Psie forum, lekkie powiązanie z mitologią

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Mieszkanka Skandynawii od ponad dekady, studentka pedagogiki społecznej/socjalnej z ukierunkowaniem na młodzież i osoby z problematyką uzależnień. Właścicielka psa i dwóch kotów, o których mogę nawijać godzinami. Nie wierzysz? Sprawdź.
 Evadne (2049)#1996

#55762 13 kwie 2021, 21:28

Where my dog lovers at?
Obrazek

Wyspa Indutiae
Fabuła: Nikt nie pamięta już jak i kiedy zakończyła się Era Niezgody. Jedni mówią, że ludzie zrezygnowali z walk z powodu licznych ofiar, niektórzy sądzą, że to sprawka dobrej natury człowieka, inni zaś, że to bogowie przemówili im do rozsądku. Prawda o zakończeniu konfliktów nie jest ważna, ważniejsze jest co nastąpiło potem. To właśnie koniec Ery Niezgody był początkiem psów świątynnych. Wraz ze wzniesieniem świątyń ludzie zrozumieli, że potrzebują kompanów. Koty były zbyt nieokiełznane, ptaki wzdychały za wolnością, a bydło było niepraktyczne. Żadne z tych zwierząt nie nadawało się do służby ludziom. Żadne, z wyjątkiem psów.
Psy. Towarzysze, obrońcy i wojownicy kapłanek oraz kapłanów różnych świątyń. Od niepamiętnych czasów wiedza o służbie Opiekunom przechodziła z pokolenia na pokolenie. Nikt już nie pamiętał czasów dzikich psów, które stadami poruszały się przez dziewicze tereny wyspy. Psi los spleciony był z ludzkim w służbie bogom, dlatego też czas ten później nazwano Erą Bogów.

Zmiana nie przyszła nagle. Z czasem Opiekunów było mniej, gości i ofiar również, a z nimi jedzenia. Młodzi śmiali się kiedy starzy skarżyli się, że to już nie to samo co kiedyś. A kiedy młodzi stali się starzy i próbowali ostrzec młodszych, i ci się śmiali. Nie śmiał się nikt kiedy ostatni Opiekun zniknął, ani kiedy pierwszy pies padł z głodu. Era Rozpaczy zmusiła psy do powrotu do ich korzeni - razem polowały, broniły przed większymi drapieżnikami i wychowywały nowe pokolenia.
Wkrótce Opiekunowie stali się słabym wspomnieniach w umysłach starszych, by później przejść do legend opowiadanym szczeniakom. Niektóre legendy opowiadały o wspaniałych, dwunogich istotach, które dawały psom ciepło i miłość, inne zaś o zdradliwych potworach, które wykorzystały psy by później je porzucić lub o tchórzach, które uciekły przerażone potęgą psów. Wiedza o niegdyś wielbionych bogach przekazywana była ustnie przez ten cały czas. Część wiedzy przetrwała próbę czasu, część przepadła na dobre. Czas sprawił, że psy podzieliła wiara i przekonania. Utworzyły one grupy, które żyły w koegzystencji. Teraz psy zagrożone są po raz kolejny i stoją przed nowym wyzwaniem, niepodobnym do niczego co miało miejsce wcześniej. Co zrobią? Pozwolą by podział był wyrokiem śmiertelnym czy znajdą sposób by po raz kolejny się pojednać? Może podstępem wygrają przetrwanie?

Grupy: Brak podziału grup na typowe dobre i złe. To gracze decydują o reputacji grupy. Możliwy podział: wierzący, sceptycy, ateiści lub podział na mitologie/konkretnych bogów. Tu możliwości i kombinacji jest wiele. Tu uwzględniam mitologię grecką, rzymską, egipską, słowiańską i nordycką.
Mistycyzm: Nic co jest narzucane graczowi. Drobne bonusy z odprawianych rytuałów/modlitw, ale bonusy będzie można zdobyć również poprzez np. trening. Chodzi o to by oba systemy były równie wymagające, magia nie ma być drogą na skróty.
Ery: Era Niezgody - w zależności od tego jakie grupy zostaną stworzone będzie rozchodziło się o konflikty między wyznawcami danej religii lub boga. Ot, taki prolog by jakoś wytłumaczyć współistnienie wszystkich grup na tej samej wyspie.
Era Bogów - czasy, w których psy żyły u boku kapłanek i kapłanów. Spowodowało to uzależnienie się psów od ludzkiej opieki.
Era Rozpaczy - głód i nędza, która nastała po odejściu/zniknięciu ludzi zabiła wiele psów. Młodsi nauczyli się polować i utworzyli jedną, dużą grupę by zapewnić sobie przeżycie.
Era ? - teraźniejszość. Psy żyją w mniejszych grupach.
NPC: Osobne konta NPC, które aktywnie biorą udział w fabule. Przykład: stara, rygorystycznie wierząca kapłanka, która wita psy nieurodzone na wyspie, sprowadzone tam przez prąd morski.

Podczas mojego (długiego) stażu na pbf'ach żadne z moich postaci ni utknęły mi w pamięci jak te zwierzęce. Myślę, że gracze dzielą się na tych co lubią grać na forach zwierzęcych i na tych, co wolą ludzkie. Od dawna nie widziałam żadnego forum o psach; pytanie tylko, czy era psów minęła, czy po prostu nie ma nikogo kto ma ochotę, siłę i pomysł by takie forum otworzyć. Co jest dla was czynnikiem decydującym o dołączeniu na forum o psach?
Powyższe informacje są jedynie zarysem, a wszystkie nazwy robocze. Wolę pierw sprawdzić zainteresowanie. Zapraszam do dyskusji, zadawania pytań i burzy mózgów!
Wybaczcie błędy pisemne, ponad dekada za granicą robi swoje.

Awatar użytkownika
O mnie
Kiedy czytamy dialogi Sokratesa, nasuwa nam się myśl: co za straszliwe marnotrawstwo czasu!
Moje fora
Midgard

#55764 14 kwie 2021, 16:42

psie forum, dziesięć razy na tak!!! awooga :w8:

Awatar użytkownika
O mnie
Mieszkanka Skandynawii od ponad dekady, studentka pedagogiki społecznej/socjalnej z ukierunkowaniem na młodzież i osoby z problematyką uzależnień. Właścicielka psa i dwóch kotów, o których mogę nawijać godzinami. Nie wierzysz? Sprawdź.
 Evadne (2049)#1996

#55767 15 kwie 2021, 0:01

Cieszę się, że jest jeszcze zainteresowanie zwierzęcymi forami ^-^ Chciałabym stworzyć forum gdzie gracze mają wpływ nie tylko na fabułę, ale także system.
A jak ci się widzi zarys fabuły?

Awatar użytkownika
O mnie
Wiecznie cieszę mordę, a granie po nocach odciąga mnie od pisania pracy, pozderki.
Moje fora
Czekam, aż coś mnie urzeknie.

#55772 15 kwie 2021, 23:06

W końcu coś zwierzakowego! :excited:
Mam nadzieję, że pomysł się przyjmie, bo przy ostatnim natłoku SL to totalnie fajna alternatywa.

Awatar użytkownika
O mnie
mówi się forów, a nie for.
Moje fora
jestem emerytem forumowym
Pomógł(a) : 1 raz

#55774 16 kwie 2021, 18:46

myślę, że bydło nie jest niepraktyczne, ale bardziej się przydaje przy przenoszeniu i przewożeniu czegoś za ciężkiego dla psów, ptaki mogłyby jakoś być szkolone żeby alarmowały świątynie o zagrożeniach, a koty mogły polować na szkodniki 0: w sensie! rozumiem, że fabuła ma się skupiać na psach, ale inne zwierzęta powiązane ze świątyniami jako npc i kontakt z nimi mogłyby być ciekawym dodatkiem do fabuły. po prostu w tym uniwersum psy mogłyby być, hm. gloryfikowane? uważane za wybrane przez bogów? i dlatego wszelcy kapłani najchętniej skupiali się na "współpracy" z psami. no i myślę, że psa najłatwiej czegoś nauczyć (kota też się da, ale kot zrobi jak będzie chciał).

mam wrażenie, że dobrym podziałem byłoby udostępnienie paru bożków o sprzecznych ideologiach (dzień/noc? życie/śmierć? pokój/wojna?) i do tego ateiści. ci ostatni mogliby być zresztą tą grupą skupiającą się na treningowym rozwoju, podczas gdy te wierzące grupki bardziej zainteresowane są magią.

co do npców, to nie wiem, czy nie byłoby lepiej zrobić czegoś jak sle miały? konto universal person, na które możesz się zalogować jak potrzebujesz npców do fabuły. w sensie, masa "pustych" kont robiąca sztuczny tłum nie prezentuje się najlepiej, choć szczerze... nie wiem jakie są "tradycje" zwierzęcych forów, także to tylko luźna sugestia.

ja raczej nie zagram, bo nie umiem grać postacią będącą tylko i wyłącznie zwierzęciem (kocham zmiennokształtość mocniutko), ale pomysł strasznie mi się podoba i propsuję. ❤

Awatar użytkownika
O mnie
 Evadne (2049)#1996

#55775 17 kwie 2021, 0:09

Cynamon, dziękuję za konstruktywną krytykę i pomysły. Opis świata jest jedynie wersją roboczą, ale twoje uwagi z pewnością pomogą mi w jego dopracowaniu 😊

Nie chcę w żaden sposób ograniczać graczy w tworzeniu postaci, więc dużo uwagi poświęcę na tworzenie grup w taki sposób, by gracze nie musieli wybierać. Myślę, że wierzący, sceptyk i ateista (+fanatyk?) będą po prostu dodatkową kratką w profilu niemającą wpływu na przynależność do grupy. Dlatego też racjonalnym wyborem jest podział grup na mitologie, a następnie opis paru bogów, w których grupa wierzy. Tu właściwie jest duży wybór w czasie tworzenia forum, bo od Ery Bogów minęło juz dużo czasu i wiedza o bogach różni się od tej wyznawanej przez ludzi.
Zastanawiam się też czy nie stworzyć podgrup, np. "zakon bogów", którzy są fanatykami i myślą, że są albo bogami, albo wybranymi przez bogów by szerzyć wiarę/tępić niewiernych i przywrócić dawny porządek. Mam parę pomysłów, ale nie wiem czy nie będzie to zbyt rozwinięty system, który odstraszy nowych graczy. Także jak widzisz, grupy są całkowicie niedopracowane.

W mojej wizji Indutiae jest połączeniem starej i nowej tradycji. Kiedyś przy rangdze były ikony, np. łapki, informujące o miejscu w hierarchii. Był to mały dodatek, a ułatwiał granie, bo nie trzeba było szukać opisu rang za każdym razem, tylko od raz wiadomo było kto jest silniejszy / wyżej w grupie.

Jeszcze raz dziękuję za Twoje uwagi! 😊

Awatar użytkownika
O mnie
 Evadne (2049)#1996

#56696 15 lis 2021, 9:47

Zapraszam do dalszych dyskusji, pomysłów i zgłoszenia zainteresowania :3

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem zmęczona dramami, ale nie dramami azjatyckimi.
Możesz mówić do mnie oppa.
Moje fora
Kołysanka, studia i kręceniem się w necie </3
Podziękował(a): 5 razy | Pomógł(a) : 2 razy

#56747 18 lis 2021, 3:54

Działaj i się nie poddawaj! Kocie forum śmiga ładnie, więc myślę, że i psie ma jak najbardziej szanse. Ja bym jeszcze pomyślała nad kwestią ewentualnej liczby grup. Czy nie postawić na mniej, ale bardziej takie hm doprecyzowane, albo nie udostępniać ich z czasem, w zależności od ilości czy postępów graczy. Ale to taka luźna myśl raczej, która wynika z tego, że mnogość wyboru może powodować, że już na starcie pewne grupy będą pelne a drugie świeciły pustkami.

Pójście w podział z uwagi na mitologię byłby ciekawy. Jakbyś w sumie to widziała? Wszelkie mitologie? Te wspomniane w pierwszym poście? Jestem ciekawa Twojej wizji.

Te podgrupy mogłyby być dodatkiem do KP. I jakie to pomysły chodzą Ci po głowie, które mogłyby potencjalnie odstraszyć graczy? Bo aż mnie to zaciekawiło :matma:

Awatar użytkownika
O mnie
 Evadne (2049)#1996

#56752 18 lis 2021, 20:05

Można byłoby uznać, że z czasem wyznawcy różnych bogów z tych samych mitologii utworzyli własne grupy. Być może dwie, trzy duże mitologie z możliwością utworzenia nowej grupy jeśli będą zainteresowani. Bez ograniczenia, w którego boga wierzymy, bo rytuały będą ogólne.
Inny podział, który byłoby o wiele bardziej trudniejszy w opracowaniu to podział na bogów, powiedźmy, walczących (fizyczni), natury ("hipisi"), umysłu (intelektualiści). Tu z kolei byłby problem, bo wiele bogów pasuje do dwóch jak nie trzech grup naraz. W dodatku, moim zdaniem, ogranicza to wybór grupy i narzuca poniekąd charakter, a jest to coś czego chcę uniknąć. Podział na mitologie z wolnym wyborem boga w tej konkretnej mitologii umożliwiłby całą paletę różnych charakterów w grupie i pozwolił jej członkom na wyrobienie reputacji. A Wielki Brat widzi wszystko ;) Tutaj ateiści, sceptycy, wierzący i fanatycy też mają swoją rolą. Wielki Brat to według ich to wszystko, od bogów przez opętanych przez bogów wilków po zwariowanych staruchów. Tajemny zakon to podgrupa której zadaniem szerzyć wiarę, przykładem może być obalenie niewierzącej starszyzny w grupie.
Jeśli chodzi o odstraszanie nowych graczy to właśnie kocie przykładowo mam na myśli. Gram już od kija czasu, a na kocie nie wyszłam ani razu, bo mechanika mnie po prostu odstrasza. Masę tematów, które trzeba przeczytać zanim nawet można pomyśleć nad stworzeniem postaci. Moje skromne zdanie, żaden hejt. Tak było wtedy, teraz nie wiem, bo dawno tam nie zaglądałam. Tego chcę uniknąć, lore nie może być za skomplikowany, bo nowi gracze będą od razu zniechęceni.

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 4 razy | Pomógł(a) : 2 razy
 Eze#7278

#56806 25 lis 2021, 11:07

I jak tam idą pracę? Czekam na jakieś psie forko od dawien dawna <3

Awatar użytkownika
O mnie
 Evadne (2049)#1996

#56811 25 lis 2021, 22:04

Na razie, niestety, jest to jedynie pomysł :)

ODPOWIEDZ ]