Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
Moje RPGi
babo, ile mam czekać na twoje forum ???
Podziękował(a): 25 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#60439 24 mar 2023, 8:08

nata pisze:
19 mar 2023, 12:05
Ale widzicie, ze odpowiedz na jeden post z pominięciem kilku poprzednich wyglada jak olanie tematu, a nie danie sobie czasu na jego przegadanie, czy nie widzicie?
^ up + rozumiem obowiązki życia codziennego, ale zaraz kończy się marzec i fajnie byłoby wiedzieć na czym eden stoi. Był hype na zmiany, a teraz co? Jak chcecie wziąć nas na przeczekanie to jest to najgorsza rzecz jaką możecie zrobić. Emocje może i opadły to jednak pozostaje pewny niesmak. Życzę znalezienia w końcu chwili na ogarnięcie spraw edenu :bonklers:

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60440 24 mar 2023, 11:44

@Rosalinda, bardzo byśmy poprosiły o wskazanie o jakie posty w tym momencie chodzi i na jakich brakuje odpowiedzi.
Te, na które było dłuższe oczekiwanie otrzymały je w ostatnim poście. Jeśli jednak coś zostało pominięte, jest odczucie, że nie jest to zawarte, odpowiedziane w pełni sposób to prosimy o adekwatne fragmenty lub linki.

Do wypowiedzi powyżej, @nata i @goldblooded odniesiemy się w najbliższym czasie. Kiedy się ze sobą skonsultujemy, w ekipie, z uwagi na wpływ czynników życiowych o których wspomniałyśmy wyżej.

Chcemy również zaznaczyć, że wszelkie pomysły i propozycje rozwiązań notujemy, dyskutujemy i omawiamy. Część z nich mamy już ujęte do realizacji w ramach własnych przemyśleń i idei.
Jesteśmy świadome, że nie wszystko wydaje się oczywiste i jasne, ale też wynika to z faktu, iż też nie wszystko widać.
Jeśli jednak nasza aktywność i kierunek w jaki wprowadzamy forum Wam nie odpowiada, zachęcamy do zgłaszania się do ekipy i pomocy w przeprowadzania wspolnych działań i burzy mózgów.
Nie jesteśmy zamknięte na żadną współpracę - wręcz przeciwnie. :smok: :<3:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
Zapalony RPGowiec z prawie 15 letnim stażem w temacie, akolitka Zakonu Czarnego Mnicha i wychowawczyni na obozach rpgowych.
Moje RPGi
Story of Magic!
Podziękował(a): 21 razy | Pomógł(a) : 6 razy
 kira_96

#60441 24 mar 2023, 11:52

nata pisze:
21 mar 2023, 13:15
Patrzyłam na kilka prezentacji, które miały wpisane bardzo różne rzeczy i trochę zastanawia mnie kiedy pojawia się coś, czego nie akceptujecie?
O to, to, to... Szczerze mówiąc chciałam to sprawdzić, co administracja zaakceptuje, a czego nie, więc wpisałam co wpisałam i akceptację dostałam. xD
A druga sprawa, tak jebiecie po poprzedniej administracji, że nic nie robiliśmy... Naprawdę uważacie, że to czego Eden potrzebuje to nowy, ładny projekt prezentacji użytkownika? Już pomijając podwyższenie progu wejścia na portal, bo tu Nata świetnie to ujęła problem.
Także tak, ponoć mieliście świetny plan naprawczy, co się z nim stało? :/

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60442 24 mar 2023, 13:42

crashie pisze:
24 mar 2023, 11:44
Jeśli jednak nasza aktywność i kierunek w jaki wprowadzamy forum Wam nie odpowiada, zachęcamy do zgłaszania się do ekipy i pomocy w przeprowadzania wspolnych działań i burzy mózgów.
Nie jesteśmy zamknięte na żadną współpracę - wręcz przeciwnie. :smok: :<3:
Kilka osób na przestrzeni ostatnich tygodni, ale też wcześniej, wypowiada się w tym temacie, zgłaszając swoje uwagi i propozycje, które odrzucacie. Chociażby temat poruszony przeze mnie - łapki w górę/dół zamiast podziękowań, które kilka osób poparło - odpowiedziałyście, że nie. Nie do końca rozumiem jaki jest sens zgłaszania się do ekipy, jeśli użytkownicy wychodzą z propozycjami, a Wy je odrzucacie. Co poprawi zgłoszenie się do ekipy?

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60456 26 mar 2023, 17:41

@nata - do graczy, których prezentacje, które wzbudzają jakiekolwiek zastrzeżenia, wymagają dodatkowego uzupełnienia, otrzymują Prywatną Wiadomość w celu uzupełnienia.

Pomyślimy nad zamknięciem tematu prezentacji i możliwości ich modyfikacji po zgłoszeniu, skoro mogą wyjść z tego potencjalne niesnaski. Co do starych prezentacji, chciałyśmy ujednolicić ten dział, żeby każdy temat był umiejscowiony w jednym kodzie. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby te dane, które w większości pokrywają się ze poprzednią propozycją, przenieść sobie w odpowiednie rubryczki. Nie ma obowiązku usuwać starego tematu, można go zwyczajnie zaktualizować o podany kod :smok:

To jak wyglądało to wcześniej, przed zmianami, również się nie do końca sprawdzało w naszym odczuciu. Szukamy nowych rozwiązań, modyfikujemy je, wyciągamy z tego wnioski. Nie zawsze wychodzi idealnie, ale się staramy, żeby było jak najlepiej :nori:

@goldblooded, to czy się grało czy nie grało na jakichś forach, było zawarte już we wcześniejszym wzorze. Tak samo jak się nie mylę, kwestia takiego imienia czy pseudonimu. Czy to coś zmienia? Może tak, może nie, ale każdy rozważa to we własnym zakresie. Chcemy sprawdzić ten sposób, zobaczyć czy się przyjmie, czy nie. Jeśli nie - zawsze można z tego zrezygnować, wrócić do poprzedniej wersji. Jeśli tak - będzie można rozwijać go dalej, choćby o kwestie poruszanych wyżej dodatkowych odznak.
W naszym odczuciu konieczność tworzenia prezentacji zmniejsza też ryzyko powstawania kont 'na chwilę', mających na celu wrzucenie 1 posta do konkretnej zapowiedzi/reklamy i zniknięcie z powierzchni ziemi. Najczęściej po pozostawieniu po sobie chmury gazowej :box:


@Kira , uważamy, że Eden potrzebuje przede wszystkim zmian. Nowy projekt prezentacji użytkownika to nie wszystko, czym się zajmowałyśmy w ostatnim czasie. Największy nacisk był na to, żeby:
- uporządkować tematy i działy, przede wszystkim wyczyścić te miejsca, które leżały zakurzone od X lat
- zweryfikować konta, które są na Edenie
- przejrzeć i zmodyfikować obowiązujące regulaminy, zastosować poprawki, które faktycznie będą funkcjonować (choćby w związku z terminem przesuwania jakichś tematów do archiwum, etc.)
- wykorzystać to co padło w temacie Przyszłość Edenu, zaproponowane usprawnienia przez członków społeczności

Eden jest portalem funkcjonującym od paru dobrych lat. Zmiany w ekipie były i są płynne, a skoro członkowie administracji się zmieniają, to i też np. wydłuża się czas realizowania, ulegają kolejnym rozważaniom stare i nowe pomysły, etc.

Porządek i regulaminy były naszym priorytetem. W zamysłach mieliśmy i mamy jeszcze inne pomysły i propozycje. Skoro jednak stanowi to tak duży punkt zainteresowania, pomyślimy, żeby przedstawić, co w duszach nam gra, jak widzielibyśmy to dalej.
Nie nazwałabym to Świetnym Planem Naprawczym, a zwyczajnie próbą uczynienia z Edenu lepszego i bardziej przystępnego miejsca. W tym dla potencjalnych świeżynek dopiero mających mieć styczność z PBF-ami :wroc:


@nata, część propozycji i uwag została przez nas przyjęta - otrzymały stosowane komentarze, mówiące o wprowadzeniu konkretnej poprawki, dodania na listę do przemyślenia/włączenia na Eden. O łapkach w górę/w dół się już wypowiedzieliśmy niejednokrotnie i naprawdę nie rozumiemy Twojej potrzeby, żeby do tego wracać. Nie uważamy, że to usprawni wymianę myśli między graczami czy graczami a administracją Edenu, dlatego też nie jesteśmy za tym, żeby to funkcjonowało w temacie, na który jest z Twojej strony taki nacisk.
Pytasz się jednak o sens zgłaszania się do ekipy, więc już mówię.
Wejście do ekipy gwarantuje:
- zwiększone możliwości w kontekście wprowadzania oczekiwanych przez siebie zmian, w tym zmian, które się popiera, a są zgłaszane przez innych użytkowników
- wymianę zdań w ramach burzy mózgów, wspólne ustalanie rozwiązań, mających pogodzić ze sobą nieraz zupełnie sprzeczne i odmienne punkty widzenia
- widoczne działania na rzecz społeczności Edenu
- odrzucanie/przyjmowanie propozycji zgodnie ze swoją wiedzą, intuicją i doświadczeniem
:matma:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60458 26 mar 2023, 21:10

crashie pisze:
26 mar 2023, 17:41
O łapkach w górę/w dół się już wypowiedzieliśmy niejednokrotnie i naprawdę nie rozumiemy Twojej potrzeby, żeby do tego wracać. Nie uważamy, że to usprawni wymianę myśli między graczami czy graczami a administracją Edenu, dlatego też nie jesteśmy za tym, żeby to funkcjonowało w temacie, na który jest z Twojej strony taki nacisk.
Już wyjaśniam moją potrzebę, żeby do tego wracać:

- temat pojawił się po raz pierwszy jakiś czas temu, ekipa była chyba inna, sytuacje były inne,
- temat przywołałam ostatnio po raz drugi, ponieważ w trakcie trwania dyskusji tutaj, znów pojawiła się fala reakcji o pomocy i na przykład ja mam w tym momencie ich prawie 70 - czy komuś realnie pomogłam, robiąc coś konkretnego? Nie bardzo, za to łapka w górę/dół jest bardziej neutralna,
- w moim ostatnim poście ten temat był przykładem, ponieważ kilka osób go poparło (z tego co pamiętam za pierwszym i drugim razem), natomiast Wy w gronie administracyjnym, które jest mniej liczne, niż osoby popierające (dla czystej matematyki - Was jest trójka, mój post miał 3 podziękowania + zacytowanie), uznaliście, że go nie wykorzystacie - jak to się odnosi do wprowadzania realnych zmian?

Awatar użytkownika
Moje RPGi
sapphire creek, lorne bay
Podziękował(a): 12 razy | Pomógł(a) : 16 razy
 thayiko

#60470 28 mar 2023, 12:46

crashie pisze:
26 mar 2023, 17:41
W naszym odczuciu konieczność tworzenia prezentacji zmniejsza też ryzyko powstawania kont 'na chwilę', mających na celu wrzucenie 1 posta do konkretnej zapowiedzi/reklamy i zniknięcie z powierzchni ziemi. Najczęściej po pozostawieniu po sobie chmury gazowej :box:
Ale jak to go zmniejsza, skoro i tak akceptujecie praktycznie wszystko? W jaki sposób zweryfikujecie, że osoba, która założyła prezentację, jest faktycznie Basią z prezentacji, a nie kimś, kto już ją wcześniej założył z innego konta? Nie widzę w tym sensu.

Awatar użytkownika
O mnie
tell Cersei, I want her to know it was me.
Podziękował(a): 13 razy | Pomógł(a) : 30 razy

#60472 28 mar 2023, 17:27

crashie pisze:
26 mar 2023, 17:41
W naszym odczuciu konieczność tworzenia prezentacji zmniejsza też ryzyko powstawania kont 'na chwilę', mających na celu wrzucenie 1 posta do konkretnej zapowiedzi/reklamy i zniknięcie z powierzchni ziemi. Najczęściej po pozostawieniu po sobie chmury gazowej :box:
Biorąc pod uwagę to, ile osób założyło rzeczywiście nową prezentację, zmniejsza to jedynie chęć ludzi do wchodzenia na Eden. Brak możliwości pisania czy nawet zostawiania łapek w tematach zapowiedzi skutkuje tym, że tworzące się fora nie będą otrzymywać żadnego feedbacku, a dalej, w moim odczuciu, doprowadzi do wymarcia tego działu.

Dużo piszecie o tym, że testujecie nowe rozwiązania, ale nie zapominajmy, że nowe nie zawsze oznacza lepsze. Nie mówiąc o tym, że bardzo ciężko "wydusić" z Was realne zamiary czy też zwykłą odpowiedź (czekanie na to tygodniami to jednak absurd), bo póki co, większość sugestii czy pytań odbija się od ściany, będąc pomijaną lub z miejsca odrzucaną na zasadzie "nie, bo nie". Skoro jednak zakładacie, że z tej dziwnej zmiany jeszcze możecie się wycofać, jaki w takim razie jest okres próbny tego rozwiązania? I jeśli przyszłe, otwierające się fora ucierpią na tym, że pod ich zapowiedzią nie można zostawić nawet pytania (a więc nie otrzymają żadnego feedbacku odnośnie tworzącego projektu i stracą możliwość usprawnienia czegoś dla graczy przed otwarciem), to co macie zamiar powiedzieć ich twórcom? Nie było żadnego uprzedzenia, że tak drastyczne innowacje zostaną wprowadzone, żadnej ankiety mającej dać znać o tym, co społeczność myśli o takim rozwiązaniu i jest to kolejną nie fair rzeczą, która ma tutaj ostatnio miejsce.

I jeszcze jedna sprawa:
crashie pisze:
26 mar 2023, 17:41
Nie nazwałabym to Świetnym Planem Naprawczym, a zwyczajnie próbą uczynienia z Edenu lepszego i bardziej przystępnego miejsca. W tym dla potencjalnych świeżynek dopiero mających mieć styczność z PBF-ami :wroc:
Jeśli użytkownikom z wieloletnim stażem nie widzi się wypełniania prezentacji w takiej formie, to nie wiem, jak ma to zachęcić nowe osoby, by ją wypełniły. Jak dla mnie powtarza się tutaj scenariusz sprzed ośmiu lat i tylko coraz więcej osób zaczyna brać na klatę, że trzeba znaleźć sobie inne miejsce - oczywiście moim zdaniem :brewki:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Don't even know what I'm doing...
Moje RPGi
What Comes After (admin/gracz),
Die Ac Nocte (gracz),
Gifted (gracz)
Podziękował(a): 1 raz

 Saycia#7474
 46242385

#60484 29 mar 2023, 19:00

Ja przyznam szczerze, jako były członek administracji - zrobiło mi się przykro, gdy tu weszłam po swojej przerwie od tekstówek.

Długo się zastanawiałam, czy w ogóle się tu wypowiadać, ale jednak trochę mnie skręca jak widzę niektóre odpowiedzi, patrząc na to, jak sama zostałam potraktowana.
Pominę kwestie tych nowych prezentacji, które wzbudzają tu takie poruszenie.

Pominę kwestię usuwania tematów, w których było sporo odpowiedzi (chociaż tu też mi jest przykro, że nie mogę już odwiedzić chociażby tematu z ocenami jednego z moich byłych forów, z którego chciałam zaczerpnąć część opinii dla poparcia chociażby swojego doświadczenia w mistrzowaniu). Choć to pewnie też by zasługiwało na osobny wątek.

Ale co najbardziej mnie zabolało, to jednak bardzo nieprzyjemna konwersacja z jednym z adminów. Ja rozumiem, że macie wiele roboty, Eden jako portal ma przed sobą dużo przeszkód do pokonania gdy powstają nowe, bardziej nastawione na użytkowników serwisy. Ale kurcze blade - poczułam się jak śmieć, gdy chciałam rozwiązać jeden problem i wskazałam, gdzie macie nieaktualne informacje, bo po prostu zostałam zbesztana z błotem...
Więc sugestia ode mnie? W sytuacji, w której użytkownicy Wam coś sugerują, może lepiej skupić się na samej sugestii i jej genezie, zamiast jechać po tym jak "dawni" admini są do dupy, z edenu jest tylko syf, kiła i mogiła i trzeba wszystko po poprzednikach sprzątać... Trochę życzliwości i więcej ogłady nikomu nie zaszkodziło, a jeśli któryś z adminów nie czuje się na siłach do prowadzenia takich rozmów - może jednak powinien użytkowników odsyłać do kogoś innego, zamiast Wam psuć renomę? Sami staraliśmy się stosować takie rozwiązanie za naszej kadencji, i chyba nie wychodziło to na najgorsze, a chociaż nie zniechęcało i tak już niepewnych userów.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
listen up, my idea of "help from above" is a sniper on the roof
Moje RPGi
haraedo
Podziękował(a): 1 raz | Pomógł(a) : 31 razy

#60486 29 mar 2023, 21:48

Też się wypowiem, choć jedynie po to, aby podkreślić niektóre pomysły i wtrącić własne koncepcje, ale na dzień dobry chcę napisać, że źle się patrzy przede wszystkim na stałe szczerzenie do siebie zębów. Z idiotycznego powodu, bo wszyscy siedzimy na Edenie w tym samym celu i szkoda byłoby ten cel zmarnować tylko dlatego, że nie umiemy się dogadać jak stado obrażonych dzieciaków.

Bądźmy szczerzy: kij ma dwa końce. I choć rozumiem obruszenie graczy na zmiany wprowadzone przez administrację (sama się do nich nie przychylam), tak też nie dziwię się, że nerwy ze strony członków kadry zwyczajnie puszczają. Na chwilę obecną ciężko doszukać się jakiegokolwiek pozytywnego komentarza z udogodnień i napraw, a niektóre są zwyczajnie w porządku - zostały wysprzątane subfora, przemodelowane działy na bardziej przystępne, stworzono odznaki, otworzono na nowo partnerstwo, ustosunkowano się do odzewu w sprawie odblokowania kategorii również dla niezarejestrowanych/bez prezentacji. To już mało kto docenił. O ile w ogóle ktoś taki się zdarzył.

W tym momencie fajnie byłoby powiedzieć, że odwalono dobrą robotę, bo członkowie administracji przeznaczyli na to tonę czasu, pomysłów i cierpliwości. Druga sprawa, że nie wszystkie zmiany zostały wprowadzone w odpowiedni sposób, ale to już kwestia feedbacku, jaki od nas otrzymają. I może wypowiedzenie tego w mniej nabuzowany krytyką sposób zdziała większe cuda, bo prawda jest taka, że - w porównaniu do większości z tych, którzy rzucają kamieniami - oni przynajmniej coś zrobili.

Teraz kulminacyjna sekunda na to, aby to "coś" uformować w bardziej przystępną formę. Dla przykładu odznaki: osobiście jestem za usunięciem odznak dotyczących Harry'ego Pottera, SW, lat '90 czy znaków zodiaku. Dlaczego? Bo nie mają żadnego realnego wpływu na to, po co w ogóle wchodzimy na portal i nie dotyczą w najmniejszym stopniu hobby, dla którego się tu zarejestrowaliśmy. Zamiast tego popieram pomysł, który został rzucony wcześniej. Świetnie byłoby zobaczyć:
- odznaki dotyczące naszych preferencji gatunkowych - najeżdżając na ikonkę wolałabym zweryfikować to, czy ktoś lubi grać w klimacie post-apo, urban fantasy czy na SL-ach. To by też pomogło w komunikacji, w pisaniu PW, w zainteresowaniu się czyimiś poszukiwaniami, bo zdecydowanie prościej będzie wyhaczyć to w profilu niż przebijać się przez prezentację;
- odznaki dotyczące tego, na czym gramy - PBF, discord, blog, coś jeszcze innego, bo już to daje podstawę, by wiedzieć, z kim mamy do czynienia;
- ewentualnie odznaki dotyczące wyróżnionych umiejętności gracza. Nie wszyscy decydują się na to, aby wejść do grupy grafików/techników, co nie oznacza, że nie potrafią skleić kodu czy wyciąć avatara. Może odznaka w stylu "Koder", "Grafik", "Mistrz Gry" byłaby okej. Choć niekoniecznie, ale wciąż wydaje się lepszą alternatywą niż funkcja Puchona;
- dałabym również odznakę dla administracji danego forum, aby wyróżniali się na tle graczy samego RPG. Niekoniecznie jako coś zupełnie osobnego, ale może dałoby radę, dla przykładu, po najechaniu na ikonkę takiego forum dać w podświetleniu "Administrator [forum]" dla jednostek związanych z kadrą danej strony;
- opcję z "dziecko lat 90/80/00/innych" zmieniłabym na staż gry, bo on jest dla nas istotniejszy niż to, ile kto ma lat. Co mi daje wiedza o czyjejś trzydziestce na karku, jeżeli nic mi to nie mówi o samym człowieku, bo równie dobrze może zachowywać się jak dwunastolatek i odwrotnie? Za to fakt, że ktoś urzęduje na PBF-ach od dekady lub niespełna roku pozwoli mniej więcej określić ile taki gracz może mieć w sobie obycia; choćby w znajomości naszego półświatka.

Gdzieś mi mignęło, że prezentacje nie są już obowiązkowe, ale jednak są, choć jednocześnie nie i bądź tu mądry. Takie kwestie warto byłoby przedstawić na łamach całego forum - w ogłoszeniu. To główny łącznik między nami, pozwala każdemu zapoznać się z wynikiem tej czy tamtej rozmowy. Nie widzę problemu, aby posty od administracji Edenu pojawiały się częściej, nawet jeżeli miałyby dotyczyć niewielkich komunikatów i zawierać dwa zdania na krzyż. To wciąż informacja dla nas, zwykłych graczy, i to informacja wyróżniona i w miejscu, w którym powinniśmy jej szukać (tj. tutaj).
Do teraz nie wiem jak zakończyła się połowa burzliwych dyskusji, bo ich zwyczajnie nie śledziłam z braku zainteresowania i/lub czasu. A serio byłoby spoko ostatecznie zorientować się w sytuacji bez wertowania siedmiu stron zawalonych elaboratami.

Dodatkowo ludzie kręcą nosami, bo wprowadzone zmiany zostały w nich dosłownie wmuszone. Oczywiście, szanuję wkład kadry, domyślam się też, że szkielet modyfikacji nie powstał w trzy minuty, spisany na kolanie. Tylko nasuwa się tu pytanie: kto tworzy Eden?
My wszyscy.
A skoro tak, dlaczego nie pokusić się o weryfikację niektórych założeń z samymi graczami? To, co dla czwórki osób wydaje się świetne, dla czterdziestki kolejnych jest stratą czasu albo wręcz problemem. A może plan wcale nie jest zły, ale wymaga pewnego dookreślenia, na które wpadnie akurat ten jeden niepozorny user? Z tego powodu zastanawiam się, czy nie wypaliłby tu zwykły wykaz przyszłych zmian, jakie chcecie wprowadzić, czyli pokazanie nam listy reform/problemów, o której padło parokrotnie. Jeżeli ta lista jest, co się na niej znajduje? Czy jest coś, co chcielibyście, jako admini, poprawić, co wam samym nie pasuje albo może brakuje wam z naszej strony bardziej dokładnych sygnałów/informacji zwrotnych? Bo i dlaczego raz jeszcze administracja miałaby się zmierzyć z falą bezsensownego hejtu i świadomością zmarnowanych pokładów energii i kreatywności, jeżeli niektóre pomysły można wycofać już teraz, a pod lupę wziąć istotniejsze/atrakcyjniejsze dla Edeńczyków? A przy tym może warto skupić się też na tym, czy gracze dokładają od siebie cegiełki, czy tylko czekają na gotowe, a potem smęcą, że im się nie podoba.

Wyłowiłam jeszcze tu i ówdzie, że jeżeli ktoś chce mieć wpływ, niech zgłosi się do kadry. Niekoniecznie. Ktoś może zaoferować swoją pomoc jednokrotnie (bądź proponować wsparcie sporadycznie), realnie angażując się jedynie w konkretny projekt - może taki, w którym czuje się wystarczająco doświadczony i upoważniony, aby się wypowiedzieć. Osobiście nie mam ochoty brać na barki tak sporej odpowiedzialności, nie wyłuskam też zadowalającej ilości wolnych chwil na to, aby włączyć się aktywnie do ekipy Edenu, co nie oznacza, że nie poświęciłabym wybiórczo swojego weekendu, dwóch albo trzech na ukształtowanie i urzeczywistnienie jakichś zmian, gdybym wiedziała, że nad takimi akurat grupa się pochyla.

Plus co ważne: jako społeczność jesteśmy tu tak samo dla administracji jak administracja dla nas, więc jeżeli jest jakiś problem i nie wiadomo jak go naprostować - niech się konkretnie o nim napisze, podkreślając, że ekipa zarządzająca czeka na sugestie (a w przeciwnym wypadku kłopot rozwiążą wedle własnych założeń). Z kolei jak jest jakaś myśl, która w istotny sposób zmieni nasz tryb działania na Edenie - przedstawcie nam ją i zapytajcie, czy nie mamy jakichś dodatkowych uwag albo czy idąc waszym tropem rozumowania nie wpadliśmy na coś, co mogłoby się okazać wygodniejsze i/lub zwyczajnie przystępniejsze. I jeżeli większość mówi: "tak", to po prostu uznajcie, że tak. Bo choć wasze zdanie jest jak najbardziej istotne, to będzie niewiele warte bez ludzi, którzy odejdą, nie czując się tu wystarczająco dobrze. A nikt nie czuje się dobrze, jeżeli głos większości jest ignorowany i tłamszony tekstem: "Nie wprowadzimy tego, bo uznaliśmy, że nie".

A to się tyczy chociażby tych nieszczęsnych łapek w górę/dół w propozycjach, do których raz jeszcze wrócę: bo sama uważam, że sprawdziłyby się o wiele bardziej niż "pomoc".

Nie rozumiem też do końca, dlaczego zostały wycofane avatary rysunkowe. Nie cieszyły się taką popularnością jak zdjęcia, jasne, ale to trochę powrót do problemu sprzed lat, gdzie gracze preferujący digitale lub arty m&a są z góry wykluczeni ze względu na bycie mniejszością. Czy dział musi być zapchany, aby zostać uznany za potrzebny? Zniechęca to tę małą garstkę niewygłaskanych użytkowników, którzy już na dzień dobry widzą, że nie ma tu dla nich miejsca.

Warto skupić się również na partnerstwie. Gdzieś padło, że zostanie ono otwarte na wymianę między Edenem a stronami gier. Jeżeli tak: kiedy? Na jakich zasadach?

I jeszcze na koniec taktyczne pytanie - kto jest w administracji i właściwie kto jest za co odpowiedzialny? Na stronie głównej wciąż wyróżnia się Chubby, jednak jej nick zmienił kolor, a po kliknięciu na grupę nie widnieje w pokazanych osobach (nie ma albo nie widzę na ten temat ogłoszenia). Jednocześnie nie do końca wiem, jaki wkład posiada Elian, gdzie oczywiście nie podważam jego zaangażowania, ale też nie obrażę się, jeżeli ktoś mi powie, że istotnie to zaangażowanie funkcjonuje - gracz nie jest zbyt widoczny, nie pisze w tematach, ostatni jego post datowany jest na styczeń, nie odpowiada też na pytania/propozycje jako takie, nie włączył się do negocjacji związanych ze zmianami.

Słowem wstępu chyba tyle.
Serducho na dalszą drogę ♥ i bez spin, łobuzy, bo Eden daje niezłe możliwości. I może dawać lepsze, jak się spuści z tonu.
me? jealous?
hahahahahahahahahahahahahahaha
Y E S

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60490 30 mar 2023, 10:58

howl pisze:
29 mar 2023, 21:48
Na chwilę obecną ciężko doszukać się jakiegokolwiek pozytywnego komentarza z udogodnień i napraw, a niektóre są zwyczajnie w porządku - zostały wysprzątane subfora, przemodelowane działy na bardziej przystępne, stworzono odznaki, otworzono na nowo partnerstwo, ustosunkowano się do odzewu w sprawie odblokowania kategorii również dla niezarejestrowanych/bez prezentacji. To już mało kto docenił. O ile w ogóle ktoś taki się zdarzył.
Wydaje mi się, że w dyskusji padły słowa, że ktoś docenia pomysły, albo to, że administracja chce coś zmienić, tylko sposób jest nie do końca taki, jaki powinien być. Co do dziękowania za odblokowanie widzenia niektórych forów dla niezweryfikowanych (można je tylko widzieć, nie komentować), to nie wiem za bardzo za co mamy dziękować, że administracja wycofała się z pomysłu, który budził MASĘ wątpliwości? :lol:
howl pisze:
29 mar 2023, 21:48
Z tego powodu zastanawiam się, czy nie wypaliłby tu zwykły wykaz przyszłych zmian, jakie chcecie wprowadzić, czyli pokazanie nam listy reform/problemów, o której padło parokrotnie. Jeżeli ta lista jest, co się na niej znajduje? Czy jest coś, co chcielibyście, jako admini, poprawić, co wam samym nie pasuje albo może brakuje wam z naszej strony bardziej dokładnych sygnałów/informacji zwrotnych? Bo i dlaczego raz jeszcze administracja miałaby się zmierzyć z falą bezsensownego hejtu i świadomością zmarnowanych pokładów energii i kreatywności, jeżeli niektóre pomysły można wycofać już teraz, a pod lupę wziąć istotniejsze/atrakcyjniejsze dla Edeńczyków?
Z tego co pamiętam, obecna administracja wprowadziła temat, w którym pisano o porządkach, jakie są zaplanowane na dany miesiąc, czy jakiś okres i to było fajne. Przez zapowiedź wyczyszczenia tematów zapowiedzi powstała dyskusja i ankieta, która finalnie temu zapobiegła (chwała panu, bo takie wielkie archiwum wszystkiego to duża wartość Edenu), więc nie wiem czemu z tego zrezygnowano :(
Do do fali bezsensownego hejtu, to nikt tu nie hejtuje administracji, tylko krytykuje decyzje. Co więcej, jest mnóstwo podrzuconych pomysłów, alternatywnych rozwiązań i dziwię się bardzo, że tyle użytkowników ma tyle cierpliwości, skoro czekamy na odpowiedzi adminów nie wiadomo ile, albo dostajemy odpowiedź "nie, bo nie".

Myślę, że to dość budujące dla administracji i dla nas, jako społeczności, że tyle osób jest zaangażowane i chce się jakoś zaangażować, nawet jeśli tylko dyskusją. Ja na przykład chciałabym w jakiś sposób pomóc, ale w momencie, w którym moje zdanie na temat każdej zmiany obecnego składu jest skrajnie różne, to nie widzę jak miałoby to zadziałać, więc nawet o tym nie myślę, ale dorywczo, gdyby cokolwiek z rzeczy zaproponowanych tutaj, miało być rozwinięte, chętnie bym pomogła.

Awatar użytkownika
Moje RPGi
W planach mam pewien twór w odległym czasie. Aktualnie gram na Hashira i Król Lew*

* - Hiatus (przerwa).
Raz jestem, raz mnie nie ma
Podziękował(a): 6 razy

#60493 30 mar 2023, 21:35

Chciałbym poruszyć kwestię zaakceptowanych prezentacji, ponieważ denerwuje mnie sam fakt, że są użytkownicy, którzy z biegiem czasu grają na różnych forach i odchodzą, aby zagrzać kolejne miejsca jednakże nie mogą uzupełnić swojej prezentacji na jakich forach grali i jakich są teraz. Moją drobną sugestią, aby każdy byłby zadowolony powinien być dodatkowy dział jako "kartoteka - (czyt. uzupełniająca kartoteka do prezentacji) czyli skopiowanie aktualnej zaakceptowanej prezentacji, aby móc ją dobrowolnie przez użytkownika edytować a nie ograniczać im normalnie dostęp, bo nie każdemu chce się na nowo tworzyć prezentację aby móc znów edytować.
Bywam częściej na discordzie, niż na Edenie. Pytania kierujcie na mój priv discorda.

Update: poszukuję korektora do opisów na Urban Fantasy - Aurum Regis

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60498 31 mar 2023, 9:48

Dlaczego fragment "oraz prezentacji" wypadł z nowej wersji ogłoszenia? Pomimo silnych i licznych głosów nie planujecie zmian w tym obszarze?

To usunięte ogłoszenie z wczoraj:
Obrazek

A to wersja z dzisiaj:
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60499 31 mar 2023, 10:39

@nata jak już ci powiedziałam, chcemy zająć się jedna sprawa na raz. Przedyskutujemy to jednak w naszym gronie i damy znać :<3:
Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 17 razy

#60500 31 mar 2023, 11:18

odnośnie ogłoszenia - skoro ktoś pracuje nad wyglądem, czy można mieć prośbę aby ten Eden nie był taki wielki, a bardziej jak normalne forum? :/ aktualnie ja (i jak wiem kilka innych osób) jadę na 75%, bo inaczej po prostu się nie da, zaś aby przeczytać coś na czacie, muszę wrzucić 100% i jest to mega denerwujące :/