Die Ac Nocte

ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
linka, lu, majable

#59837 17 lut 2023, 17:29

Obrazek
Factum est
DIE AC NOCTE
Only the devil can eat the devil out.
In the month of red leaves I climb to a bed of fire.
i. die ac nocte
Die Ac Nocte to gra PBF osadzona w autorskim świecie czarownic i satanizmu. Akcja forum zaczyna się w 1985 roku, kiedy to do fikcyjnego miasteczka Saint Fall w hrabstwie Hellridge w stanie Maine, USA powracają koszmary. Postaciami pierwszoplanowanymi są u nas czarownicy i czarownice - wyznające wiarę w Lucyfera, Lilith i Aradię. Postacie żyją w świecie niemagicznym i muszą mierzyć się nie tylko z wpływem magii na ich życie, ale też codziennymi trudnościami. W naszym tak zwanym "małym Salem" istnieją dwie sekty zagorzałych fanatyków, do których można dołączyć - Kowen Dnia oraz Kowen Nocy - które mają bezpośredni wpływ na fabułę główną forum. Nasz świat stworzony jest na religiach chrześcijańskich, a także innych mono- i politeistycznych wiarach oraz umożliwia realizację własnych pomysłów fabularnych i eksplorację uniwersum. Posiadamy proste mechaniki autorskie bazowane na systemach takich jak Świat Mroku i DnD, posiadającej także elementy losowości.
Postacie mają możliwość uczestniczenia w życiu miasta oraz prowadzenia rozgrywek z Mistrzem Gry, oraz gier obyczajowych. Stawiamy na różnicowaną i wielopoziomową rozgrywkę. Na forum istnieje multilokacja, umożliwiająca swobodną grę obyczajową.
ii. co nas wyróżnia?
• autorskie uniwersum, którego akcja dzieje się w fikcyjnym mieście w zalesionym i wietrznym stanie Maine w USA w społeczeństwie czarowników i czarownic wyznających wiarę w Piekło
• otwarty świat bazujący na latach 80, zgodny z historycznymi i łatwymi do zrozumienia regułami
• inspiracje zaczerpnięte z Biblii, ale także "Chilling Adventures of Sabrina" czy "Wednesday"
• bezpośredni wpływ postaci na fabułę główną opartą o eksplorację świata oraz wyjątkowe magiczne zdarzenia
• rozbudowane i dobrowolone interakcje z Mistrzem Gry z równoczesną możliwością prowadzenia rozgrywek jedynie obyczajowych
• na naszym forum istnieją 3 poziomy ingerencji Mistrza Gry umożliwiające swobodne określenie zaangażowania w rozgrywki fabularne
• prosta mechanika fabularna, rozbudowana o magię rytualną wraz z wytwórstwem takim jak alchemia, jubilerstwo, krawiectwo, zaklinanie demonów czy tworzenie kadzideł, albo zatrzaskiwanie czarów, wróżbiarstwo i magiczne wypiekanie
• opcja pisania retrospekcji, snów i koszmarów, a także kartek z pamiętnika
• możliwość systematycznego i zrównoważonego rozwoju postaci z pomocą zdobywanych za rozgrywki, osiągnięcia i wydarzenia punktów doświadczenia, które można przeznaczać na przedmioty dostępne w sklepie mistrza gry, umiejętności specjalne oraz punkty statystyk i zdolności
• opcje stworzenia postaci opartych o odmienności autorskie i bazowane na znanych legendach i mitach, takie jak syreny i zwierzęcopodobni, ale też cienie, rozszczepieńcy, słuchacze, medium albo wskrzeszeńcy
• umiejętności specjalne takie jak telepatia, biokineza, sublimacja, magia niewerbalna czy przywołanie chowańca
• możliwość gry postaciami drugoplanowymi - niemagicznymi
iii. najważniejsze linki

Do zobaczenia w Piekle!
Nowo otwarte forum w autorskim świecie czarownic wyznających wiarę w Szatana. Tej zimy do Hellridge wracają koszmary.

Awatar użytkownika
O mnie
linka, lu, majable

#61138 22 lip 2023, 15:40

Obrazek
Factum est
DIE AC NOCTE
Only the devil can eat the devil out.
In the month of red leaves I climb to a bed of fire.
i. koniec zimy
W Hellridge zima pierwotnie jawiła się jako czas spokoju i ukojenia, ale końcówka lutego przyniosła falę kataklizmów, które przemieniły ten spokój w chaos. W magicznym Deadberry doszło do olbrzymiego pożaru. Ktoś mówił o orłach atakujących z nieba, inny o białych piórach, ale to tylko takie plotki... Prawda? Na uniwersytecie doszło do śmierci młodego mężczyzny z rodziny Abernathy. W międzyczasie w nadmorskim Maywater ulica załamała się, odcinając dostęp do promenady i molo. W Cripple Rock w wyniku potężnego trzęsienia ziemi ucierpiała część Rezerwatu Bestii, co ujawniło sieci podziemnych tuneli.

Nie jest jeszcze jasne, czy są one częścią zamkniętej 6 dekad temu kopalni złota, czy zupełnie innego systemu. Historycy mówią, że to dawno ukryte przejścia, którymi czarownice z Salem uciekały do Hellridge w trakcie procesów. To znów kieruje wzrok wszystkich na najznamienitsze rody Salem, o których mówi się, że szukają dojścia do władz Hellridge. Sytuacja polityczna jest napięta.
ii. nadchodzi wiosna
Politolodzy mówią o nadchodzącym przełomie w wyniku kandydatury Ronalda Williamsona na stanowisko burmistrza Saint Fall. Spiskowcy twierdzą, że ma to na celu wyraźne zaznaczenie granicy pomiędzy Salem i Hellridge. Coraz więcej mówi się o autonomii regionu od reszty USA.
Gazety i władze Kościoła Piekieł utrzymują, że wszystko jest w porządku i oczywiście nie ma powodów do zmartwień. Zachęcają wszystkich do pomocy w odbudowie magicznego Deadberry i reszty dzielnic, które ucierpiały w wyniku kataklizmów. Sytuacja robi się napięta, ale zapowiedziano obchody Męczeństwa Aradii — do miasta zjeżdżają stragany z różnych stron świata. Rozpoczynają się tradycyjne coroczne pielgrzymki po Cripple Rock w celu odnalezienia Wrót Piekieł. Nie liczy się jednak cel, a podróż!
W tajemnicy przed całym społeczeństwem działają Koweny Dnia i Nocy. Pod koniec lutego spotkali Erosa — pierwszego z Jeźdźców Apokalipsy. Rozpoczyna się najgorsze...
iii. co nowego?
• na forum pojawiły się 2 nowe wydarzenia ogólnoforumowe i 1 wydarzenie dla Kowenu Dnia i Nocy, zapowiedziano spotkania Kowenów
• przygotowaliśmy specjalną mechanikę dolara, która ukaże nierówności społeczne i pozwoli na drobne zakupy
• rozbudowaliśmy szeroko przedsiębiorstwa i profesje - powstało obserwatorium, sanatorium i szpital psychiatryczny, bank, międzymiastowy ratusz oraz Katedra Piekieł
• pojawiła się możliwość gry w Bostonie i magicznym Salem
• dodaliśmy aż 8 nowych opisów rodzin
• ...i 35 nowych osiągnięć!
iii. najważniejsze linki
Do zobaczenia w Piekle!
Zmienił się okres fabularny. Nadchodzi Apokalipsa! Co spotka czarowników w drodze do Piekieł?

Awatar użytkownika
O mnie
linka, lu, majable

#61665 28 lis 2023, 4:49

Obrazek
Factum est
DIE AC NOCTE
Only the devil can eat the devil out.
In the month of red leaves I climb to a bed of fire.
i. Nadciąga Apokalipsa!
Hellridge, choć wciąż odkopujące się z kurzu tragicznych wydarzeń z końca lutego, powoli zaczyna przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości. Nowo odkryte tunele, stanowiąc połączenie między poszczególnymi rejonami, znacznie zacieśniają stosunki między Saint Fall, Salem oraz Bostonem. W samym Hellridge to właśnie naprawa zniszczonych dzielnic stała się priorytetem, a ta wielka inicjatywa spędza sen z powiek wszystkim mieszkańcom. W centrum działań humanitarnych zaangażowanie rodziny Williamsonów nabiera szczególnego tempa w związku z nadchodzącymi wyborami. Wspólnie z kręgową śmietanką oraz zebranymi na Placu Mniejszym ochotnikami, podjęli się zadania odbudowy Deadberry, które stanowi centrum magicznej społeczności regionu.

W tym czasie Kowen Nocy i Kowen Dnia nie próżnowały — dyskretnie i po cichu zbierając informacje, poszukując odpowiedzi na mnożące się pytania, tym samym przygotowując się do starcia, które właśnie się rozpoczęło. Czy uda im się dopełnić przepowiedni Drugiego Jeźdźca Apokalipsy?
ii. co nowego?
• Na forum pojawił się przewodnik, który w krótkiej i przystępnej formie pozwala nowym graczom zapoznać się z najważniejszymi punktami lore oraz poznać lepiej świat przedstawiony!
• Aby jeszcze bardziej obniżyć próg wejścia, powstały również dwa kalkulatory, które w łatwy i przystępny sposób pomogą w rozłożeniu statystyk postaci oraz korzystaniu z mechaniki dolara.
• Pojawiło się również aż 85 nowych zaklęć w naszej księdze czarów, a także nieznaczną zmianę przeszły te już tam obecne. Dziękujemy bardzo graczom, którzy przetestowali wcześniej mechanikę magicznych pojedynków i opowiedzieli nam o swoich wnioskach!
• Wciąż trwają ogólnoforumowe wydarzenia, które można rozgrywać aż do końca okresu fabularnego — Męczeństwo Aradii, Pomożecie? Pomożemy! oraz Figlarny początek wiosny. Dodatkowo w tym tygodniu rozpoczęła się druga część wydarzenia dedykowanego dla Kowenów, które zaważyć może o losach wszystkich mieszkańców regionu.
iii. najważniejsze linki
Do zobaczenia w Piekle!
Nadcchodzi Drugi Jeździec Apokalipsy! Czarownicy świętują Męczeństwo Aradii i pomagają w odbudowie dzielnicy. Zapraszamy do lektury nowego krótkiego [url=https://dieacnocte.forumpolish.com/h1-przewodnik]przewodnika[/color] po świecie Die Ac Nocte.

Awatar użytkownika
O mnie
linka, lu, majable

#61860 28 sty 2024, 22:09

Obrazek
Factum est
DIE AC NOCTE
Only the devil can eat the devil out.
In the month of red leaves I climb to a bed of fire.
i. To już rok!
Dziś świętujemy na forum nasze pierwsze urodzinki — są torty, są świeczki i kociołki pełne imprezowej smoły (takiej wiecie — wyjściowej, coby sąsiadka nie patrzyła osądzającym wzrokiem).

Podczas ostatniego roku wydarzyło się u nas dużo, ale nic z tego nie miałoby miejsca, gdyby nie nasi wspaniali gracze, którzy w tym czasie:

— napisali 128 kart postaci,
— zagrali na 14 wydarzeniach forumowych,
— dodali łącznie prawie 20 tysięcy postów,
— przetrwali z nami 365 dni!

Nie ma też urodzin bez prezentów! W związku z tą okazją przygotowaliśmy… wiele. Wiele atrakcji, wiele usprawnień, jak i wiele zmian. Wszystkie wynikają z rozmów z graczami i propozycji, które od nich wynikają.
ii. co nowego?
— rozbudowaliśmy i usystematyzowaliśmy katalog zdolności,
— magia rytualna przeszła potężną przebudowę, a rytuały ze wszystkich dziedzin otrzymały ponad 150 nowych pozycji,
— rozszerzyliśmy znane i lubiane rzemiosło rytualne,
— dodaliśmy również bardzo wyczekiwaną przez graczy mechanikę tworzenia laleczek voodoo,
— nasze umiejętności specjalne dostały potężną metamorfozę,
— a do grywalnych z karty postaci odmienności powrócili wskrzeszeńcy — z nowymi mocami i poza limitem postaci!
iii. najważniejsze linki

Chcemy tym samym gorąco (i piekielnie!) podziękować każdej osobie, która dołączyła do nas w ostatnim roku, a także zachęcić kolejne osoby do dołączenia. Może za rok będziesz świętować razem z nami!

Do zobaczenia w Piekle!
Nadcchodzi Drugi Jeździec Apokalipsy! Czarownicy świętują Męczeństwo Aradii i pomagają w odbudowie dzielnicy. Zapraszamy do lektury nowego krótkiego [url=https://dieacnocte.forumpolish.com/h1-przewodnik]przewodnika[/color] po świecie Die Ac Nocte.

Awatar użytkownika
O mnie
linka, lu, majable

#62083 06 kwie 2024, 15:05

Obrazek
Factum est
DIE AC NOCTE
Only the devil can eat the devil out.
In the month of red leaves I climb to a bed of fire.
i. Trzy to piekielna liczba
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że weszliśmy właśnie w swój trzeci okres fabularny, a tym samym, mamy dla was garść nowości i usprawnień. Przede wszystkim wymieniliśmy gruby, zimowy płaszczyk na wiosenny, zmieniając wygląd naszego forum. Wiąże się to nie tylko ze zmianą wizualną, ale również i techniczną, która gwarantuje nie tylko wiele udogodnień, jak i przede wszystkim szybsze działanie forum. Zdecydowaliśmy się również na zmianę adresu strony. Od tej pory będziemy korzystać z www.dieacnocte.com — końcówka forumpolish.com dalej będzie dostępna, ale będzie przekierowywać na nową stronę.
ii. nie zwalniamy
Rozpoczął się nowy okres fabularny, który potrwa od 30 kwietnia do 30 czerwca 1985 roku. Na ten moment w jego ramach dostępnych jest aż dziesięć wydarzeń fabularnych, z którymi zapoznać się można, jak i z zaktualizowanym opisem fabuły głównej. Wszystkie wątki z obecnego okresu można rozliczać do 21 kwietnia, ale nowi i spragnieni fabuł gracze, mogą już teraz zaczynać gry z nowymi datami!
iii. co nowego?
— pojawiła się mechanika włamań i kradzieży,
— temat projektów naukowych został lekko przebudowany,
— temat postaci NPC został wzbogacony o obrazki postaci,
— powstało 300 nowych lokacji do gry, w tym 50 z kośćmi,
— forum zyskało zupełnie nowy, usprawniony wygląd,
— a także dziesięć nowych wydarzeń na nowy okres fabularny!
iv. najważniejsze linki

Do zobaczenia w Piekle!
Odświeżony wygląd na www.dieacnocte.com. 300 nowych lokacji, 10 nowych wydarzeń i nowy okres fabularny. Rozpoczął się maj-czerwiec. Świętuj z nami Noc Walpurgii i weź udział w nadchodzących wyborach.

ODPOWIEDZ ]