Pytania i propozycje

Dział stworzony z myślą o możliwości skontaktowania się z administracją. W tym dziale możesz ubiegać się o aktualizację profilu, wziąć udział w bieżących ankietach czy dyskusjach dotyczących bezpośrednio spraw forum.
ODPOWIEDZ ]
Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60005 05 mar 2023, 13:45

Pozwolę sobie odpisać Wam grupowo, zamiast oznaczać każdego i się rozdrabniać, skoro dyskusja tyczy się tej samej kwestii :<3: Obowiązkowa prezentacja i weryfikacja powstała — jak już odpowiadała Crashie — aby uniknąć anonimowego hejtu na otwierające się fora. Możecie to nazywać cenzurą, czy jakkolwiek chcecie, ale na Edenie obowiązuje kultura wypowiedzi, netykieta. Po drugiej stronie są ludzie, nie roboty.
Druga kwestia, uprawnienia do czytania strefy RPG zostały przywrócone zarówno dla gości, jak i użytkowników bez aktualnej prezentacji. Wzór i regulamin zostaje w tej chwili poprawiany, abyście mieli jasna informacje, że nie wszystkie punkty są obowiązkowe.

A co do wyników ankiet, dostosowujemy się do nich — informacja jest w ogłoszeniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
a dajcie spokój, kto to widział takie ograniczenia na edenie
Podziękował(a): 9 razy | Pomógł(a) : 72 razy

 nata#9784
 9712089

#60006 05 mar 2023, 13:47

Chciałabym też przy okazji wrócić do tematu polubień i podziękowań, bo jednak wydaje mi się, że zgadzanie się z wypowiedzią przedmówcy lepiej wyraziłby kciuk w górę (lub w dół w przypadku odmiennego zdania), a podziękowania wyglądają trochę śmiesznie (bo o ile z wieloma z wypowiedzi wyżej się zgadzam, to nie powiedziałabym, że mi jakoś bardzo pomogliście), za to jak ktoś wstawia tutorial, avatary, albo rozwiązanie problemu, wtedy to podziękowanie jak najbardziej ma sens.

Może w tym wypadku, kiedy pojawiło się sporo odpowiedzi w tym temacie, przemyślicie sprawę wprowadzenia łapek w górę/dół w temacie "Pytania i propozycje?"

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60007 05 mar 2023, 14:02

@seevis i przy okazji reszta zainteresowanych użytkowników, żeby nie oznaczać przesadnie, poprawki do prezentacji zostały wprowadzone, tak jak i do regulaminu, który ich dotyczy.

Zmiany będą pojawiać się systematycznie. Zaczęliśmy od porządków, przeszliśmy przez zmiany w regulaminach i strefach. Przypominamy również, że zawsze chętnie zapraszamy do współpracy i pomocy przy tworzeniu Edenu. Dodatkowo pragniemy zauważyć, że zawsze po zweryfikowaniu, czy coś się sprawdza czy nie, można wprowadzić adekwatne poprawki :smok:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
Podziękował(a): 2 razy | Pomógł(a) : 2 razy
 Sherinae#9988

#60009 05 mar 2023, 14:08

Ja tak tylko dodam, że te zmiany jak dla mnie dość mocno zamykają społeczność Edenu. Eden zawsze był dla mnie miejscem do lurkowania nowych for, okazjonalnych rzutów ogłoszeniem (oraz czytaniem ogłoszeń innych). Nie zawsze robiłam to z zalogowanego konta, więc Eden był wygodnym narzędziem do bycia "na bieżąco". Nie raz podszepnęłam słówko mojemu forum, żeby odświeżyli ogłoszenie lub odezwali się, kiedy nagle reklama aktywnego forum została wywalona do śmietnika bez powodu. Jak dla mnie te zmiany uniemożliwią jednak dalsze takie działanie. Jeśli zaglądam na Eden sporadycznie, w przerwach między forami, moje konto zostanie usunięte. Jeśli zaglądałam na Eden tylko po reklamy, to blokada dostępów to uniemożliwiała. Jeśli nie zamierzam dzielić się informacjami o mnie, to również jestem wyłączona z grupki.

Oczywiście, macie prawo do takich zmian, bo przecież wasze forum, ale moim zdaniem ta zmiana pokazała, że próbujecie zamykać społeczność, trochę ją przymuszając do jakiejś integracji, czy aktywności. Nie uważam, aby to była próba skuteczna, czy pozytywna, a szybkie zmiany na kolanie, udowadniają, że nie macie pewności w działaniu i zmianach, które wprowadziliście, co też nieco zaskakuje mnie, patrząc na próby obrony na chacie i tutaj.

Jako osoba, która siedziała na Edeniu 5 lat i przynajmniej drugie tyle na forach, mogę się zatem z wami najwyżej pożegnać.

Awatar użytkownika
O mnie
nic ciekawego
Moje RPGi
midgard
Pomógł(a) : 3 razy
 aðfella#6103

#60010 05 mar 2023, 14:23

Pomijając kwestię widoczności reklam i zapowiedzi, co zostało już przywrócone i chwała za to, według mnie tak samo potraktowane powinny zostać tematy z poszukiwaniem osób/postaci, bo są osoby, które na Eden zerkały wyłącznie, by sprawdzić, czy ktoś kogoś nie szuka, czy gdzieś, pod jakiś interesujący projekt nie mógłby się podpiąć, bez konieczności rejestrowania się na Edenie. W chwili, kiedy oba te tematy zostają niewidoczne dla niezarejestrowanych i bezprezentacyjnych użytkowników, nasza forkowa społeczność jeszcze bardziej na tym ucierpi :c

Awatar użytkownika
O mnie
Jestem dumnym dziwakiem z zabójczym ćpuńskim spojrzeniem.
Przepychać lubię się jedynie na fabule.
Moje RPGi
Kołysanka i Midgard
Pomógł(a) : 6 razy

#60015 05 mar 2023, 14:33

@Lerlo, każdy ma prawo do swojej opinii i bardzo dziękujemy Ci za Twoją. Nasza wizja na ten moment jest taka, ale nie jest powiedziane, że nie ulegnie modyfikacjom. Zamierzamy działalność Edenu rozszerzyć i sprawdzić jak nam to pójdzie. Potrzeba zmian bywa niejednokrotnie nieunikniona. To właśnie zmiany, doszlifowanie dobrych rzeczy i uczenie się na błędach, sprawia, że coś ma szansę stać się czymś lepszym.

Przykro nam, że Twoje odczucia są takie, a nie inne, ale też masz do nich prawo. Mamy jednak nadzieję, że może zmienisz zdanie za jakiś czas, bądź Eden przejdzie taką odmianę, która okaże się dla Ciebie satysfakcjonująca.

Rozumiemy również grupowe obawy, niemniej Eden tak jak każda inna strona potrzebuje zmian. Nad nimi w obecnym składzie pracowałyśmy długo. Tylko puszczenie ich w obieg zweryfikuje czy są one właściwie i faktycznie potrzebne. To, czy są to zmiany na dobre, czy na złe, można ocenić samemu.
Nie jest jednak powiedziane, że coś zostaje już wprowadzone na zawsze i nie ulegnie żadnym przeobrażeniom.
Człowiek, w tym administrator, uczy się przez całe życie :smok:
Believe nothing you hear, and only one half that you see


Obrazek

Say what you want to satisfy yourself, hey
But you only want what everybody else says you should want




Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#60030 05 mar 2023, 15:05

osoby kontrowersyjne (np. osoby skazane, oskarżone)
Poproszę o rozwinięcie.
osoby związane z polityką
Dosyć szerokie pojęcie. Donald Trump jest oczywisty, ale co z wszelkiego rodzaju aktywistkami itd?
osoby poniżej 16-stego roku życia
Jest sporo młodziutkich aktorek poniżej 16-ego roku życia, jak i aktorek które wcześnie zaczynały kariery. Rozumiem, że avatary z Dakotą Fanning z Wojny Światów out, tak samo jak z McKenną Grace?
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#60034 05 mar 2023, 15:15

Pomijając to, że się podpisuję każdą możliwą kończyną pod tym, co jest wyżej (mając tu na myśli, że zamykanie się jest dla mnie totalnie na minus), to przychodzę w środku tej rozmowy z propozycjami odznak XD.

1. Za bycie byłym członkiem ekipy Edenu. Bo sporo osób o tym zawsze mówi, że było. Jest ten pomocny Reksio, to czemu nie zrobić innego serduszka za to, że się to miejsce kiedyś budowało?
2. Za utworzenie x postów z avatarkami, można by je rozdawać co 30 takich postów na przykład, ze wskazaniem, że musi tam być jakieś minimum grafik (dajmy na to 6, bo to ładnie wygląda też na tumblr).
No i to samo można zrobić z:
- kodami (podpisy itp)
- crackshipami
- tutorialami
- rozpoczynaniem dyskusji w okiem edenu (za udzielanie się też, ale może jakaś osobna?)
- zgłaszaniem propozycji
- tworzeniem pomocnych tematów np. we wsparciu technicznym
itp

Plus mi osobiście się nie podoba, że okiem edenu jest tak nisko, proponuję przesunięcie go wyżej, przynajmniej na górę kategorii, w której się znajduje.
Ostatnio zmieniony 05 mar 2023, 16:12 przez Bezimienna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#60047 05 mar 2023, 15:57

Wybaczcie za post pod postem, ale nie jestem pewna - jak już mam konto forumowe, to mam dodać reklamę forum na nowo?

Awatar użytkownika
Pomógł(a) : 17 razy

#60049 05 mar 2023, 16:06

Ja tylko zauważę, że część z tych zmian już miała miejsce. Obowiązkowe prezentacje, chyba też obowiązkowe partnerstwo...

To było pod koniec istnienia czARTa. Dokładnie z tych samych powodów, na które powołuje się administracja Edenu. Historia zatoczyła koło.

Wówczas to zamykanie społeczności PBFowej stopniowo doprowadziło również do zamknięcia czARTa i powstania Edenu, bo ludzie chcieli otwarcia, chcieli wolności zamiast stosu reguł i wymogów.

Mam wrażenie, że obecne społeczeństwo PBFowe jest trochę już zbyt wąskie i trochę bardziej pozbawione zapału (mogę się mylić), żeby tworzyć kolejny twór po czARCie i Edenie i to wydaje się właśnie najmocniejszą kartą obecnej administracji Edenu. Bo to wszystko już było. Eden powstał jako alternatywa dla coraz bardziej zamykajacego się na ludzi czARTa. Teraz historia się powtarza i to Eden zaczyna się coraz bardziej zamykać w sobie.
Szkoda. Mam jednak nadzieję, że historia okaże się nauczycielką, a nie tylko powtórką dawnych lat.

Awatar użytkownika

 Luxter#4127

#60072 05 mar 2023, 18:33

Niebardzo rozumiem róznicę między kontami z zaakceptowaną prezentacją a tymi, którzy jej w ogóle nie założą. Co dokładnie kryje się za "dostęp do głównej treści forum oraz pełnego pakietu przysługującego Edeńczykowi"?

Wydaje mi się, że obecnie (jako osoba nieposiadająca w ogóle tematu z prezentacją) mam pewne strefy ukryte (typu warsztaty techniczne, wliczając to mój własny):
Obrazek

Ale dalej mogę w nie wchodzić (przez masę odnośników, które są publicznie dostępne, przez historię moich postów etc.):
Obrazek

Czy to działanie jest zamierzone?

Awatar użytkownika
O mnie
to ja jestem tą dziwną ciocią, przed którą ostrzegała cię rodzina
Podziękował(a): 18 razy | Pomógł(a) : 24 razy

 bezimienna

#60073 05 mar 2023, 18:53

Ja właśnie kminiłam, bo ogólnie to nie dostałam mojej konkursowej odznaki za udział i chciałam znaleźć post, w którym było podsumowanie. Wcześniej miałam nick "shappie", więc wpisałam "shappie" w wyszukiwarkę i brak wyników. Przez stare ogłoszenia doszłam do tego, że istnieje subforum "konkursy" i nawet mogę (przez link w ogłoszeniu) się do niego dostać, ale tak z pozycji strony głównej itd kompletnie nie mogę tego znaleźć? Nie wiem, czy jestem ślepa, czy o co cho. Btw link do postu z konkursem, w którym brałam udział jest tutaj. Chciałam to dać do problemów technicznych, bo to coś z wyświetlaniem działów i wyszukiwarką (???), ale jak Luxter już poruszył podobny wątek, to wrzucam tu.

Awatar użytkownika
O mnie
tworzę avatary i znowu dałam się wkręcić w forko
Moje RPGi
zarządzam bazarem z avatarami i forum urban fantasy jericho
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 58 razy

#60074 05 mar 2023, 19:00

chubby pisze:
05 mar 2023, 18:11


@fassylover jako osoby kontrowersyjne rozumiemy te, które są negatywnie postrzegane ze względu na ich działania lub zachowania, takie jak osoby skazane lub oskarżone o popełnienie przestępstwa. używanie wizerunków takich osób może być uznane za nieodpowiednie lub nieetyczne. podobnie, osoby związane z polityką również mogą być uznane za kontrowersyjne ze względu na charakter ich działalności lub poglądów. używanie ich wizerunków może być uznane za kontrowersyjne lub nieodpowiednie dla niektórych osób. oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wielu aktorów, muzyków, itd. również udziela się jako aktywiści i nie będziemy ich zakazywać, jeśli nie wpisują się w inne wytyczne. co do wizerunków osób poniżej 16-stego roku życia chcielibyśmy wyjaśnić, że staramy się przestrzegać wytycznych etycznych, które ograniczają wykorzystanie wizerunków osób niepełnoletnich. chociaż rozumiemy, że istnieją młode aktorki, które osiągnęły dużą popularność w młodym wieku, to jednak staramy się postępować zgodnie z zasadami etycznymi, aby zapewnić ochronę prywatności i godności osób niepełnoletnich. dlatego też, zgodnie z naszymi wytycznymi, unikamy używania wizerunków osób poniżej 16 roku życia.
Tylko jest coś takiego jak domniemanie niewinności i uważam, że nie dla nas jest zabawa w trybunał sprawiedliwości. Były już przypadki uniewinnień. Poza tym kto ma weryfikować czy osoba XYZ jest skazana lub oskarżona? Sama nie śledzę życia prywatnego każdej osobistości, którą przerabiam na avki. Takie umoralnianie na siłę mija się z celem, bo z avatarów korzystacie nie tylko Wy, ale w głównej mierze zwyczajni użytkownicy. Nie powinno coś takiego wychodzić poza własnego bloga z ban listą i warsztatu.

Ps. No i fajnie, że pokasowaliście avatary bez żadnego uprzedzenia.
Uroczyście przysięgam, iż knuję coś niedobrego.

Obrazek

avatary || kody || zasoby pbf

Obrazek

Awatar użytkownika
Podziękował(a): 11 razy | Pomógł(a) : 4 razy

#60075 05 mar 2023, 19:05

chubby pisze:
05 mar 2023, 18:11
@fassylover jako osoby kontrowersyjne rozumiemy te, które są negatywnie postrzegane ze względu na ich działania lub zachowania, takie jak osoby skazane lub oskarżone o popełnienie przestępstwa. używanie wizerunków takich osób może być uznane za nieodpowiednie lub nieetyczne. podobnie, osoby związane z polityką również mogą być uznane za kontrowersyjne ze względu na charakter ich działalności lub poglądów. używanie ich wizerunków może być uznane za kontrowersyjne lub nieodpowiednie dla niektórych osób. oczywiście zdajemy sobie sprawę, że wielu aktorów, muzyków, itd. również udziela się jako aktywiści i nie będziemy ich zakazywać, jeśli nie wpisują się w inne wytyczne. co do wizerunków osób poniżej 16-stego roku życia chcielibyśmy wyjaśnić, że staramy się przestrzegać wytycznych etycznych, które ograniczają wykorzystanie wizerunków osób niepełnoletnich. chociaż rozumiemy, że istnieją młode aktorki, które osiągnęły dużą popularność w młodym wieku, to jednak staramy się postępować zgodnie z zasadami etycznymi, aby zapewnić ochronę prywatności i godności osób niepełnoletnich. dlatego też, zgodnie z naszymi wytycznymi, unikamy używania wizerunków osób poniżej 16 roku życia.
Jakkolwiek jestem w stanie zrozumieć w ogólnym podejściu do życia powyższe tłumaczenie, tak tutaj jest to na wyrost. Autorzy postaci doskonale wiedzą, jakie wizerunki wybierają, o ile w ogóle czymś takim się przejmują. Nie wszyscy śledzą wydarzenia polityczne czy życie celebrytów, żeby patrzeć na ten aspekt. Ktoś bardziej zainteresowany sam zdecyduje czy czułby się dobrze z wykorzystaniem takiego wizerunku, czy wręcz przeciwnie. Podobnie sprawa ma się z grafikami, którzy przygotowują awatary dla społeczności, żeby mogła sobie korzystać do woli.
Niech chociaż będzie przykład Amber Heard i Johnny'ego Deppa, gdzie w przypadku tego drugiego sytuacja była niewygodna. W związku z ostatnimi wydarzeniami został oczyszczony - to oznacza, że zaraz wrócą jego awatary, podczas gdy awatary AH znikną? I czy tak planujecie robić z każdym kto został anulowany przez zdecydowaną większość (na świecie, nie w PBF), a potem oczyszczony? Usuwać i przywracać? Bo tak naprawdę doprowadza to też do syzyfowej pracy - zwłaszcza Waszej, kiedy trzeba będzie bawić się. Chyba że raz usunięte nigdy nie wraca.
Aspekt z wizerunkami niepełnoletnich jestem w stanie zrozumieć, ale znowu - pozostaje to w gestii grafika albo wybierającego taki wizerunek czy będzie czuł się z tym dobrze. Nie widzę powodu, że trzeba by było w ten sposób ograniczać możliwość wyboru.
Zwłaszcza że w powyższych przypadkach tak naprawdę jak się uprzeć - to można znaleźć coś na każdego i w tym momencie zaraz subforum z awatarami będzie puste, bo ktoś coś zrobił.
Tym bardziej, że tak naprawdę to dodaje Wam roboty, jak i również jest trochę zlekceważeniem pracy grafików czy dania szansy osobom zainteresowanym awatarami w wyborze zgodnie z ich kręgosłupem moralnym.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
O mnie
Czasem tworzę avatary i gify, ale generalnie jestem leniwa buła. Lubię szukać różnych bzdur i ciekawostek, screenuję też memy, przez co mam bajzel na telefonie.
Moje RPGi
Nowy Orlean
Podziękował(a): 6 razy | Pomógł(a) : 7 razy

 medusa_gaze
 5002181

#60144 06 mar 2023, 17:53

@Luxter poprawilam uprawnienia, ale proszę cie daj znać czy wszystko widzisz :<3:
Obrazek