie odsłonięcie kostek postaci, nadgarstka czy ramienia. Chodzi o seks.

Porównanie forum do książek jest z dupy wzięte, nie rozumiem po co się to tutaj pojawiło 🤔 nieważne jak zajebiście kto pisze oznaczenia powinny być - zwyczajnie każdy ma inne granice, jedni mogą czytać wszystko, innych może onieśmielać seks postaci, a jeszcze inni po traumie, zwyczajnie wrócą do nich wszystkie złe wspomnienia i może się to źle skończyć. Trochę empatii.

Tak samo złe pisanie - co to znaczy? Każdy pisze jak umie, forum jest od grania, a nie sprawdzania sobie nawzajem poprawności gramatycznej czy interpunkcyjnej. Jeżeli kogoś razi czyjś styl pisania i uważa, że większość postów powinno być w hide, to może zwyczajnie nie nadaje się na fora PBF? Nie wiem, napisz książkę (może dostaniesz nagrodę literacką), znajdź forum literackie, gdzie będziesz mogła pisać z innymi równie utalentowanymi ludźmi.

Zresztą @Rebel ma rację, nie jest to dyskusja dotycząca "złego pisania", tylko postów NSFW, więc trzymajmy się tego.

Awatar użytkownika
O mnie
Emerytka forumowania, w internetach od 12 lat, najczęściej wcielająca się w mężczyzn (dobra, w sumie tylko w nich). Znak rozpoznawczy? Piloci i dramki
 flyingbeast#6292

#53807 25 paź 2020, 17:30

To może podsumujmy?
Oznaczajmy sceny erotyczne, a każdy będzie zadowolony.
Nie lubimy czyjegoś pisania, coś nas gorszy? Nie czytajmy.
Nie oceniajmy, kochajmy się <3

Awatar użytkownika
O mnie
Avatar - dances with Fern Gully Pocahontas aliens while Saving Private Ryan from 9/11
Moje fora
mors - jayden
Pomógł(a) : 4 razy

 chubbydumpling#8363

#53809 25 paź 2020, 17:41

miss irie pisze:
25 paź 2020, 17:24
Tak samo złe pisanie - co to znaczy? Każdy pisze jak umie, forum jest od grania, a nie sprawdzania sobie nawzajem poprawności gramatycznej czy interpunkcyjnej. Jeżeli kogoś razi czyjś styl pisania i uważa, że większość postów powinno być w hide, to może zwyczajnie nie nadaje się na fora PBF? Nie wiem, napisz książkę (może dostaniesz nagrodę literacką), znajdź forum literackie, gdzie będziesz mogła pisać z innymi równie utalentowanymi ludźmi.
książkę napisałam, wydałam, na takowym forum jestem.

do reszty odnosić się nie będę, bo widzę, że podłapaliście temat, tak jak wam pasowało. plus to jest dyskusja, moi drodzy. i przestańmy z mówieniem, że moja racja to jedyna racja ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Moje fora
Valar Morghulis
 Ameerah#2958
 518893

#53825 26 paź 2020, 9:13

Jestem stara i na forach widziałam już prawie wszystko. Mnie osobiście sceny 18+ nie przeszkadzają, bo wychodzę z założenia, że jak mi się coś nie podoba, to nie patrzę/nie czytam. Niemniej uważam, że takie kwestie powinny być rozwiązywane przez adminów forum, a użytkownicy powinni się dostosować do ich decyzji. Warto jednak ten regulamin czytać, a nie zakładać z góry, że nie trzeba, bo jest taki sam, jak na innych forach. Jeżeli administracja wyraźnie zaznaczyła w regulaminie, że pewne sceny piszemy w „hide” lub oznaczamy, używając znaczku 18+, to tutaj nie powinno być żadnej dyskusji, czy trzeba, czy nie trzeba. Natomiast jeżeli takiej wzmianki w regulaminie nie ma, to albo akceptujemy fakt, że nie każdy na forum będzie sceny seksu oznaczał/ukrywał, albo prosimy administrację o rozważnie dodania takiego punktu do regulaminu.
Admini, tworząc forum, ustalają panujące na nim zasady. Podoba mi się? Gram. Nie podoba mi się? Proponuję zmiany lub nawet nie tworzę postaci/szybko się żegnam.

Awatar użytkownika
Moje fora
Lorne Bay
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 16 razy

 nata#9784
 9712089

#53826 26 paź 2020, 10:41

Rebel pisze:
25 paź 2020, 0:53
Nurisia pisze:
25 paź 2020, 0:11
Mnie osobiście nie robi to różnicy w przypadku innych graczy, ale wolę chować własne posty z takich serii. Jednego tylko nie garnę - jak można przypadkiem coś takiego przeczytać? Rysunek w necie to wiadomo - jedno spojrzenie i nie wywalisz z pamięci. Ale opis, nawet seksu? Jeśli mignie ci przed oczami słowo "penis" to nie czytaj dalej. A jak czytasz post od początku to raczej nie jest to tak, że postać rozmawia o pogodzie i po zdaniu "dobrze, że jest słońce" następuje kropka i po niej "SEKSSEKSBDSMGWAŁT". To jakoś mniej lub bardziej zmierza w jednym kierunku. I jak nie chcesz czytać co te postacie wtedy robią to nie kontynuuj. A jak stalkujesz i się natniesz, bo nie wiesz kiedy przestać - sorry, ale to twój problem.

Ale to tylko ja. Nigdy nie czytam cudzych sesji. Nie wiem czemu ludzie to robią. A tym bardziej nie mam pojęcia jak mogą to robić i mieć jeszcze pretensje do autora. Jak znajdę książkę, zacznę ją kartkować i natknę się na scenę, która mi nie przypasuje to mam się wkurzać, że nikt mnie nie ostrzegł? Przecież nikt nie zmuszał mnie bym po nią sięgała .-.
1. Książki, może nie tak dokładnie jak filmy, ale też są podzielone na kategorie wiekowe. Sięgając po kryminał, spodziewasz się zwłok. Sięgając po harlequina, spodziewasz się kartonowych torsów. Proste. Wchodząc do tematu z sklepem, spodziewasz się zakupów, nie seksu w przymierzalni. Porównywanie książki, po którą sięgasz świadomie a wątku, który scrollujesz, jest moim zdaniem trafione kulą w płot.
Tak. Też raczej nie czytam wszystkich postów, nie śledzę wszystkich wątków, ale jeśli zainteresuje mnie czyjś profil, hasło rzucone na sb, nazwa tematu, to lubię sobie poczytać i wolałabym wiedzieć czy trafiam na opis sceny seksu, czy przepis na kanapkę.

Co do wszystkich wątków, które polegają na odgrywaniu gwałtów, kazirodczych relacji - zbyt wiele razy widziałam, jak ktoś podchodzi do tego jak kolejnego bekowego wątku na forum. Choroba psychiczna? No, pośmiane! Nie widzę nic zabawnego w takich rzeczach.
Z jednej strony rozumiem, że chociażby postać alkoholika można przedstawić na dwa sposoby - tego, który ma poważne problemy, relacje z rodziną i znajomymi i tego, który hehe, kolejnego drinka pije, a z drugiej strony za dużo razy to widziałam, żeby w ogóle się dziwić coraz częstszym zapisom w regulaminie o pisaniu w hide, oznaczaniu takich postów, pisaniu w konkretnych tematach. Dziwię się natomiast tym, którzy walczą, bo jeszcze nie widziałam sytuacji, gdzie ktoś grzecznie stosuje się do zaleceń administracji, a oni go wyrzucają