Pomysł na forum Kemono

Masz pomysł na forum, ale nie nadaje się to jeszcze do tego, aby nazwać to zapowiedzią? Chcesz zbadać, czy w ogóle ktoś byłby zainteresowany? Stwórz temat w tym dziale!
ODPOWIEDZ ]

#55705 04 kwie 2021, 19:09

Prolog
Świat kemono, tu gdzie tysiąc lat temu trwała wojna potworów z ludzmi. Dziś jednak świat ten wygląda inaczej, kemono kryą się w cieniu ludzi. Wszystko spowodowane tym że kemono chcieli zmienić świat. Kemono jednak nie angażują się w świat ludzi, poza dzikimi dalej spotykanymi. Prawdziwe rodziny kemono raczej tego nie robią, choć i są tacy którym zdarzy sie to jak na przykładzie posiadania z ludzmi dzieci. Są więc nie wykrywalne przez ludzi. Niektórzy kemono w tym świecie stają się agresywne inne jednak zostawiają dzieciom kamień których jest wiele.
Świat
Obrazek
Ludzie o mocy kemono - Choć zdarza się to rzadko to faktycznie tacy ludzie z mocą kemono pojawiają się, na przykład można było by przedstawić wioske wokół kamienia. Ludzie ci potrafią używać mocy kemono i raczej ich widzieć. Są utalentowni w kwesti mocy ale zdarzają się rzadko.
Obrazek
Kamień pustki - Kamień służy dla ludzi o mocy kemono, został zmaterializowany oraz posiada w sobie moc kemono którą może władać człowiek. Kamienie te jednak jak Hanyou żywią się energią człowieka, podczas jego używania można ją doszczętnie zużyć.
Obrazek
Hanyou - Są to tacy ludzie którzy posiadają w sobie fragment kemono, okazują się posiadać specjalne zdolności w zależności od rodziny Kemono. Są to demony pół krwi, wyglądają przez to jak ludzie. Znacznie szybciej leczą rany. Same kradną passywnie mentalną, fizyczną i uczuciową energie ludzi.
Obrazek
Kamień życia - Posiadający podobno specjalną cząstke powstaje w momencie przekazania mocy kemono w niego. Przekazywany w rodzinie kemono okazuje się pomagać utrzymać ludzką forme. Dzięki niemu Hanyou nie żywi się też energią ludzi oraz nie staje sie agresywny.
Obrazek
Potwory - Niektóre kemono okazują się być dzikie, mowa tu o faktycznie nie ludzkich kemono. Powstają na różne sposoby no i są poprostu potworami. Są agresywne i też często atakują ludzi. Są to kemono które zapewne powstały sztucznie jak i nie mają związku z resztą kemono.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2021, 21:28 przez SoGi, łącznie zmieniany 1 raz.

#55706 04 kwie 2021, 19:23

Rodziny Kemono
Obrazek
Wampir - Jest to kemono wampir, jak się okazuje taki kemono nie starzeje się. Są przyzwoici bo posiadają nie ludzką wiedze ale również dlatego że są ponad ludźmi w kwestiach fizycznych. Szybciej regenerują wszelkie obrażenia np. w tydzień.
+5 siła +10 szybkość
Obrazek
Bake-Danuki - Grupa która z pewnością może się spodobać. Pół-szopy kemono są na tyle ciekawi bo mogą władać nad przemianami co jest korzystne w walce. Sami siebie mogą zmienić w szopa ale to jak mówiłem nie wszystko, mają też możliwość przyzwać pistolet czy pokryć się stalową powłoką.
+8 siła woli.
Obrazek
Bake-Gitsune - Okazujące się być pól-lisami kemono są charakterna moc. Po pierwsze są władcami ognia co daje im dużo siły walki. Nie jest to wszystko bo władają jeszcze nad iluzją, i tak oczarowując. Mogą również stworzyć przydatne iluzje siebie w walce.
+8 siła woli.
Obrazek
Nekomanta - Okazują się być skupieni na umiejętnościach. Poza zmianą w kota mogą opętać. Ich główną zdolnością jest zamienienie w kota po pełnym oczarowaniu, sami mogą zmienić się w atrakcyjne osoby w taki sposób oczarowując.
+15 siła woli
Obrazek
Żaby Kemono - Znacznie bardziej prymitywna rasa niż poprzednie. Okazują się po pożywieniu mięsem stawać się bardziej potworze, atakują wtedy innych. Żaby Kemono są wielkości człowieka i są bardzo szybkie.
+15 szybkość
Obrazek
Kanonba - Jest to grupa pół-komarów. Ci wysysają mózgi powodując że osoby przestają myśleć. Mogą też wyssać mózgi lub też organy. Napewno popisać się też mogą umiejętnością wrażliwego wechu.
+5 siła +10 Percepcja
Obrazek
Yuki-onako - Jest to klan który posiada moce kemono, więc w rzeczywistości ludzie. Ich moce zezwalają im na panowanie nad lodem i śniegiem, są też odporni na mróz w pewym stopniu.
+8 Siła woli
Obrazek
Pół-Pająk - Należący do tej rodziny mają zamiast potu, śliny i reszty pajęczynę. Okazuje się być bardzo silna ale może zostać przez naprzykład robaki zjedzona. Pół pająk może też imitować kamuflując się. Możliwe jest też posiadać "złotą pajęczynę" która potrafi utkać organy i zastąpić komórki.
+8 Siła Woli
Obrazek
Pół-Ghul - Jest to jedna z rodzin kemono. Są odporni na uszkodzenia, tyle co mozna odciąć mu głowe przez co przestanie się ruszać. Podobno śmierdzą. Ghule mogą się zregenerować z odcietej głowy. Nie posiadają krwi i nie czują bólu.
+15 Siła.

Awatar użytkownika

#55709 04 kwie 2021, 23:59

To taki bardzo ogólnikowy pomysł czy może raczej... zarys pomysłu? Przydałoby się nad tym zastanowić i tak jakoś bardziej rozwinąć, bo te parę zdań o fabule i rasach, które mają pojawić się na twoim/waszym forum niewiele mówi mi o waszej koncepcji na pbf'a. A propos ras/rodzin; czy wszystkie z nich będą grywalne? Zaznaczam, że to wyłącznie moje prywatne zdanie, ale sądzę, że na początku lepiej dać graczom te 3 - 4 naprawdę dobrze opracowane rodziny z jakąś ich dokładniej opisaną historią, obyczajami czy umiejętnościami niż wrzucać nie wiadomo ile ras do wyboru ze skąpym ich opisem. Jeśli dokładniej to sobie przemyślisz/przemyślicie to myślę, że macie szanse zrobić fajne, sensowne forum. Powodzenia.

#55713 05 kwie 2021, 21:49

Nie to nie zarys, anime jeszcze nie wyszło do końca. Bardziej pomysł czy zbiór informacji haha.Myśle ze może coś z tego powstać ale możliwe ze z kimś.Ogólnie jeszcze dodam tu więcej z czasem.Jeśli będę chciał to wydać to napewno ktoś musi to rozwinąć.

ODPOWIEDZ ]